Okolice Bluesa - 07.09.09'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Okolice Bluesa - 07.09.09'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 24, 2009, 2:01 pm

7-września poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

Powoli zbliżamy się do końca wakacji, a więc czas powrócić na antenę i nakręcić nasz blues-rockowy kołowrotek, co naprawdę robić będę z wielkim pietyzmem i olbrzymią przyjemnością.
Miesiąc wrzesień, to czas Święta Polskiego Bluesa. Czeka nas mnóstwo świetnych koncertów, audycji telewizyjnych i radiowych, artykułów w prasie oraz sieci.
Wszyscy mocno uderzyć musimy w stół, aby usłyszeli nasze wołanie że BLUES POTĘGĄ JEST I BASTA!!!
Wspierajmy więc Polskie Stowarzyszenie Bluesowe w ich działaniach i Świętujmy te dni, jak przystoi na Fanów Bluesa i oczywiście na ile potrafimy, pomagajmy. A wiem że potrafimy!!!
No cóż, po takim wstępie nie przystoi inaczej, jak zagrać tylko z naszego podwórka i to w dodatku same premiery, inaugurując w "Okolicach Bluesa", Dni Polskiego Bluesa!!! :D

Zatem w tej pierwszej audycji po przerwie wakacyjnej, zagraja dla nas:

- Jaromi i Szulerzy
- Boogie Boys
- Polish Blues Session (Ostrzeszów - Live 2005)
- Karolina Cygonek & Antoni Krupa
- Mietek Blues Band
- Alek Mrożek & Gienek Loska

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64

Do usłyszenia 7-września w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Rafal_blues » sierpnia 24, 2009, 2:18 pm

wreszcie :!: :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 24, 2009, 2:22 pm

Nie ukrywam że też się bardzo cieszę!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 24, 2009, 5:09 pm

Andrzeju jedno z Twoich powiedzonek "Serce Ty moje" chcę zadedykować Tobie

Andrzeju SERCE TY MOJE ogromne dzięki za tę wspaniałą płytę
Polish Blues Session (Ostrzeszów - Live 2005)
bez wątpienia będzie to nr 1 w tym roku mimo że nagrana 4 lata temu

umiliła mi okrutnie długą podróż z Bieszczad

Który ze wspaniałych utworów umieścisz w audycji niech to będzie Twoja słodka tajemnica - wszystkie są super, bo za każdym z nich kryje się Adam
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 24, 2009, 6:47 pm

Świetna jest też realizacja nagrań!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 24, 2009, 8:38 pm

No pewnie Andrzeju, ta płyta jest świetna pod każdym względem.
Ba myślę, że my nie musimy sobie kadzić czy coś podobnego, więc bez żadnych takich zapowiedź tego koncertu rewelacyjna jestem pewien, że jak zwykle bez wielkiego przygotowania, układania, zapowiedziałeś to z tego OGROMNEGO SERCA które oddałeś Bluesowi.
Myślałem, że tego nie powiem, ale muszę, ten początek jak Ty zapowiadasz i nakręca się pierwszy utwór - Adama "Hej hej" to jest MŚ.
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: szirchu » sierpnia 24, 2009, 9:19 pm

Witam wszystkich,

reprezentuje Alka i Gene, piosenki z ich nowej płyty zostaną zaprezentowane w pierwszej po wakacyjne audycji.

Zapraszam już teraz do ich przesłuchania:
www.myspace.com/aleksandermrozek

Zapraszam także na stronę Alka:
www.alekmrozek.pl
Awatar użytkownika
szirchu
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lipca 21, 2009, 2:27 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 24, 2009, 10:21 pm

Dodam też parę słów bezpośrednio ze strony Alka Mrożka, bo zdecydowanie warto przeczytać, tym bardziej, że prawdopodobnie Alek z Gienkiem zagrają na żywo w "Okolicach Bluesa" 28-września!!!

żródło: http://www.alekmrozek.pl/pl/about.php

Alek Mrożek
Podstawowe Informacje:

Aleksander "Alek" Mrożek (ur. 27 sierpnia 1950, Katowice) – kompozytor, aranżer i instrumentalista (gitary: klasyczna i elektryczna, dobro, pedal steel guitar; sitar, harmonijka). Grał epizody w 10 filmach, zajmuje się grafiką i dziennikarstwem muzycznym. Wykształcenie: 1974 Wydział Weterynarii, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Znany jako założyciel i członek czołowych grup rockowych – Nurt, Porter Band, Stalowy Bagaż, Recydywa, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej oraz licznych przebojów dla innych wykonawców, min. Grzegorza Markowskiego, Roberta Janowskiego i Izabeli Trojanowskiej.

Działalność muzyczna

Wywodzi się ze śląskiego środowiska muzycznego, uczęszczał do Społecznego Ogniska Muzycznego w Katowicach. Grać na gitarze zaczął w wieku lat 10. Pobierał lekcje u Artura Konwińskiego. W latach 60. grał w śląskich zespołach Białe Błyskawice i Zjawy. Grywał ze śląskimi bluesmanami: Józefem Skrzekiem, Antymosem Apostolisem, Jerzym Piotrowskim i Ireneuszem Dudkiem. W 1968 przeniósł się do Wrocławia. W 1970 dostał nagrodę indywidualną dla instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowej Muzyki Współczesnej, Chodzież '70.
1971 – współzałożyciel i leader grupy rockowej Nurt. Debiut kompozytorski LP Nurt, "Syn strachu", (Polskie Nagrania, 1973). Zespół zdobywa równorzędną pierwszą nagrodę (wraz z zespołami Hall i Laboratorium) na Ogólnopolskim Festiwalu Awangardy Beatowej, Kalisz '72, a Alek wyróżnienie za kompozycję "Syn strachu". 1974 – zespół dostaje stypendium im. Krzysztofa Komedy na festiwalu Jazz Jamboree '74 i wyróżnienie dla zespołu na festiwalu Jazz nad Odrą '74.
1974-77 – występował jako muzyk solista oraz kompozytor i aranżer w niemiecko-polskim zespole KATJA, ROMAN & CO. z którym dokonał wiele nagrań płytowych dla wytwórni Amiga i dla Berliner Rundfunk. Występował w licznych programach TV DDR (Schlager Studio, RUND). Jednocześnie działał jako muzyk studyjny w Amiga Studio i Berliner Rundfunk, nagrywając płyty z takimi wykonawcami jak Veronika Fisher, Angelika Mann, Peter & Cott'n, Horst Krueger, Thomas Natchinsky, Monika Hauff & Klaus Henkler. Jako aranżer współpracował z Niną Hagen. Wielokrotnie nagrywał muzykę filmową w DEFA STUDIO w Babelsberg w Poczdamie. 1977 – jako solista (pedal steel guitar) występował dwa sezony w rewii Friedrichstadtpalast.
1978-79 – po powrocie do Polski współpraca, nagrania i tournée z zespołem Dwa Plus Jeden. Efektem współpracy jest LP "Irlandzki tancerz", (Polskie Nagrania, 1979), przebój Opola 1979 "Z popiołu i wosku" oraz SP "Margarita" (Egrem, Havana, 1979).
1979 – wspólnie z Johnem Porterem zakłada zespół Porter Band. Efektem współpracy jest LP "Helicopters" (Polskie Nagrania, 1980), który uzyskał status Płyty Roku i tytuł Grupy Roku dla zespołu. 1980 – zespół kończy współpracę nagraniem koncertowego albumu LP "Mobilization" (Tonpress, 1981).
1981 – współzałożyciel zespołu Stalowy Bagaż. Zespół nagrywa LP "Stalowy Bagaż", który ukończony 12 grudnia, w noc przed wprowadzenia stanu wojennego, dotychczas się nie ukazał. Zespół współpracował z Izabelą Trojanowską. Nagroda publiczności na festiwalu Opole '81 za piosenkę "Pieśń o cegle" (kompozycja – A. Mrożek, A. Mogielnicki).
1981 – nagranie LP "Układy" Izabeli Trojanowskiej (Wifon, 1981).
1984 – kompozycja i nagranie piosenki dla Grzegorza Markowskiego "Ciągły bół głowy" do tekstu Bogdana Olewicza z formacją Hazard. Tytuł Piosenki Roku '84 TVP2.
1984 – współzałożyciel Zespołu Jan Kowalski. Występ na festiwalu Opole '85. Efektem działalności jest LP "Inside outside songs" (Wifon, 1985). Klip do pochodzącej z niego piosenki "W kaźni wyobraźni" (autor – A. Mrożek, B. Łuszczyńska) był Klipem Roku '85 TVP 2.
1985 – zakłada z Andrzejem Pluszczem zespół Recydywa Blues Band (ang. Recidive). Nagrał z nim LP "Recidive – live in Rura concert" (Polskie Nagrania, 1986). Opuszcza zespół w 1987 roku. Reaktywacja zespołu w 2002 z Kazimierzem Marutem (dr). Śmierć Andrzeja Pluszcza w 2005 przerywa pracę nad kolejną płytą "Kac gangstera".
1989 – nagrał pierwszą całkowicie solową płytę LP "Shagya" (Poljazz, 1989) wydaną w serii Polish New Age Music.
1993 – kompozycja i wykonanie muzyki do filmu "Pora na czarownice" (reż. Piotr Łazarkiewicz). Pochodząca z filmu piosenka "W nas i wokół nas" (A. Mrożek, B. Łuszczyńska) w wykonaniu Roberta Janowskiego została piosenką roku '94 w plebiscycie publiczności TVP2. Soundtrack ukazał się na LP "Pora na czarownice" (Digiton, 1995).
1993-94 – autor i współwykonawca (z Jackiem Krzaklewskim) cyklicznego, popularyzatorskiego programu TVP "Czary z gitary".
1994 – kolejna autorska płyta LP "Motyle i kloszardzi – Nurt '94" (Digiton, 1994).
1999 – bierze udział jako jeden z solistów w nagraniu płyty "Dwunastu sprawiedliwych" Mieczysława Jureckiego – najlepsza polska płyta instrumentalna wg. miesięcznika Gitara i Bas.
1999-2001 – współkompozytor (z Waldemarem Wróblewskim) rock-opery "Wilgefortis czyli legenda o kobiecie z brodą" do libretta Barbary Łuszczyńskiej. Oratoryjny zapis dokonany w 2001 w dużym studio Polskiego Radia Wrocław.

Muzyka teatralna
1975 – współpraca z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Jako wyraz fascynacji muzyką hinduską założył zespół Pańcza Tantra, z którym wystąpił na międzynarodowym festiwalu University Of Research – Wrocław 1975 zorganizowanym przez Teatr Laboratorium. W zespole występowali Jacek Krzaklewski (tambura), Kazimierz Cwynar (tabla), Jan Błędowski (skrzypce), Alek Mrożek (sitar).
1975 – nagranie dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego do spektaklu "Przyjeżdżam jutro".
1990 – kompozytor muzyki do spektaklu "Die Kiekerikaste" (reż. Aleksander Berlin) dla Teatru Współczesnego we Wrocławiu).
1994 – kompozytor muzyki dla Teatru Telewizji "Madame De Sade" (reż. Andrzej Sapija).
1996 – kompozytor muzyki dla Teatru Telewizji do serii "Bajkowe Biuro Podróży i Chichotu" (reż. Paweł Krupski).

Muzyka filmowa
1985 – solista (sitar) w nagraniu muzyki do filmu "Kamienne Tablice" (reż. Czesław Petelski) z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka.
1990 – kompozytor muzyki do filmu "Dzieci-śmieci" (reż. Maciej Dejczer).
1991 – kompozytor muzyki do filmu "Kickboxer" (reż. Maciej Dejczer).
1994 – kompozycja i wykonanie, film muzyczny "Na wodzie" (reż. Wojciech Jankowiak, TVP Wrocław). Film prezentowany na TELE 5, Monachium 1994.
1994 – muzyka do filmu "Drogi do Europy" (reż. Mirosław Jasiński).
1994 – muzyka do filmu "Tarcza" (reż. Mirosław Jasiński).
1994 – muzyka do programu "Telewizyjne Wiadomości Literackie" (reż. Stanisław Bereś).
1995 – muzyka do filmu "Pora na czarownice". Nagroda na festiwalu Split, Chorwacja '96.
1995 – muzyka i udział w telewizyjnym filmie muzycznym "Na drodze" (reż. Piotr Łazarkiewicz)
2005 – fragment muzyki do serialu "Die Stunde des Offiziers" (WFV, Hamburg).
2005 – piosenka do filmu "Bezmiar sprawiedliwości" (reż. Wiesław Saniewski) pod tytułem "Piosenka Parku Południowego" (A. Mrożek, B. Łuszczyńska) w wykonaniu Katarzyny Mirowskiej.

Dyskografia
* 1973 Nurt, Syn strachu (LP, Polskie Nagrania)
* 1979 Dwa Plus Jeden, Irlandzki Tancerz (LP, Wifon)
* 1980 Porter Band, Helicopters (LP, Wifon)
* 1981 Porter Band, Mobilization (LP, Wifon)
* 1982 Izabela Trojanowska, Układy (LP, Tonpress)
* 1985 JAN KOWALSKI, Inside Outside Songs (LP, Polskie Nagrania)
* 1986 Recydywa, Recidive In Concert (LP, PolJazz)
* 1989 Aleksander Mrożek, Shagya (LP, PolJazz)
* 1994 Nurt, Motyle i kloszardzi (LP, Digiton)
* 1995 Aleksander Mrożek, Pora na czarownice – soundtrack (LP, Digiton)
* 2006 Recydywa, Recydywa (komplet nagrań na jednym CD) (LP, Metal Mind Productions)
* 2009 Alek Mrożek & Gene Loska, Lepiej niż wczoraj (CD, B&J Music) Copyright © 2007-2009 alekmrozek.pl | All rights reserveddesign: Kamil Namyslo code: Meathor
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: lech » sierpnia 25, 2009, 8:02 am

Jakież to szczęście, że znów ożyje RADIO CENTRUM KALISZ. Dzięki Ci GURU radiowego bluesa, ojcze redaktorze za wypełnienie poniedziałkowych wieczorów. Już dziś uruchomiłem okres wyczekiwania.
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: masc » sierpnia 25, 2009, 7:43 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Dodam też parę słów bezpośrednio ze strony Alka Mrożka, bo zdecydowanie warto przeczytać, tym bardziej, że prawdopodobnie Alek z Gienkiem zagrają na żywo w "Okolicach Bluesa" 28-września!!!


Pięknie! A czy ktoś już posiada nową płytę Alka i Gienka, oprócz mnie oczywiście? :roll: Jak będę miał czas to napiszę parę słów w odpowiedniej zakładce, a na dzisiaj mogę powiedzieć, że...czuję się lepiej niż wczoraj, bo...zastygłem w bluesie :wink:
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2009, 8:24 pm

masc pisze:Pięknie! A czy ktoś już posiada nową płytę Alka i Gienka, oprócz mnie oczywiście? :roll: Jak będę miał czas to napiszę parę słów w odpowiedniej zakładce, a na dzisiaj mogę powiedzieć, że...czuję się lepiej niż wczoraj, bo...zastygłem w bluesie :wink:


Tak, ja juz mam i paru kolegów Redaktorów także! Poza tym mam chyba miłe info. Otóż 28-września Alek z Gienkiem, zagrają na żywo w "Okolicach Bluesa" w odsłonie akustycznej!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: MIETEK » sierpnia 25, 2009, 8:45 pm

WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BLUESA !!WŁAŚNIE UKAZAŁA SIĘ NASZA NOWA PŁYTA PT." MIETEK BLUES BAND 30 YEARS HAVE PASSED THE MEMEBERS 'MEETING ".JEST TO REJESTRACJA KONCERTU JAKI ODBYŁ SIĘ W RADIU GDAŃSK W PAŻDZIERNIKU ZESZŁEGO ROKU. BYŁO TO WYJĄTKOWE SPOTKANIE , NA SCENIE ZAGRALI MUZYCY ,KTÓRZY GRALI W PIERWSZYM SKŁADZIE JAK I CI KTÓRZY GRAJĄ OBECNIE.GOŚCINNIE WYSTĄPIŁ TAKŻE KWARTET SMYCZKOWY CAPELLI GEDANENSIS.FRAGMENT TEGO WYDARZENIA Z ORYGINALNEJ CD ZAPREZENTUJE W SWOJEJ AUDYCJI ANDRZEJ JERZYK .KONCERT JEST ZAREJESTROWANY NA DVD I MOŻNA OBSZERNE FRAGMENTY OBEJRZEĆ NA YOU TUBE http://www.youtube.com/watch?v=ZOE1BzkiCAMEVERY DAY I HAVE BLUES I HARD TIMEShttp://www.youtube.com/watch?v=1Z98jeNphQk POZDRAWIAM MIETEK WRÓBEL-- MIETEK BLUES BAND
MIETEK
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: stycznia 27, 2009, 8:20 pm
Lokalizacja: GDANSKA

Postautor: masc » sierpnia 25, 2009, 8:48 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
masc pisze:Pięknie! A czy ktoś już posiada nową płytę Alka i Gienka, oprócz mnie oczywiście? :roll: Jak będę miał czas to napiszę parę słów w odpowiedniej zakładce, a na dzisiaj mogę powiedzieć, że...czuję się lepiej niż wczoraj, bo...zastygłem w bluesie :wink:


Tak, ja juz mam i paru kolegów Redaktorów także! Poza tym mam chyba miłe info. Otóż 28-września Alek z Gienkiem, zagrają na żywo w "Okolicach Bluesa" w odsłonie akustycznej!!! :D


Kurcze Panie, to dopiero jest nius :) Czekam z niecierpliwością :!:
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: MIETEK » sierpnia 25, 2009, 8:59 pm

MIETEK
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: stycznia 27, 2009, 8:20 pm
Lokalizacja: GDANSKA

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2009, 9:03 pm

Tak! "Mietek Blues Band" fantastyczna legendarna formacja z Trójmiasta, ciesząca się wielką estymą wśród krytyki i muzyków.
Pamiętam kiedy nie tak dawno (własnie przy okazji Dnia Polskiego Bluesa) przypomniałem o Ich istnieniu i zagrałem z dwóch wyśmienitych płyt "Road" oraz "Tribute To The Blues", otrzymałem telefony od dwóch Redaktorów z pytaniem: "kto tak zawodowo gra w polsce bluesa". Odpowiedziałem że od lat 33 niezmiennie ta sama Orkiestra "Mietek Blues Band".
Polecam wam gorąco te dwa krążki. Ja tym razem zagram z najnowszego albumu z oklaskami!!!


masc pisze:Kurcze Panie, to dopiero jest nius :) Czekam z niecierpliwością :!:


100% pewności jeszcze nie mam, ale myślę że wszystko idzie ku dobremu! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2009, 9:25 pm

Serdecznie zapraszam do obejrzenia i wysłuchania fragmentów koncertu "Mietek Blues Band" z okazji 30-lecia istnienia Zespołu. Świetna jakość obrazu i dżwięku!

Tu z sekcją smyczków w ukłonie dla Ray'a Charles'a i naprawdę pięknie:

Mietek Blues Band live concert, Polish Radio Gdansk , November 2008
http://www.youtube.com/watch?v=1Z98jeNphQk

Tutaj natomiast brawurowe wykonanie "Every Day I Have The Blues" z udziałem blachy!!!

Mietek Blues Band live concert, Polish Radio Gdansk , November 2008
http://www.youtube.com/watch?v=ZOE1Bzki ... re=related
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 25, 2009, 10:08 pm

W radio Derf nadają
Polish Blues Session - chyba zwariuje na punkcie tej płyty :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2009, 10:18 pm

Nie da się ukryc Jarku ze jest wyśmienita!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 25, 2009, 11:24 pm

Kurcze coś mi znowu Youtubek nawalił
jutro się za to wezmę :evil:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Stan.Antoskiewicz » sierpnia 26, 2009, 7:13 am

Już wczoraj zauważyłem ożywienie w zakładce Andrzejowej audycji i bardzo się cieszę, że jakaś korzyść z zakończenia wakacji jednak wyniknie.
Dobrze, że zaczynasz Andrzejku polskim uderzeniem na okazję zbliżającego się Polskiego Dnia Bluesa :D
Niektóre z tych płyt znam, puszczałem i będę puszczał u siebie w BWP.. inne są księgą otwartą i do zgłębienia :lol:
Cieszę się, że Alek Mrożek spotkał Gienka Loskę :D
Piękna jest płyta Boogie Boys - jest jazda 8) :lol:
Fajnie, że coś się dzieje w tym naszym, dość zamkniętym, światku..
Zatrzymałem się z ciekawości na dłużej przy punkcie programu pt. Mietek Blues Band.
Chciałoby się zapytać.. - "To oni jeszcze grają?" :) :lol:
Nigdy nie słyszałem ich na żywo..
Ba, nawet nie mam żadnego nagrania w swej kolekcji.. :(
Ale od zawsze o tym bandzie słyszałem, może z racji moich zainteresowań i powiązań z tym rodzajem grania gromadnego :D :lol:
Sprawdziłem - formacja Mietka Wróbla istnieje od 1976 roku :!: :shock:
To naprawdę wielka sztuka utrzymać przy życiu tak duży Twór !
Stąd może te liczne zmiany kadrowe, wielość świetnych muzyków jacy zaznaczyli swój tam pobyt ..?
Materiał jubileuszowy pięknie się prezentuje pod każdym względem.
Robi wrażenie ta ściana dźwięku z dęciakami, te dwa klawisze plus cała reszta radośnie traktująca pobyt na scenie pięknie oświetlonej i pulsującej :D
Wcale nie widać obciążenia z powodu 33 latek jakie stuknęły :lol:
Pozdrawiam bardzo i czekam na audycję inaugurującą .. nowy Rok Edukacji Bluesowej :D :lol:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16468
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: JaRas » sierpnia 26, 2009, 1:24 pm

Całkiem przypadkiem wypijając trzecią kawę, można powiedzieć mimochodem znalazłem taki tekst
wygląda na pierwszą zwrotkę , albo refren

J A R O M I pisze:Jerzyk także dobrze gada
zwłaszcza kiedy zapowiada
Nie potrzebna mi narada
by znów krzyknąć - W GÓRĘ DZIADA!

8) :lol:


W rzeczy samej Jaromi w rzeczy samej :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: ewcia » sierpnia 26, 2009, 7:33 pm

Jędruś, a cóż to za duet - Karolina Cygonek & Antoni Krupa? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: JaRas » sierpnia 26, 2009, 8:13 pm

ewcia pisze:Jędruś, a cóż to za duet - Karolina Cygonek & Antoni Krupa? :D


Ewcia cudowny "Summertime" na BCB wspaniały , nie do zapomnienia
złazisz z gór a tu coś takiego ze sceny no nic tylko na kolana
Robert do tego duetu dołożył harmonijkę :wink:
Jeszcze raz CUDO
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 26, 2009, 9:40 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Materiał jubileuszowy pięknie się prezentuje pod każdym względem.
Robi wrażenie ta ściana dźwięku z dęciakami, te dwa klawisze plus cała reszta radośnie traktująca pobyt na scenie pięknie oświetlonej i pulsującej :D
Wcale nie widać obciążenia z powodu 33 latek jakie stuknęły :lol:
Pozdrawiam bardzo i czekam na audycję inaugurującą .. nowy Rok Edukacji Bluesowej :D :lol:


Celowo umieściłem właśnie te dwa linki do "Mietek Blues Band" (youtube), bo moim skromnym zdaniem, to kawał bardzo profesjonalnie zagranej muzy. Mam cichą nadzieję że parę Osób obejrzy i wysłucha tego materiału.
Jeżeli chodzi o standardy, to moim skromnym zdaniem, "Mietek Blues Band" wykonuje je, według własnej koncepcji, najbardziej profesjonalnie na naszym własnym podwórku! Po raz kolejny polecam wszystkim 2 krążki "Tribute To The Blues" oraz "Road".


ewcia pisze:Jędruś, a cóż to za duet - Karolina Cygonek & Antoni Krupa? :D


Jarek już napisał i to samą prawdę! Natomiast ja zagram "Summertime" z udziałem także Jarka Śmietany!!!


JaRas pisze:W rzeczy samej Jaromi w rzeczy samej :wink:


Właśnie Jaromi z "Szulerami" inaugurować będzie pierwsze wydanie audycji po wakacjach, między innymi wyśmienitym kawałkiem "Jestem Bluesmanem"
Ostatnio zmieniony sierpnia 26, 2009, 10:01 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 26, 2009, 9:54 pm

Cholera nadal mi youtubek nie działa, nie wziąłem się za to bo to chyba przywracaniem systemu się skończy :evil:
kochani Mietki znaleźli uznanie w Antologii Polskiego Bluesa
- nasi śpiewają standardy 8 utwór to ich wersja " Key To The Highway"
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » sierpnia 26, 2009, 9:57 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
ewcia pisze:Jędruś, a cóż to za duet - Karolina Cygonek & Antoni Krupa? :D


Jarek już napisał i to samą prawdę! Natomiast ja zagram "Summertime" z udziałem także Jarka Śmietany!!!


no to czekamy a to jeszcze prawie 2 tygodnie
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 26, 2009, 10:11 pm

JaRas pisze:no to czekamy a to jeszcze prawie 2 tygodnie


Jarku! Sprawdż raz jeszcze. Te linki do "Mietek Blues Band" działają normalnie!!!

Mietek Blues Band live concert, Polish Radio Gdansk , November 2008
http://www.youtube.com/watch?v=1Z98jeNphQk

Mietek Blues Band live concert, Polish Radio Gdansk , November 2008
http://www.youtube.com/watch?v=ZOE1Bzki ... re=related
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » sierpnia 26, 2009, 10:20 pm

Andrzeju to u mnie coś nie grało żaden youtubek mi nie działał,
ale już się naprawiło
Mietki to pokolenie Tadzia i chyba to tam słychać taki był ten nasz blues Nalepowy
ale to jest to co misie lubią najbardziej.
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 26, 2009, 10:34 pm

JaRas pisze:Andrzeju to u mnie coś nie grało żaden youtubek mi nie działał,
ale już się naprawiło
Mietki to pokolenie Tadzia i chyba to tam słychać taki był ten nasz blues Nalepowy
ale to jest to co misie lubią najbardziej.


No to się cieszę!!! :D Kiedyś "Mietek Blues Band" inaugurowali dużą scenę "Rawy Blues". Nie jest dobrze grać jako pierwsza kapela. A jednak był to wówczas najlepszy koncert festiwalu! Po prostu zagrali jak zawsze brawurowo!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dmin » sierpnia 28, 2009, 5:17 pm

Kurde pierwsze skojarzenie po wysłuchaniu tych numerów Gienka - "budka suflera"...ale ta nowa ....

Andy puść w audycji swawolnego dyzia - Andrzej się ucieszy :)
pozdrawiam
Dominik
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości