NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Obrazek "Blues Wieczorową Porą" - audycja Stanisława Antośkiewicza. Zapraszamy w każdą niedzielę od 19:30 do 21:00 i na powtórkę we wtorek o 23:00 do http://www.radiokrc.pl

Moderator: mods

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 28, 2017, 7:51 pm

Nie da sie ukryc ze harmonijke kocham namietnie.

Obrazek

Swietny "harpiarz" Szkoda ze tylko jedna plyta. A tak a'propos Stan. Moze zrobil bys w BWP jakis kacik dla harmonijkarzy ? :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » maja 28, 2017, 7:57 pm

agrypa pisze:Nie da sie ukryc ze harmonijke kocham namietnie.

Obrazek

Swietny "harpiarz" Szkoda ze tylko jedna plyta. A tak a'propos Stan. Moze zrobil bys w BWP jakis kacik dla harmonijkarzy ? :)

Też za wcześnie zmarł i tyle po nim zostało ..
Hmmm , może rzeczywiście zaniedbuję harmonijkarzy i miłośników tych dziurek :?: :roll:
To ja się poprawię ? :wink:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 28, 2017, 7:58 pm

Dzieki Stan. Serdecznosci dla Ciebie. Dobrej nocy wszystkim ktorzy byli tu z nami :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » maja 28, 2017, 8:00 pm

agrypa pisze:Dzieki Stan. Serdecznosci dla Ciebie. Dobrej nocy wszystkim ktorzy byli tu z nami :)

Ucałuj tam wszystkich we wsi :wink: :)
Bardzo mi pomagacie pojawiając się z różnych stron świata , dziękuję :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 28, 2017, 8:02 pm

agrypa pisze:
kanczenconga pisze:uściślę, teraz gitarzyści to gitary się trzymają ;)


Jak ciezko zniesc to nieprzebrane stado gitarulkow, z ktorych kazdy gra to samo co 1000 innych. Co minute pojawia sie nowy idol :evil:

Nie jest do końca prawdą, ze trzeba mieć wiedzę ze szkoły muzycznej aby dobrze grać. Są na to liczne przykłady. Ale jednak dziś zauważa się zjawisko powszechne takie, że rzekomy gitarzysta potrafi grać tylko to co żmudnie się nauczył w domu. Bez wiedzy o tym nawet w jakiej gra tonacji. Współpraca profesjonalna z takim jest niemożliwa. I co najgorsze w tym to to, że ma on często swoich fanów, którzy utwierdzają go w tym, że jednak coś potrafi. Na jego zgubę niestety. A dlaczego to dotyczy w większości gitarzystów? Bo to najpopularniejszy wśród młodzieży instrument. I dość tani w stosunku do innych do momentu gdy trzeba kupić dobra gitarę i dobry piec.
Dobranoc wszystkim
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 28, 2017, 8:13 pm

kanczenconga pisze:bardzo byłbym ciekaw opinii Oldjazzmana na temat tego gitarzysty


No tos wasc siegnal na wysoka półke. Znakomity jazzowy gitarzysta. Trzydziesci albumow na koncie. Nagrania z jazzowa elita. Jeden z fenomenow wspolczesnej jazzowej gitary :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 28, 2017, 9:40 pm

agrypa pisze:
kanczenconga pisze:bardzo byłbym ciekaw opinii Oldjazzmana na temat tego gitarzysty


No tos wasc siegnal na wysoka półke. Znakomity jazzowy gitarzysta. Trzydziesci albumow na koncie. Nagrania z jazzowa elita. Jeden z fenomenow wspolczesnej jazzowej gitary :)

Moja opinia n/t dzisiejszych "gitarzystów" dotyczyła tych z którymi się zetknąłem przy okazji nauki ich muzyki, oraz tych, których czasem obserwuję na różnych scenach z nie najwyższej półki. Nie mam tu też na myśli scen festiwali bluesowych, gdyż tam wszyscy potrafią grać. Chodziło mnie o porównanie gitarzystów z lat 60-ych, 70-ych z którymi wtedy współpracowałem lub obserwowałem, z tymi, którzy obecnie czasem poprosili mnie o jakąś pomoc grając już w zespołach, o dziwo komponując i nagrywając płyty. I tu ze zdumieniem odkrywałem, że mieli trudności w zagraniu prostej melodyjki typu "Wlazł kotek na płotek". Tak! tak! Nic nie przesadzam. Brałem więc im z rąk gitarę i grałem to od razu a nawet bardziej trudną melodyjkę mimo że gitarzystą nie jestem. Takich gitarzystów jak ten, którego tu przytoczył "kanczenkonga" nie śmiem oceniać, gdyż jestem za mały. Zresztą co tu oceniać. Słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać i się uczyć. Nie bierzcie mnie Panowie za jakiegoś mądralę z tej dziedziny. Po prostu wiem z dość dużej praktyki muzycznej co powinien umieć każdy muzyk, aby uważać się za muzyka. I kiedyś na 10-ciu podstawową wiedzę potrzebną do grania posiadała większość a dziś może najwyżej dwóch. Niestety taka prawda. Inna rzecz, że ja się wychowywałem w czasach kiedy się słuchało Charlie Christiana, Wes Montgomerego, Django Reinharda. Póżniej Jimi Page'a, Claptona, B.B. Kinga, Hendrixa, Paco de Lucii it. Gdyby dziś tych "gitarzystów" mających ambicje grać o te legendy spytał, to żaden nie wie o kim mowa. Dziwne to i nie wierzycie? Ja mam to na co dzień. I to powoduje, że jestem na to tak wyczulony, gadam i piszę o tym gdzie tylko mam okazję, gdyż nie mogę tego zrozumieć.
Ostatnio zmieniony maja 28, 2017, 10:02 pm przez Oldjazzman, łącznie zmieniany 1 raz
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » maja 28, 2017, 10:01 pm

Normalnie jestem zbudowany i podekscytowany faktem , że forum nasze żyje , zakładka skromnej audycji z Mazowsza jest tego dobitnym przykładem :D
Ktoś mógłby złośliwie to ująć - "chłop śpi , a jemu rośnie" 8) :wink:
Chłopem jestem , ale przed zaśnięciem tu zajrzałem .. no i rośnie 8)
Dobranoc ? :D amen
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 28, 2017, 10:03 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Normalnie jestem zbudowany i podekscytowany faktem , że forum nasze żyje , zakładka skromnej audycji z Mazowsza jest tego dobitnym przykładem :D
Ktoś mógłby złośliwie to ująć - "chłop śpi , a jemu rośnie" 8) :wink:
Chłopem jestem , ale przed zaśnięciem tu zajrzałem .. no i rośnie 8)
Dobranoc ? :D amen

Spij, śpij Stasiu. Potrzebny Tobie odpoczynek jak mało komu.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 29, 2017, 10:15 am

Aby dopiąć temat w kilku zdaniach opiszę jakimi kryteriami posługuję się w ocenie profesji muzyków parających się jazzem, bluesem oraz muzyką pop w szerokim pojęciu. Pominę tu truizm, jakim jest konieczność posiadania wiedzy o skalach bluesowych np. dla bluesmanów i umiejętności ich wykorzystania. Chodzi mnie głównie o to, dlaczego większość dzisiejszej młodzieży muzycznej, czyli też w tej liczbie potencjalnych w przyszłości profesjonalistów zadziwia mnie swoją indolencją w znajomości podstawowych zasad rzemiosła muzycznego. Muzyk jazzowy, bluesowy itp. powinien potrafić zagrać albo z głowy od razu prostą melodyjkę i tych zaliczam do górnej półki albo zagrać w miarę szybko, bez mozolnego ćwiczenia to co ma przed oczyma w nutach. To niższa półka, ale jeszcze z takim da się pracować. Bo taki muzyk ma wykonać albo spontaniczną improwizację ( ta górna półka) albo odegrać solówkę skomponowaną przez siebie lub zagrać ją z nut. Ten pierwszy ma czego szukać na tzw. jamach. Ten drugi może grać w zespołach, ale jeśli wejdzie na scenę na jamie, to albo będzie odgrywał wyuczone patenty, albo grał po "krzakach". Aby być w tej górnej półce trzeba znać tzw. interwały, czyli odległości pomiędzy dżwiękami i potrafić je zidentyfikować i zastosować w każdej tonacji. To dzisiaj właśnie wśród takich muzyków umiejętność baaaaaaardzo rzadka. Nie posiadają jej też ci, którzy uczą się w szkołach muzycznych o stopniu podstawowym a może i wyższym? Bo mam tu też swoje doświadczenia z lat 60-ych niestety. To dla mnie b.dziwne. Dzisiejsza młodzież uczy się przeważnie z tabulatur w internecie. Te uczą konkretnego utworu i tak naprawdę niczego poza tym. Dlatego zagranie prostej melodii jest poza ich zasięgiem, bo nie kształci to słuchu muzycznego w zakresie właśnie interwałów. Poza tym denerwująca jest też u nich kompletna nieznajomość podstawowych funkcji, czyli akordów z podstawą w basie. Mówi się do takiego delikwenta, już coś nawet wymiatającego, aby zagrał akord D7,9 lub np.zmniejszony a ten nie wie co się do niego mówi. Z kolei jak ma zagrać walking basista jeśli nie wie na jakich dżwiękach w danym momencie jest zbudowana funkcja? Ja niestety mam odwagę stwierdzić, że w przeważającej masie dzisiejsi młodzi gitarzyści grający ze swoimi rówieśnikami po scenach metal, itp. nowe gatunki i nawet coś tam grający, dzięki głównie brzmieniu dostępnego dziś dobrego sprzętu i zfuzzowanych dżwiękach ( to dla nich wytrych i tym przeważnie "grzeją" swoich fanów) są kalekami muzycznymi. Bierze się takiego do współpracy w innym zespole i nie ma z nim kontaktu. I to by było na tyle.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 29, 2017, 4:36 pm

Mam nadzieję, Oldjazzmanie, że to odpowiedni przykład na poparcie Twego wywodu
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 29, 2017, 6:01 pm

kanczenconga pisze:Mam nadzieję, Oldjazzmanie, że to odpowiedni przykład na poparcie Twego wywodu


Czesc. Slyszales nowa inicjatywe z udzialem Krzysztofa Ścierańskiego, czyli Czarnego Psa? Ja z duzym zainteresowaniem czekam na plyte, ktora wyslal mi przyjaciel z Polski. Nic jeszcze o tej kapeli nie wiem, ale wysala mi ja znakomity dziennikarz muzyczny, na ktorego guscie nigdy sie nie zawiodlem. 100% zaufania.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 29, 2017, 6:13 pm

Czarny Pies grał w Dworku Artystycznym, świetne miejsce, świetni ludzie, jak będziesz w Polandzie, to jedź do Opola (niekoniecznie na festiwal), Dworek to jak wrocławska Rura
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 29, 2017, 7:55 pm

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Dzieki. :) Moja ciekawosc rosnie. Zanosi sie na niezle, Jazz-Blues -Rockowe granie :D
Ostatnio zmieniony maja 29, 2017, 11:14 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 29, 2017, 9:26 pm

Odpowiadając "kanczenkondze" - Nic dodać, nic ująć. Wchodzą na scenę, rzucają sobie w locie np. - gramy w A-dur i grają ad hoc to co w głowie siedzi. Typowy, podstawowy alfabet muzyczny muzyka. Ktoś kto tak nie potrafi, nie powinien wchodzić na scenę na tzw. jamach, bo albo będzie grał jakieś wyuczone mozolnie wprawki, albo grał o "siedmiu zbójach". Pozdrawiam
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Dziadek Władek » maja 29, 2017, 9:57 pm

agrypa pisze:[...] Zanosi sie na niezle, Jazz-Blues -Rockowe granie :D

Nie zawiedziesz się :)
Byłem na ich koncercie w Częstochowie, w środę 24.05; zagrali jednosetowy koncert, 1,5 godziny samych "instrumentali" i... NIE NUDZILI! Solidna muza, oparta na krótkich, prostych tematach i dłuuuugich - ale nie dłużących się - improwizacjach... Tak grają tylko mistrzowie :)
Słychać było, że Czarny Pies wyszedł z Krzaka ale ta ewolucja poszła w bardzo dobrym kierunku.
Zwróciłem uwagę na granie Jasia Gałacha i Jurka Piotrowskiego (zagrał w zastępstwie (?) Irka Głyka)... Znakomicie grali wszyscy ale ci dwaj chyba mieli "swój dzień"! :)

Oczywiście, nabyłem płytę nagraną w HRP Pamela - i to był bardzo dobry zakup :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 30, 2017, 7:42 am

Oczywiście na załączonym obrazku Panowie grali w tonacji G-dur. To tak dla porządku informacji, gdyż wcześniej napisałem, że wchodzą na scenę, rzucają w locie tonację np. A-dur.....
Na marginesie. Miałem kiedyś przyjemność grać koncercik w Mławie przed trio - Raduli, Wojciech .....ksywa "kciuk" ( zapomniałem nazwiska) na basie i syn S.Łosowskiego na perkusji. Niezły odjazd. Było czego posłuchać. Tu w przytoczonym obrazku Ścierański na gitarze przyjemnie mnie zaskoczył. No ale tego typu muzycy chwytają każdy instrument i jest o'key.
Ostatnio zmieniony maja 30, 2017, 8:03 am przez Oldjazzman, łącznie zmieniany 2 razy
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 30, 2017, 7:43 am

Dziadek Władek pisze:
agrypa pisze:[...] Zanosi sie na niezle, Jazz-Blues -Rockowe granie :D

Nie zawiedziesz się :)
Byłem na ich koncercie w Częstochowie, w środę 24.05; zagrali jednosetowy koncert, 1,5 godziny samych "instrumentali" i... NIE NUDZILI! Solidna muza, oparta na krótkich, prostych tematach i dłuuuugich - ale nie dłużących się - improwizacjach... Tak grają tylko mistrzowie :)
Słychać było, że Czarny Pies wyszedł z Krzaka ale ta ewolucja poszła w bardzo dobrym kierunku.
Zwróciłem uwagę na granie Jasia Gałacha i Jurka Piotrowskiego (zagrał w zastępstwie (?) Irka Głyka)... Znakomicie grali wszyscy ale ci dwaj chyba mieli "swój dzień"! :)

Oczywiście, nabyłem płytę nagraną w HRP Pamela - i to był bardzo dobry zakup :D

Władku! Co się z Tobą działo? Cieszę się z Twojego, mam nadzieję udanego powrotu.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 30, 2017, 8:23 am

Przypomniałem sobie nazwisko basisty tego tria - Wojciech Pilichowski. Wymiatacz. Serdecznie pozdrawiam
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 30, 2017, 9:14 am

Oldjazzman pisze:Przypomniałem sobie nazwisko basisty tego tria - Wojciech Pilichowski. Wymiatacz. Serdecznie pozdrawiam


No..... :)

https://www.youtube.com/watch?v=zpU9EEbhArI

https://www.youtube.com/watch?v=UeAECmaJ7Ms
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 30, 2017, 10:01 am

Oldjazzmanie szanowny. Zagladnij prosze do tematu "Jak wam sie podoba?" Moze dodasz cos od siebie :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Dziadek Władek » maja 30, 2017, 12:06 pm

Oldjazzman pisze:[...]
Władku! Co się z Tobą działo? Cieszę się z Twojego, mam nadzieję udanego powrotu.

Dzięki zarazie miałem wolny wieczór - jak 10 florentyńczyków z "Dekameronu"... 8) :twisted:
Serdeczności nieustające, Wojtku :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 30, 2017, 1:12 pm

Dziadek Władek pisze:
Oldjazzman pisze:[...]
Władku! Co się z Tobą działo? Cieszę się z Twojego, mam nadzieję udanego powrotu.

Dzięki zarazie miałem wolny wieczór - jak 10 florentyńczyków z "Dekameronu"... 8) :twisted:
Serdeczności nieustające, Wojtku :)

Wydaje się, że Twoją długą nieobecność możemy uznać za usprawiedliwioną ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Oldjazzman » maja 30, 2017, 3:27 pm

Trzy sprawy: Pierwsza - Władku! Dziękuję za pozdrowienia i bądż z nami na wciąż!! Druga - Nie znać nazwiska tego basisty to plama! Ale mam już swoje lata i zanim z tyłu głowy coś przejdzie na przód to trochę to trwa. Trzecia - gdzie jest temat "Jak Wam się podoba?" Może coś przynudzę jeśli będę miał coś do napisania. Pozdrawiam tymczasem.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 30, 2017, 3:42 pm

"Jak Wam się podoba?" w Na jeden temat, obok Hendrixa, Cigar box guitar itd. Fajnie by bylo gdyby czasem tam ktos jeszcze, oprocz mnie, przynudzil :D
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 30, 2017, 5:42 pm

Oldjazzman pisze:Oczywiście na załączonym obrazku Panowie grali w tonacji G-dur. To tak dla porządku informacji, gdyż wcześniej napisałem, że wchodzą na scenę, rzucają w locie tonację np. A-dur.....
Na marginesie. Miałem kiedyś przyjemność grać koncercik w Mławie przed trio - Raduli, Wojciech .....ksywa "kciuk" ( zapomniałem nazwiska) na basie i syn S.Łosowskiego na perkusji. Niezły odjazd. Było czego posłuchać. Tu w przytoczonym obrazku Ścierański na gitarze przyjemnie mnie zaskoczył. No ale tego typu muzycy chwytają każdy instrument i jest o'key.

Krzysztof Ścierański wydał ze trzy lata temu płytę pt. Night Lakes i tam właśnie na gitarze Leo Fendera gra
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » maja 30, 2017, 8:57 pm

kanczenconga pisze:
Oldjazzman pisze:Oczywiście na załączonym obrazku Panowie grali w tonacji G-dur. To tak dla porządku informacji, gdyż wcześniej napisałem, że wchodzą na scenę, rzucają w locie tonację np. A-dur.....
Na marginesie. Miałem kiedyś przyjemność grać koncercik w Mławie przed trio - Raduli, Wojciech .....ksywa "kciuk" ( zapomniałem nazwiska) na basie i syn S.Łosowskiego na perkusji. Niezły odjazd. Było czego posłuchać. Tu w przytoczonym obrazku Ścierański na gitarze przyjemnie mnie zaskoczył. No ale tego typu muzycy chwytają każdy instrument i jest o'key.

Krzysztof Ścierański wydał ze trzy lata temu płytę pt. Night Lakes i tam właśnie na gitarze Leo Fendera gra

Jak to dobrze , że zapomniałem w niedzielę zamknąć drzwi do naszego Baru Ciem 8) :!: :)
Mam nadzieję , że w ferworze nie ogłosiłem .. że bar is open :lol:
Cieszę się bardzo , że to żyje , oddycha , myśli , chce rozmawiać i uśmiechac się nawet :D
Czyli jednak można ?
Tu , na tym naszym rodzinnym forumie niezatłoczonym przez przagnących zatłoczenia ?
Może warto uratować taki .. skansen , do którego kiedyś zatęsknimy i oczy nasze wilgocią podejdą .. :?:

WTOREK=PoWtórka od 23.00 - 0.30 w KRDP :)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 30, 2017, 9:10 pm

zważywszy na rekomendacje szanownych przedmówców moich, to scenariusz audycji następnej już masz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: kanczenconga » maja 30, 2017, 9:54 pm

a gdybyś jeszcze, Naczelny, zagrał dla mojego sąsiada, Janusza, bo dziś jest dzień sąsiada, no więc, gdybyś zagrał akord E7, dziękuję
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Re: NIEDZIELA 28.05.17 g. 19.30 BWP

Postautor: agrypa » maja 31, 2017, 9:59 am

kanczenconga, dzieki wielkie za Kelusa :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Wieczorową Porą - KRDP

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 199 gości

cron