Blues Trafok Band - reaktywacja

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

Blues Trafok Band - reaktywacja

Postautor: Felix » października 23, 2016, 8:40 pm

Witam serdecznie wszystkich byłych miłośników spotkań muzycznych ("Trafoków" i "Kwiopijców") pod wspólną nazwą WIELKI GUL, a także nowych chętnych wyznawców BLUESA do odwiedzenia naszej imprezy.
Impreza po kilkuletniej przerwie spowodowanej przebudową klubu odbędzie się w byłym będzińskim klubie "PARAPET BUM BUM", a obecnie muzycznym LATAWIEC Kultury.

........Obecne spotkanie odbędzie się pod nazwą CAŁY TEN BLUES..................

Impreza, jak wcześniej będzie miała charakter integracyjny środowisko muzyczne przy muzyce Bluesowej wykonywanej wielu znanych bardziej lub mniej wykonawcach :)

Całość koncertów zakończona wspólnym jamowaniem.

Nadmieniam, że klub jest po gruntownej przebudowie i modernizacji. Dla tych co byli wcześniej będzie to zapewne miłym zaskoczeniem. Profesjonalna scena i bar.
http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?f=41&t=8079&p=800201&hilit=latawiec#p800201

Jak zwykle miła atmosfera zapewniona :)

Info:

Termin: 12 Listopad - sobota :) - dzień po święcie narodowym.
Zaczynamy koncerty o godzinie 18.00, ale warto przyjść nieco wcześniej, żeby siąść w lożach i przy stolikach.
Miejsce: Będzin ul. Zwycięstwa 27 - (tuż za stacją paliw lotos) -zjazd (z gierkówki w kier. W-wy) na drogę w kier. Zamku Będzińskiego.
:) wstęp wolny :)
Ostatnio zmieniony października 5, 2020, 7:47 pm przez Felix, łącznie zmieniany 2 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: kora » października 24, 2016, 2:56 pm

__________________________________

Sądząc po plakacie ,sporo zespołów wystąpi,pytanie, czy starczy miejsca dla publiczności ? :lol:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » października 26, 2016, 6:58 pm

Jasne, że wystarczy :D, albo wygonimy wszystkich muzyków na scenę.

p.s. Możliwe, że zagra jeszcze OLD WAVE - toczą się rozmowy :)
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Dziadek Władek » października 26, 2016, 8:49 pm

Felix pisze:[...]
p.s. Możliwe, że zagra jeszcze OLD WAVE - toczą się rozmowy :)

To oni jeszcze grają? :shock:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » października 27, 2016, 8:22 pm

Dziadek Władek pisze:[...]
To oni jeszcze grają? :shock:

Jak się zbiorą to grają, potrzeba tylko dobrego kopa! :) (nie powiem gdzie) :lol:
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » listopada 1, 2016, 1:53 pm

Najnowsza i ostateczna wersja plakatu na Wielkiego Gula.

Z wprowadzonych zmian:
Start godzina 17.30, występ zespołu Old Wave


Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: bluesjanex » listopada 3, 2016, 11:25 pm

No proszę-trochę czasu musiało upłynąć żeby ekipa Marka znowu powołała do życia Wielkiego Gula.Jak pamiętam (bo byłem na ostatniej edycji), jest to wspaniała impreza bluesowa integrująca muzyków miejscowych , jak i przyjezdnych.I nikt tam nie pyta za ile zagra-liczy się udzial , muza i to cos , czego nie ma np. na Rawie-atmosfery bluesowej.!Skład kapel imponujący-czyli duża dawka pozytywnych bluesowych wibracji.Po koncertach super jamowanie-się bedzie działo!!Polaków rozmowy , nie tylko o bluesie.Muzycy i fani bluesa z okolic dalszych i bliższych-przybywajcie!!! Bo nie wiadomo kiedy Marek z ekipa znowu powoła Wielkiego Gula!!
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » listopada 4, 2016, 7:17 pm

bluesjanex pisze:No proszę-trochę czasu musiało upłynąć żeby ekipa Marka znowu powołała do życia Wielkiego Gula

Kiedyś będąc towarzysko u Marka rzucił mi się w oczy plakat, który był przeznaczony do innej imprezy i stwierdziłem, żeby naszą GUL-ową imprezę reaktywować - stad ta decyzja. A będąc nieskromnym powiem, że w tym roku jestem organizatorem, co wcale nie umniejsza faktu, że to Marek zapoczątkował Wielkiego Gula. Marek też będzie miał tu oczywiście swoje zadanie, czyli konferansjerka.
Sądzę, że nam się to uda jak w przeszłości i będzie po przyjacielsku i bluesowo do samego rana :)
Więcej szczegółów i niespodzianek nie zdradzam.

A tu info na T.B. http://www.twojblues.com/aktualnosci.php?id=1680
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: rumilk » listopada 13, 2016, 2:08 pm

Oj, naszukałem się tego wątku...
Byłem pewien, że jest w "festiwalach"...
No ale do rzeczy.
Byłem, obejrzałem fantastyczną imprezę, wysłuchałem kapitalnej muzyki w miejscu - jak dla mnie - o ogromnym i niewykorzystanym potencjale.
O samej imprezie pisać nie będę, pokażę kilka zdjęć i .... i kto nie był, niech żałuje! Naprawdę! Było rewelacyjnie! Pełen szacunek do organizatorów. Kawał dobrej roboty!

Wystąpili między innymi:

KSW 4 Blues

Obrazek

Obrazek

Niesamowity duet Swosza & Spałek:

Obrazek

Obrazek

Janusz Szmat i Przyjaciele (jeden z nich okazał się rodzonym synem...). Janusza słyszałem po raz pierwszy i od razu pokochałem jeszcze w trakcie zapowiedzi. Niesamowity dystans do samego siebie i zero zadęcia. Naprawdę, pełen szacunek. A harmonijka jego przyjaciela to po prostu mistrzostwo świata...

Obrazek

Obrazek

Reszta za chwilkę....
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: rumilk » listopada 13, 2016, 2:17 pm

Ciąg dalszy fotorelacji:

Zespół Rock Route z moim kolegą za bębnami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Breakmaszyna z Częstochowy - zespół szczególnie polecany mi przez Dziadka Władka w trakcie rozmowy przez telefon (szkoda, ze nie w cztery oczy)...

Obrazek

Obrazek

I gwiazda wieczoru: Old Wave.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle z mojej strony. Do zobaczenia. Pozdrawiam wszystkich.
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Dziadek Władek » listopada 13, 2016, 6:54 pm

rumilk pisze:[...] A harmonijka jego przyjaciela to po prostu mistrzostwo świata...

Obrazek
[...]

A to nie przypadkiem Adam Jawień? Jak dla mnie, jeden z najlepszych polskich harmonijkarzy :)
(Zdjęcie trochę nieostre, stąd niepewność... :roll: )
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: rumilk » listopada 13, 2016, 7:07 pm

Dziadek Władek pisze:A to nie przypadkiem Adam Jawień?


Pewnie tak, bo Adam na pewno...
Pozdrawiam z Górnego Śląska. Marek.
rumilk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 25, 2016, 1:48 pm

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: bluesjanex » listopada 13, 2016, 8:21 pm

Dokładnie to Adam Jawień-miałem wielką przyjemnosc i zaszczyt zagrac z nim-arcymistrz harmonijki !!!
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » listopada 14, 2016, 7:32 pm

Bardzo dziękuję uczestnikom VI edycji Wielkiego Gula, zarówno tym grającym jak i słuchającym.
Moje podziękowania także dla Marka Orłowskiego, który poprowadził konferansjerkę oraz dla Michała Hankusa, pełniącego rolę akustyka. Dzięki również ekipie z Częstochowy z Królikiem Wojtkowskim na czele za uświetnienie Jam session do godzin porannych. Myślę że moja organizacja tej imprezy była dla Was do przyjęcia i nie zawiodłem gustów miłośników Bluesa . Starałem się ułożyć program tak, aby spektrum prezentowanych utworów było jak najszersze i pokazało odcienie tego gatunku. Myślę, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie środowiska to postaram się w przyszłości o organizację VII i kolejnych edycji.

Felix

Obrazek
Ostatnio zmieniony grudnia 28, 2016, 9:03 pm przez Felix, łącznie zmieniany 2 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » grudnia 28, 2016, 9:00 pm

I nawet trochę w Twoim Bluesie napisano :)

Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » lutego 3, 2017, 9:53 pm

Zapraszam na kolejny VII "Wielki Gul" w dn. 11 Marca 2017 r.
Tym razem jest to wieczór koncertowy upamiętniający naszego zmarłego niedawno kolegę Tadeusza.
Plakat jest świeżutki. Mogą wystąpić kosmetyczne zmiany np. godzina, ilość kapel lub ich kolejność.
Wstęp wolny. Start godz.18.00.

Miejsce - Klub Latawiec Bedzin ul Zwycięstwa 36 - tuż obok stacji Lotos.

Zapraszam :)


Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » lutego 27, 2017, 1:05 pm

Ostatnie nowinki przed koncertowe:

Dla upamiętnienia zmarłego Tadeusza, reaktywowano specjalnie na ten koncert utworzony przez niego zespół.
Zespół Claptomania zagra w składzie, w którym wszyscy wymienieni muzycy uczestniczyli na poszczególnych etapach tworzenia.
I tak: wokale: Lidka Wardal, Iga Skwara, Marta Rubik, gitary: Mirek Gancka, Ziemek Słomczyński, harmonijki: Krzysztof Rubik, gitara basowa: Kacper Slomczyński.
Z zespołem zagra gościnnie na instrumentach klawiszowych Stasiu Witta.
Pod koniec koncertów wspólne (wszyscy wykonawcy wieczoru) odegranie utworu Georga Harrisona
"Isn't It a Pity".

Poniżej koncertowa wersja "Dla Georga"
https://www.youtube.com/watch?v=drCKvCL93hw

Prowadzenie koncertów powierzyłem Markowi Orłowskiemu.

Zapraszam na Facebook'ową stonkę Claptomani:
https://www.facebook.com/Claptomania-268460766690882/?fref=ts

Do zobaczenia :)
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » marca 7, 2017, 10:04 pm

Miło mi zakomunikować, że do koncertów doszedł zespół blues-rockowy ROCKOMOTIVE, o czym informuje zaktualizowany plakat.
Obrazek
Ostatnio zmieniony marca 15, 2017, 10:41 pm przez Felix, łącznie zmieniany 2 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » marca 15, 2017, 4:40 pm

VII WIELKI GUL 'Tribute Tadek" przeszedł do historii.
Zagrało większość z planowanych zespołów. Ale była również niespodzianka - dojechał gość, Roman PAZUR Wojciechowski, tak więc czasowo się wyrównało. Tak się złożyło, że miałem okazję i przyjemność zagrać w pięciu składach, tak więc na koniec się wypompowałem i tylko jeden "kawałek" na Jamie zagrałem.
JAM SESSION też ze wszech-miar był udany. Jak wychodziłem ok. 3 to jeszcze Janusz z Adamem pogrywali w duecie Gitarowo-harmonijkowym. Impreza zakończyła się grubo w nocy.
Ze swej strony dziękuję wszystkim wykonawcom za udział w koncercie, ku pamięci Tadeusza :) Pomimo, iż granie nie zaczęło się punktualnie (wiemy gdzie przyczyna), w kompromisowy sposób udało się nie przeciągać naszych występów - wszyscy na to przystali i to bez specjalnego namawiania. Zagrało i zaśpiewało wielu znanych nam muzyków :) Rodzina Tadeusza w osobach syna z żoną też była zachwycona. Myślę, że impreza przejdzie do historii z dobrą opinią. Ja dziękuję Michałowi Hankusowi za nagłośnienie i oprawę świetlną. Pozdrawiam BLUSOWO
Felix :)

Krótka relacja foto:

OLD WAVE
Obrazek

ROCKOMOTIVE
Obrazek

PAZUR
Obrazek

CLAPTOMANIA
Obrazek

BLUES TRAFO-K BAND
Obrazek

BLUES TRAFO-K BAND
Obrazek

GSS FUNKY BAND
Obrazek

JAM SESSION
Obrazek

MUZYCY
Obrazek

MUZYCY
Obrazek

GRUBO PO PÓŁNOCY
Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: bluesjanex » marca 22, 2017, 1:50 am

Trochę w smutku jechałem z Wrocławia na kolejną edycje Gula.Smutno, bo 7 Gul poświęcony był pamięci Tadeusza Zarazika-świetnego gitarzysty, bluesmana,lidera i twórcy zespołu Claptomania.Więcej o Tadeuszu-tutaj-http://twojblues.com/aktualnosci.php?id=1693 .Może to też sprawiło że po powrocie zachorowałem na ostrą grypę i musiałem ją odleżeć.Dopiero teraz odrabiam zaległości.
Zaczęło się z opóznieniem, ale nikt nie robił z tego sprawy.
Old Wave-blues-rockowa kapela pod dowództwem Zbigniewa ,,Żaby " Żabowskiego to bardzo sprawna drużyna .Standarty , jak i swoje własne kompozycje wykonywali z powerem.,,Żaba" wymiatał na gitarze, reszta muzykow nie odstawała.Na harmonijce zagrał z nimi gościnnie Krzysztof Rubik- i konia z rzędem temu co wie dlaczego się rozstali-ale to już inna beczka.Świetny , energetyczny, porywający koncert.
Z kolei Rockmotive-aktualnie macierzysta kapela Krzysztofa.Sprawni gitarzyści,sekcja świetna, wokalistka dobra, harmonijka Krzysztofa dopełniała całości-koncert z zadowoleniem przyjęty przez liczna publiczność.
No i pojawiła się niespodzianka.Charyzma, osobowość-Roman ,,Pazur" Wojciechowski.Tylko on potrafi zaczarować publiczność swoim głosem.Gorąco przywitany, zaśpiewał z pazurem,drapieżnie i smutno także.
Na klawiszach akompaniował Stanisław Witta, a na harmonijce Krzysztof Rubik. Oklaskom nie było końca.
Czas na Claptomanie.Mieli bardzo trudne zadanie.Brak Tadeusza, na pewno był sporym obciążeniem , także psychicznym.To on stworzył ten zespół, on zrobił wszystkie aranże .I po raz pierwszy mieli to zagrać bez niego.Na sali obecny był syn Tadeusza wraz z żoną.To także chyba wpływało deprymująco.Ale dali radę.
Podczas tego wykonania czuć było podniosłą atmosferę na sali.Muzyka Erica Claptona głęboko zapadła w serca publiczności, niosła przesłanie nad kruchościa życia.Długie, serdeczne brawa dla Tadeusza i Claptomanii.
Oczekiwany zespół Blues Trafo-K Band-Marek Orłowski jeszcze w barwach organizacyjnych Skazanego na Bluesa.Gitary fajnie brzmiały,harmonijka znowu Krzyśka Rubika wpasowywała sie w całośc.Świetna 12 strunowa gitara Janusza Jastrzebia dopełniała brzmienie kapeli.No i fajne, jakże życiowe teksty podane spiewem przez Marka.Trochę szorstką poetyką Marek potrafi przekazać prozę życia!!Oklaski!!!
Następna kapela to GSS Funky Band-ogień i czad.Niezmordowany Zbigniew Żabowski pomagał na gitarze.Duża dawka energii.Zwolennicy mocniejszych brzmień , mogli czuć się usatysfakcjonowani.
W przerwach miedzy poszczególnymi wykonawcami(zmiana instrumentarium, próby dżwiękowe itp)można było odwiedzić bar!Funkcjonował bardzo dobrze.Też miałem swoje 5 minut.Wraz , ze świetnym harmonijkarzem z Czeladzi,Adamem Głuchowskim zagraliśmy parę piosenek dla Tadeusza.Szkoda ,że Adam tak rzadko udziela się muzycznie.
Jam session-no to już odlot totalno-latawcowy.Każdy mogł zagrać na scenie.Tańcom nie było końca.Impreza trwała tak solidnie coś do 3 w nocy.Następnego dnia wracałem do Wrocławia i dręczyła mnie myśl-Jak oni to robią.To jakiś śląski fenomen!Byłem na 3 edycjach Gula i zawsze jest dużo chętnych kapel i wykonawców do grania.I też wiadomo, że kasy to raczej nie ma.Piwko, jakaś zupka, kanapki.A jednak zawsze komplet muzyków, i pełna sala publiczności.Krzysiek Rubik wraz z innymi zrobił dobrą robotę.I nawet nie przeszkadzał fakt że zagrał chyba w każdym składzie, oraz na jamie.Co Szef to Szef-musiał sie pokazać!Tak trzymać!!I już czekam na następnego Wielkiego Gula(oby nie ku pamięci).Warto było 400 km zrobić!!!

Janusz Szmat
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » marca 27, 2017, 9:19 pm

Dzięki Janusz za uznanie i pochlebne opinie. To jest jak wyzwanie do następnych imprez tego pokroju, choć powiem szczerze, nie łatwo zgromadzić tylu wykonawców non profit (zresztą, tak jak na poprzednim GUL-u w Listopadzie zeszłego roku). Jeden zespół tylko nie "wypalił" w moim planie tego koncertu, a mianowicie MOONSTONE, ale śpieszę usprawiedliwić, że klawiszowiec, prywatnie jako chirurg kardiolog operował w tym czasie pacjenta. Może następnym razem :) Miłą niespodzianką był natomiast występ PAZURA, tak niby sobie wpadł, jakby od niechcenia i zaśpiewał, ale za to jak?. Lubię takie miłe muzyczne zaskoczenia.
Osobiście zaliczam imprezę do bardzo udanych, co w rozmowach wiele osób również mi gratulowało.
Prawdę mówiąc, to się na harmonijkach "wydmuchałem" z 5 składami za wszystkie czasy - nawet nie zarżnąłem żadnego stroika. Nie łatwo jest pogodzić organizację z własnymi występami i konwersacją z zaproszonymi gośćmi. Dla każdego trzeba znaleźć kilka choćby minut.
Podziękuję na łamach tego Forum zespołom za czynny udział w koncertach w hołdzie dla zmarłego w styczniu br. Tadeusza Zarazika, Markowi Orłowskiemu za konferansjerkę, akustykowi Michałowi za nagłośnienie, a miłym gościom za przybycie.
Z Bluesem .....
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » listopada 20, 2017, 11:54 am

Proszę szanownych kolegów i koleżanki stało się :)
Kolejna IX edycja WIELKIEGO GULA pod znamienitą nazwą Blues Forever przed nami.

No, to jak? Bawimy się po raz kolejny? Jest jeszcze troszkę czasu i jak znam życie ekipa grająca może się jeszcze zmieniać, ale trzon główny "Janusz Szmat i przyjaciele" pewnie zostanie jak zwykle. Janek, pozdrawiam serdecznie :)
W tej edycji postanowiliśmy wprowadzić bilety. Artyści, tak jak to było wcześniej grają za dara (taka była konwencja "wielkiego Gula" od początku. Od przyjaciół - dla przyjaciół ), niemniej wędrują do nas po całym kraju, a to są dla nich spore koszty i aby im chociaż wynagrodzić koszty podróży postanowiliśmy jakoś uzbierać tą kasę.

Kolejność na plakacie odpowiada przewidywanej kolejności grania zespołów na imprezie. Cała reszta jest Wam znana.
Strat imprezy godz. 18.00. 2 Grudnia
MIejsce: klub muzyczny LATAWIEC, Będzin ul. Zwycięstwa 36
Bilety można rezerwować pod nr. 535 363 286

Do klubu można dojechać transportem publicznym
tramwaje 27, 21, 24, 22
autobusy 40, 616, 90, 24, 99, 125, 721, 722, 921, 16, 79, 69, 104

Zapraszamy serdecznie miłośników Bluesa z własnym Towarzystwem. :)

Prowadzenie - Krzysztof Rubik (Felix) & Marek Orłowski (Dziki)

Obrazek

https://www.facebook.com/events/1604969926193048/
https://www.facebook.com/klublatawiec/
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » lutego 14, 2018, 11:58 pm

Witam szanownych Bluesmanów!
Kolejna, specjalna edycja Wielkiego Gula już 28 kwietnia. Zaproszone i zatwierdzone zespoły zaprezentują m.in. piosenki Marka, opracowane w swoich aranżacjach.
Będzie zjazd Trafok-ów. Szczegółowe info będzie opublikowane po zatwierdzeniu wszystkich grających. Zapraszam wszystkich znajomych i przyjaciół Marka i fanów jego twórczości.
K.R. (Felix)

Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: marekdziki » lutego 17, 2018, 6:40 pm

Witojcies. Po kilku latach niebytu w tych okolicach ( z powodu zabycia hasła) ;) powiedzmy z różnych, niezależnych powodów jestem ponownie. Mam nadzieję, że kilka dawnych towarzyszek i tyluż towarzyszy walk pozostało na tym forum.
W kwestii kolejnego "Wielkiego Gula". Moi drodzy. Jakoś tak czas nas posunął i sprawił, że kolejny "Wielki Gul" wypada jako jubileuszowy. Będzie już jego dziesiąta (oficjalna) edycja. Jest więc co świętować. Przy okazji niejako tak się zdarzyło, iż w tym też roku wypada 30 lat mojego artystycznego żywota i to nie tylko muzycznego. Koledzy więc stwierdzili, że jest kolejna okazja do zmontowania kolejnego melanżu z cyklu "Wielki Gul". Po ciężkich negocjacjach w kwestii terminu padło na 28 kwietnia. Ja wiem, że to zaledwie dwa dni przed LW&B, ale dwa dni, to całkiem sporo ( ja w ciągu dwóch dni potrafię spieprzyć tyle spraw, że głowa mała :D ) wiec liczę na Was, że zawitacie gremialnie i do mnie. Impreza jak zwykle dokona się w klubie "Latawiec" w Będzinie ( tam gdzie kiedyś był Parapet BumBum). Wracając do imprezy. Jako, że będziemy fajrować moje XXX- lecie publicznego rżnięcia głupa, :D postanowiono, że zrobimy taki mój benefis. Benefis mój polegał będzie na tym, ze zaprzyjaźnione zespoły wyjdą na scenę i .....wykonają minimum trzy, maksimum pięć utworów mojego autorstwa, ale w swoich klimatach i aranżacjach. Oczywiście po tym zagrają ( jeśli będą chcieli) także swoje kawałki. Jest już kilka zaprzyjaźnionych kapel, które na moją prośbę wyraziły aplauz wielki i teraz usilnie ćwiczą zajoba, czyli pracują nad moimi piosenkami. Ale lista jest otwarta. Jeśli kto miałby tę czelność ;) i chciałby zaszczycić imprezę swoim wykonem, to nie ma sprawy. Zapraszam z wielka atencją ( cokolwiek to nie znaczy :D ). Zanosi się na całkiem miły event z cyklu "Wielki Gul" pod nazwą "Świat według Marka O.". Ażeby jednak było jeszcze weselej moim marzeniem jest aby w ramach kultywowania dobrej, acz troszkę już zapomnianej tradycji, zorganizować kolejny czyli III ( słownie trzeci ) Ogólnopolski Zlot Trafok-ów. Wszyscy moi przyjaciele spod znaku Blues Trafo-k Baru zapraszam Was serdecznie.
Jako , że postarzałem się już troszkę. Przybyło mnie też troszkę w masie, a dolegliwości różne spać ( i chodzić zwłaszcza) nie dają, obowiązki organizatora przejął ode mnie Krzysiek Rubik ( przynajmniej tak mu się wydaje :D ).
Listę kapel uczestniczących w wyżej wspomnianej zadymie będę (ja, lub Krzysiek) podawał na bieżąco. Także na Facebooku.
Jak zwykle jesteśmy dobrej myśli, albowiem "... najważniejszym jest, by się dobrze bawić". I tej wersji będziemy się trzymać.........kurczowo.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Marek "Dziki" O.
marekdziki
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 28, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » lutego 25, 2018, 11:56 pm

Witajcie, znamy już wykonawców X Jubileuszowego Wielkiego Gula.

Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: bluesjanex » maja 6, 2018, 3:24 pm

Janusz Szmat
30 kwietnia o 07:40 ·
X Jubileuszowy Wielki Gul to już historia.A Jubileuszowy z racji 30 lecia pracy artystycznej Marka Orłowskiego, no i okrągła liczba tego wydarzenia.I zrobił się z tego benefis Marka O.!!!
Zaproszone zespoły już od jakiegoś czasu zmagały się z twórczością Marka.Niby takie to proste, a jednak haczyki były solidne-i to zarówno w warstwie tekstowej , jak i muzycznej.I tak 28 kwietnia jesteśmy w Będzinie w Muzycznym Klubie Latawiec-dawny Parapet Bum-Bum.Marek Orłowski-wielka postać będzińskiej kultury (i nie tylko).Poeta,prozaik,scenograf,fotografik,aktor,plastyk, malarz,modelarz,muzyk-kompozytor, wokalista,teksciarz,satyryk, kabareciarz-coś pominąłem-bo któż zliczy jego umiejętności i talenty.Po próbach dzwiękowych,małej przerwie poświęconej na posiłek-zaczyna sie impreza.Jako pierwszy Blues Bazar.Zespół zagrał piosenki Marka , oraz swoje autorskie numery z dwóch płyt.Świetna aranżacja piosenki Marka ,,2 metry pod ziemia", z wplecionym motywem Szopena.Świetna gra Patryka Filipowicza -tym razem nie jako mistrz fingerstylu-lecz jako gitarzysta solowy,Wokalista i harmonijkarz ,szołmen-Marek Buczyński, zbierał zasłuzone brawa.Cała kapela(Krystian Michalski-bas,Ryszard Sierotnik-bębny), to doskonale brzmiący bluesowy zespół.Warto posluchac ich nowej plyty p.t.,,Droga Płyta" Czas dla mas i na nas.Janusz Szmat i Przyjaciele-zagraliśmy 3 piosenki Marka w naszej aranżacji.parę numerów bluesowych własnych , jak i parę bluesów Nalepy.Na gitarze solowej Dariusz Szmat(zabytkowa ,Jolana"), zbierał brawa po solowych zagraniach.Na harmonijce, jeden z czołowych harperów naszego kraju-Adam Jawień.Jego solowe zagrania zawsze były nagradzane oklaskami.Bo zagrał przepięknie!Brawo i wielkie dzięki!!Na zakończenie zagraliśmy hymn festiwalu Las,Woda &Blues.W tym utworze doskonale wykonał solo na harmonijce Adam Głuchowski.Dzięki! Następna kapela to BR Band.Bogdan Rumiak i reszta , to doskonały band bluesowy-duża dawka energetycznego bluesa była. Na widowni zauważyliśmy także wybitną postać śląskiej kultury-to znany muzyk i działacz Miro Witek. Na scenie Old Wave.Ciągle pod wodzą Zbyszka ,,Żaby" Żabowskiego-już chyba legendy polskiej gitary i big-beatu-zagrali jak zwykle porywająco i profesjonalnie.Dzielnie na harmonijce poczyniał Krzysiek Rubik!Brawa i owacje zaslużone.Nastepny zespół to Gss Funky Band.Tu już było ostrzej gitarowo,drapieżnie i funkowo.Duże brawa.Marek był widocznie wzruszony.Powiedział, że nie wyobrażał sobie , iż jego utwory mogą przejśc takie przeobrażenie, dzięki nowym , ciekawym aranżacjom.No i wreszcie sam BluesTrafok Band-Marek i jego muzycy.Swietnie śpiewała Iga Skwara.Doskonale bawiliśmy się przy piosence Ceunene kualele-cała sala spiewała.Zabawa była przednia.Z sentymentem spoglądał i słuchal tego, siedzący na widowni Janusz Jastrząb.Od poczatku istnienia Trafoków , grał z nimi na gitarze 12-strunowej.Niestety, z różnych powodów, na gitarze już nie gra. No i już legendarny jam-oj się działo do samego rana.Brawo organizator tego wydarzenia-Krzysztof Rubik.Marek Orłowski był wzruszony i zadowolony.To bardzo udany benefis.Nagłośnienie, światła, rożne dymy-doskonale zrobione-dzięki realizatorowi dzwięku.Catering doskonały.Nawet ubikacja się nie zepsuła-heheh.Wielkie brawa za całość!!I
Życząc Markowi wszystkiego najlepszego na jego wyboistej artystycznej drodze,dziękujemy za jego artystyczną twórczośc. Czekamy na następy benefis i Wielkiego Gula!!! A na razie ostro ruszamy w kierunku Radzynia-na XII Ogolnopolski Festiwal Bluesowy-Las Woda &Blues!Ponoć Marek też tam zawita-do zobaczenia !

Wielkie dzięki przyjaciołom fotografikom-Markowi Klimurczyk i Grzegorzowi Cyran-to także dzięki nim powstaje historia.Dzięki za piękne foty!
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Dziadek Władek » maja 6, 2018, 8:04 pm

Taką tekstową miazgą można zniechęcić do najbardziej udanej imprezy.
Janusz, pofatyguj się i przeczytaj choć raz to, co piszesz! Sprawdź, jak "fajnie" się to czyta... :evil:

Jeśli potrzebujesz wzorca, polecam teksty Maćka Hoffmana - np. TEN.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » lutego 4, 2020, 1:08 pm

W dn. 01. Lutego 2020 r. mial miejsce kolejny Wielki Gul. Edycja XI była poświęcona pamięci naszego kolegi i przyjaciela Marka Orlowskiego.
Tym razem Imprezę ulokowałem w Jazz Clubie KoMin.

Jak dotychczas charakter imprezy oparty był na bluesowej twórczości wykonawców z uwzględnieniem wykonania przynajmniej dwóch kompozycji Marka.

Obrazek

https://www.facebook.com/events/1054901 ... discussion
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wielki Gul - reaktywacja

Postautor: Felix » października 5, 2020, 7:32 pm

Minęło troszkę dni, tygodni, m-cy i Blues Trafo-k Band zagrał charytatywnie
W nowym uzupełnionym składzie znalazł się Kacper Słomczyński na basie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości

cron