4acoustic "4acoustic"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » lutego 13, 2016, 11:58 pm

...znów włączyłem płytę "4acoustic"...

To całkiem nowiutkie wydawnictwo — rocznik 2016 — jest autorskim dziełem Pawła Wawrzeńczyka — tak, tak, to ten sam, który kilka miesięcy temu wraz z zespołem Limit Blues zabłysnął płytą "Inaczej".

Tym razem dobrał sobie trzech muzyków z Limitu: Arka Rogalskiego (hca), Jarosława Telkę (bg) i Cezarego Niemca (sax), dodatkowo zaprosił Piotra Resteckiego — gitarzystę grającego techniką fingerpicking, napisał teksty, naszkicował do nich muzykę i... efekt ich współpracy właśnie po raz kolejny uprzyjemnia mi wieczór.

Dwanaście utworów zagranych, zgodnie z tytułem płyty, całkowicie akustycznie tworzy spójną, autorską wypowiedź artystyczną. Bazą kompozycyjną jest blues ale każdy utwór to stylistyczny kolaż, co daje efekt różnorodności mimo koncepcyjnej jednorodności całej płyty. Bo jest to album koncepcyjny, z egzystencjalnymi spostrzeżeniami i zadumaniem autora nad życiem od narodzin (Mój los) do coraz dojrzalszych relacji ze światem w wieku coraz bardziej męskim. W odbiorze tej wypowiedzi pomaga śpiew Pawła Wawrzeńczyka operującego głosem czystszym, pełniejszym, ciekawszym, bardziej melodyjnym — inaczej niż na "Inaczej", gdzie głównie mruczał i melorecytował. W utworze 2. (Tak nie można) "posunął się" nawet do subtelnej wokalizy...

Muzycy towarzyszący Pawłowi znakomicie wpisali się w stylistykę płyty. Nienachalne, wysmakowane solówki i riffy uzupełniające frazę grane na harmonijce przez Arka i na saksofonie przez Czarka, wirtuozerskie popisy gitarowe Piotra — wszystko to, wpisane w oszczędną aranżację, potęguje przyjemne doznania przy słuchaniu płyty.

Na osobną uwagę zasługuje basista Jarek Telka. Jest on dla mnie bohaterem tej płyty choć rolę ma drugoplanową. Nie gra oszałamiających solówek ale jego linia basu tworzy tak niesamowity groove, że pozostali muzycy muszą odczuwać najwyższy komfort grania.

Przyjemnie się pisze o takiej muzyce... przy takiej muzyce...

...znów włączyłem płytę "4acoustic"...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » lutego 14, 2016, 1:52 pm

Jeszcze małe uzupełnienie...
Zapytany zostałem, dlaczego, moim zdaniem, warto tej płyty posłuchać?
Po chwilowym namyśle zaproponowałem modyfikację pytania: "Kto powinien tej płyty słuchać?" — na to odpowiedź jest bardziej jednoznaczna:
— wszyscy, którzy lubią filmy Jima Jarmuscha, zwłaszcza te z Tomem Waitsem — płyta brzmi jak ścieżka dźwiękowa z takiego filmu;
— gitarzyści basowi — to świetny warsztatowy przykład, jak można "dyrygować" kapelą grając odpowiedni groove na basie;
— wszyscy amatorzy albumów koncepcyjnych, doszukujący się dodatkowych smaczków i ukrytych znaczeń;
— wreszcie wszyscy ci, którzy preferują nieortodoksyjnego bluesa w wersji akustycznej.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: karambol » lutego 14, 2016, 2:32 pm

Nie wiem jak to nazwać. Fenomen to może zbyt wielkie słowo, ale z pewnością nie jest to coś powszechnego na naszym mizerniutkim rynku bluesowym. Oto mam przed sobą cztery płyty wydane w latach 2015-2016 które łączy nazwisko Pawła Wawrzeńczyka. Są to sygnowane nazwą Limit Blues krążki „Inaczej”, „Koncert” i „Z prądem” oraz nowość 4acoustic. Jak widzę zdjęcia choćby na fb niektóre z tych albumów są dostępne również na winylu! Jestem pełen podziwu dla ekipy z Kielc za taki rozmach i poniekąd zawstydzenie naszych „gwiazd”.
4acoustic to projekt poboczny wyewoluowany z zespołu Limit Blues i skupiony wokół gitarzysty Piotra Resteckiego. A może dokładnie odwrotnie, to gitarzysta przyciągnął kolegów z Limit Blues? Nie ważne.
Nie pamiętam, kiedy ostatnio słuchałem płyty polskiego wykonawcy bluesowego tylko po to, aby usłyszeć, zrozumieć, przyswoić teksty. Może to były albumy Breakoutów ze słowami Loebla? Autorem tekstów jest Paweł Wawrzeńczyk. Prostymi słowami opowiada historie, które są mi cholernie bliskie. Może to, dlatego, że jest mniej więcej w moim wieku i dlatego tak celnie do mnie trafia. Nie powiem, o które teksty chodzi, aby się zbytnio nie „obnażać”, ale pomyślałem sobie, że śpiewa o mnie.
Nazwa zespołu sugeruje jego muzyczny charakter. I tak w istocie jest, bo mamy do czynienia z akustycznym graniem. Akustyczna gitara Piotra Resteckiego po prostu powala. Niesamowita technika, czucie instrumentu, wyobraźnia, ale i poczucie humoru (w „Hej ty” pojechał ultra szybkim wstępem, na co Paweł zareagował „nie, nie, po trzykroć nie” i wtedy dopiero gitara zwolniła). Czasem mam wrażenie, że Piotr Restecki w swoich akordach, solówce włożonej do jednego utworu chce pokazać wszystko, co umie. To nie jest zarzut, to jest zwrócenie uwagi na to jak bardzo się angażuje i jak pięknie mu to wychodzi. Ale jest jeszcze aksamitnie brzmiący saksofon (Cezary Niemiec), przecudna harmonijka (Arek Rogalski), w maleńkiej dawce, ale przepyszny fortepian. Każdy, kto słyszał Pawła Wawrzeńczyka w roli wokalisty wie, że ma on dość specyficzny sposób śpiewania. Raczej jest o melodeklamacja, ale na 4acoustic zdarzają się fragmenty, że po prostu śpiewa i jest bardzo dobrze.
I jest jeszcze coś, co mnie ujęło. Kiedy otwieramy opakowanie płyty naszym oczom ukazuje się tekst „ Jeśli ktoś ma ochotę skopiować ten krążek to będzie nam bardzo miło, róbcie to namiętnie i się nie stresujcie. Jesteśmy właścicielami praw autorskich i wyrażamy zgodę na wszelkie publikacje. A słowo „ZAIKS” w przypadku tej płyty jest nam całkowicie obce :)”. Chętnie dostosuję się do tych słów i jeżeli ktoś ma chęć to udostępnię tę płytę w wersji zrippowanej – piszcie na priva
Jakiś czas temu „scyzoryki” namieszały na scenie hip-hopowej a teraz robią pozytywne zamieszanie na bluesowym rynku. Nie mam nic przeciwko.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » lutego 14, 2016, 4:03 pm

karambol pisze:[...]
I jest jeszcze coś, co mnie ujęło. Kiedy otwieramy opakowanie płyty naszym oczom ukazuje się tekst „ Jeśli ktoś ma ochotę skopiować ten krążek to będzie nam bardzo miło, róbcie to namiętnie i się nie stresujcie. Jesteśmy właścicielami praw autorskich i wyrażamy zgodę na wszelkie publikacje. A słowo „ZAIKS” w przypadku tej płyty jest nam całkowicie obce :)”. Chętnie dostosuję się do tych słów i jeżeli ktoś ma chęć to udostępnię tę płytę w wersji zrippowanej – piszcie na priva
[...]

Sami "właściciele praw autorskich" sugerują pobieranie całej płyty ze swojej oficjalnej strony :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Robert007Lenert » marca 7, 2016, 12:12 pm

W nadchodzącym numerze "Twój Blues" pojawi sie recenzja mojego autorstwa traktująca o tym wydawnictwie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: KielceROCKuja » marca 22, 2016, 8:28 pm

Pragnę pochwalić się recenzją zamieszczoną w kwartalniku "Twój Blues". Jest to prestiżowa gazeta, która została uhonorowana nagrodą Keeping The Blues Alive.

Obrazek

Po zapoznaniu się z lekturą pragnę poinformować, że nigdy w naszym zespole nie grał Jarosław Zycha - tym bardziej w DWÓCH utworach na pianinie. Nie przypominam sobie również, by Cezary Niemiec kiedykolwiek grał na instrumentach perkusyjnych na tej płycie. Co do wycieczki autora recenzji w kierunku mojej osoby - bardzo mocno rozważam głos kobiecy w zespole, do tego stopnia, że planuję zmianę płci w przyszłości. Póki co poproszę o lekcję śpiewu Boba Dylana, bo to wielki tenor. W przeciwnym wypadku czeka mnie wiele bezsennych nocy, a kto wie czy czasem nie depresja...

Pozdrawiam red. Roberta Lenerta
Paweł Wawrzeńczyk
KielceROCKuja
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 5, 2015, 10:56 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: blsa » marca 23, 2016, 9:54 pm

Witam
I koleiny raz, jeden z redaktorów recenzujący płyty w czasopiśmie "Twój Blues" miał okazję wykazać się zupełnym brakiem kompetencji przy wyrażaniu swojej opinii. Ciekawe, czy krążek był, chociaż w części przesłuchany przez Pana Lenerta, jeśli nie był On w stanie przepisać poprawnie nazwisk z okładki płyty (skądinąd bardzo ładnie wydanej :)).
Bardzo życzyłbym sobie, aby wszystkie wydawnictwa bluesowe oraz około bluesowe tak wyglądały i miały taką zawartość.
Myślę, że główny zarzut dotyczący melorecytacji P. Wawrzeńczyka, to jedna z największych zalet i jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych (czytaj pożądanych) elementów wszystkich jego projektów - niech mi ktoś powie, czy T. Waits lub B. Dylan potrafią śpiewać:) - jeśli ktoś taki się znajdzie, to pewnie b. mocno słoń mu nadepnął na ucho (i już mi go b. żal). Jestem pewien, że jedynym zarzutem jaki można postawić wokaliście i jednocześnie autorowi tekstów to to, że słychać w jego utworach nawiązanie do tego w jaki sposób pisze B. Loebl, kto dziś ma takie pióro, kto porusza takie tematy? Jeśli autor recenzji zadałby sobie tylko trochę wysiłku, to zauważyłby, że przez równoległy projekt "LIMIT" zdążyła już "przewinąć" się Pani Alicja, zresztą o ponad przeciętnych umiejętnościach wokalnych - Panie R. Lenert spóźnił się Pan trochę ze swoimi radami.
Autorze recenzji zamieszczonej w "prestiżowej gazecie, uhonorowanej..." jestem pewien, że już pora zastanowić się nad własnymi poczynaniami - czy nie popadł Pan w rutynę i czy to co Pan robi jest chociaż trochę obiektywne - może czas już przejść na emeryturę?
Od nr. 60 wiosna 2015 nie zamawiam prenumeraty "Twojego Bluesa" - i tak już chyba zostanie - pismo zrobiło się mało obiektywne i promuje tylko muzyczne poczynania związane z działalnością Pana Matysika, pomijane są inne bardzo ważne wydarzenia muzyczne i powiem szczerze, że szlak człowieka trafia jak na to patrzy.

Serdecznie pozdrawiam
Tomek
ps. Chłopaki nie dajcie się - tak dalej trzymać, czekam na następną płytę i oczywiście koncerty, koncerty, ....
Pawle - ty raczej nie zmieniaj płci, bo będzie z Ciebie strasznie duża kobieta :) i kto nam chłopom będzie takie melorecytacje (cholernie mądre słowo - będzie nam w rytm świetnej muzyki o ważnych rzeczach opowiadał) wygłaszał.
blsa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: marca 5, 2007, 7:38 pm
Lokalizacja: Nieporęt

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » marca 24, 2016, 1:02 am

blsa pisze:[...] niech mi ktoś powie, czy T. Waits lub B. Dylan potrafią śpiewać:) - jeśli ktoś taki się znajdzie, to pewnie b. mocno słoń mu nadepnął na ucho (i już mi go b. żal). [...]

Oj, Tomku, mocno przesadziłeś. Zarówno Bob Dylan jak i Tom Waits śpiewać potrafią bardzo dobrze, podobnie jak Paweł Wawrzeńczyk na recenzowanej tu płycie. Melorecytacją Paweł się posługuje na płycie Inaczej - o czym zresztą piszę w swojej recenzji powyżej.
Aha, i nie musisz mnie żałować: nie mam problemów ze swoim słuchem a muzycy, z którymi grywam w kapeli i na jamach tez na niego nie narzekają ;) :mrgreen:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Robert007Lenert » marca 29, 2016, 4:10 pm

Witam. Na wstępie przepraszam Pana Jarosława Zarychta za błąd w jego nazwisku, oraz Michała Stachurskiego za błędne przypisanie jego instrumentów perkusyjnych saksofoniście grupy. Moja wina. To nie powinno mieć miejsca. Będzie oficjalne sprostowanie w następnym nr TB.
Natomiast co do wydźwięku recenzji. Proszę zauważyć , że ja tylko sugeruję dodanie od czasu do czasu wokaliz np jakiejś pani ( tak jak to robi choćby Antek Krupa , który tez melorecytuje a panny czasami coś do tego dośpiewują). Recenzowałem poprzednie dwie płyty formacji pod wodzą Pawła Wawrzeńczyka. Obie tak jak i ta trzecia są wydrukowane w TB ( i wspominałem tam o pani Alicji). Nigdzie nie czepiam się jego głosu-wokalu. Uważam jednak, że. Tutaj zacytuję siebie:
"Trzecia płyta z melorecytacją zamiast śpiewu troszkę nuży". Może by tak czasami zaprosić jakąś śpiewającą panią?"
Uważam, że państwo nadinterpretują ostanie zdania recenzji. Robert Lenert
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Yaniu » marca 31, 2016, 6:36 pm

.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: pawelwawrzenczyk » kwietnia 6, 2016, 9:01 pm

Witam
Jeszcze w kwietniu pojawi się suplement do premierowej płyty" 4acoustic",nie publikowany dotychczas utwór tylko w formie teledysku.Będzie kontrowersyjnie i na pewno na czasie :shock:
pawelwawrzenczyk
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: marca 22, 2016, 7:12 pm

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 6, 2016, 11:42 pm

pawelwawrzenczyk pisze:[...] Będzie kontrowersyjnie i na pewno na czasie :shock:

A czasy też kontrowersyjne... ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: pawelwawrzenczyk » kwietnia 25, 2016, 5:37 pm

Już jest! Suplement do płyty w postaci teledysku. Zapraszam do oglądania, słuchania i udostępniania najnowszej piosenki pt. 500+

Link: https://www.youtube.com/watch?v=BAgsOi7H4jg

Pozdrawiam.
pawelwawrzenczyk
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: marca 22, 2016, 7:12 pm

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 26, 2016, 12:47 am

Ewidentna zapowiedź następnej płyty "4acoustic" :D
Rewelacyjna koncepcja klipu (skąd wytrzasnęliście tego łysego w podkoszulku? - idealnie się komponuje!) i ten tekst: "pięć set plus zakąska" - mistrzostwo wszechświata :twisted: :lol:

I znów Jarek Telka... niby w drugim planie... ;) Pięknie! :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: rocken » kwietnia 27, 2016, 10:17 am

Dziadek Władek pisze:Pięknie! :D

Kwintesencja polskiego "bluesa" - muzyczna tortura i nijakość polana dużą ilością "kloacznego" humoru.
Brawo Wy!
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 27, 2016, 12:41 pm

Rozumiem Cię, rocken. Ja podobnie kiepski dzień miałem w poniedziałek - nic mi nie szło i wszystko mi się wydawało paskudne :twisted: :mrgreen:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: B&B » kwietnia 27, 2016, 12:53 pm

Może ten pastisz jest zbyt dosłowny?
Już po 13-tej, rocken, wypijmy po secie i świat będzie piękniejszy ;)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: rocken » kwietnia 29, 2016, 2:48 pm

Estetyka szmiry dla muzyczno-intelektualnych debili.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 29, 2016, 3:17 pm

rocken pisze:Estetyka szmiry dla muzyczno-intelektualnych debili.

Dzięki, rocken...
Jeszcze Cię trzyma? Jakiś dobry towar trafiłeś :twisted: :mrgreen:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: R&B » maja 2, 2016, 7:21 pm

Proszę bardzo, są emocje, są kontrowersje. Czy nie o to chodzi w sztuce? Czy zawsze ma być sztampowo? Mam pytanie, co jest bardziej wartościowe: tworzyć coś własnego, coś, co dotyka nas tu i teraz - jak "4acoustic", czy klepać standardy jak np. Wes Gałczyński?
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: Dziadek Władek » maja 2, 2016, 9:07 pm

R&B pisze:[...] czy klepać standardy jak np. Wes Gałczyński?

Wes nie "klepie" standardów tylko je interpretuje - i to jak!
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: azazzello » maja 4, 2016, 2:57 pm

R&B pisze:Czy zawsze ma być sztampowo? Mam pytanie, co jest bardziej wartościowe: tworzyć coś własnego, coś, co dotyka nas tu i teraz - jak "4acoustic", czy klepać standardy jak np. Wes Gałczyński?


Z zasady trzymam się z daleka od wygłaszania publicznie opinii o czyimkolwiek graniu, ale tego nie da się zignorować. Życzę 4acoustic takiego poziomu "sztampowości" jaką reprezentuje Wes Gałczyński, zarówno jeśli chodzi o brzmienie zespołu jak i sam poziom wykonawczy.
Zupełnie natomiast pozbawione sensu jest porównywanie wartości tego co robi Wes z wartością blueso-polo, w tym przypadku autorskiego. Tak jak bez sensu jest porównywanie bluesa z muzyka góralską z Podhala. To dwa odrębne światy.
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: R&B » maja 5, 2016, 9:15 am

Nie słyszałam jeszcze tego terminu, czy też kategorii muzycznej: "blueso-polo". Pierwszy raz poznałam na tym forum. To takie podszyte pogardą odniesienie do disco-polo? No i ta "muzyka góralska". Czyli my tutaj to prawdziwe bluesmany, a ci 4acoustic to blueso-polo? Uwielbiam, jak spod płaszczyka wyrafinowania i umiaru, wypełza ton wyższości i wtajemniczenia.
Co do Wesa G. to poziom wykonawczy zdecydowanie zaniża sekcja rytmiczna. Bardzo ko(s)miczna, nie z tej ziemi, nie z tej bajki. Ale to tylko moje zdanie.
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: azazzello » maja 5, 2016, 11:04 pm

R&B pisze:To takie podszyte pogardą odniesienie do disco-polo? No i ta "muzyka góralska". Czyli my tutaj to prawdziwe bluesmany, a ci 4acoustic to blueso-polo? Uwielbiam, jak spod płaszczyka wyrafinowania i umiaru, wypełza ton wyższości i wtajemniczenia.
.


To nie ton wyższości, nazywam rzeczy po imieniu. I nie ja zacząłem tu od wymądrzania się co ma wartość a co nie. Disco-polo tez ma swoją. Napisałem tylko tyle, że nie ma sensu porównywać komfortu jazdy wozem drabiniastym i mercedesem. Czytaj ze zrozumieniem, a odniesienia interpretuj jak chcesz.
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: KielceROCKuja » maja 17, 2016, 6:06 pm

Nasza pierwsza płyta studyjna jest nominowana w kategorii "Płyta" w ogólnopolskim plebiscycie SCYZORYKI 2016. Jeśli się komuś podoba - może na nas zagłosować :) A kto nie zna może jej posłuchać za darmo na naszej stronie internetowej.
Strona:
http://limitblues.pl/do-pobrania
Głosowanie:
http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/ ... d,kid.html
KielceROCKuja
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 5, 2015, 10:56 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: R&B » maja 19, 2016, 10:15 am

Poszukałam po forum i różnych okolicach, co zajęło mi trochę czasu. Ale już wiem, że komfort jazdy mercedesem to "grunge blues on steroids", a wozem drabiniastym - jak rozumiem z tekstu - 4acoustic ( i kto jeszcze, kto jeszcze???, spala mnie płomień ciekawości...). Kiedyś uczyli: lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Zastanawiam się w związku z tym: zgubiłam czy znalazłam?
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: rocken » maja 19, 2016, 10:27 am

R&B pisze:[...]i kto jeszcze, kto jeszcze???, spala mnie płomień ciekawości...[...]

Upałów jeszcze nie ma, więc może niech koleżanka założy luźniejsze stringi.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: azazzello » maja 19, 2016, 12:43 pm

R&B pisze:Poszukałam po forum i różnych okolicach, co zajęło mi trochę czasu. Kiedyś uczyli: lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Zastanawiam się w związku z tym: zgubiłam czy znalazłam?


Kazdy znajduje to na co zasluzył.
Ja, jeśli juz musze grzebac w necie to wole jesc kielbase z bułą z grylla w takiej norze:
https://www.youtube.com/watch?v=GvjuDivt7Ac
https://www.youtube.com/watch?v=k4WFyyE3Gw8

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: agrypa » maja 20, 2016, 8:37 am

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: 4acoustic "4acoustic"

Postautor: pawelwawrzenczyk » czerwca 5, 2016, 11:05 am

Jeszcze w wakacje będzie dostępna reedycja płyty 4 Acoustic, poszerzona o bonus track - czyli piosenkę "500+". Dostępna będzie w wielu miejscach w Polsce, również na winylu. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=BAgsOi7H4jg
pawelwawrzenczyk
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: marca 22, 2016, 7:12 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości

cron