Rust! Polska Kapela!!!

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 4, 2014, 9:00 pm

Muszę się Wam przyznać że nie mogę się oderwać od tego nagrania. To nasza rodzima Kapela!!!
POLECAM!!!

Rust - White Fog
https://www.youtube.com/watch?v=6-oN-Ge2oSU
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Dziadek Władek » listopada 4, 2014, 11:05 pm

Już rok temu wzbudziła zainteresowanie na forum:
viewtopic.php?f=94&t=22750
viewtopic.php?f=94&t=23916
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: B&B » listopada 5, 2014, 7:28 am

Bardzo dziwny ten kawałek, nie mogę się w niego wkręcić... :(
A płyta z resztą materiału już wyszła, czy dopiero zapowiedzi?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: RafałS » listopada 5, 2014, 10:34 am

B&B pisze:Bardzo dziwny ten kawałek, nie mogę się w niego wkręcić... :(


Mi się nie wydaje dziwny, ale też się nie mogę wkręcić. Tzn. jest ok, ale dla mnie zbyt monotonnie. Chciałbym albo ciekawszej melodii, albo czegoś więcej w graniu. Tekst poprawny, ale o niczym. Notka reklamowa na wyrost:

Jest to wprowadzenie do świata zespołu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, gdzie stare spotyka się z nowym, a różnorodna i oryginalna muzyka, która jest tego efektem zaspokoi nawet najbardziej "wymagające ucho".
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: rocken » listopada 5, 2014, 11:10 am

Wzorcowo prezentuje problem muzyki, nazwijmy to ogólnie rozrywkowej w Polsce. "Spóźniony zapłon" o jakieś 10-15lat (The White Stripes, The Black Keys).
Abstrahując od tego, dla mnie brakuje w tym autentyczności. W takiej formule dużo lepiej sprawdzają się "prawdziwki", za bardzo bije z tego produkcja i naśladownictwo.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: RafałS » listopada 5, 2014, 12:00 pm

rocken pisze:Wzorcowo prezentuje problem muzyki, nazwijmy to ogólnie rozrywkowej w Polsce. "Spóźniony zapłon" o jakieś 10-15lat (The White Stripes, The Black Keys).
Abstrahując od tego, dla mnie brakuje w tym autentyczności. W takiej formule dużo lepiej sprawdzają się "prawdziwki", za bardzo bije z tego produkcja i naśladownictwo.


Moim zdaniem do White Stripes to się ma mało, a do Black Keys wcale. Co do reszty się zgadzam. Tzn. uważam, że oni są autentyczni o tyle, że pewnie lubią to co grają, ale kawałek jest dość schematyczny.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: rocken » listopada 5, 2014, 12:35 pm

RafałS pisze:Moim zdaniem do White Stripes to się ma mało, a do Black Keys wcale.[...]

Na pewno na pierwszych płytach WS i BK muzyka jest bardziej surowo podana, tu jest to dużo nowocześniej brzmieniowo i produkcyjnie, ale sama filozofia grania, która jak mam wrażenie wyróżnić zespół jest ta sama. Na pewno można odwołać się do innych kapel, które również poszły tą drogą i stylistycznie będzie to jeszcze bliższe, jednak chodziło mi bardziej o wskazanie, kiedy i kto w ostatnich latach dał powrót i wprowadził do mainstreamu modę na archetypowe granie rocka, a przede wszystkim ile lat już od tego upłynęło.

W tej autentyczności na pewno nie pomaga fakt, że już kiedyś ktoś wrzucał jakieś video tej kapeli i było to zdecydowanie coś innego. Wówczas miałem wrażenie, że to polska odpowiedź, na Rival Sons, Blues Pills itp. grania retro-rocka lat 70 które też jest na fali w ostatnich kilku latach. Może zespół cały czas szuka? :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: RafałS » listopada 5, 2014, 12:48 pm

rocken pisze:już kiedyś ktoś wrzucał jakieś video tej kapeli i było to zdecydowanie coś innego. Wówczas miałem wrażenie, że to polska odpowiedź, na Rival Sons, Blues Pills itp. grania retro-rocka lat 70


Ja nie czuję aż takiej różnicy. Wcześniej mieli ostrzejsze gitary - hard rock z pewnymi naleciałościami metalu, teraz jest po prostu hard rock (chociaż sekcja rytmiczna rzeczywiście trochę dziwi w tym kontekście). W kompozycji, wokalu i gitarze wciąż słyszę stylistykę Rival Sons itp.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Roj » listopada 5, 2014, 12:52 pm

Też pochyliłem się nad tą piosenką, skoro Andrzej poleca i odczucia mam podobne do B&B. Ale poszedłem dalej, a dalej jest lepiej :). Nie ulega wątpliwości, że jest to produkcja skierowana w nasze około-bluesowo-dinozaurowe gusta i to cieszy. Dzięki Andrzej ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: rocken » listopada 5, 2014, 1:11 pm

RafałS pisze:Ja nie czuję aż takiej różnicy.[...]

Może faktycznie przesadzam z tą zmianą stylistyki, bo wokal w tej kapeli jednoznacznie ciąży w stronę hard-rocka, ale takie były moje odczucia, że w tym kawałku to jednak inspiracje były trochę po za hard-rockowe i bliższe filozofii grania Jack'a White'a.

Najbardziej pozytywna kwestia w tym przypadku jest taka, że zespół pod względem muzycznym prezentuje się na tyle dobrze, że można wejść na poziom rozważań nad wartościami artystycznymi, preferencjami, gustami itp. kwestiami. Niestety w przypadku większości naszych kapel taki level jest nieosiągalny gdyż można jedynie debatować czy zespół może z piwnicy przejść do okolicznego Domu Kultury...
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 19, 2014, 6:01 pm

W najbliższy poniedziałek 24-listopada w "Okolicach Bluesa" o 23:00 premiera debiutanckiego albumu formacji "Rust" zatytułowanego "White Fog". Moim rozmówcą na antenie będzie wokalista Michał "Michu" Przybylski!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 24, 2014, 6:40 pm

Przypominam że dziś w "Okolicach Bluesa" o 23:00 premiera płyty "White Fog" w roli głównej z formacją "Rust". A o tym co dzieje sie w tej Orkiestrze, opowie na antenie wokalista Michał Przybylski!!! :)
tutaj: viewtopic.php?f=1&t=23959
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Dziadek Władek » marca 10, 2015, 8:16 pm

Nowinka!

Obrazek
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Yaniu » marca 12, 2015, 9:29 am

Wysłuchałem z uwagą Rust, czyli tego co jest w sieci ze szczególnym uwzględnieniem "live sound". Kapela brzmi rasowo "anglosasko", widać i słychać bardzo sprawną produkcję. Cóż więcej chcieć, trzeba chłopakom życzyć wytrwałości w realizacji zamierzeń artystycznych i obiecać, że jak będą w okolicy to się przyjdzie na koncert.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 1, 2015, 1:04 am

Byłem na ich koncercie w Częstochowie, w Muzycznej Mecie...

Muszę przyznać 100% racji Andrzejowi Jerzykowi i jego entuzjastycznym opiniom o kapeli :)
Chłopaki odstawili fantastyczny, rockowy show! Koncert miał dobrą dynamikę, kompozycje świetnie poukładane, zagrane z profesjonalnym wyczuciem estrady. Myślę, że poradziliby sobie świetnie jako support przed występem np. Led Zeppelin w ich najlepszych latach 1969-75 - gdybyż to było możliwe...
Nagrania faktycznie nie oddają w pełni tego, co jest największą zaletą zespołu: ruch sceniczny, widowiskowość, kontakt z widownią... Dwukrotnie byli wywoływani do bisowania, co rzadko się zdarza! Zwykle publika "odpuszcza" po pierwszym bisie ;)
Jeśli zaś o muzykę chodzi, to nie była ona oryginalna; kompozycje silnie osadzone w głównym rockowym nurcie nie zadziwiały odkrywczością. RUST zagrał "to, co wszyscy znają" - ale zrobił to po mistrzowsku, wykorzystując swoje utwory do przekazania emocji i rockowej energii.
Oczywiście, kupiłem płytę White Fog; słuchając jej wracałem wyobraźnią do koncertu w Mecie...
Doszedłem przy tym do wniosku, że właśnie taka kolejność daje pełnię satysfakcji: najpierw koncert, potem płyta.
A potem następne koncerty i następne płyty... dla spotęgowania doznań :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Dziadek Władek » października 12, 2015, 11:58 pm

Dziadek Władek pisze:[...] następne koncerty i następne płyty... dla spotęgowania doznań :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
:D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rust! Polska Kapela!!!

Postautor: Dziadek Władek » listopada 8, 2015, 1:04 am

Lawa się lała...
Się lała lawa...
Lała lawa się...
Ognista lawa czystej rockowej energii wylała się z wulkanu RUST na Muzyczną Metę w sobotni wieczór!
Niby te same numery, ten sam repertuar - a zupełnie inaczej zagrane!
Koncert... widowisko... spektakl psychodeliczny... było wszystko... nawet muzyka do tańca na koniec :)
Coś takiego musieli przeżywać uczestnicy koncertów w końcu lat sześćdziesiątych...
Dzięki RUST-owi mogłem to przeżyć teraz...

Zdążyłem jeszcze coś takiego przeżyć...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości

cron