Leszek Cichoński

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Postautor: leowhiskey » września 7, 2013, 11:14 pm

sie nie sugerujmy; dobrych wykonawców trza exponować! Joaśka, moim zdaniem, robi co w Jej mocy z zaangażowaniem, tak samo Adaś Kulisz; należy ich wspomagać, no bo te techno i inne pierdoły to nie som tego warte, bo nie umiom grać na instrumentach na żywo, tylko klikajom w komputery.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: JaRas » września 7, 2013, 11:17 pm

leowhiskey pisze:sie nie sugerujmy; dobrych wykonawców trza exponować! Joaśka, moim zdaniem, robi co w Jej mocy z zaangażowaniem, tak samo Adaś Kulisz; należy ich wspomagać, no bo te techno i inne pierdoły to nie som tego warte, bo nie umiom grać na instrumentach na żywo, tylko klikajom w komputery.


dokładnie tak :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: leowhiskey » września 15, 2013, 7:09 pm

Powróćmy do tematu- Leszek Cichoński; moja prośba o pomoc spotkała się z odzewem typu- nie mam czasu, bo jestem zajęty! No to wycięte - administartor, Leszku!
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: kora » września 15, 2013, 7:13 pm

Leo ! :evil: Ogarnij się !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: leowhiskey » września 16, 2013, 12:18 am

Tak, sorki, zaraz to wyeliminuję. Może przybliżę temat "Hej Joe" i jego propagowanie. Czyli Joe idzie zabić kobietę, bo odeszła z innym, bardzo ładna melodja, i nikt się nie orjentuje o czym się śpiewa? Ano o zemście, bo kobicie chłop nie pasował, to poszła do innego, i Joe idzie zabić z pistoletu. Oh jaka piękna piosenka, i nic z tekstu nie rozumiemy, ale kochamy. Zemsta za niepowodzenie, nie wiadomo z jakiego powodu, odeszła, to zabić. Jakiż to to przekaz- lubimy melodję, tekst lubimy podświadomie, bo do świadomości dociera tzw. podprogowo. Czyli "Hej Joe" - lubimy; że ją zabijesz, to nic, rewolwer najpewniej perłowo inkrustowany- super. "Hej Joe"- Zabić, Zemsta- wyśmienicie; naród łyka; wyciete - administrator
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: WUJEK » września 19, 2013, 3:44 pm

"Wycięte-administrator"-szkoda, bo wpisy były dość ciekawe! " Leo to fantastyczny facet","ostoja spokoju i kultury","Leo to super gość".Zazdroszczę.I chyba każdy by zazdrościł.W życiu nie słyszałem tylu komplementów.Fantastyczna sprawa.Można rzucać błotem, to nic nie kosztuje. A ile radości! Ile osób to przeczytało( i poprzednie wpisy, np w "Las, Woda i Blues") i nic! Równie dobrze można by powiedzieć: publicznie to świnia, ale prywatnie to do rany przyłóż. Czyż nie tak? Ciekawe, może więc wszyscy tak będziemy sobie poczynać? Taki nic nie znaczący dualizm. Życzymy sobie zdrowia. Bo już chyba wszystko jasne. Nic wicej w tym temacie nie pozostało do powiedzenia. Zdrowia Leo! Bo chyba więcej Ci nie potrzeba.Poważny, szanowany i kochany przez fanów jesteś, słynny też, zatem czego, czego więcej chcieć??
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Postautor: Rakiet » września 19, 2013, 8:40 pm

WUJEK pisze:"Wycięte-administrator"-szkoda, bo wpisy były dość ciekawe! " ... Ile osób to przeczytało( i poprzednie wpisy, np w "Las, Woda i Blues") i nic!


jak to nic??
właśnie admini usunęli te fragmenty, których usunięcia żałujesz :)))
to chyba JEST jakaś reakcja?

ale tak naprawdę, chętnie bym się dowiedział, co tak strasznie cię poruszyło w takim wpisie leo:
"Lesiu, tez mrugam okiem, ale mnie sie pierdoli, czy mowic do Ciebie- Beata, czy Lesiu; po flaszce mam nieodparte wrazenie, ze to jes żenada ( [...] mać)."
poza oczywiście słowem na "p"?
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: leowhiskey » września 20, 2013, 9:28 pm

Do Wujka odpowiadam- Wujek, weź i się za bardzo nie przejmuj, tu na forum spędzamy czas ze soba jak w kawiarni; trochę sobie popieprzymy o dupie maryni, troche dla śmiechu naubliżamy, ale zawsze jesteśmy w swoim fajnym gronie, i nie ma co zaraz robić wielkie HALO! ze wszystkiego. Powiedz mi, że jestem h.... pie...., też sie nie obrażę. To jest na porządku dziennym, taki rodzaj ekspresjii. Bardzo Cię proszę Wujek, weź z dystansu podchodź do spraw i zobaczysz jak jest fajnie, nie bierz wszystkiego z powaga wielką. Pozdrawiam Ciebie wraz z rodzino i pamiętaj, że Cię lubię, bo znamy się nie od dzisiaj. I jeszcze jedno pamiętaj- że mnie jest bardzo, bardzo trudno obrazić, bo ja się z reguły nigdy nie obrażam na nikogo. Pozdrówki!
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Dziadek Władek » października 9, 2013, 5:10 pm

Za 5 minut, 18:15, reportaż o Leszku w radiowej Trójce!
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » października 9, 2013, 10:26 pm

Leszek jest super, mam całą jego dyskografię, zainspirował wielkie tło gitarowych talentów we Wrocławiu. Tło, na którym błyszczy; czy któryś z talentów się przebije i przewyższy mistrza? Czy mistrz wspomni o kimś utalentowanym, czy utnie głowę temu, kto ma większy od niego talent? Żeby zagrać ze mną, Leszek musi się najpierw sprawdzić w zespole Erica Claptona; czy jest w stanie sprostać temu zadaniu?
Na tę chwilę sam Clapton nie może ze mna nic nagrać, bo nie jest na wysokości moich wymagań. Sori.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Re:

Postautor: Beata ;-) » listopada 25, 2013, 9:56 am

leowhiskey pisze:Dzięki tu za miłe słowa; pragnę jednak zaznaczyć, że ta zakładka poświęcona jest Leszkowi i należy wspomnieć, że to postac bardzo pozytywna, a to co napisałem wcześniej, to nie ma większego znaczenia; życie to teatr i nawet jak Leszek pisze jako Beata ;-) , to wszystko jest wporzo, czyli wracaj Beato i pisz co u Leszka. Jeśli chodzi o wypowiedź Wujka, to też się nie obrażam, jest mnie bardzo trudno obrazić, bo jestem gościu, no ale jak Wujek pisze, że grywam w zachodnich "spelunkach", no to sori, ale obraża chyba te miejsca, bo są to kluby bardzo kurturalne, w toaletach jest papier toaletowy normalnie, są ręczniki papierowe do dłoni, ewentualnie takie specjalne dmucharki na ścianach do osuszania dłoni, a na sali, to słowa typu "proszę", "przepraszam", "dziekuję" są na porządku dziennym, oraz inne kurturalne słowa, no i publiczośc też jest na wysokim poziomie, jeśli chodzi o kurtulę i chigienę osobistą.
No to nara i pozdro. Pisz Beata dalej i się nie obrażaj. Ja to pisze tu tak barzej żartobliwie, a nie na powaznie. Jeszcze raz dzieki za wpisy i do miłego. L.W.



Dzień dobry, nawet nie byłam świadoma tej rozmowy. dawno tu nie zaglądałam, a na pocztę nie przychodziły powiadomienia, że ktoś / coś napisał w tej zakładce.

Gwoli wyjasnienia: Leszek to Leszek, Beata to Beata.
Dziwię się, że ktos mógł pomysleć, że Leszek sam sobie stworzył zakładkę, i Beatę udaje...(?)

Stworzyłam tę zakładkę, jako podziękowanie artyście za piękne dźwięki i to wszystko, bez żadnej ideologii. Dlaczego od razu jak ktoś w czymś przejawia więcej inicjatywy - jawią się podteksty?
Chyba każdy muzyk marzy o fanach, to siła napędowa by granie miało sens, czyż nie ? ;-)

Drogi Leo, choć nie mam pojęcia kim Pan jest - za co przepraszam...ale prosił Pan żartem lub na serio (?) co u Leszka, a wiec informuję - Leszek dziś ma urodziny i zaraz potem krótką trasę koncertową - plakat informujący poniżej.
Zapraszam i pozdrawiam.



Obrazek
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » stycznia 24, 2014, 11:13 am

Z przyjemnością informuję , że Leszek Cichoński znalazł się w szacownym gronie nominowanych do tytułu Człowieka Roku 2013 -> tuWroclaw.com w kategorii KULTURA.


Obrazek

TU zapraszamy do głosowania:
http://www.tuwroclaw.com/profil,logowanie,pro1-1.html
trzeba jedynie kliknąć 'ZAREJESTRUJ SIE" - wypenłić formularz ,
potem można się zalogować ze swoim hasłem i głosować nawet RAZ DZIENNIE ;-)
można tez głosować smsem nawet kilka razy dziennie. ;-)
Zapraszamy serdecznie
FC LC
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » lutego 5, 2014, 11:14 am

Leszek w najnowszym Magazynie Gitarzysta

Gratulujemy udanej sesji zdjęciowej Leszka.
Autor zdjęcia : Maciek Famielec
FOTO Atelier Famielec Bochnia

(Leszek Cichoński i Ibanez | Oficjalna dystrybucja: Meinl Distribution.)

Obrazek
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » lutego 12, 2014, 11:10 pm

Dla tych co nie mogli posłuchać, w dniu 11 lutego audycji Kuby Michałka (Akademickie Radio Luz) z Leszkiem - podajemy link.

http://www.mixcloud.com/looseblues2/loo ... =cloudcast

[Dziękuję - Jarku Ratajczak za pomoc ;) ]
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » marca 11, 2014, 11:12 pm

Leszek Cichoński ma nominację do nagrody Guitar Awards w kategorii Najlepszy Gitarzysta Bluesowy .
Głosować można tylko raz , więc nie ma kitu na stronie festiwalu: http://guitarawards.eu/ga-info.php

Głosowanie potrwa do 13 marca 2014.
!

Tu sie głosuje: http://guitarawards.eu/ga-info.php
Nie ma żadnego logowania, rejestrowania - wystarczy kliknąc na 'plusik' przy nazwisku.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: krwiopijca kożuchów » marca 13, 2014, 9:50 pm

pozwoliłem sobie zadziałać w tym kierunku na fb.....i ciesze się wyszło.....tylko się radować z Leszka sukcesu...Pozdrawiam.
Kochacie muzykę, kochacie innych ludzi? Zapraszam do mnie!
Na Festiwal Życia. TU więcej informacji.
Awatar użytkownika
krwiopijca kożuchów
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4108
Rejestracja: września 21, 2008, 9:37 pm
Lokalizacja: Kożuchów

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Roj » marca 16, 2014, 7:46 am

krwiopijca kożuchów pisze:pozwoliłem sobie zadziałać w tym kierunku na fb.....i ciesze się wyszło.....tylko się radować z Leszka sukcesu...Pozdrawiam.
Czyli to twoja robota. Krwiopijco, jesteś wielki !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leszek Cichoński

Postautor: krwiopijca kożuchów » marca 16, 2014, 8:19 am

....Leszku zaraz wielki, jestem jaki jestem i cieszę się że mogłem tak wspaniałej osobowości jak Ty troszeczkę pomóc - tym bardziej że zasługujesz na to......Pozdrawiam. Muzyka i Życie Bluesobranie Krwiodawców
Kochacie muzykę, kochacie innych ludzi? Zapraszam do mnie!
Na Festiwal Życia. TU więcej informacji.
Awatar użytkownika
krwiopijca kożuchów
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4108
Rejestracja: września 21, 2008, 9:37 pm
Lokalizacja: Kożuchów

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » marca 21, 2014, 9:09 am

Leszek Cichoński zaprasza:

" On the Road Again - Zapraszam na warsztaty i koncerty !

- 21 marca -PŁOCK
( http://www.pokis.plock.eu/pl/aktualnosc ... 6,1,1.html )

- 22 marca - WARSZAWA

( http://guitarawards.eu/warsztaty-rozkladjazdy.php )
btw ok.16.00 zagram gościnnie z: Wojtkiem Pilichowski i Harlem (band)

- 23 i 24 marca - TORUŃ "
( https://www.facebook.com/events/360025380802306/ )

Rozpiska:
http://guitarawards.eu/warsztaty-rozkladjazdy.php

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » kwietnia 23, 2014, 8:08 am

W magazynie GITARZYSTA - wywiad z Leszkiem Cichońskim
http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/ ... onski.html


Obrazek

foto: Agata Władyczka ... jedno z wielu znakomitych zdjęć Agaty ;-)


Zapraszamy przy okazji do odbiorników...
W dniu dzisiejszym (23 kwietnia) Leszka można posłuchać i zobaczyć:
godz. 9.50 TVP INFO
godz. 14:00 JEDYNKA POLSKIE RADIO
godz. 20:00 ANTYRADIO – Wybierz prawdziwy rock! - audycja 2-godzinna

Zapraszamy
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Beata ;-) » listopada 25, 2014, 9:20 am

25 listopada ....urodziny Leszka.

Składamy najcieplejsze urodzinowe życzenia.
Dużo zdrowia Leszku, nieustającej miłości bliskich, 100 lat pięknego grania na scenie, byś uwodził nas dźwiękami nieustannie...
Najmilszego dzisiejszego dnia ... niech ten dzień, składa się z samych miłych i ciepłych chwil...
Uściski od Fanów ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 25, 2014, 6:26 pm

Jak zwykle dobra wszelakiego , głównie tego ciepłego , Ludzkiego życzy Leszkowi bluesowy Ciechanów :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Leszek Cichoński

Postautor: Electric Muddy » listopada 25, 2014, 9:01 pm

Niewiele jest osób o których urodzinach, zawsze pamiętam, ale wśród tych nielicznych jest Leszek Cichoński ...Eddie Boyd i Jimmy Johnson zresztą też są w tym nielicznym gronie o których zawsze pamiętam :lol:

Panie Leszku Wszystkiego Najlepszego!!! :)
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości