Linki bez opisu

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Linki bez opisu

Postautor: Paweł Stomma » października 29, 2013, 11:20 am

Nie bardzo wiedziałem, gdzie to umieścić, bo problem występuje w wielu tematach, więc postanowiłem tutaj. Ostatnio rozpowszechniła sie na forum moda, żeby w postach umieszczać same linki i ani słowa więcej. Być może nawet sam jej parę razy uległem :oops: I pewnie wtedy wydawało mi sie to dobrym pomysłem, ale z punktu widzenia czytającego tak niestety nie jest. Zwłaszcza, gdy tematów dużo i takich linków również. I dopiero po kliknięciu dowiaduję sie o co gdzieś tam chodzi. Doszło juz do tego, ze takie wpisy omijam i po prostu nie klikam! No i moja prośba - dawajcie choć parę słów opisu. Ja ze swojej strony zobowiązuję się, że będę dawałl. :)
Ostatnio zmieniony października 29, 2013, 1:25 pm przez Paweł Stomma, łącznie zmieniany 1 raz
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Linki bez opisu

Postautor: Electric Muddy » października 29, 2013, 12:02 pm

Paweł Stomma pisze:Nie bardzo wiedziałem, gdzie to umieścić,

Myślę, że takie rzeczy to najlepiej umieszczać w tej zakładce:
viewforum.php?f=55
Zakładka "Pytania i prośby" dotyczy pytań na tematy muzyczne, a nie tematów odnośnie działania forum, a co linków to też się zgadzam, że chociaż od autora tematu należy wymagać, żeby zapodał chociaż dwa słowa wstępu.
Skoro już został tutaj poruszony ten temat to, ja osobiście też mam prośbę, że jeżeli ktoś zapodaje link do filmiku np. z youtube to, żeby chociaż przed linkiem podał autora i wykonawcę, bo kiedyś tak było, że w jednym temacie (właśnie w tej zakładce) zanim wrzuciłem link do jednego filmku sprawdzałem czy ktoś wcześniej nie tego nie zrobił wchodząc przy tym na masę linków, które były nie opisane.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Linki bez opisu

Postautor: Roj » października 29, 2013, 6:31 pm

A ja tam lubię sobie kliknąć czasem w nieopisane - to jak rozpakowywanie prezentu.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Linki bez opisu

Postautor: RafałS » października 29, 2013, 8:24 pm

Zgadzam się z Pawłem - mnie też irytują linki bez opisów i zazwyczaj je ignoruję. To samo, jeżeli są pseudo opisy bez nazw i konkretnych informacji, typu: "rewelacja", "powaliło mnie", "koniecznie posłuchajcie" itp.

Wyjątkiem są zagadki dźwiękowe. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Linki bez opisu

Postautor: Roj » października 29, 2013, 8:57 pm

Skoro irytuje, to trzeba dopisać do regulaminu, że jest nowy zakaz i po sprawie
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Linki bez opisu

Postautor: Dziadek Władek » października 29, 2013, 11:46 pm

Po co od razu zakaz? To zwykły apel o kulturę komunikacji, pod którym i ja się podpisuję :)
Jak będzie zakaz i ludzie będą go przestrzegać :lol: to stracisz przyjemność "rozpakowywania prezentów" ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Linki bez opisu

Postautor: Roj » października 30, 2013, 5:46 am

No właśnie, ja stracę przyjemność rozpakowywania a inni radość irytacji. Bo prawdopodobnie i tak klikają tylko w kilka procent linków - tych opisanych, które się ukazują na forum. Z resztą temat nieopisanych linków nie jest nowy. Kiedyś zaciekłe boje o kólturem i podpisywanie linków do you tuba toczył WojtekU.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości

cron