Tre?? Audycji - 20.02.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 20.02.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2006, 8:27 pm

20.02.06' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Gwiazd? wieczoru, b?dzie Doyle Bramhall II i Jego p?yta "Welcome". Chcia?bym bardzo tym kt?rzy nie znaj? Bramhalla, przybli?y? Jego solow? tw?rczo??, wszak wraz z Claptonem i Trucksem, pojawi si? na koncertach w Berlinie i Pradze. A wiem ?e wielu z Was wybiera si? aby by? ?wiadkiem tego wyj?tkowego spektaklu.
Natomiast aby nie zm?czy? Was muzyk? jednego wykonawcy, w programie pojawi? si? dwie Bluesowe Damy: Rita Chiarelli oraz Shemekia Copeland.
Ca?o?? rozpocznie na Polsk? nut? - "The Twisters". Co nie dzieje si? te? przypadkiem, poniewa? ju? 25.02.06' w sobot?, ta Boles?awiecka Blues-Rockowa Formacja, zagra jeden jedyny koncert w Fanaberii w Ostrowie.


W zwi?zku z tym, podczas audycji b?d? mia? dla Was 4 pojedy?cze zaproszenia na koncert. B?d?cie czujni!!!

Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.


Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2006, 9:29 pm

I mo?e troszk? wi?cej informacji o Bramhallu w opisie Leszka Jakubczaka z naszego forum.
Ja dodam tylko od siebie, ?e to jedna z tych p?yt, kt?rych s?ucha? trzeba kilka razy aby p??niej z najwi?ksz? ochot? i przyjemno?ci?, si?ga? po ni? na p??k?.




Doyle Bramhall II – to kolejny gitarzysta z Teksasu, kt?ry wyr?s? na legendzie Steviego Ray Vaughana, lecz nigdy nie by? jego „klonem”. Jest synem Doyla Bramhalla – legendarnego wokalisty i perkusisty, kt?ry wsp??pracowa? z Lightning Hopkinsem oraz z samym Steviem – wsp??-komponuj?c wiele jego piosenek. Sam Stevie przyznawa?, ?e jego g??wn? wokalow? inspiracj? by? w?a?nie Doyle Senior. Mo?na teraz sobie tylko wyobrazi?, w jakiej atmosferze dorasta? m?ody Doyle – otoczony tyloma znakomitymi muzykami. Tylko pozazdro?ci?! Oczywi?cie bardzo szybko zacz?? interesowa? si? muzyk?. Najpierw poszed? w ?lady ojca i zacz?? gra? na perkusji, ale szybko zmieni? instrument na gitar?. Tu trzeba zaznaczy?, ?e jest lewor?cznym gitarzyst?, kt?ry uczy? si? gra? na gitarach dla prawor?cznych i gra ze strunami za?o?onymi odwrotnie – podobnie jak Albert King, co wp?yn??o bardzo mocno na jego niepowtarzalne brzmienie i styl gry. Ojciec tak?e od razu zacz?? zach?ca? m?odego Doyla do ?piewania.
Maj?c zaledwie 16 lat gra? ju? jako drugi gitarzysta w zespole Jimmi Vaughan’a The Fabulous Thunderbirds. Chwile p??niej razem z Charlie Sexton’em (d?ugoletnim koleg?) i z sekcj? rytmiczn? Steviego Ray Vaughana: Chris Layton’em i Tommy Shannon’em zak?ada legendarny ju? zesp?? Arc Angels. Nagrali tylko jedn? p?yt?, ale w 2005 roku zesp?? si? reaktywowa? i zagra? sporo koncert?w – w tym roku powinno si? ukaza? koncertowe DVD.
Jednak wiele os?b us?ysza?o o Doylu dopiero, gdy rozpocz?? wsp??prac? z Eric Claptonem. Do tej pory sporo os?b kojarzy go tylko z tej dzia?alno?ci. Nic bardziej mylnego – Doyle Bramhall II ma na swoim koncie trzy solowe p?yty: „Doyle Bramhall II”, „Jellycream” i „Welcome”.
Gdy us?ysza?em p?yt? „Welcome” prze?y?em szok, z kt?rego do tej pory si? nie otrz?sn??em. Dla mnie jest to jedna z najlepszych p?yt w historii muzyki rockowej i blues-rockowej – gdyby powsta?a w innych czasach Doyle by?by teraz gwiazd? ?wiatowego formatu. Muzyka na tej p?ycie nie zachwyci?a mnie tylko wspania?? gitar?, ale przede wszystkim wspania?ymi kompozycjami i aran?acjami – Doylowi uda?o si? na tej p?ycie po??czy? wspania?e beatlesowskie harmonie z hendrixowskim brzmieniem – co?, co wydawa?o mi si? niemo?liwe.
Natomiast druga p?yta „Jellycream” otworzy?a Doylowi drog? do wsp??pracy z Roger Waters’em, BB King’iem i Eric Clapton’em. Dwie piosenki z tego albumu ("Marry You" and "I Wanna Be"( znalaz?y si? na wsp?lnej p?ycie BB Kinga i Claptona „Riding With The King”. Tu warto wspomnie? (jako ma?? ciekawostk?) o rozpocz?ciu wsp??pracy Doyla z Claptonem. Jako, ?e Doyle gra na gitarze w specyficzny spos?b, grane przez niego d?wi?ki i spos?b my?lenia o nich, s? troch? inne ni? „zwyk?ych” gitarzyst?w. Clapton poprosi? Doyla, aby pokaza? mu jak gra? te dwie piosenki. Doyle wspomina, ?e wszed? do pokoju, gdzie czeka?y dwie gitary – chwil? porozmawiali, wzi?li gitary i Clapton stwierdzi?, ?e w?a?ciwie to mo?e lepiej b?dzie jak nagra te partie sam Doyle. O tej pory list wykonawc?w, z kt?rymi wsp??pracuje ci?gle si? powi?ksza (Erykah Badu, Susan Tedeschi, Bettye LaVette, Lisa Marie Presley, Sheryl Crow, Indigenous, Meshell Ndegeocello i wielu innych). Osi?gn?? to o czym marzy wielu muzyk?w – sta? si? muzykiem sesyjnym, wcale nim nie b?d?c – zostaje zapraszany do wsp??pracy ze wzgl?du na sw?j niepowtarzalny styl i muzykalno??. W?a?ciwe nie ma czasu, aby sko?czy? w?asn? p?yt?, z kt?rej mia?em ju? przyjemno?? us?ysze? cztery piosenki – my?l?, ?e te? to b?dzie ?wietna p?yta.


Tekst: Leszek Jakubczak

POZDRAWIAM!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: smutaska » lutego 17, 2006, 9:39 pm

Ciesz? si? niezmiernie, ?e dzi?ki audycji poznam kolejnych wykonawc?w... o kt?rych do tej pory istnieniu nie mia?am poj?cia...
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 18, 2006, 12:30 am

smutaska pisze:Ciesz? si? niezmiernie, ?e dzi?ki audycji poznam kolejnych wykonawc?w... o kt?rych do tej pory istnieniu nie mia?am poj?cia...


Mam nadziej? ?e b?dziesz mile zaskoczona!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: smutaska » lutego 18, 2006, 12:39 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:
smutaska pisze:Ciesz? si? niezmiernie, ?e dzi?ki audycji poznam kolejnych wykonawc?w... o kt?rych do tej pory istnieniu nie mia?am poj?cia...


Mam nadziej? ?e b?dziesz mile zaskoczona!!!


Ja zawsze jestem mile zaskoczona Panie Andrzeju;)
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: whisky » lutego 18, 2006, 11:19 pm

Jeszcze nigdy nie wypowiada?am si? na forum tej audycji.. a wi?c Dzie? Dobry (:

Zgadzam si? ca?kowicie ze s?owami Smutaski.
Mam za sob? kilka wspania?ych, bluesowych koncert?w, lecz tak naprawd? nigdy nie wiedzia?am zbyt wiele o tej muzyce. Pa?skie audycje przybli?aj? mi sylwetki ?wietnych, dla mnie cz?sto zupe?nie nieznanych artyst?w oraz pozwalaj? pozna? ich dokonania.
Moja wiedza o bluesie jest bardzo ma?a, dlatego ciesz? si?, ?e w ka?dy poniedzia?kowy wiecz?r mam szans? 'odkrywa?' t? muzyk? i czerpa? rado?? z jej s?uchania.

Jestem r?wnie? pod du?ym wra?eniem przyjaznej i sympatycznej atmosfery, jaka panuje na tym forum (:
Awatar użytkownika
whisky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 5, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: smutaska » lutego 19, 2006, 1:29 pm

Whisky, ciesz? si? ?e do??czy?a?...:)
A na to na co uwag? zwr?ci? Batrtic... powiem tylko tyle... ?e faktycznie nie jest tak tu ?le...;)
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 19, 2006, 5:09 pm

whisky pisze:Jeszcze nigdy nie wypowiada?am si? na forum tej audycji.. a wi?c Dzie? Dobry (:

Zgadzam si? ca?kowicie ze s?owami Smutaski.
Mam za sob? kilka wspania?ych, bluesowych koncert?w, lecz tak naprawd? nigdy nie wiedzia?am zbyt wiele o tej muzyce. Pa?skie audycje przybli?aj? mi sylwetki ?wietnych, dla mnie cz?sto zupe?nie nieznanych artyst?w oraz pozwalaj? pozna? ich dokonania.
Moja wiedza o bluesie jest bardzo ma?a, dlatego ciesz? si?, ?e w ka?dy poniedzia?kowy wiecz?r mam szans? 'odkrywa?' t? muzyk? i czerpa? rado?? z jej s?uchania.

Jestem r?wnie? pod du?ym wra?eniem przyjaznej i sympatycznej atmosfery, jaka panuje na tym forum (:


To bardzo mi?o z Twojej strony. Przez te lat czterna?cie kiedy siedz? za mikrofonem Radia Centrum, stara?em si? traktowa? to co rob? bardzo powa?nie. Cieszy mnie ?e mam szans? prezentowania Wam muzyki, kt?r? kocham bez pami?ci. I zawsze rad jestem wielce, kiedy trafia w Wasze gusta. To dobrze mie? ?wiadomo?? ?e to co robi?, nie jest pozbawione sensu. Wielkie dzi?ki za mi?e s?owa.
Z rado?ci? przygl?dam si? tak?e, ilu m?odych ludzi do??cza na nasze forum. Coraz wi?cej Was s?ucha "Radia Derf", a poza wyborn? (moim skromnym zdaniem) playlist?, s?ucha? mo?na jeszcze audycji red. Paw?a Michaliszyna, red. Zdzisia Paj?ka, red. Przemka Draheima, a przecie? wszystkie one, to obowi?zkowa lektura w?a?nie dla Was m?odych adept?w sztuki bluesa i jego okolic.
Zdarzy?o si? ju? nie raz ?e zupe?nie przypadkiem, lub po prostu z ciekawo?ci, kto? zajrza? na forum i ju? zosta? z nami daj?c si? wci?gn?? w fascynuj?cy ?wiat bluesa, blues-rocka, jazzu, jazz-rocka.
Nawi?za?o si? wiele przyja?ni, a mn?stwo ludzi ci?gle inn? poczt? rozmawia ze sob?, wymieniaj?c nagrania, p?yty, dvd, dziel?c si? muzyk?, w szerokim poj?ciu tego s?owa.
Prosz? zauwa?! Nie jeste?my skazani ju? na s?uchanie plastiku. Mamy swoje miejsce, gdzie ufam, jest nam razem dobrze.
Czasami trafia si? jaka? targowica, cz?sto nawet bardzo ostra w swojej wymowie. Ale to jest forum i ka?dy ma prawo mie? swoje zdanie.
Je?eli w istocie znale?li?cie tu kawa?ek siebie, to warto by?o stworzy? www.blues.com.pl.

Gor?co Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony lutego 19, 2006, 7:41 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Selphie » lutego 19, 2006, 6:12 pm

Whisky?? ja nie mog?, kogo tu mo?na spotka? hehe :D my?la?am, ?e Twoje zainteresowanie tym forum dawno uleg?o zamro?eniu (w sumie moje te? uaktywnione dopiero niedawno), fajnie b?dzie Ci? poczyta? cho?by:)
Mi?o s?ysze?, ?e znowu i nadal s?uchamy tych samych audycji, a chyba zawsze kr??y?o to wszystko wok?? rocka i bluesa:) pozdrawiam kochana:)
Uczmy si? wi?c dalej, bo muzyka nie ma dna ani ko?ca, a nasza wiedza nie jest i nigdy nie b?dzie ostateczna.
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: whisky » lutego 19, 2006, 7:27 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Zdarzy?o si? ju? nie raz ?e zupe?nie przypadkiem, lub po prostu z ciekawo?ci, kto? zajrza? na forum i ju? zosta? z nami daj?c si? wci?gn?? w fascynuj?cy ?wiat bluesa, blues-rocka, jazzu, jazz-rocka.


Tak, ja na to forum trafi?am w?a?nie przypadkiem i od d?u?szego czasu regularnie czytam, co dzieje si? w ?wiecie bluesa, kt?ry rzeczywi?cie bardzo wci?ga (:
A teraz pozostaje mi czeka? z niecierpliwo?ci? na jutrzejsz? audycj? Panie Andrzeju (:

Selphie pisze:Whisky?? ja nie mog?, kogo tu mo?na spotka? hehe :D my?la?am, ?e Twoje zainteresowanie tym forum dawno uleg?o zamro?eniu (w sumie moje te? uaktywnione dopiero niedawno), fajnie b?dzie Ci? poczyta? cho?by:)
Mi?o s?ysze?, ?e znowu i nadal s?uchamy tych samych audycji, a chyba zawsze kr??y?o to wszystko wok?? rocka i bluesa:) pozdrawiam kochana:)
Uczmy si? wi?c dalej, bo muzyka nie ma dna ani ko?ca, a nasza wiedza nie jest i nigdy nie b?dzie ostateczna.


Selphie!! (:
Ja te? si? ciesz?, ?e Ci? tu widz?. My chyba mamy to szcz??cie, ?e zawsze odnajdziemy si? w takich miejscach, czasami zupe?nie przypadkiem (:
Masz racj?, u nas to wszystko zawsze kr??y?o gdzie? wok?? rocka i bluesa, odbiaj?c czasami w kt?r?? z tych stron troch? bardziej.
Wi?c mam nadziej?, ?e teraz 'odmrozimy' nasz? obecno?? na tym forum (:
Pozdrawiam Kochana i do zobaczenia *:
Awatar użytkownika
whisky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 5, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 19, 2006, 7:34 pm

Wy?ej jest troszk? informacji o jutrzejszym go?ciu "Okolic Bluesa" o kt?rym m?wi? Doyle Bramhall II, autorstwa Leszka Jakubczaka. Warto poczyta? szczeg?lnie tym, kt?rzy wybieraj? si? na Claptona do Pragi czy Berlina.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2006, 9:07 am

Przypominam, ?e dzi? w programie zaproszenia na koncert "The Twisters" do Fanaberii kt?ry ju? 25.02.06' w sobot?!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Dzi?kuje Anrzej.

Postautor: Staszek » lutego 20, 2006, 9:16 am

Dzi?kuje Ci Andrzej za tak szybki odzew,wreszcie mog? posiedziec troche w necie,ze zdrowiem jest lepiej!!!! pozdrawiam Cie serdecznie!
Staszek Sz.Libi??
Blues,rock,
Staszek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: lutego 20, 2006, 8:24 am
Lokalizacja: Libi??

Postautor: derf » lutego 20, 2006, 11:40 am

Juz dzi? 20.02.06' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Gwiazd? wieczoru, b?dzie Doyle Bramhall II i Jego p?yta "Welcome". Chcia?bym bardzo tym kt?rzy nie znaj? Bramhalla, przybli?y? Jego solow? tw?rczo??, wszak wraz z Claptonem i Trucksem, pojawi si? na koncertach w Berlinie i Pradze. A wiem ?e wielu z Was wybiera si? aby by? ?wiadkiem tego wyj?tkowego spektaklu.
Natomiast aby nie zm?czy? Was muzyk? jednego wykonawcy, w programie pojawi? si? dwie Bluesowe Damy: Rita Chiarelli oraz Shemekia Copeland.
Ca?o?? rozpocznie na Polsk? nut? - "The Twisters". Co nie dzieje si? te? przypadkiem, poniewa? ju? 25.02.06' w sobot?, ta Boles?awiecka Blues-Rockowa Formacja, zagra jeden jedyny koncert w Fanaberii w Ostrowie.


W zwi?zku z tym, podczas audycji b?d? mia? dla Was 4 pojedy?cze zaproszenia na koncert. B?d?cie czujni!!!

Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.


Do us?yszenia o 23:00!!!
derf
 

Postautor: derf » lutego 20, 2006, 12:01 pm

I mo?e troszk? wi?cej informacji o Bramhallu w opisie Leszka Jakubczaka z naszego forum.
Ja dodam tylko od siebie, ?e to jedna z tych p?yt, kt?rych s?ucha? trzeba kilka razy aby p??niej z najwi?ksz? ochot? i przyjemno?ci?, si?ga? po ni? na p??k?.




Doyle Bramhall II – to kolejny gitarzysta z Teksasu, kt?ry wyr?s? na legendzie Steviego Ray Vaughana, lecz nigdy nie by? jego „klonem”. Jest synem Doyla Bramhalla – legendarnego wokalisty i perkusisty, kt?ry wsp??pracowa? z Lightning Hopkinsem oraz z samym Steviem – wsp??-komponuj?c wiele jego piosenek. Sam Stevie przyznawa?, ?e jego g??wn? wokalow? inspiracj? by? w?a?nie Doyle Senior. Mo?na teraz sobie tylko wyobrazi?, w jakiej atmosferze dorasta? m?ody Doyle – otoczony tyloma znakomitymi muzykami. Tylko pozazdro?ci?! Oczywi?cie bardzo szybko zacz?? interesowa? si? muzyk?. Najpierw poszed? w ?lady ojca i zacz?? gra? na perkusji, ale szybko zmieni? instrument na gitar?. Tu trzeba zaznaczy?, ?e jest lewor?cznym gitarzyst?, kt?ry uczy? si? gra? na gitarach dla prawor?cznych i gra ze strunami za?o?onymi odwrotnie – podobnie jak Albert King, co wp?yn??o bardzo mocno na jego niepowtarzalne brzmienie i styl gry. Ojciec tak?e od razu zacz?? zach?ca? m?odego Doyla do ?piewania.
Maj?c zaledwie 16 lat gra? ju? jako drugi gitarzysta w zespole Jimmi Vaughan’a The Fabulous Thunderbirds. Chwile p??niej razem z Charlie Sexton’em (d?ugoletnim koleg?) i z sekcj? rytmiczn? Steviego Ray Vaughana: Chris Layton’em i Tommy Shannon’em zak?ada legendarny ju? zesp?? Arc Angels. Nagrali tylko jedn? p?yt?, ale w 2005 roku zesp?? si? reaktywowa? i zagra? sporo koncert?w – w tym roku powinno si? ukaza? koncertowe DVD.
Jednak wiele os?b us?ysza?o o Doylu dopiero, gdy rozpocz?? wsp??prac? z Eric Claptonem. Do tej pory sporo os?b kojarzy go tylko z tej dzia?alno?ci. Nic bardziej mylnego – Doyle Bramhall II ma na swoim koncie trzy solowe p?yty: „Doyle Bramhall II”, „Jellycream” i „Welcome”.
Gdy us?ysza?em p?yt? „Welcome” prze?y?em szok, z kt?rego do tej pory si? nie otrz?sn??em. Dla mnie jest to jedna z najlepszych p?yt w historii muzyki rockowej i blues-rockowej – gdyby powsta?a w innych czasach Doyle by?by teraz gwiazd? ?wiatowego formatu. Muzyka na tej p?ycie nie zachwyci?a mnie tylko wspania?? gitar?, ale przede wszystkim wspania?ymi kompozycjami i aran?acjami – Doylowi uda?o si? na tej p?ycie po??czy? wspania?e beatlesowskie harmonie z hendrixowskim brzmieniem – co?, co wydawa?o mi si? niemo?liwe.
Natomiast druga p?yta „Jellycream” otworzy?a Doylowi drog? do wsp??pracy z Roger Waters’em, BB King’iem i Eric Clapton’em. Dwie piosenki z tego albumu ("Marry You" and "I Wanna Be"( znalaz?y si? na wsp?lnej p?ycie BB Kinga i Claptona „Riding With The King”. Tu warto wspomnie? (jako ma?? ciekawostk?) o rozpocz?ciu wsp??pracy Doyla z Claptonem. Jako, ?e Doyle gra na gitarze w specyficzny spos?b, grane przez niego d?wi?ki i spos?b my?lenia o nich, s? troch? inne ni? „zwyk?ych” gitarzyst?w. Clapton poprosi? Doyla, aby pokaza? mu jak gra? te dwie piosenki. Doyle wspomina, ?e wszed? do pokoju, gdzie czeka?y dwie gitary – chwil? porozmawiali, wzi?li gitary i Clapton stwierdzi?, ?e w?a?ciwie to mo?e lepiej b?dzie jak nagra te partie sam Doyle. O tej pory list wykonawc?w, z kt?rymi wsp??pracuje ci?gle si? powi?ksza (Erykah Badu, Susan Tedeschi, Bettye LaVette, Lisa Marie Presley, Sheryl Crow, Indigenous, Meshell Ndegeocello i wielu innych). Osi?gn?? to o czym marzy wielu muzyk?w – sta? si? muzykiem sesyjnym, wcale nim nie b?d?c – zostaje zapraszany do wsp??pracy ze wzgl?du na sw?j niepowtarzalny styl i muzykalno??. W?a?ciwe nie ma czasu, aby sko?czy? w?asn? p?yt?, z kt?rej mia?em ju? przyjemno?? us?ysze? cztery piosenki – my?l?, ?e te? to b?dzie ?wietna p?yta.


Tekst: Leszek Jakubczak

POZDRAWIAM!!!
derf
 

Postautor: Staszek » lutego 20, 2006, 1:47 pm

Andrzeju,dzi? pos?ucham Twej audycji o 23.00,plugin zainstalowa?em,pozdro...
Staszek Sz.
Blues,rock,
Staszek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: lutego 20, 2006, 8:24 am
Lokalizacja: Libi??

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2006, 2:13 pm

Staszek pisze:Andrzeju,dzi? pos?ucham Twej audycji o 23.00,plugin zainstalowa?em,pozdro...
Staszek Sz.


Mi?o b?dzie mie? ?wiadomo?? ?e b?dziesz z nami!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2006, 9:21 pm

Przed momentem dzwoni? Maciej Balcar. S?ucha w?a?nie rejestracji koncertu "Dla Paw?a" z Zabrza. Maciek zachwycony jest wersj? "Niewinnych" z udzia?em J?zefa Skrzeka na klawiszach. Ta wersja ma a? 17 minut.
To tak na gor?co dla Was informacja. Maciek m?wi ?e J?zef zagra? fenomenalnie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: smutaska » lutego 20, 2006, 9:53 pm

Co do J?zefa Skrzeka... to okaza?o si?, ?e moim rodzice nie byli a? tak bardzo do ty?u... Dzi? uda?o mi si? ?ci?gn?? cz??c ich czarnych p?yt... i w?r?d nich co mnie zdziwi?o jest kilka J?zefa Skrzeka... Jednak jak narazie musz? si? patrzeniem zadowoli?;( Ale to i tak oddaje klimat... Musia?am sie tym podzieli?;) Pozazdro?ci? Panu Ma?kowi tego, ?e mo?e sobie tego pos?ucha?... Ach jeszcze ponad godzina...
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » lutego 20, 2006, 9:55 pm

To ?e Pan J?zef zagra? wspaniale nie jest ?adn? niespodziank?. Inaczej przecie? zagra? nie umie. :)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bluesly » lutego 20, 2006, 9:59 pm

Witajcie kochani :) zjawiam si? przed czasem dzisiaj :))))))) i zostan? do ko?ca pewnie pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: smutaska » lutego 20, 2006, 10:00 pm

Witaj... c?? za zmiana:)
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marysia.Koźmin » lutego 20, 2006, 10:01 pm

Witajcie kochani :) Dzisiaj melduj? si? ja, a zaraz pewnie i moja mama :)
"... za??? mundur, przypnij lilijke, czapk? na bakier w???, w szeregu sta? w?r?d harcerzy i razem z nimi w ?wiat rusz ..."
Awatar użytkownika
Marysia.Koźmin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: listopada 24, 2005, 7:53 pm
Lokalizacja: Ko?min City

Postautor: bluesly » lutego 20, 2006, 10:01 pm

musz? sie poprawi? i nadrobi? zaleg?o?ci hehe
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: derf » lutego 20, 2006, 10:13 pm

Witam

Jak zwykle w Poniedzia?ki o godz. 22:40 po??czymy si? z Radiem Centrum gdzie r?wno o 23:00 za mikrofonem zasi?dzie red. Andrzej Jerzyk aby poprowadzi? dla nas audycje "Okolice Bluesa"

Zapraszam !!!
derf
 

Postautor: Corvus » lutego 20, 2006, 10:14 pm

?oooo. Bluesly! Pe?en szacunek! TE zdj?cie jest fenomenalne! O avatarze mowa. Jestem pod ogromnym wra?eniem :)
You are so beautiful to me...
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bluesly » lutego 20, 2006, 10:19 pm

Corvus poczekaj a? zobaczysz moj? now? stron? heheh premiera ju? nied?ugo :)))
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: smutaska » lutego 20, 2006, 10:24 pm

''Z przykroscia chcialem oswiadczyc, ze dnia 18.02 odszedl z zespolu Seven B wokalista - Gienek Loska.
Trwaja poszukiwania jego nastepcy. Chetnych do wspolpracy wokalistow(tki) prosze o kontakt na priva. '' Arcziego s?owa...
Nie wiem czy wszyscy widzieli.. wi?c pisze je tu...;(
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: bluesly » lutego 20, 2006, 10:27 pm

wszyscy widzieli
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: smutaska » lutego 20, 2006, 10:28 pm

''Trzeba wiedzie? kiedy ze sceny zej?? niepokonanym''
By nie być talerzem.
Awatar użytkownika
smutaska
blueslover
blueslover
 
Posty: 738
Rejestracja: grudnia 13, 2005, 4:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości

cron