Songs Of The Volcano

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Songs Of The Volcano

Postautor: agrypa » lutego 20, 2010, 6:02 pm

Profesor Bob Brozman. Profesor etnomuzykologii . W wielu publikacjach wyczytalem, ze to jeden z najlepszych, a moze najlepszy gitarzysta swiata. Trudno by bylo sie z ta opinia nie zgodzic. Pasja pana profesora jest 500 letnia historia gitary a przede wszystkiem jej wedrowka przez swiat i obecnosc w roznych kulturach. Dzieki tej pasji poznajemy muzyke, o ktorej istnieniu nigdy bysmy sie nie dowiedzieli.
Papua New Gwinea. Archipelag na ktorym zyje ogromna spolecznosc. Ludzie ci zyja w skrajnym ubostwie i stalym zagrozeniu. Zyja u stop czynnych wulkanow [ostatnia bardzo grozna erupcja to 1994 rok] Mowia w kilkuset jezykach. Jeden jezyk to czasem kilka pobliskich wiosek. Maja jednak jezyk ktory rozumieja wszyscy. Tym jezykiem jest muzyka, a najbardziej cenionym instrumentem jest gitara. Gitarzysci sa tu cenieni i bardzo szanowani. Gitar jest niewiele. Gitarzystow duzo wiecej. Ten ktory grac potrafi to mistrz. On uczy grac kolejnych i tak tu juz jest od wiekow.
Nie maja zadnej stycznosci z nasza kultura. Nigdy nie slyszeli o CD, a nawet o tym ze dzwieki mozna zapisac. Tworza wlasna muzyke, odrebna kulturowo i stale obecna w tradycji. Wielkim skarbem sa tu struny. Po strune trzeba by podrozowac morzem i ladem setki kilometrow. Sa tez dla nich za drogie. Maja wypracowane metody dbania o struny i ich odswiezania.
Profesor Brozman chcial ocalic dla swiata ta unikalna muzyke. Przybyl na New Brytanie, zaprosil do wspolpracy piec [5] zespolow i nagral wraz z nimi plyte. Z profesorem przybyla grupa filmowcow. Powstal piekny[dolaczony do plyty] film. Film opowiada o tworzeniu plyty, o tych ludziach i ich muzyce. O wulkanie. Bardzo wzruszajaca jest druga czesc filmu. Profesor Brozman podrozuje po wyspach motorowa lodzia 'Double Trouble" :) Odwiedza wioski z ktorych pochodza muzycy i na przenosnym, bateryjnym odtwarzaczu, prezentuje im CD z ich muzyka. Sluchaja cale wioski. Takie samo wzruszenie w twarzach dzieci i starcow.
Bob Brozman oczywiscie przywiozl tez struny.
Bob Brozman- kiedys biali przywiezli tu gitary i nauczyli kilku z tutejszych ludzi grac. Teraz ucza sie od siebie.
Plyta Papua New Gwinea Stringbands with Bob Brozman "Songs Of The Volcano"
I na zachete.
Bob Brozman "Devil Slide" to zupelnie inny slide. Nie spodziewajcie sie znajomych slizgow.
Bob Brozman. "Post Industrial Blues" a to juz blues. Rozne oblicza bluesowej gitary. Moze nie wszystkie znacie.
Mam nadzieje, ze kilkoro z Was zaraze i poszukacie kolejnych plyt. Polecam tez video. Wiem ze nie wszyscy lubia, ale bardzo warto zobaczyc jak on to robi :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony sierpnia 26, 2018, 8:11 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 4 razy
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lutego 20, 2010, 7:43 pm

A jezeli chcecie taki bardzo, bardzo blues polecam:
Bob Brozman "Blues Reflex" zadowoli nawet skrajnych ortodoksow. :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony maja 12, 2010, 3:32 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lutego 21, 2010, 4:05 pm

Bob Brozman to przede wszystkim gitara. Ale nie tylko. Gra na 27 instrumentach.
Mozna to uslyszec na plycie "Lumiere" to juz kawal swiata i muzyka wszelaka.

Obrazek
Ostatnio zmieniony maja 12, 2010, 3:36 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 22, 2010, 1:19 pm

agrypa, mam nadzieję, że nie będziesz mi miał za złe umieszczenie tutaj linka do trailera filmu Songs Of The Volcano.
http://www.youtube.com/watch?v=fF3PpEMOJ54

Co prawda sama jeszcze nie posiadam żadnej płyty tego pana, ale biorąc pod uwagę to, co do tej pory usłyszałam, jestem pod ogromnym wrażeniem.
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Robert007Lenert » lutego 22, 2010, 1:51 pm

Zaintrygowal mnie ten pan i to bardzo. Uwielbiam taki muzyczny tygiel! Otwarcie na nowe, brak klapek na oczach.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » lutego 22, 2010, 4:36 pm

Cold Lady dzieki za wstawienie linka. Robercie, wiedzialem. :)
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: amnezjusz » marca 3, 2010, 12:06 pm

Bob Brozman to rzeczywiście postać nietuzinkowa i prawie każda jeo płyta przynosi coś innego - nagrania z Takashim Hirayasu czy Cirilem Pahinui ( w całości dostępne na Spotify - jesli ktoś z Was posiada ten program to naprawdę polecam zapoznać z płytami nagranymi przez Brozmana z dwoma wyżej wymienionymi jegomościami :)).
Amnezjusz = Wojtek Wein :)
Awatar użytkownika
amnezjusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 107
Rejestracja: stycznia 29, 2008, 12:04 am
Lokalizacja: Leszno/Poznań

Postautor: kazek » marca 3, 2010, 8:17 pm

B ciekawy gość.
Przyłączam się do pytania jednego z YOUtubowców,
czy On aby nie spotkał kogoś ( :twisted: ) na tym słynnym skrzyżowaniu :?:
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: agrypa » marca 3, 2010, 11:26 pm

Jako Ze zblizam sie do pol wieku zycia i 45- lat grania na gitarze, wiem juz ze znalazlem sie na poczatku zrozumienia podstawowej idei muzyki.... Bob Brozman
z "Blues Reflex"
A ja stalem sie szczesliwym posiadaczem kolejnej plyty.
http://www.amazon.co.uk/Truckload-Blues ... pd_ys_iyr1
Jest zaskakujaca i wysmienita.
Ostatnio zmieniony marca 11, 2010, 5:50 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » marca 9, 2010, 12:33 pm

Obrazek

Kilka z gitar Boba Brozmana.
"A Truckload Of Blues" pare standardow tez tu znajdziecie. Nawet Roberta Johnsona pan profesor zagral. Bardzo dobra plyta. Plusem jest tez swietny fortepian Georgesa Winstona.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » marca 11, 2010, 4:54 pm

"Come on in my kitchen" Roberta Johnsona. Bottleneck guitar, tapping foot and vocal Bob Brozman.
Doskonala gitara, swietny, gleboki i szorstki wokal Boba Brozmana. Tapping foot tez pieknie panu profesorowi wychodzi. :) To mistrz.
I bardzo niezwykly czlowiek. Powiedzial ....ucze sie stale, wielki jest swiat muzyki,
tyle jeszcze przede mna.
Ostatnio zmieniony maja 12, 2010, 3:44 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » marca 12, 2010, 7:48 pm

"Ten facet jest znakomitym wokalista!!! Problem ze stwierdzeniem tego maja tylko ci, ktorzy nie potrafia zrozumiec, ze spiewanie to nie udawana chrypa i bulgot w gardle, ale odpowiednie frazowanie i prowadzenie melodii oraz znakomita artykulacja i intonacja. Amen."
Robert Lenert (za jego zgoda)

Obrazek
Ostatnio zmieniony maja 12, 2010, 3:48 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: JaRas » marca 13, 2010, 7:15 pm

Ja Brozmana poznałem tyle co dzięki awanturze która się tu i ówdzie odbywa na tym forum. Nie znam żadnej płyty, ale tych youtub'ków jest tyle, że chyba można wyrobić sobie zdanie.
Nietuzinkowy zarówno gitarzysta jak i wokalista, dokładnie tak jak napisał Robert nie ma klapek, mnie podoba się w cholerę :lol:
Złośliwi zaraz napiszą , że mi się podoba wszystko, no nie wszystko Łazuki nie lubię :lol: :lol: :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: agrypa » maja 12, 2010, 4:08 pm

Mnie sie tez podoba "w cholere" Naszlo mnie tak i "przesluchuje" delciarzy. Mam tych plyt, no....mnostwo. Zgoda, to naturszczyki i w tym urok. Ale fakt. To co potrafi Brozman zrobic z gitara, bylo dla nich nieosiagalne. A i umiejetnosciami wokalnymi przewaznie Brozman ich przewyzsza. Mowa oczywiscie o "korzennej" delcie. Ludzie osluchani w youtubkach szybko zmieniaja zdanie po uslyszeniu ktorejs z bluesowych plyt Brozmana.

Obrazek
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » maja 16, 2010, 5:52 pm

/\/\/\ achhhh... :mrgreen:
Od tygodnia chłonę dźwięki z płyty "A Truckload of Blues". Jest świetna, ŚWIETNA!!!
Gorąco polecam :D
A Tobie Agrypo, bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » maja 16, 2010, 6:18 pm

Czesc :D :D :D :!:
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » września 8, 2010, 4:16 pm

Jest seria gitarowych lekcji profesora Brozmana wydana na kilku DVD. Uczy roznych gitarowych "technik".[tez slide] To genialny muzyk, nie tylko gitarzysta. Jego umiejetnosci jak i wiedza sa ogromne, a uczy bardzo przystepnie. Mysle ze kazdy i na kazdym poziomie znajdzie w tych lekcjach wiele dla siebie.
Mala probka :)
http://www.youtube.com/watch?v=rLVe3kWvGSQ

Bardzo tego niewiele na "tubie"
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » marca 15, 2011, 1:12 pm

Obrazek

I znowu inne rejony muzycznego swiata. Tym razem folklor Irlandii. Bardzo mi bliski. Gitara, jak zawsze :) Skrzypce to prawdziwe popisy wirtuozerii. I piekny flet.

http://www.youtube.com/watch?v=a7EvHWyaESA

:)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lipca 9, 2011, 6:33 pm

Szukam tej plyty. Czy ktos z Was gdzies na nia trafil :?:
Obrazek
Hello Central, Give Me Dr.Jazz
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: andrzej.staszok » lipca 12, 2011, 4:55 pm

[quote="agrypa"]Szukam tej plyty. Czy ktos z Was gdzies na nia trafil :?:
Obrazek
Hello Central, Give Me Dr.Jazz[/quote

... jest na Amzonie , ale w wersji de Luxe i kosztuje ok 100$

http://www.amazon.com/Hello-Central-Giv ... B000062WMN
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: agrypa » lipca 12, 2011, 7:12 pm

Dzieki Andrzeju. Na UK amazon niby jest, ale pieniadze wracaja na konto i otrzymujemy informacje "niedostepne, ale byc moze bedzie w przyszlosci" i zeby probowac nadal :evil:
Sprobujemy na hamerykanskim. Ciekawe na czym ten de Luxe polega. Moze dolaczaja w pakiecie ktoras z gitar Brozmana :D
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » stycznia 7, 2013, 6:13 pm

Obrazek



" Fire in The Mind" jest zbiorem nastrojowych historii opowiedzianych rytmem i tonem. To zaszlo dalej i glebiej jak na moich poprzednich plytach. Jest tu pasja grania na bardzo rozmaitych, tak nowych jak i dawnych instrumentach strunowych, w wiekszosci nie spotykanych w bluesie. Te kompozycje sa wspierane i inspirowane rytmicznym dialogiem miedzy mna i perkusista Jimim Morisem. Jego tworcza wspolpraca byla istotna czescia tego przedsiewziecia. Mam nadzieje ze wokal na tym albumie ma szerszy zakres tak tonu, jak i wyrazanych emocji, jak na moich poprzednich dokonaniach* Niektore z tych melodii byly obecne w mojej glowie juz od dawna. Tradycja pozostaje zywa, jezeli muzycy potrafia sluchac jej brzmienia i czerpac z niej, lecz kreuja nowe brzmienia. Moi muzyczni poprzednicy, od Charleya Pattona po Tau Moe i Sola Hoopii nie tylko uczyli sie od swoich poprzednikow. Oni potrafili tez przyswajac idee z wielu roznych muzycznych kultur, wiec ich rodzima tradycja zyla i bogacila sie. W moich swiatowych podrozach bardzo rozciagnalem swoja geograficzna koncepcje muzyki. Siegnalem do miejsc bardzo odleglych od tradycyjnego Delta Blues, ktory jest moja pierwsza inspiracja. Ten nowy blues moze i was zainspiruje. Muzyka jest dla mnie pelna uczuc i emocji. Nigdy nie przestane sie uczyc jak ja wyrazic. Jezeli jestes muzykiem, stale podejmujesz ryzyko.
Dedykuje ta plyte muzykom i wszystkim ktorzy muzyke kochaja. Z wyrazami szacunku. Bob Brozman. "

1. Breathing the Blues 4:17
2. Cannibal Stomp 3:47
3. American House Fire Blues 5:01
4. Rhythm Is the Thing 3:51
5. Strange Mind Blues 4:49
6. Blue Mars Over Sorrento 4:09
7. Banm Kalou Banm 6:04
8. Ow! My Uke's On Fire! 1:57
9. Nightmares and Dreames 5:06
10. Memory Blues 4:31
11. Lonesome Blues 3:51

Plyta miala premiere 29 pazdziernika.

http://www.youtube.com/watch?v=QjiDhTFH3ZE
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości

cron