Zagadka

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Zagadka

Postautor: posener » marca 10, 2012, 4:57 pm

Obrazek

Jak się nazywa to wiosło? :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: el.guitar » marca 10, 2012, 7:19 pm

Gibson Bona-Byrd

Obrazek
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » marca 10, 2012, 7:23 pm

Co wygrałem? ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: posener » marca 10, 2012, 7:46 pm

Oczywiście :D
Joe twierdzi, że na razie jest tylko jeden egzemplarz zrobiony na jego zamówienie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: TITO » marca 11, 2012, 9:53 pm

Na niej zaczynał koncert w Kongresowej - o ile mnie pamięć nie myli!
Teraz dopiero zauważyłem, że nie ma mostka, sam naciąg - prawdopodobnie tradycyjnie dokręcony całą swą płaszczyzną do korpusu.
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: posener » marca 12, 2012, 7:58 pm

TITO pisze:Na niej zaczynał koncert w Kongresowej - o ile mnie pamięć nie myli!
Teraz dopiero zauważyłem, że nie ma mostka, sam naciąg - prawdopodobnie tradycyjnie dokręcony całą swą płaszczyzną do korpusu.


No, to jest ciekawe. Ciekawe jaki jest myk na regulację menzury?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: el.guitar » marca 12, 2012, 11:40 pm

To mostek typu "wraparound"
Obrazek
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Bluesbart » marca 18, 2012, 9:01 pm

Przy pelnym szacunku do odmiennych opinii osobiscie uwazam, ze to wioslo wyglada paskudnie. Uwielbiam klasyczne LP, ktorego uzywam wlasciwie jako podstawowej gitary, uwielbiam rowniez Firebirda (choc nie posiadam) ale ta hybryda jest koszmarna - korpus LP z jednym pickupem polaczony z gryfem od Firebirda - fuj. Jeszcze tylko brakuje, zeby zaczeli do tego ladowac te koszmarne klonowe podstrunice, ktore z braku laku ostatnio tak lansuja... Martwia rozpaczliwe produkty wypuszczane ostatnimi laty przez kultowego badz co badz Gibsona. Straszne jak swoja wlasna legende rozmieniajana drobne. :evil:
PS: Zeby nie bylo zem jakis zacietrzewiony tradycjonalista: Joe z nowoczesnymi wioslami nie przeszkadza mi ani troche - Music Many sa piekne :D
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: krienai » marca 19, 2012, 10:19 am

Bluesbart pisze:Przy pelnym szacunku do odmiennych opinii osobiscie uwazam, ze to wioslo wyglada paskudnie. Uwielbiam klasyczne LP, ktorego uzywam wlasciwie jako podstawowej gitary, uwielbiam rowniez Firebirda (choc nie posiadam) ale ta hybryda jest koszmarna - korpus LP z jednym pickupem polaczony z gryfem od Firebirda - fuj. Jeszcze tylko brakuje, zeby zaczeli do tego ladowac te koszmarne klonowe podstrunice, ktore z braku laku ostatnio tak lansuja... Martwia rozpaczliwe produkty wypuszczane ostatnimi laty przez kultowego badz co badz Gibsona. Straszne jak swoja wlasna legende rozmieniajana drobne. :evil:
PS: Zeby nie bylo zem jakis zacietrzewiony tradycjonalista: Joe z nowoczesnymi wioslami nie przeszkadza mi ani troche - Music Many sa piekne :D


Shalom

A mnie tam się podoba, ale dla mnie najlepszym bluesowym (w dosłownym tego słowa znaczeniu) wiosłem jest Flying V - ten klasyczny z koriny z roku 1958. Wyprzedził epokę i jeszcze go nie dogoniliśmy :) Co do Bona-Byrd to smutniejszy jest fakt, że Gibson naśladuje producentów, którzy sie na nim wzorowali ( patrz Duesenberg Senior 52 ) i rozpaczliwie próbuje zmiksować co tam ma, żeby się sprzedało. Podoba mi się tu kilka myków : mostek + 1 pickup ( prostota idealna ) i jeszcze klucze typu banjo z tą firebirdowską główką - miodzio. Czy ten korpus jest płaski czy z brzuszkiem ? Bo jak płaski to beee.

Pozdrawiam

P.S. Klonowym podstrunnicom mówimy stanowcze i zdecydowane być może nie :)
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: posener » marca 19, 2012, 8:56 pm

krienai pisze: Co do Bona-Byrd to smutniejszy jest fakt, że Gibson naśladuje producentów, którzy sie na nim wzorowali ( patrz Duesenberg Senior 52 ) i rozpaczliwie próbuje zmiksować co tam ma, żeby się sprzedało.


Panowie, spokojnie. Na razie o sprzedawaniu nie ma mowy bo ta hybryda nie jest produkowana seryjnie, chociaż biorąc pod uwagę agresywne eksploatowanie nazwiska Bonamassy przez Gibsona, kto wie czy nie będzie. Osobiście lubię takie eksperymenty - po latach jest szansa, że niektóre z nich będą kultowe. Co do Firebirda to uwielbiam jego brzmienie. Warren rozpoczął koncert w Stodole na Firebirdzie riffem do Mr.High & Mighty. Prawie mnie wystrzelił w powietrze :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości

cron