[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
Okolice Bluesa • Wyświetl temat - Steve Marriott - All too beautiful

Steve Marriott - All too beautiful

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 3:58 pm

Ostatnio zmieniony lutego 3, 2012, 4:14 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 4:05 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 4:07 pm

Ostatnio zmieniony grudnia 13, 2014, 8:08 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 8:21 pm

Ostatnio zmieniony listopada 24, 2014, 1:44 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » lutego 3, 2012, 8:42 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 9:03 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » lutego 3, 2012, 9:19 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 9:43 pm

:D :D :D dziękuję agrypo, rzeczywiście podobne.
Uśmiałam się z tego stwierdzenia :lol: Brian Jones z pewnością był utrapieniem nauczycieli.
Dobrze, że przynajmniej nie podpalił swojej szkoły... (chyba, że o czymś nie wiem i tutaj tez są zbieżności w życiorysie) :wink:
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 4, 2012, 2:34 am

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » marca 28, 2012, 4:19 am



Oto okładka najnowszego numeru magazynu Mojo (maj 2012 rok).
I niby powinnam się cieszyć, że w końcu po niemalże dwudziestu latach działalności wydawnictwa, Steve Marriott wreszcie doczekał się tego "zaszczytu" ale jakoś trochę mi smutno.
Bardzo zastanawiający jest tytuł artykułu "The rise and fall of rock's greatest singer"
Dziwne, że redaktorzy uważając go za "najwspanialszego rockowego wokalistę" nigdy wcześniej (od 1993 roku) nie poczuli potrzeby napisania o nim porządnego artykułu (z fotką na okładce).
Dla mnie jest to trochę żałosne, że dopiero poprzez nominację i wprowadzenie do RRHoF stał się godzien znalezienia na "front cover"...
Ostatnio zmieniony listopada 24, 2014, 1:47 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Brzoza » marca 28, 2012, 9:22 am

Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Cold Lady » kwietnia 15, 2012, 9:23 pm

Ostatnio zmieniony kwietnia 15, 2012, 11:28 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » kwietnia 15, 2012, 9:42 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » kwietnia 15, 2012, 10:27 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 16, 2012, 1:33 am

Rock and Roll Hall of Fame
All or Nothing

Stay With Me


Cały czas jakieś nowe filmiki dochodzą

Ooh La La
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 17, 2012, 2:00 am

Ostatnio zmieniony maja 2, 2012, 11:31 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 17, 2012, 4:02 am

no to teraz się zdenerwowałam :evil:

Kurcze, jak ta instytucja straszliwie mnie drażni... redaktorzy związani z RRHoF za wszelką cenę pragną udowodnić słuszność swojej decyzji o wprowadzeniu obydwu zespołów jako jeden podmiot muzyczny. Przekłamują historię na soją modłę. Przy artykule jak na "ich poziom" przystało nie ma nawet przeznaczonego miejsca na wyrażenie przez ludzi opinii- po co ma być coś takiego PRZECIEŻ REDAKTORZY WIEDZĄ NAJLEPIEJ,ISTNIEJE TYLKO ICH WERSJA, TYLKO WYŁĄCZNIE ONA JEST PRAWDZIWA :evil: Najwyraźniej oni wiedzą najlepiej, lepiej niż członkowie tych zespołów :roll: (nieraz się wypowiadali, ze muzyka była tak różna, że oni widzą siebie jakby grali w dwóch różnych bandach). Dla osób którym się nie chce czytać, lub nie znają angielskiego dodam, ze redaktorzy uczynili z Ronnie Lane'a głównego autora piosenek, a Marriott i Stewart byli w zasadzie tylko wokalistami. Proszę mnie źle nie zrozumieć, podoba mi się sposób pisania, teksty, melodie Lane'a (są one na tyle charakterystyczne, ze można rozpoznać jaki miał wpływ, co napisał) a jednak z tego co wyczytałam (naprawdę z różnych źródeł, Lane i Marriott sami po latach przyznawali, że sporadycznie pisali razem ale przyjęli strategię, że na albumach będą widnieć jako kompozytorskie duo Lane/Marriott) i wierząc własnym uszom (oraz temu co sam Steve, Ian, Kenney i Ronnie mówili w wywiadach), muszę zaznaczyć, że większość piosenek w SF jednak napisał Steve (szczególnie jeśli chodzi o te bardziej przebojowe, znane utwory). Marriotta są miedzy innymi All or Nothing, Tin Soldier, Afterglow, Autumn Stone, I'm Only Dreaming, Mad John, Talk To Me, Wham Bam Thank You Mam, The Universal, Lazy Sunday (kredyt dla zespołu za podkręcenie tempa piosenki, bo gdy Marriott im ją zaprezentował po raz pierwszy brzmiała ona bardziej "pogrzebowo", Lane dodał tez wesołe "roo tee doo tee doo...") . Lane'a jest większość Itchycoo Park, Song of a Baker, możliwe że My Way of Giving i piosenki przez niego śpiewane. Steve tez grał na gitarze (jakoś w artykule w ogóle o tym nie wspominają) i jego styl bardzo różnił się od gry Wooda. Ronnie Lane z czasem pisał coraz więcej utworów, skrzydła jednak rozwinął w the Faces a następnie jako solowy muzyk. Jeśli chodzi o Faces to nie jestem obeznana do tego stopnia co ze SF, ale wiem, że oprócz kilku piosenek Lane'a (Devotion, Stone, Richmond, Debris, Last Orders Please, Glad and Sorry) reszta powstawała w kolaboracji , a akurat największy hit Stay With Me jest autorstwa Stewarda i Wooda.
Tak sobie myślę, ze ten artykuł idealnie wpisuje się w ogólny obraz jaki od zawsze prezentowała gazeta Rolling Stone. Najpierw o Small Faces potrafili nawet pozytywnie co nieco napisać, potem gdy Steve odszedł do Humble Pie- oj jak oni nienawidzili tego zespołu (z albumu na album coraz bardziej), dla kontrastu bardzo przychylnie patrzyli na the Faces. Nawet w pośmiertnym artykule nie potrafili nic miłego napisać o Marriottcie (zajęło im to dosłownie parę linijek), dla kontrastu po śmierci Lane'a napisali o nim piękny, wzruszający tekst... Wiecie, że założycielem i głównym edytorem Rolling Stone jest Jann Wenner... a RRHOF jest również ściśle z nim powiązane? Ten człowiek ma ogromny wpływ na magazyn i instytucję HoF. Nazwijcie mnie paranoiczką, ale uważam że chyba Wenner czerpie jakąś niesamowitą satysfakcję z umniejszania zasług Steve'a (coś kiedyś musiało chyba miedzy nimi zajść :shock:, jakaś osobista nieprzyjemna wymiana uwag. Agrypo, może wiesz coś na ten temat? ).
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: kora » kwietnia 17, 2012, 10:18 am

Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Cold Lady » kwietnia 18, 2012, 1:20 am

Koro, pewnie nie zdajesz sobie sprawy jak Twój wpis mnie ucieszył.
A to dlatego, że spośród wszystkich projektów w których brał udział Marriott, doceniłaś te późniejsze,w których Steve postanowił wrócić do korzeni. Ja jestem najbardziej krytyczna wobec wykonawców, którzy wchodzą na poletko muzyczne najbliższe mojemu sercu. Podejrzewam, że Ty masz podobnie, a u Ciebie tym poletkiem jest blues. Wiem jak jesteś wrażliwa, kiedy rockowi biali muzycy biorą na warsztat klasykę bluesa czy R&B. Prędzej spodziewałam się opinii typu- lepiej by było, gdyby Steve trzymał się psychodelii czy rocka, a bluesa zostawił w spokoju ;-)- bo np. brak mu było feelingu, źle frazował, miał niewłaściwą barwę głosu itp.
A tu taka niespodzianka, że np. pomimo już zdartego głosu, Tobie te nagrania się spodobały. Ja lubię te zapisy live zwłaszcza ze względu na gitarę Marriotta, dla mnie to radość posłuchać jakie niesamowite postępy zrobił w tej dziedzinie wciągu dwudziestu lat grania. Bardzo fajnie łączy elementy gry rytmicznej z grą solową, chyba najbliżej mu do gitarzysty rhythm&bluesowego.
Troszkę żałuję, iż w swoim repertuarze nie miał więcej takich utworów jak "Five Long Years".
(Taka dygresja na temat pierwszego utworu na płycie Sing the Blues (Watch Your Step - Bobby Parkera)-kto nie zna niech posłucha sobie na Tubie oryginału a potem włączy Moby Dicka Led Zeppelin :lol: )
Koro jestem ciekawa jak oceniasz grę na harmonijce Simona "Honeyboy" Hicklinga. (O Steve'a boję się nawet zapytać :lol:)
Nie jestem żadną znawczynią muzyki, ale wydaje mi się, że Steve w późniejszych projektach zawsze dobierał sobie solidnych, zdolnych muzyków - a tych mini bandów miał troszkę w latach 80tych, nazwy dla zespołów były też niezłe, widać było, że podchodził do siebie z ogromnym dystansem i humorem. Np. Packet of Three (dla niewtajemniczonych w Anglii potocznie nazywa się tak opakowanie prezerwatyw, w którym znajdowały się ich 3 sztuki). Inny skład muzyków to Official Receivers ( w Anglii OR to oficer sądowy zajmujący się upadłością, niewypłacalnością podmiotów gospodarczych). Potem grał właśnie z R&B bandem the DT's. W 1989 roku Steve Walwyn, gitarzysta the DT's dostał bardzo kuszącą propozycje grania w Dr Feelgood. Marriott postanowił stworzyć następny projekt a widząc komiczną stronę tak częstych zmian, zespół nazwał The Next Band (czyli Następny Zespół). Jim Leverton nie był zachwycony, stwierdził że taka nazwa nie wróży nic dobrego... i rzeczywiście przetrwali tylko niecały rok, gdyż Simon Hickling odszedł do Nine Below Zero. W the Next Band na perkusji grał Kofi Baker, syn Gingera Bakera.
Znalazłam kiedyś wywiad gdzie tak wspominał Steve'a:

"Q:From whom have you have learned the most secrets about blues music?
KB: Steve Marriott.
Q:I wonder if you could tell me a few things about your experience with Randy California. Of all the people you’ve meeting with, who do you admire the most?
KB: Randy was a great guy but did not spend that much time with him , and really I admire a lot of the people I have worked with , but Steve Marriott was one I learned the most off .
Q:Who are your favorite blues artists, both old and new, what was the last record you bought?
KB: Steve Marriott again, I don’t buy records any more as I am playing so much now."
-----
czyli
"Q: Od kogo dowiedziałeś się najwięcej sekretów o bluesie?
KB: Od Steve'a Marriotta
Q: Zastanawiam się, czy mógłbyś mi powiedzieć kilka rzeczy o twoim doświadczeniu z Randy Californią. Ze wszystkich ludzi z jakimi się spotkałeś, kogo najbardziej podziwiasz?
KB: Randy był świetnym gościem ale nie spędzałem zbyt wiele czasu z nim, a naprawdę podziwiam wielu ludzi z którymi pracowałem, ale od Steve'a Marriotta nauczyłem się najwięcej.
Q: Kto jest twoim ulubionym bluesowym artystą, wszystko jedno starym czy nowym, jaką płytę ostatnio kupiłeś?
KB: Znowu Steve Marriott, a płyt już nie kupuję bo teraz tak dużo gram"

Koro nie bij mnie, to nie ja twierdzę, że Marriott jest bluesowym muzykiem
:lol: :twisted:


a jeśli jesteśmy przy sformułowaniu "Sing The Blues"
taka mała ciekawostka
Steve wystąpił w roli gościa na płycie Cochise - Swallow Tales
Można go usłyszeć w refrenie w chórkach i w roli keyboardzisty w utworze
"Why I Sing The Blues"

-------------------------

O Scrubbers już sama kilka razy napomknęłam. Ja też lubię te nagrania, ale jak widać nie wszyscy mieli taką opinię, wytwórnia płytowa A&M odmówiła wydania tego materiału. To naprawdę był ostatni powiew kreatywności, ale materiał zbyt różnił się od standardowych piosenek Humble Pie. Ludzie z wytwórni musieli mieć nietęgie miny gdy usłyszeli "Captain Goatcabin's Balancing Stallions" albo "Bluegrass Interval" (który jak Theme from Skint (See You Later Liquidator), poruszał temat "złych ludzi w biznesie muzycznym" którzy powinni zgnić).
Świetna piosenka "Lend Us a Quid" jedna z moich ulubionych na płycie, utrzymana była w podobnej ponurej tematyce, Marriott nawet krytycznie nazwał się w niej "has been" (czyli dawną, zapomnianą gwiazdą).
Na pewno nie jest to muzyka najłatwiejsza w odbiorze, ale możliwe że właśnie dla fanów bluesa, w szczególności takiego z Delty, te nagrania mogą się wydać ciekawsze niż niejedna płyta Humble Pie. Dla mnie Scrubbers absolutnie bije na głowę Thunderbox czy Street Rats.
Moje ulubione kawałki z tej płyty? Wspomniany Lend Us A Quid, She Moves Me Man, It's All Over (zawsze bardzo lubiłam zestawienie głosów Grega i Steve'a), dość osobliwa wersja Louisiana Blues, You're a Heartbreaker przyjemne rockabilly, To Ramona Boba Dylana (w 1975 roku głos Marriotta zmienił dość znacznie ton (według mnie). Zmieniła mu się też barwa głosu, tak jakby wyciągał jeszcze wyższe dźwięki, niestety w tych wyższych rejestrach dla mnie jego głos stal się meczący, tak jakby krzyczał więcej niż dotychczas. Dlatego To Ramona bardzo mi się podoba, zaśpiewana jest spokojnie, bez niepotrzebnych wrzasków ;-) i nie na tych najwyższych dźwiękach). Cocaine, Signed Sealed i Hambone jest tez fajne, haha zamieszczę linka do tego utworu, bo są tam śmieszne komentarze Clema i Tima Hinkleya.
Pokłócili się kto tak naprawdę skomponował ten utwór. :lol: Nietypowe zjawisko, wcześniej nie natknęłam się na coś takiego na YT

---
"I co wrote this song with Steve and Greg. I also co produced these sessions. Steve loved this set of recordings cos he had nobody telling him he had to make another Humble Pie album like the last one. Actually Steve played drums on this track. Tim Hinkley
madkeysfilms 6 months ago"


"To say I'm astonished by tim hinkley's claim to be co-writer of this song would be putting it mildly! The song began as an acoustic instrumental piece that I was playing while sitting on Steve's patio during a vacation in Nassau in early 1974. Steve liked it and started working on a lyric, and before long "Hambone" was finished, in exactly the form that we later recorded it - the guitar part I'm playing on the track is exactly what I played that day. So precisely which part did you write, tim?!!

ClemClempson 5 months ago "

"Hmm, seems I've heard thos before Snowchild. I remember writing an instrumental piano tune called.... Countryman Stomp. When the album Street Rats was relelased my tune suddenly appeared with two co writers. When I questioned it I was told that was how it worked when you got a tune recorded. Pots, kettles and calling black come to mind.

madkeysfilms 4 months ago
"

czyli"
Tim: Napisałem tą piosenkę razem ze Stevem i Gregiem. Byłem także co-producentem tych sesji. Steve kochał te nagrania, bo nikt mu nie mówił, że musi nagrać kolejny album Humble Pie podobny do poprzedniego. Tak w ogóle Steve grał na perkusji w tym utworze.

Clem: Delikatnie mówiąc jestem zadziwiony tym, co powiedział Tim! Piosenka zaczyna się jako akustyczny instrumentalny kawałek, który grałem siedząc koło Steve'a na jego tarasie w czasie wakacji w Nassau na początku 1974 roku. Steve'owi się spodobało i zaczął pracować nad tekstem. W niedługim czasie powstało "Hambone" i w identycznej formie potem zostało nagrane- partia gitary jest identyczna do tej, którą zagrałem tamtego dnia. Więc dokładnie którą część napisałeś Tim?

Tim: Pamiętam, ze napisałem instrumentalny kawałek na pianinie nazwany Countryman Stomp. Kiedy album Street Rats się ukazał, okazało się, że moja piosenka posiada jeszcze dwóch współautorów. Gdy to zakwestionowałem, dowiedziałem się, ze tak to działa kiedy nagrywa się piosenkę. Przyganiał kocioł garnkowi...."
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » kwietnia 18, 2012, 11:28 am





Mysle ze rozumiem Kore i w pelni sie z nia zgadzam. Wsrod bialych brytyjskich wykonawcow Steva, moim zdaniem, w bluesie zaakceptowac najlatwiej. Jest naturalny. To naprawde plynie z "duszy" Teksty, muzyka i to jak jest przekazana. A ten jego, jak piszesz "zdarty glos" dla mnie jest tu walorem.
A paranoi nie masz. Ja bym to nazwal dobrym wyczuciem sytuacji. Mister Wenner zawsze cenil sie bardzo wysoko i goraco pragnal by inni podzielali jego zdanie w tej kwestii. Jesli ktos go zawiodl gniewal sie bardzo dlugo i wytrwale. Steve nie jest jedynym ktory nie umial sie wlasciwie zachowac,[ :twisted: ] aczkolwiek, jak wiesz, jego stosunek do dziennikarzy i mediow wszelakich zawsze byl mocno bezkompromisowy.
Cold Lady, jeszcze raz dziekuje za Twoja solidna, wytrwala i ciekawa prace.
Czy znasz ta pozycje



Bardzo fajnie sie czyta.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: kora » kwietnia 18, 2012, 2:37 pm

Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Cold Lady » kwietnia 19, 2012, 11:05 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2012, 12:20 am

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2012, 12:46 am

Dzisiaj była 84 rocznica urodzin Alexisa Kornera
Diamonds in the Rough (nadal mam mieszane odczucia co do tego koncertu :roll: )



Z dedykacją dla Ciebie Agrypo, czy widziałeś to video?
Rollin' Stone -Barry Richards Show 1970.
(szkoda tylko, że inżynierowie dźwięku zapomnieli włączyć mikrofony po "instrumentalnej" części utworu - zastanawiam się czy w tamtym czasie wszędzie unosił się zapach ziela i wszyscy mieli problemy z poprawnym funkcjonowaniem?;-))

:lol: Różnica wzrostu miedzy prezenterem a Marriottem (ups... przepraszam Dirkiem Bogardem) :lol:
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » kwietnia 20, 2012, 8:13 am

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2012, 3:22 pm

Dzięki Agrypo za potwierdzenie i ciekawe info.
Fajnie, że udało mi się sprawić Tobie niespodziankę tym filmikiem. :)

...ale, przepraszam muszę zmienić trochę nastrój, wprowadzić trochę zadumy, gdyż dzisiaj niestety przypada 21 rocznica śmierci Steva.

Na początek taki mały muzyczny akcent. Steve wykonujący soulowy klasyk "Stay With Me Baby"- z jego późniejszego muzycznego okresu.


Zamieszczam też wycinki prasowe:
Dom Steva po pożarze.

Strażak biorący udział w gaszeniu pożaru:
"To była ciężka walka, aby dostać się na piętro. Przeszukaliśmy obszar sypialni, było bardzo gorąco. Od razu wiedzieliśmy, że nikt nie mógł przeżyć pożaru. Zaczęliśmy szukać blisko ścian i znaleźliśmy go leżącego pomiędzy łóżkiem a ścianą. Według mnie leżał w łóżku, a potem próbował się wydostać. Jak tylko zobaczyłem ciało, od razu wiedziałem kto to. Kiedyś byłem fanem, ciężko jest mi przelać uczucia w słowa. Scena była straszna w narożniku tego pokoju. Widziałem go tam leżącego i pomyślałem jaka szkoda. Zawsze sobie radzę z akcjami pożarowymi, ale tym razem to było tak jakbym spacerował aleją wspomnień. Udało nam się uratować wszystkie jego gitary i sprzęt muzyczny. Czuje się trochę wkurzony, wszyscy strażacy tak się czują. Patrzyliśmy jak odchodzi na zawsze cześć naszego życia.”
:-(








Pogrzeb, wieniec-gitara z kwiatów
Ostatnio zmieniony listopada 24, 2014, 2:03 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 21, 2012, 5:51 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Marek Kaczanowski » kwietnia 22, 2012, 1:13 am

[size=100]Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Syd » kwietnia 26, 2012, 3:36 pm

Super Cold Lady ! Pasja . Dużo się do wiaduję . Kiedyś analizowałem tego muzyka . Mocnego oryginalnością . Doskonałe śpiewanie , rytm gitary , mocny czuj w harmonijce i klawiszach .

Dziękuję .


.
Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: agrypa » maja 24, 2012, 10:45 pm

Podobnie jak Kora bardzo lubie takiego Steva



Mam to wlasnie, czyli pierwsze wydanie.[Edel America rok2000] Byly jeszcze dwie pozniejsze edycje.
Ze Stevem graja:na drugiej gitarze Clem Clempson, na instrumentach klawiszowych Tim Hinkley na basach Rick Wills i Jimmy Leverton oraz na bebnach Ian Wallace [onegdaj King Crimson]
na plycie:
1. Watch Your Step / Stray/Horn/Hodges
2. Let's Work Together / Harrison
3. My Baby /Dixon
4. Get Yourself Another Man /Steve Marriot
5. Take A Look At Yourself /Cliff/Plumber
6. Walking The Dog /Harris/White/Haynes/Stewart
7. Don't Lie To Me /Jagger/Richards
8. 5 Long Years /Boyd/Marriot
9. You Know I Love You /Steve Marriot
10. All Or Nothing /Marriot/Lane
11. They Take Your Money /Steve Marriot
12. Put On Your Red Dress /Page

Numer 7 tez laczy nasze tematy. Twoj wpis w Kamieniolomie natchnal mnie by jeszcze raz wspomniec o tej, bardzo ciekawej, plycie :)



http://www.youtube.com/watch?v=Zh12_Ox-P6s

Five Long Years cztery lata wczesniej.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości