Pierwsza Gitara

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Pierwsza Gitara

Postautor: MateuszOsW » marca 29, 2011, 7:45 pm

Witam !
Czytałem podobne tematy na forum, jednak postanowiłem zapytać, mam nadzieję, że nie zostanę za to znienawidzony :)
Poszukuję gitary klasycznej bądź akustycznej do nauki absolutnych podstaw. Nie musi być ona ładna - wystarczy by można było się na niej czegoś nauczyć. Dodam, iż zależy mi na małej cenie tej gitarki. Czy mogę liczyć na małe nakierowanie mnie na jakąś "okazje" A może komuś z szanownych forumowiczów po domu "wala" się niepotrzebna gitarka?
E- mail : qpmateuszqp@wp.pl
Pozdrawiam Serdecznie, liczę na pomoc ! :D
Mateusz
Awatar użytkownika
MateuszOsW
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: lutego 20, 2011, 8:49 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: SiPolina » marca 29, 2011, 9:11 pm

Allegro, eBay, używane. :) Dużo tanich gitar, a czasem można natrafić na jakiegoś Defila Jazz (z PRL'u) i inne. :) Czasem potrzebna renowacja, czasem nie. Szukaj, a znajdziesz. ;)
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 30, 2011, 2:00 am

W jakim przedziale cenowym?
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: MateuszOsW » marca 30, 2011, 10:10 am

Cena do 150zl byłaby w pełni mnie zadowalająca, jednak wiem, iż jest to bardzo mało jak na gitarę :)
Mateusz
Awatar użytkownika
MateuszOsW
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: lutego 20, 2011, 8:49 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 30, 2011, 1:22 pm

http://allegro.pl/gitara-akustyczna-dur ... 92168.html

Miałem w ręce dwa albo trzy egzemplarze - były zaskakująco wygodne i przyzwoicie stroiły. Myślę, że ciężko o lepszy wybór dla osoby, która chce się uczyć grać, a równocześnie dysponuje niewielkim budżetem.
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: MateuszOsW » marca 30, 2011, 3:12 pm

Interesująca propozycja. Dziękuję ogromnie za pomoc :)
Pozdrawiam !
Mateusz
Awatar użytkownika
MateuszOsW
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: lutego 20, 2011, 8:49 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: yans » kwietnia 18, 2011, 6:02 pm

Nie ma sensu kupować gitary w takiej cenie, lepiej poczekać trochę i uzbierać więcej grosza. W przeciwnym razie: struny centymetr od gryfu, kiepski zniechęcający dźwięk, wytarte progi. Osobiście użytkuję bc cornette w97 poza wycierającymi się progami trzyma się dobrze. A mam już ją zee 5 lat
By day hard work, by night blues sounds in my head
yans
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: września 20, 2008, 1:40 am
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: el.guitar » kwietnia 18, 2011, 10:09 pm

MateuszOsW, jeśli bierzesz pod uwagę gitarę klasyczną, to za 150 zł można już coś znaleźć na allegro. Często są tam gitary, które kupiono dzieciom do szkoły muzycznej, a te jakoś nie zapałały pasją do muzyki, więc pudła się kurzą.

Gitary akustyczne są droższe (łatwiej kupić dobrego klasyka za 500, niż akustyka za 1000 zł). Nowa gitarka klasyczna z niskiej półki to wydatek 400-500 zł i najczęściej nie są złe. Używaną kupisz taniej i na początek wystarczy.

Do nauki podstaw gry, osobiście bym nawet zachęcał do klasyka. Z bluesem tylko ciężko będzie... ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości