Blues Forever

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Blues Forever

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lipca 8, 2010, 10:45 pm

Kochani.
Na październik przewiduję ( i zrobię wszystko aby tak było) premierę wspominkowej płyty Blues Forever.
Wydawnictwo poświęcone jest naszemu przyjacielowi - założycielowi tej wyśmienitej formacji z Ostrowa Wlkp. - Januszowi Szkudlarkowi.
Jeszcze kiedy Janusz był wśród nas rozmawiałem z nim na temat publikacji nagrań tego zespołu. Niestety nie zdążyliśmy sprawy sfinalizować wspólnie. Ale obiecałem mu że zajmę się tą sprawą więc dotrzymuję słowa.

Będzie to wydawnictwo "wypasione", bo aż trzy płytowe.
CD 1 - wszystkie sesje studyjne.
CD 2 - nagrania live
CD 3 - płyta multimedialna ( galeria zdjęć, teledyski, fragmenty koncertów)
+ pełna biografia z wypowiedziami muzyków.
Zapewniam Was, że edytorsko będzie to wydawnictwo szczególne.


W Blues Forever na przestrzeni lat udzielali się znamienici muzycy:
Janusz Szkudlarek, Roman Ziobro, Marek Duczmal, Tomek Olszanowski, Przemo Łukasiewicz, Andrzej Jerzyk, Maciek Balcar, Romuald Boguszewicz, Darek Bezaniuk, Tomasz Rakowski, Piotr Wiśniewski i wielu innych.

Mam nadzieję, że uda się zorganizować premierę w trakcie Jimiway Blues Festiwal 2010. Zobaczymy. Negocjacje trwają.

Jeśli postać Janusza Szkudlarka jest Wam obca. Poniżej zamieszczam artykuł o jego muzycznej drodze, który ukazał się w "Gazecie Ostrowskiej" tuż po jego nie spodziewanym odejściu w czerwcu 2009 roku.
To był wspaniały człowiek, przyjaciel i muzyk. To wydawnictwo jest w pewnym sensie hołdem dla niego.

Ogromna strata dla ostrowskiego środowiska muzycznego


Odszedł Janusz Szkudlarek jeden z najważniejszych gitarzystów w Ostrowie

20 lipca 2009 roku, zmarł Janusz Szkudlarek współzałożyciel i gitarzysta niegdyś znanej i lubianej ostrowskiej formacji "Blues Forever". Jego wkład w propagowanie i tworzenie muzyki blues rockowej w Ostrowie i Kaliszu jest nie do przecenienia. Zanim sformował Blues Forever grał i tworzył w kilku bardzo ciekawych, ale niestety niedocenionych formacjach.

Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się ok. 1974 roku. Właśnie w tedy wspólnie z kolegami ze szkoły, do której uczęszczał w Kaliszu, zmontował swój pierwszy zespół. Zespół nazywał się TRAF i okazała się bodaj najważniejszym zespołem przełomu lat 70-tych i 80-tych w tym mieście. Właśnie z niego wyłoniły się najciekawsze formacje działające w Kaliszu w późniejszych latach, czyli 62-800 i TRZECI SKŁAD. Kiedy w TRAF-ie nastąpił rozłam, Janusz wybrał formację która jego zdaniem była ciekawsza pod względem muzycznych poszukiwań. Był to TRZECI SKŁAD.
Rok 1980 przyniósł ze sobą zmianę formuły festiwalu jarocińskiego. Od tego roku począwszy, impreza przybrała nazwę „Festiwalu Muzyków Rockowych” w Jarocinie. W pierwszej edycji tego festiwalu pojawił się zespół zauważony podczas eliminacji w Krotoszynie,
Był to właśnie TRZECI SKŁAD. W tej formacji Janusz starał się realizować swoje wizje muzyczne. Chociaż jak sam wspominał nie było to łatwe.
JS: Nie było łatwo. Na próby musiałem dojeżdżać z Przygodzic do Kalisza. To były zupełnie inne czasy kursowały tylko autobusy PKS, więc aby dojechać do Kalisza na godz.10 musiałem wstawać o 5 rano. Jak graliśmy jakieś koncert to najczęściej nocowałem u kolegów z zespołu, ale człowiek był młody, więc dużo był w stanie wytrzymać. No i bardzo chciałem grać i tworzyć. (z rozmowy z Januszem Szkudlarkiem listopad 2007)
Formacja bardzo przypadła do gustu jarocińskiej publiczności – zespół został laureatem. Zajmując czwarte miejsce. Bez wątpienia ich występ i muzyka spowodowały duże zainteresowanie w śród dziennikarzy muzycznych. Niestety po festiwalu to zainteresowanie zupełnie znikło. Mimo iż styl prezentowany przez grupę mógł się kojarzyć z będącą wtedy u szczytu popularności formacją KRZAK. W składzie znajdował się skrzypek, co wyśmienicie urozmaicało brzmienie. Można nawet stwierdzić, że muzyka tworzona przez Janusza Szkudlarka – gitara, Kostka Plewickiego – instrumenty klawiszowe, Andrzeja Plewickiego – skrzypce, Marka Torzeckiego – perkusja i Romana Ziobro – bas, była o wiele ciekawsza i urozmaicona. Niestety sukces odniesiony w Jarocinie nie przełożył się na sukces ogólnopolski. Tak naprawdę poza kilkoma koncertami na terenie wielkopolski nic się nie wydarzyło. Dlaczego? Tak komentuje tamtą sytuację Janusz Szkudlarek: "Nie mieliśmy „ciśnienia” na sukces, no może poza Kostkiem. Nade mną wisiało wojsko, reszta kolegów chciało studiować. Już wtedy wiedzieliśmy, że z grania nie da się wyżywić rodziny. Tylko Kostek się zaparł. Po wyjeździe z Kalisza do Warszawy grał , o ile dobrze pamiętam, z Kayah i „De Mono”. My też graliśmy, ale wyłącznie dla przyjemności (z rozmowy z Januszem Szkudlarkiem listopad 2007)

W latach 1983 – 1988 Janusz nie grał czynnie. Dopiero w 1988 roku z zupełnie niezobowiązującego wspólnego grania z Romanem Ziobro zrodził się pomysł na założenie zespołu BLUES FOREVER. Nazwa została zapożyczona z tytułu pierwszej solowej płyty Leszka Winder, który wówczas pomieszkiwał w Ostrowie. Działalność zespołu nabrała rozpędu, kiedy do składu dołączył, jako wokalista, Andrzej Jerzyk i zaproszony do współpracy przez Janusza – Tomasz Olszanowski z Kalisza. Blues Forever bardzo dużo koncertowali min. na jednej z edycji „Jimiway Blues Festiwal”. W 1993 roku zespół zarejestrował trzy nagrania w studiu Radia Centrum Kalisz, które ukazały się na wydanej właśnie przez to radio kasecie. Niestety dzisiaj już nie do zdobycia. Już rok później miejsce Andrzeja Jerzyka zajął młody, zdolny, zafascynowany bluesem, wokalista Maciej Balcar ( jak wiadomo dzisiaj frontman Dżemu). Młoda krew w składzie pobudziła do działania resztę muzyków. Co zaowocowało kolejną sesją w kaliskim Radiu Centrum. Już na przełomie maja i czerwca 1995 roku, Blues Forever instaluje się w olsztyńskim studiu Polskiego Radia gdzie nagrywa materiał na swoją pierwszą płytę długogrającą. W sesji uczestniczą zaprzyjaźnieni muzycy zespołu Dżem: Jerzy Styczyński i Adam Otręba oraz Roman Ziobro już w tedy grający w SDM. Mimo deklaracji materiał ten nigdy nie ukazał się oficjalnie. A szkoda, bo tych 5 utworów zrealizowanych podczas tej sesji to jeden z najciekawszych blues rockowych materiałów, to moim zdaniem najciekawsze blues rockowe "numery" jakie powstały w naszym kraju. Zwłaszcza „Modlitwa wędrownego grajka” do tekstu Jana Kasprowicza. To utwór, który absolutnie powinien znaleźć się w kanonie rodzimego bluesa. Niestety niedługo po tej sesji zespół rozpada się. Janusz jeszcze przez krótki okres współpracował z ostrowskim FIRE BAND - Benedykta Kunickiego.

Aż wstyd, że w mieście tak nasiąkniętym muzyką, a zwłaszcza bluesem, tak ciekawemu zespołowi jak Blues Forever, nie udało się wydać płyty. Błąd ten można jeszcze naprawić. Taka płyta była by doskonałym uhonorowaniem tego doskonałego gitarzysty, a przy okazji wyśmienitą wizytówką miasta.
Andrzej Dąbrowski

Po tym artykule Ewa Matecka - szefowa Ostrowskiego Centrum Kultury, wymusiła na mnie podjęcie pracy nad tym wydawnictwem. Zmobilizowała mnie!!!
Za co bardzo jej dziękuję.
Mam nadzieję, że dzięki niemu Blues Forever zagości w Waszych muzycznych sercach na zawsze, bo nagrania są "masakryczne".
Oczy można było się przekonać w audycjach Andrzeja Jerzyka i moich. Przekonacie się o tym niebawem w 100 %, bo nie szystkie znich prezentowaliśmy na antenie.
Po za tym jest szansa na zorganizowanie koncertu Blues Forever z udziałem prawie wszystkich muzyków grających w tym zespole przed laty. Janusza zastąpi jego syn Filip.

Wstępny projekt okładki.

Obrazek
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Jimmy » lipca 9, 2010, 10:35 am

Swietna wiadomosc! Nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lipca 9, 2010, 12:49 pm

Jimmy pisze:Swietna wiadomosc! Nie mogę się doczekać :)

Ja też ;-)
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lipca 24, 2010, 9:11 pm

No to na zachętę.
Track lista:
CD.1
01.Walking_1993
02.Droga_1993
03.Everyday_1993
04.Gniew_1995
05.Farmer_1995
06.Czy to widzisz_1995
07.W szybach okien_1995
08.Dziewica_1995
09.Zachodnia brama_1995
10.Modlitwa wędrownego grajka_1995
11.Gniew_1995
12.Czy to widzisz_1995
13.NN (bonus)

CD2
Z Andrzejem Jerzykiem na wokalu !!!
01.Harmonijki improwizacja
02.Everyday
03.Walkin
04.Steppin' Out
05.Droga
06.Improwizacja 1
07.Nie wierz, o nie!
08.We Know

Z Mackiem Balcarem na wokalu !!!
09.Zapowiedz + Boski wiatr
10.Temat Szkudlarka
11.Czy Ty to widzisz
12.Lustro wody
13.Gniew
14.Długi z solem Styki

CD3
- Obszerna galeria zdjęć
- Koncert z 1992 roku
- dwa teledyski zrealizowane w 1995 roku
- jeśli otrzymam zgodę od Bastka Riedla - dwa fragmenty koncertu na którym razem z Blues Forever, na scenie zagościł Ryszard Riedel.

Do tego oczywiście obszerna biografia zespołu.

Obrazek
Janusz Szkudlarek i Ryszard Riedel

Obrazek
Na scenie w 1992 roku

Obrazek
1995 rok

Obrazek
i z Dżemem

Co Wy na to?

Wydawcą jest Ostrowskie Centrum Kultury.
Ostatnio zmieniony lipca 26, 2010, 8:56 pm przez Andrzej Dąbrowski, łącznie zmieniany 1 raz
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 24, 2010, 10:42 pm

Tak Andrzejku! Ja jestem w meloniku, w którym na zdjęciu wyżej, jest Rysiek z Januszem. Rysiek wówczas zostawił mi melonik, ale zabrał mi cylinder mojego Pradziadka i wystąpił w nim w teledysku "Outsider". Po prostu się zamieniliśmy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » lipca 25, 2010, 6:44 pm

No to się czeka :lol:
recenzja będzie zaś :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Dąbrowski » lipca 29, 2010, 10:17 pm

Wygląda na to,że premiera płyty odbędzie się na tegorocznym "JIMIWAY Blues Festival". 22-23 października 2010 r. oczywiście w Ostrowie Wlkp.
Dodatkowo odbędzie się koncert poświęcony pamięci Janusza Szkudlarka. Staram się namówić muzyków grających, przed laty" w Blues Forever, aby razem wystąpili na scenie. To by było wydarzenie!!!!!!
Negocjacje trwają.
Szczególne podziękowania należą się Benkowi Kunickiemu za przychylność dla tej idei i umożliwienie zorganizowania tego występu podczas jego festiwalu.
Ostatnio zmieniony sierpnia 1, 2010, 12:54 pm przez Andrzej Dąbrowski, łącznie zmieniany 1 raz
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: mazdah » sierpnia 1, 2010, 11:41 am

Noooo Andrzeju! Widzę, ze dopiąłeś swego :) Jeśli wszystko wypali to będzie się działo!
Awatar użytkownika
mazdah
bluesman
bluesman
 
Posty: 300
Rejestracja: kwietnia 25, 2007, 6:33 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Dąbrowski » sierpnia 12, 2010, 9:51 pm

Wszystko dopięte.
Bastek Riedel wyraził zgodę, więc fragmenty z Ryśkiem Riedlem będą na wydawnictwie.
Premiera na pewno na "JIMIWAY BLUES FESTIWAL w Ostrowie.
Co do koncertu poświęconego pamięci Janusza - jeszcze nie ma 100% ustaleń.
Robię co mogę.
Może się uda.
Chęci są, a to już coś.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: ref » sierpnia 13, 2010, 1:38 am

Co za rewelacje!
Andrzeju, uszanowanie za wkład w to przedsięwzięcie.

Zawsze ciekawiło mnie, co działo się na ostrowskim podwórku w tamtych czasach. Sam fakt, że będę miał możliwość posłuchania Jędrusia napawa mnie wielką ciekawością, nie wspominając o reszcie ludzi z mojego miasta.
Nie mogę się doczekać :) Powodzenia!
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: Andrzej Dąbrowski » sierpnia 19, 2010, 11:03 pm

Niestety koncert poświęcony pamięci Janusza Szkudlarka "wisi na włosku". Płyta oczywiście będzie. Wszystko już jest gotowe. Premiera na festiwalu duży ?.
Robię co mogę!!!
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: masc » sierpnia 25, 2010, 7:23 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Tak Andrzejku! Ja jestem w meloniku, w którym na zdjęciu wyżej, jest Rysiek z Januszem. Rysiek wówczas zostawił mi melonik, ale zabrał mi cylinder mojego Pradziadka i wystąpił w nim w teledysku "Outsider". Po prostu się zamieniliśmy!!!


Kurdę, co za wiadomości?! Nie wiedziałem, że szanowny redaktor Jerzyk udzielał się wokalnie nie tylko do radiowego sita :) Jeszcze te perypetie z kapeluchami...bomba! Nie wiem czy będzie taka możliwość, ale z góry rezerwuję sobie przedpremierowe wydanie "Blues forever" :oops:
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: Andrzej Dąbrowski » sierpnia 25, 2010, 8:57 pm

To czy premiera płyty i koncert w hołdzie Januszowi Szkudlarkowi, odbędzie się JIMIWAY - rozstrzygnie się w piątek.
Wydawnictwo jest już praktycznie gotowe. Poprawiam tylko drobne szczegóły. Powiem nieskromnie, że jest to najładniejsze wydawnictwo, które do tej pory zrobiłem. Nakład 500 szt. więc bądźcie czujni!!!!
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » września 14, 2010, 7:57 pm

Kochani !!!
Zanim nastąpi oficjalna premiera płyty BLUES FOREVER, a będzie to na tegorocznym festiwalu JIMIWAY, ukazał się maxi singiel ( na potrzeby radiowe).
Możecie się więc spodziewać, że w audycjach, które objęły patronatem medialnym to wydawnictwo, nasi przyjaciele będą prezentować te nagrania.
Niech to będzie przedsmak tego co będziecie mogli znaleźć na płytach z tego boxu.
:D :D :D

Obrazek

Obrazek
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Małgosia Koźmin » września 15, 2010, 7:39 pm

Ale niespodzianka super :D :D :D
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Andrzej Dąbrowski » września 26, 2010, 7:15 pm

Premiera płyty na 100% na festiwalu JIMIWAY. Wielkie podziękowania dla Benka Kunickiego za wsparcie.
Koncert poświęcony pamięci Janusza Szkudlarka w grudniu.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Andrzej Dąbrowski » września 26, 2010, 7:31 pm

A ta będzie wyglądało to wydawnictwo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: margo » października 3, 2010, 1:42 pm

Jezu! Andrzej, kupę pracy i zaangażowania w to wkładasz!
Jak już pisałam, w innej zakładce, czekam z niecierpliwością na każde wydawnictwo sygnowane przez Ciebie.
Proszę, abyś osobiście ucalowań Ewę ode mnie (za zmotywowanie)!
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Andrzej Dąbrowski » października 20, 2010, 9:45 pm

Właśnie mam w ręku pierwszy egzemplarz.
Śliczny.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: margo » października 20, 2010, 10:47 pm

Czekamy, czekamy . . .
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: youngold » października 22, 2010, 7:40 pm

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem wydawnictwa opatrzonego tytułem "Blues Forever".
Andrzejku, dzięki wielkie za Twoją pracę!
Pewnie podziękowania należą się jeszcze innym, bez współpracy których "Blues Forever" nie miałby szans na wydanie.
Wydawnictwo świetne, o Janku jest napisane tyle co potrzeba, a resztę mówi muzyka zawarta na 2 płytach i multimedialny CD z ciekawym materiałem, choć jak dla mnie i fotki i video są w zbyt małym formacie.
Zasłuchałem się w te, pamiętane z "żywych" występów dźwięki i wiem, że mam jeszcze jeden powód by o Janku nie zapomnieć nigdy.
Janku, brak Ciebie jak cholera !
"too old to rock & roll, too young to die" ;-)
youngold
blueslover
blueslover
 
Posty: 572
Rejestracja: kwietnia 15, 2007, 4:04 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Andrzej Dąbrowski » października 23, 2010, 2:38 pm

Bardzo dziękuję za uznanie.
Czyli cel został osiągnięty.
Bardzo się cieszę.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » października 24, 2010, 8:36 am

Andrzeju.
Jestem pełen uznania dla Twej pracy włożonej w przygotowanie tego albumu. Gratuluję efektu! Dzięki temu wydawnictwu moja wiedza o blues-rockowym Ostrowie uległa znaczącemu poszerzeniu. Dziękuję!

Pozdrawiam,

Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Góri » października 24, 2010, 2:52 pm

Wydawało mi się, że znam historię tego zespołu na pamięć. I tak jest chyba w istocie. Mimo to, kiedy wróciłem wczoraj w nocy do domu po znakomitym koncercie Joe Louis'a Walker'a, włożyłem do komputerowego odtwarzacza ostatnią płytę z tego wydawnictwa: "Multimedia". Widziane już wielokrotnie i niewidziane wcześniej zdjęcia, a na nich ludzie bardziej lub mniej mi znani. I Ci których już nie ma wśród nas: Janusz Szkudlarek, Jan Andrzejewski - wieloletni akustyk ODKu, Ryszard Riedel. Koncert z 1992 roku, na którym także byłem, a który światłem "wypełnił" mój Dziadek...
Zacząłem czytać, a przed oczami stanęły mi jak żywe obrazki z okresu mojego dorastania: Ostrowski Dom Kultury, Młodzieżowe Centrum Kultury na ul. Browarnej, zawsze gościnne mieszkanie na ul. Raszkowskiej, „Olimpijska”, piwnica w Przygodzicach… Po raz kolejny chłonąłem słowa dobrze znanej mi opowieści. Przyznam Wam szczerze, poryczałem się.
Dzisiaj przyszedł czas na muzykę. Może nie najlepszej jakości (wszystkie nagrania pochodzą z taśm magnetofonowych), ale za to jak dla mnie przynajmniej, zawierającą jedyną w swoim rodzaju dawkę najgłebszych emocji. Prawdziwą perełką będzie dla mnie zawsze, pochodząca z olsztyńskiej sesji zespołu Modlitwa wędrownego grajka z tekstem Kasprowicza wyśpiewywanym przez Maćka w ten jeden jedyny sposób i genialną w swej powściągliwości solówką Romana Ziobro na skrzypcach. A są tu jeszcze fragmenty sesji z kaliskiego Radia Centrum i koncertów, m.in. z gościnnym udziałem Jurka Styczyńskiego.
Kończąc dedykację na okładce mojego egzemplarza płyty Andrzej Jerzyk poprzedził swój podpis słowami „…jeszcze żyjący…”. Nie tylko Pana, Panie Andrzeju pragnę uspokoić i zapewnić, także dzięki tej płycie, nawet Ci już „nieobecni”, a w szczególności Pan Janusz, którego pamięci jest ona dedykowana, dla nas wszystkich żyć będą na zawsze. Blues Forever

Sebastian Górski


P.S. Wielkie słowa podziękowania i uznania dla Andrzeja Dąbrowskiego, który zrealizował ten projekt od początku do końca, wszystkich, którzy tworzyli historię tej przygodzicko-ostrowsko-kalisko-ostrzeszowskiej formacji oraz dla tych, prócz Andrzeja, dzięki którym historia ta ujrzała światło dzienne.
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Dąbrowski » października 25, 2010, 11:07 pm

Naprawdę warto było to zrobić.

"Pozostały jednak materiały, które dzięki uprzejmości i pomocy wielu ludzi udało się zebrać. Te najlepsze jakościowo i najciekawsze są zamieszczone na tym wydawnictwie. Zapoznając się z nimi proszę pamiętać o miłości do muzyki, przyjaźni i wielkiej pasji wszystkich ludzi tworzących Blues Forever na przestrzeni lat".
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Audycje archiwalne i zapowiedzi na: http://musicnet.pl/index.php?show=messages
Zapraszam
Awatar użytkownika
Andrzej Dąbrowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6842
Rejestracja: września 5, 2007, 10:08 pm
Lokalizacja: From Poland

Postautor: Dziadek Władek » października 26, 2010, 1:39 am

Andrzeju, myślę, że tym wydawnictwem zapisałeś się w historii muzyki :)
Dzięki Tobie mogę poznać coś, czego nie było mi dane doświadczyć "na żywo".
A Jerzyk śpiewający (brzmi jak "Sokrates tańczący" :D ) to dodatkowy smaczek - jak dla mnie :)

Strona edytorska bardzo wysmakowana, samo trzymanie wydawnictwa w ręku sprawia przyjemność :)
Z zawartością właśnie się zapoznaję...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Brzoza » października 26, 2010, 7:54 am

Ja wracając pociągiem do Gdańska przeczytałem z wielką ciekawością to co kryło się w pięknym wydaniu albumu. Jestem pod wielkim wrażeniem wypowiedzi muzyków, grających w Blues Forever. Nigdy wcześniej nie znałem tej formacji (jak pokazałem ojcu to wydanie to powiedział, że ich pamięta, ale jakoś nigdy mi o nich nie wspomniał), ale słuchając tych płyt mam nieodzowne wrażenie, że muzyka ta jest mi bardzo znana. Pewnie dlatego, że jest ona przepełniona taką pasją i chęcią grania. Bardzo Ci dziękuję Andrzeju za złożenie tego albumu, bo tacy młodzi jak ja pewnie nigdy by się o Blues Forever nie dowiedzieli. A byłaby to wielka strata. :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kora » października 26, 2010, 8:06 am

Polecam zapoznanie się z artykułem Hanki Olejnik, / Gazeta Ostrowska z roku 2007r / która pięknie opisuje historię kształtowania się muzyki w tym naszym :D ,pięknym mieście .

Ostrów Wielkopolski - Miasto Bluesa - Ostrowska rodzina bluesowa <-- klik


Andrzeju, gratuluję !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ref » października 26, 2010, 6:00 pm

Po raz pierwszy od Jimiway'a, na którym nabyłem to piękne wydawnictwo, mogę dziś spokojnie posłuchać formacji Blues Forever. Pierwsze wrażenie - całe szczęście, że Andrzej dopiął swego i wydał nigdy wcześniej niepublikowane utwory kapeli z południowej Wielkopolski. I w istocie, zgadzam się z Adamem, gdyby nie te krążki, nigdy nie dowiedzielibyśmy się jak wyglądała ostrowska scena bluesowa w latach 90', nigdy nie poznalibyśmy historii ludzi, których połączyła wspólna pasja do muzykowania.
Samo wydanie to misterna robótka, piękna książeczka, ciekawe bonusy w postaci zapisu video, serii zdjęć i masa dobrej, autentycznej muzyki. Dzięki, Andrzeju za uświadomienie, że była TAKA kapela!
Naprawdę przednie granie, sygnowane wielkimi nazwiskami :)
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: Dziadek Władek » października 26, 2010, 8:28 pm

Zapoznałem się już z zawartością...
Nie spodziewałem się aż tak porządnej, profesjonalnie podanej muzyki! Niezły wykop, energia, niebanalne aranże... Wielka szkoda, że już przestali grać...

To na pewno nie będzie u mnie "pamiątka na półkę" :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości