Dani Wilde

Nowości, ciekawostki i fascynacje muzyczne z bliższych i dalszych okolic bluesa

Moderator: mods

Dani Wilde

Postautor: agrypa » czerwca 4, 2010, 4:57 pm

Obrazek
Wychowana na chicagowskim bluesie. W latach dzieciecych najwiekszy wplyw na nia miala muzyka JL Hookera i Muddy'ego Watersa. Za namowa ojca wystepy dla lokalnej publicznosci rozpaczela w wieku 12 lat. Jako 14-sto latka, na festiwalu bluesowym w Bishopstock uslyszala Shemekie Copeland i Susan Tadeshi. "I odtad wiedzialam jaka bedzie moja muzyka" mowi Dani. W 2008 wytwornia "RUF-records nagrala pierwsza plyte Dani Wilde.

Obrazek

Osiem utworow na plycie to kompozycje samej Dani Wilde, trzy pozostale to chicagowskie "standardy" Tego lata RUF wyda kolejny album Dani pt. "Shine"
A dziewczyna wie co sie robi z gitara :D Ale to wokal naprawde zachwyca. Moze sie rownac z tymi, ktore kiedys byly dla niej wzorem. No i jest taka jak jej nazwisko :twisted:
No to na poczatek akustycznie.
http://www.youtube.com/watch?v=yvT_pzN2UHA

To juz pare lat liczy. Teraz Dani gra tak.

http://www.youtube.com/watch?v=9QY1MOxcvtM

http://www.youtube.com/watch?v=TRdSR2uTVoY

Na harpie brat Dani.

Posluchajcie jej tez tutaj. Warto poznac pozostale panie.

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=c0Yjfuze7ks

W Blues Caravan jezdzi tez Oli Brown. Mysle ze spore uznanie nalezy sie wytworni RUF za wspieranie mlodych a swietnych muzykow i takich inicjatyw jak Blues Caravan. To RUF wydala obydwie plyty Oli'ego Browna.
Kiedy slucham Dani i Oli'ego, ciesze sie ze staruszek blues ma tez takie mlode oblicze i jak widac dobrze mu z tym. :D
Ostatnio zmieniony czerwca 4, 2010, 6:37 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: karambol » czerwca 4, 2010, 5:22 pm

Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: agrypa » czerwca 4, 2010, 5:39 pm

Obrazek

:D :D :D
Fajna recenzja. Ano karambolu, w 2011 Caravan rusza w trase, tym razem w jeszcze [podobno] bogatszym skladzie. Beda we Francji, Holandii, krajach skandynawskich i nadbaltyckich, potem USA. O Polsce mowy nie ma. :( Chyba jednak wsiadziesz w samochod. :idea: :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Guzik » czerwca 6, 2010, 9:16 pm

:) niech Ona nagra całą płytę tak jak zrobiła "In the Mood" akustycznie - to się całe USA będzie mogło schować ! Świetny głos - masakra.
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: agrypa » czerwca 6, 2010, 9:53 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » czerwca 11, 2010, 12:47 pm

Dani świetnie śpiewa, na gitarze tez sobie dobrze radzi... ale ten głos, to jest to co tygryski lubią najbardziej :D
bardzo podobało mi się "I'd Rather Go Blind" i "Mannish Boy"
dziękuję za linki Agrypo i Tobie Karambolu za recenzję :)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: RockOnCellBlock » lipca 31, 2010, 7:44 pm

agrypa pisze:http://www.youtube.com/watch?v=dDf4R_htSj8&feature=related
:D


To ja już sama nie wiem, czy bardziej podoba mi się wokal Dani czy Willa.
Super, dzięki za "znalezisko" ;)

No i pamiętajcie, że dziewczyny zawsze wymiotą facetów!!! :twisted:
Narazie muzycznie ;)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: RockOnCellBlock » lipca 31, 2010, 7:48 pm

Swoją drogą "Heal my blues" jest świetną płytą, szkoda, że nie mogę jej namierzyć...
Jakby ktoś miał linka do strony, na której płytę można nabyć, to ja baaaaaaaaaardzo poproszę!
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: StS » lipca 31, 2010, 11:37 pm

RockOnCellBlock pisze:Swoją drogą "Heal my blues" jest świetną płytą, szkoda, że nie mogę jej namierzyć...
Jakby ktoś miał linka do strony, na której płytę można nabyć, to ja baaaaaaaaaardzo poproszę!
Przypuszczam, że to jakaś prowokacja, bo nietrudno znaleźć płytę: w kraju, za granicą.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RockOnCellBlock » sierpnia 1, 2010, 10:51 am

StS pisze:
RockOnCellBlock pisze:Swoją drogą "Heal my blues" jest świetną płytą, szkoda, że nie mogę jej namierzyć...
Jakby ktoś miał linka do strony, na której płytę można nabyć, to ja baaaaaaaaaardzo poproszę!
Przypuszczam, że to jakaś prowokacja, bo nietrudno znaleźć płytę: w kraju, za granicą.

Taa, rzeczywiście miałaby sens taka prowokacja.
Dzięki za linka, StS. Nie korzystam z RockSerwisu, a płytę wpisywałam w google i nic.
Kurde... 50 zł... No to muszę odłożyć ;)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: B&B » sierpnia 1, 2010, 12:10 pm

RockOnCellBlock pisze:
agrypa pisze:http://www.youtube.com/watch?v=dDf4R_htSj8&feature=related
:D

To ja już sama nie wiem, czy bardziej podoba mi się wokal Dani czy Willa.

Faktycznie, można się pogubić ;)
A zwróciliście uwagę na nietuzinkowe traktowanie strun prawa ręką przez Dani - szarpie zazwyczaj z dołu do góry 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: agrypa » sierpnia 3, 2010, 1:49 am

Obrazek

Nowa plyta. Premiera w UK 6-tego wrzesnia. RUF dotrzymal slowa :D

http://www.youtube.com/watch?v=DKhVrs2iNBs
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: karambol » sierpnia 17, 2010, 9:51 am

W bezdennych czeluściach internetu już można znaleźć ten krążek.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: agrypa » sierpnia 17, 2010, 2:45 pm

karambol pisze:W bezdennych czeluściach internetu już można znaleźć ten krążek.


I jak sie podoba :?: Napisz moze pare slow :) Bardzo lubie Twoje recenzje.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: karambol » sierpnia 17, 2010, 8:36 pm

No cóż płyta dość podobna do debiutu - może tylko produkcja nieco "upopowiona" i łagodniejsza. Nie ma takich dynamicznych blues-rockowców jak "Bring Your Loving Home" czy "Heal My Blues". Jest nieco łagodniej. A i wokalnie jakby spokojniej. Dani ponownie w potrójnej roli - wokalistki, gitarzystki i kompozytora (9 z 11 numerów jest jej autorstwa). Repertuar urozmaicony bo obok mocno chicagowskiego w charakterze (ale nie w produkcji) "Some Kinda Crazy" czy też "Red Blooded Woman" jest utwór soulowy "How Do You Do It" w stylu Arethy Franklin czy też kończąca płytę balladka "Big Brown Eyes" zaśpiewana wyłącznie z akompaniamentem gitary akustycznej. W kawałku "Miss You" (tak tak tego od Rolling Stonesów) pojawia się nawet sekcja dęta.
Nie da się ukryć że debiut podobał mi się bardziej. Ta najnowsza płyta niestety wyprodukowana jest w sposób jakiego najnormalniej nie lubię. No tak po prostu mam. Przychodzi mi tu na myśl porównanie z produkcjami "nudziarza" Roberta Craya. Ale to mój bardzo subiektywny odbiór - w końcu bardzo wielu Craya uwielbia to i najnowsze CD Dani Wilde zaakceptuje. Zastanawiam się nawet czy gdyby odwrócić kolejność i to "Shine" byłaby debiutem zwróciłbym szczególną uwagę na Dani Wilde. Może zginęłaby gdzieś w tłumie? Kto wie.
Płyta z całą pewnością nie jest zła ale zaostrzony debiutem Dani mój apetyt nie został niestety zaspokojony.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: agrypa » sierpnia 18, 2010, 7:17 pm

Dzieki :) Troche mnie, cholera zmartwiles. Spodziewalem sie do przodu i w tym samym kierunku. Z tego co piszesz widze ze raczej "w bok" No trudno........
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: RafałS » września 2, 2010, 1:39 pm

Słyszałem dwa kawałki w radiu. Fajnie gra dziewczyna na gitarze, ale jej śpiew mi się nie podoba. A im gładsza produkcja, tym bardziej ten wokal się rzuca w uszy. Zaśpiewa fragment gładko, a potem nagle głos moduluje i póbuje ostrzej, żeby pokazać, jaka to ona jest bluesowa. Wokalnie jeszcze się to musi ułożyć.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: RafałS » września 3, 2010, 3:22 pm

karambol pisze:Przychodzi mi tu na myśl porównanie z produkcjami "nudziarza" Roberta Craya. Ale to mój bardzo subiektywny odbiór - w końcu bardzo wielu Craya uwielbia


Cray rzeczywiście od około 10 lat przynudza. Wybitny gitarzysta, a do tego bardzo dobry wokalista i niezły kompozytor. I na tych dwu ostatnich zaletach moim zdaniem się przejechał. Zupełnie jakby ktoś mu powiedział: "Robert, Ty tak super śpiewasz i piszesz piosenki, że możesz trochę odpuścić z gitarą. Nagrywaj więcej ballad, to wypromujemy Cię na następnego Ala Greena." Cray posłuchał i gdzieś od płyty "Take Off Your Shoes" (dobrej, choć już wyraźnie bardziej komercyjnej) zaczął jechać w dół. Bo niestety, choć ma świetny głos, to nie umie się nim posługiwać tak ciekawie jak Al Green, nie mówiąc już o Otisie Reddingu. I do przebojów też nie ma głowy. Bardzo wiele jego piosenek jest napisanych i zaśpiewanych na jedno kopyto, a wielcy wokalisci soulowi czarowali niuansami swego śpiewu. Cray powinien wrócić do bardziej energicznej strony swojego soul bluesa. Szybsze numery, więcej gitary, grupowej energii i byłoby znów dobrze, bo przecież talentu nie brak.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Guzik » września 4, 2010, 11:15 am

karambol pisze:. Ta najnowsza płyta niestety wyprodukowana jest w sposób jakiego najnormalniej nie lubię. No tak po prostu mam. Przychodzi mi tu na myśl porównanie z produkcjami "nudziarza" Roberta Craya. Ale to mój bardzo subiektywny odbiór - w końcu bardzo wielu Craya uwielbia to i najnowsze CD Dani Wilde zaakceptuje. .


:twisted: :twisted: :twisted:

WOW Karambol, też nie jesteś w stanie znieść Craya :?: :D On ma tak pusto wyprodukowane te płyty, jakby wszyscy, wszystko osobno nagrywali. Sam zaś straszny nudziarz. Raz widziałem na DVD jak pokazał minimalny pazur na urodzinach Chucka Berrego ( chyba 60 urodziny ) gdzie dogrywał mistrzowi. Jednak nawet tam....nie przekonał mnie. Dobrze wiedzieć, ze ktoś tak osłuchany jak ty Karambol, też ma o nim średnie zdanie, bo bałem się ze to ja wydziwiam jakoś :D

RafałS pisze:ał. Zupełnie jakby ktoś mu powiedział: "Robert, Ty tak super śpiewasz i piszesz piosenki, że możesz trochę odpuścić z gitarą. Nagrywaj więcej ballad, to wypromujemy Cię na następnego Ala Greena.".


No rewelacyjnie powiedziane :D :D Showdown.to jeszcze miało jaja ! He, i Rafał też go nie wielbi...no to jednak nie zwariowałem



Co do Dani, to po 2 płytę jeszcze nie sięgnąłem. Debiutancka mnie nie powaliła, również przez taki rodzaj produkcji. Najbardziej cenie sobie ją w koncertach odnalezionych na YT, no i "In the Mood"
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Paweł Stomma » września 4, 2010, 1:40 pm

Posłuchałem Dani - nie podoba mi się.
Jeżeli już, to bardziej wokal. Ogólnie to bardzo lubię te młode gitarzystki, co to ich trochę ostatnio gra, ale Dani wydaje mi sie za bardzo szkolna.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odkrycia i niespodzianki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron