Blues jak Cobra

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Blues jak Cobra

Postautor: bluesjakcobra » sierpnia 27, 2007, 7:18 pm

Zapraszamy na stronę zespołu Blues jak Cobra http://www.bluesjakcobra.xt.pl. Zespół tworzą dwaj byli muzycy zespołu Piersi: Leszek Jakubowski "Duce" - gitara, Andrzej Wolak "Ołtarz" - gitara basowa oraz Michał Bereźnicki - perkusja, znany z takich zespołów jak Sirrah, Zberny 3000, Łukasz Rumpel - harmonijka ustna z zespołu Teenage Beat oraz lider i gitarzysta Kazimierz Pabiasz.

Grupa łączy w swojej muzyce blues z elementami metalu dając bardzo energetyczną mieszankę.W połączeniu z głęboką i ciepłą barwa głosu wokalisty tworzy ciekawy klimat i spotyka się z dobrym odbiorem publiczności na koncertach. Czekamy na wasze opinie na temat kapeli.
bluesjakcobra
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: sierpnia 26, 2007, 12:23 pm
Lokalizacja: Opolskie

Postautor: gorzka » sierpnia 27, 2007, 8:11 pm

Powiem tylko tyle, że bardzo, bardzo, bardzo chciałabym usłyszeć Was na żywo, pozdrawiam :)
'some people are just born with tragedy in their blood'
Awatar użytkownika
gorzka
blueslover
blueslover
 
Posty: 778
Rejestracja: maja 6, 2006, 4:31 pm
Lokalizacja: Mszana Dolna

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 27, 2007, 8:11 pm

Ciekawy to rodzaj muzykowania. Dostałem właśnie Wasze demo - dziękuję i zapuszczam sobie w kółeczko kawałek "Pędzi Mnie Do Ciebie".
Myślę że warto dać tu linka bezpośrednio do tego utworu!!!

10-listopada zagrają w Fanaberii w Ostrowie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: bluesjakcobra » sierpnia 27, 2007, 9:38 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Ciekawy to rodzaj muzykowania. Dostałem właśnie Wasze demo - dziękuję i zapuszczam sobie w kółeczko kawałek "Pędzi Mnie Do Ciebie".
Myślę że warto dać tu linka bezpośrednio do tego utworu!!!

10-listopada zagrają w Fanaberii w Ostrowie!


Dziękujemy za zainteresowanie.Oto link do kawałka o którym mówił Andrzej: http://galmax.forall.pl/bjk/mp3/bjk-pmdc.mp3
bluesjakcobra
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: sierpnia 26, 2007, 12:23 pm
Lokalizacja: Opolskie

Postautor: Jimmy » sierpnia 27, 2007, 9:48 pm

Zastanawia mnie to, co napisałeś:

Grupa łączy w swojej muzyce blues z elementami metalu dając bardzo energetyczną mieszankę


Może w innych kawałkach pojawiają się elementy. W tym chyba nie bardzo. Ciekawe jako sam zamysł, choć nie bardzo jestem w stanie to sobie wyobrazić :).
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 27, 2007, 9:57 pm

Jimmy pisze:Zastanawia mnie to, co napisałeś:

Grupa łączy w swojej muzyce blues z elementami metalu dając bardzo energetyczną mieszankę


Może w innych kawałkach pojawiają się elementy. W tym chyba nie bardzo. Ciekawe jako sam zamysł, choć nie bardzo jestem w stanie to sobie wyobrazić :).


Na Ich stronie są jeszcze inne kawałki i to zdecydowanie dużo bardziej energetyczne. Natomiast kompozycja "Pędzi Mnie Do Ciebie" zabarwiona jest Nalepą w warstwie wokalnej bardzo wyrażnie, jednak bez naśladownictwa. Robią to po swojemu. Jimmy posłuchaj tego utworu jeszcze 3-4 razy i myślę że wpiszesz go sobie w swoje ulubione. Choć oczywiście mogę się mylić. Każdy z nas ma inny zmysł melodyczny. Wiem tylko, że wokalista i gitarzysta Kazik, bez pamięci rozkochany jest w nutkach Tadeusza!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » sierpnia 27, 2007, 10:27 pm

hoho, widzę, że Łukasz Rumpel już na stałe w składzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 27, 2007, 10:29 pm

kanczenconga pisze:hoho, widzę, że Łukasz Rumpel już na stałe w składzie.


Łukasz to wyśmienity harmonijkarz. Kurzcze! Pamiętam jak zagrał wybornie z młodym Hookerem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » sierpnia 27, 2007, 10:46 pm

zgadzam się w pełni. Gdybym miał wymienić pięciu harmonijkarzy - Łukasz Rumpel na pewno byłby w tej piątce. Chociaż zdarzają się, niestety, ludzie zawistni, ale ... na monogram im.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Tomek Mały Kotyla » sierpnia 28, 2007, 9:32 am

Wprawdzie dopiero się obudziłem i jeszcze nie całkiem otoczenie rozpoznaję, ale już wiem że Blues Jak Cobra bardzo mi się podoba. Dzięki Andrzej za wiadomość. W niedzielę w audycji trzeba będzie wspomnieć o zespole i coś zagrać. Właśnie takie granie lubię, dwanaście taktów i rockowa energia.
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Zośka L. » sierpnia 28, 2007, 10:35 am

Właśnie przesłuchałam kawałek "Pędzi Mnie Do Ciebie" i faktycznie świetny utwór, duża energia, idealna na rozbudzenie :)
Ostatnio zmieniony sierpnia 28, 2007, 11:35 am przez Zośka L., łącznie zmieniany 1 raz
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: lauderdale » sierpnia 28, 2007, 11:24 am

Ja sie powtorze.
To jest najlepsze co polskiego ostatnio slyszalem.
Jak beda jakies glosowania to ci Panowie maja moj glos.
Mam nadzieje , ze starczy pomyslow na wiecej takich utworow.
A co do harmonijki to sam styl!

pozdrawiam i trzymam za niech kciuki
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: paul david » sierpnia 28, 2007, 2:03 pm

Jeśli mogę coś od siebie to powiem tak :lol: :
- z tym metalem i energetyką to nie przesadzajcie proszę (nie mam tu na myśli zespołu - tylko wyrażających opinie na forum, poza Jimmy'm) :wink:

- muzycznie ok, ale rewelacji aranżacyjnych w tych trzech kawałkach nie słyszę
- wokal w kontekscie tego grania jest za mało wyrazisty (niestety mało ciekawy tembr głosu) :(
- harmonijka całkiem ciekawie brzmi i ma swój styl, który jest natychmiast zauważalny w nagraniach :D
- gitarka może się podobać, owszem :D
- teksty takie sobie 8)
- sekcja rytmiczna ok :D

Generalnie zgodzę się z opinią Andrzeja Jerzyka, że słuchając nagrań, czuje się fascynację twórczością Tadeusza Nalepy...a utwór "Pędzi mnie do ciebie" to, tak jak by się słuchało Tadeusza - a to dla zespołu n o w e g o niedobre, niestety... :(
Cóz kolejny band, próbujący zaistnieć na naszym poletku bluesowym i...dobrze... chociaż mnie nie powalili na kolana... ale nie szkodzi... :lol:
Reasumując - zespól zachęcam do dalszych działań, prób i poszukiwań - i zachęcam wręcz do ofensywy nie tylko na scenach z których wieje bluesem! :D

Pozdrawiam ! :D
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: lauderdale » sierpnia 28, 2007, 2:43 pm

A mnie sie dalej podoba.

Nie ma rewelacji aranzacyjnych? I bardzo dobrze , bo nie ma nic gorszego niz cudaczenie i chore "przenikanie sie stylow".
Wokal jest malo ciekawy? Paul , kazdego co innego ciekawi. :) Zreszta okreslenie "ciekawy" uwazam za malo ciekawe.
Teksty sa lepsze niz wiekszosc tego co ostatnio po polsku slyszalem w kategorii blues.
Mowie tu o moich upodobaniach , a nie forumowych sympatiach.
To nic , ze "pedzi mnie do ciebie" zalatuje troche Loeblem ... mysle , ze to celowe.
Goscie nie ukrywaja swoich fascynacji.

A czemu to niby mialo by byc "niedobre" ???? Zespol jest mlody , ale muzycy slychac , ze graj juz jakis czas. Czyli ten styl jest kwestia wyboru , a nie przypadkowego poddania sie wplywom Nalepy. Takie jest moje zdanie i jak zwykle popieram je calkowicie ... na razie.
Chociaz tylko oni wiedza na pewno.

Nie bede sie bawil w porownania czy inne rozbiorki, a przyklady tekstowej chaly u skad inad lubianych wykonawcow tez milosiernie opuszcze.

W przeciwienstwie do Paula nie zachecam do ofensywy (cokolwiek mialo by to znaczyc) tylko do trzymania kursu.

Acha.... Paul , zeby Cie powalilo na kolana musisz stanac blizej glosnika. :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 28, 2007, 4:33 pm

Tomek Mały Kotyla pisze:Wprawdzie dopiero się obudziłem i jeszcze nie całkiem otoczenie rozpoznaję, ale już wiem że Blues Jak Cobra bardzo mi się podoba. Dzięki Andrzej za wiadomość. W niedzielę w audycji trzeba będzie wspomnieć o zespole i coś zagrać. Właśnie takie granie lubię, dwanaście taktów i rockowa energia.


Informacja dla Członków Zespołu! Wpis Tomka świadczy o tym, że może już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00, Tomek zagra w swojej audycji Waszą muzę. Jazz-Rockowa Płytoteka trwa aż 3 godziny.
Panowie Blues Jak Kobra - wejdżcie tutaj: http://www.blues.com.pl/viewforum.php?f=47
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomek Mały Kotyla » sierpnia 28, 2007, 6:03 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Tomek Mały Kotyla pisze:Wprawdzie dopiero się obudziłem i jeszcze nie całkiem otoczenie rozpoznaję, ale już wiem że Blues Jak Cobra bardzo mi się podoba. Dzięki Andrzej za wiadomość. W niedzielę w audycji trzeba będzie wspomnieć o zespole i coś zagrać. Właśnie takie granie lubię, dwanaście taktów i rockowa energia.


Informacja dla Członków Zespołu! Wpis Tomka świadczy o tym, że może już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00, Tomek zagra w swojej audycji Waszą muzę. Jazz-Rockowa Płytoteka trwa aż 3 godziny.
Panowie Blues Jak Kobra - wejdżcie tutaj: http://www.blues.com.pl/viewforum.php?f=47

Andrzeju nie może , a na pewno!
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: gorzka » sierpnia 28, 2007, 6:36 pm

Od godziny ciągle słucham "Pędzi mnie do Ciebie" - to bardzo fajny utwór ,a harmonijka...harmonijka jest boska :)
'some people are just born with tragedy in their blood'
Awatar użytkownika
gorzka
blueslover
blueslover
 
Posty: 778
Rejestracja: maja 6, 2006, 4:31 pm
Lokalizacja: Mszana Dolna

Postautor: nowo-narodzony » września 1, 2007, 11:38 am

Pędzi, pedzi mnie jak bym wichrem był, na koncert Blues jak Cobra :)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 2, 2007, 9:11 am

Dziś o godzinie 14:00 "Blues Jak Kobra" w audycji Tomka "Małego" Kotyli, Jazz-Rockowa Płytoteka.

to tutaj: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=7735
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: zberny » września 2, 2007, 12:47 pm

JA TAM BĘDĘ NA PEWNO :twisted:
zberny
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 14, 2005, 2:46 pm

Postautor: Piotr Zduńczyk » września 18, 2007, 7:16 am

A ja w piątek w Piątkowym Kotle Muzycznym zagrałem dwa kawałeczki BjC. Demówke dostałem w środę przychodząc do radia nagrać do puszki program. Czekała na mnie demówka z trzema nagraniami. Program miał być typowo glam rockowy. Nawet nie wziąłem żadnych płyt bluesowych. Taki mały odpoczynek od bluesa. Chory i zakatarzony przesłuchałem na szybko płytkę i co...? Zagrałem dwa kawałeczki przerywając glam rocka. Utwory bardzo energetyczne, a że - jak co poniektórzy zarzucają mało prostą aranżację ? Blues to prosta muzyka. Na początku swego powstawania aranżacją był tylko głos śpiewającego. No i czasem przytup nogą :D Dopiero Chicago nadało pełny aranż gitarowy bluesowi. BjC to niezła, świeża i prosta muzyka. Owszem bardzo brzmiąca jak Tadeusz Nalepa - mam na myśli nie zespoły na B tylko muzyków z późniejszego okresu gry z Tadeuszem. Głos, intonacja i wytracanie muzyki w wokalu - szczególnie w końcówkach bardzo zbliżone do wokalu Nalepy. nie wiem - bo ich nie znam - czy to zamysł przemyślany czy naturalność wokalisty. Jeśli naturalność to ok, a jak próba naśladownictwa to - przepraszam - Tadeusz był tylko jeden. Generalnie muzyka wpada w ucho, a harmonijka nadaje jej niesamowitej dozy energii. jak dla mnie - :D . Po rozmowie z Kazimierzem mam nadzieję gościć ich w Piątkowym Kotle Muzycznym. Czekam na więcej utworów na stronie!
Awatar użytkownika
Piotr Zduńczyk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1736
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 9:54 am
Lokalizacja: WARSZAWA

Postautor: zberny » września 23, 2007, 8:05 pm

na www.bluesjakcobra.xt.pl dodano nowy utwór "W KATOWICACH" .
zberny
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 14, 2005, 2:46 pm

Postautor: Stanley-1 » marca 9, 2010, 9:27 am

Obrazek

Witam serdecznie :)
Troszeczkę mnie rozjaśniło i wracam powoleńku na strony.
Ta fotka to Kazimierz Pabiasz lider i fan bluesa,który realizuje swoją wizję i pasję.
Bardzo lubię lubię ludzi właśnie z pasją i najważniejsze dla mnie gdy realizują ją dla radości grania.
Mnie ujęło to i to jest najważniejsze.
Blues Jak Cobra ma nową stronę internetową.

www.bluesjakcobra.com

Nie potrafię ocenić grafiki z powodu stanu moich oczu.
Z treści tam zamieszczonych dowiaduję się o ciekawym składzie muzyków obecnie grających.
Poczytajcie i zapoznajcie się ze stanem obecnym zespołu jakim dowodzi Kazimierz Pabiarz :)
Mam nadzieję że nie długo uścisnę i obejmę by poczuć te muzyczne dusze z Kędzierzyna - Kozla.
Z niecierpliwością czekam na osobisty kontakt.
Pozdrawiamy fanów bluesa i kochajmy każde zgranych nutek.
Każdy ma swoją drogę i czuja i to szanujmy.
Blues to nie wyścigi,a rytm zgrany z rytmem serca.
Stanley - Stanhomer + Danusia + Gabryś z zakręconego z domu pod aniołem,gdzie wszelakie nutki grane od serca szacunek mają.
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości

cron