Around The Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Around The Blues

Postautor: tomekkonczak77 » stycznia 31, 2010, 9:56 pm

Only Gibson Is Good Enough
www.aroundtheblues.ovh.org
Awatar użytkownika
tomekkonczak77
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 197
Rejestracja: stycznia 28, 2008, 11:50 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 1, 2010, 10:49 pm

Wszystko fajnie Koniu, tylko po co te cudzysłowia w pierwszym zdaniu? Starzy nie jesteście, potencjału też Wam nie brakuje... Skromność czy kokieteria? Jak was znam, to trochę jedno, a trochę drugie...

Wszystkim, którzy nie znają Around the Blues gorąco polecam posłuchać na żywo. Nie zawiedziecie się. Ja generalnie nie przepadam za wokalistkami bluesowymi (żeby było jasne - mam na myśli niwę muzyczną :lol: ), wolę słuchać tych nutek w wykonaniu głosów męskich. Taki mały szowinista ze mnie wyłazi. Asia należy do tych nielicznych, które mnie całkowicie przekonują. Po prostu ma charyzmę i tyle. Na tych nagraniach tego tak nie słychać, bo faktycznie trochę studniowate (tak to juz jest z amatorskimi nagraniami z koncertów), ale potrafi śpiewać zarówno melodyjnym, pełnym alikwotów dołem, jak i - kiedy trza - przyłoić mocną górą. A to nieczęste - przeważnie jest albo jedno, albo drugie.

Styl zespołu najlepiej chyba słychać w "Woke up" - to ostatni z podanych przez Konia linków. O, właśnie, Koniu - to druga indywidulaność muzyczna w tej kapeli. Stoi sobie spokojniutki, dopóki nie przyjdzie kolej na którąś z jego solówek - wtedy zmienia się w wulkan emocji. Wkłada w nie całą duszę i to się czuje, a cały zespół po prostu solidnie, równo pracuje. Czego chcieć więcej od muzyki, w której wyczucie i emocje są najważniejsze...

No dobra, jestem nieobiektywny, bo znamy się i ich po prostu lubię :D Ale polecając - mam naprawdę czyste sumienie, bo czynię to z pełnym przekonaniem.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Marek Kaczanowski » lutego 1, 2010, 11:27 pm

Obrazek

Olsztyńskie Noce Bluesowe 2009
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » lutego 1, 2010, 11:38 pm

Obrazek
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » lutego 2, 2010, 11:46 am

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Chorzowskiej "Szufladzie".
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 2, 2010, 12:51 pm

Gwoli "prawdy historycznej" wspomnieć należy, że pierwszym gitarzystą i, o ile mi wiadomo, założycielem zespołu i autorem całego projektu był Andrzej Szczęsny (na forum istniejący jako fender strato70) - niezmordowany organizator jam sessions na Śląsku (Bytom, potem Tarnowskie Góry). Chwilowo tych jamów nie ma, bo coś się pokomplikowało, ale jak znam jego upór i pasję, to długo bez tego nie wytrzyma i za chwilę gdzieś znowu wypłynie :D :D :D
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: :asiamber: » lutego 2, 2010, 7:09 pm

Wojtku, dzięki za miłe słowa :) jednak to, co napisałeś o Andrzeju Szczęsnym nie do końca zgadza się z prawdą...

Zatem gwoli "prawdy historycznej"...:)

Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy to przy klubie bluesowym Kotłownia powstał zespół Black Amber, w skład którego wchodzili:
Krzystof Kremer, Przemek Kaniewski, Piotr Moś, Kuba Jantos oraz ja.
Zespół w tym składzie zagrał kilka koncertów m.in. jako support zespołu Cree oraz jako uczestnik konkursu Young Blood w trakcie chorzowskich Bluestracji(2005). Zespół zarejestrował również nagranie demo.

Pod koniec 2005 roku do zespołu dołączył Andrzej Szczęsny, stając się tym samym współzałozycielem zespołu Around The Blues, który powstał w wyniku przekształcenia Black Amber. W 2006 roku zespół zarejestrował materiał demo. Po kilku zmianach na stanowisku perkusisty do zespołu dołączył Zbig Kadłubiec (Zbig Band).

Po blisko półtorarocznej współpracy Andrzeja zastąpił na krótko Tomek Nowakowski, znany z zespołu Dingo.

Początek 2007 roku to dla zepołu kolejne zmiany personalne.
Do Around The Blues dołączyli Tomek Kończak (gitara) oraz Daniel "Owal" Wysocki (perk.), stabilizując tym samym skład Around The Blues oraz nadając mu nowe brzmienie.

Lata 2007-2009 to dla zespołu liczne koncerty w klubach oraz na kilku ważniejszych festiwalach w kraju i za granicą.

Do najważniejszych wydarzeń w "życiu" zespołu należy zaliczyć występy na:

Woman Blues Festival (2006), Kobiór Blues Fest Sikora (2008),
Lauba Pełno Bluesa (2008 i 2009), Jazz Am See (Niemcy, 2008) oraz BiesCzad Blues (2009).

Udział w festiwalu Bluestracje (2009) umożliwił występy na czeskim Blues Aperitiv (2009) oraz na ‘małej scenie’ Olsztyńskich Nocy Bluesowych (2009), które z kolei zaowocowały akredytacją na dużą scenę Olsztyńskich Nocy Bluesowych w 2010 r.
Szczególnym wydarzeniem dla zespołu był występ na polskiej części festiwalu Blues Alive (2009).

Pod koniec 2009 roku od zespołu odszedł Daniel Wysocki, a jego miejsce zajął Bartek Pasternak (Teenage Beat).

Rok 2010 rozpoczął się dla zespołu kawalifikacją do konkursu wokalistów
w trakcie V Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych "SOLÓWKA" 2010.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancką płytę.

Obecny skład zespołu to:

Asia Mrozek (v)
Tomek Kończak (g)
Przemek Kaniewski (g)
Krzysztof Kremer (bg)
Bartek Pasternak (dr)
Let's be like the waterfalls
Pure and strong
Let's move the mountains

www.aroundtheblues.ovh.org
Awatar użytkownika
:asiamber:
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:25 pm
Lokalizacja: CHORZÓW

Postautor: JaRas » lutego 2, 2010, 7:54 pm

Gratule moje Hanysy kochane :lol: , byle do Soli :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 2, 2010, 8:21 pm

:asiamber: pisze:jednak to, co napisałeś o Andrzeju Szczęsnym nie do końca zgadza się z prawdą...

Dlatego się zastrzegłem "o ile mi wiadomo" :wink: Dzięki za sprostowanie i obszerne wyjaśnienia. Przynajmniej się doedukowałem. Zostawmy jedna na boku historię - ważne, co jest dziś. A jest naprawdę nieźle!

Życzę Wam wielu udanych występów i dobrych nutek. Mam nadzieję, że w jakiejś niedalekiej przyszłosci będzie mi dane znowu z Wami zagrać. Zeszłoroczny Rybnik wspominam do dziś!

Pozdrawiam całą ekipę


Wojtek
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: lech » lutego 2, 2010, 9:20 pm

Gratuluję materiału jaki został nadesłany do Nowej Soli. Jeżeli taka ma być płyta to gratuluję i czekam na nią
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: noblus » lutego 3, 2010, 10:11 am

Kochani muzycy, dwa słowa na temat początków zespołu z mojej perspektywy.
Gdyby nie Andrzej Szczęsny to skład, o którym napisała Asia trudno było by nazwać zespołem. Moim zdaniem to była jedynie grupa znajomych marzących o wspólnym graniu, bez żadnych umiejętności i wiedzy o bluesie. Jak dobrze pamiętam to zapamiętanie frazy było dla Was dużym wyzwaniem! To Andrzej Szczęsny i jego upór i praca z Wami od podstaw dzisiaj zaczyna przynosić efekty. Za to powinniście przy każdej nadarzającej okazji przypominać jego wkład i pozostawiać mu wdzięczni a nie pomijać jego rolę. Wstyd, kochani wstyd............... :(
noblus
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: lutego 2, 2010, 8:23 pm

Postautor: JaRas » lutego 3, 2010, 10:22 am

lech pisze:Gratuluję materiału jaki został nadesłany do Nowej Soli. Jeżeli taka ma być płyta to gratuluję i czekam na nią


Lech bardzo się cieszę, że Tobie się podoba materiał zespołu.
Zapewniam Cię na żywo są super, kto był na BiesCzadBlues może potwierdzić.
No będzie trochę tych Hanysów na Solówkach, będzie :lol: :lol: :lol:

Kochani przenieście tę dyskusję o początkach zespołu na PW, lub otwórzcie zakładkę w pyskówkach.
Ta ma promować zespół - przynajmniej mnie się tak wydaje
sorry za uwagę
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 3, 2010, 10:36 am

JaRas, bardzo słuszna uwaga! Wszystko przez moją (nomen-omen) nieszczęsną nadgorliwość :oops: Przepraszam, że niechcący namieszałem. Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle. Tak to juz jest, jak się ktoś wcina miedzy wódkę, a zakąskę.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: JaRas » lutego 3, 2010, 10:50 am

Wojtku to nie Twoja wina, to był początek zakładki można się pościerać,
Ale też nie mam pretensji do Noblusa, ale żeby nie było.
Podczas wręczania nagrody Grammy ktoś napisze, a ja uczyłem Asię śpiewu w podstawówce i to moja zasługa, choć i tego nie można wykluczyć :lol:
Ok Wojtek dzięki za zrozumienie, z mojej strony koniec tematu.

Around The Blues to dobra kapela jest :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: noblus » lutego 3, 2010, 1:07 pm

Moi drodzy, nie miałem najmniejszego zamiaru wywoływać zamieszania, ale trochę szacunku i pokory a przede wszystkim "prawdy historycznej" wypada chyba oczekiwać? Dzięki Wojtek, że wspomniałeś o Andrzeju Szczęsnym, bo tak łatwo jest manipulować historią, że bez korygowania niektórych wypowiedzi na forum źle się będzie działo...... Andrzej założył zespół i dał mu określony kierunek i napęd bez wątpienia!!! To on wpłynoł na repertuar, wizerunek, nie wspominając o umiejętnościach poszczególnych muzyków.... KROPKA.
Swoją drogą wszyscy, którzy znają Andrzeja wiedzą jak było i jest. Jego pasji i determinacji w działaniu na rzecz bluesa, wspólnego grania i rozwoju środowiska nikt nie powinien sobie zawłaszczać a wręcz przeciwnie podkreślajmy ją przy każdej okazji bo takich aparatów brakuje.
noblus
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: lutego 2, 2010, 8:23 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 3, 2010, 6:11 pm

A swoją drogą, najważniejsza zasada pijarowców głosi : "nieważne, jak, byleby o
Tobie mówiono". Więc niech się mówi, a lekkie podgrzanie atmosfery nie powinno zespołowi zaszkodzić, wręcz przeciwnie. Byle tylko nie przegrzać :wink: :wink: :wink: A mnie najbardziej cieszy to, że jedyne rozbieżności w ocenach dotyczą genezy powstania, a nie tego, co Around the Blues prezentuje dziś. Znaczy się nie tylko mi się podoba.

No dobra, chyba już czas, żebym przestał mielić ozorem w tej zakładce, bo jeszcze wyjdzie na to, że dostaję jakiś procent od sprzedanych biletów :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

Wojtek

P.S. W jednym na pewno się z noblusem zgodzę - takich aparatów, totalnie zakręconych na punkcie bluesa, jak Andrzej, to ze świecą szukać. Co racja, to racja
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: kaniol » lutego 3, 2010, 6:20 pm

noblus pisze:Kochani muzycy, dwa słowa na temat początków zespołu z mojej perspektywy....


Twojej, tzn. czyjej ???
Awatar użytkownika
kaniol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 119
Rejestracja: września 11, 2005, 1:43 pm
Lokalizacja: chorzów/gliwice

Postautor: kaniol » lutego 3, 2010, 7:17 pm

Ostatnio zmieniony lutego 4, 2010, 1:10 pm przez kaniol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaniol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 119
Rejestracja: września 11, 2005, 1:43 pm
Lokalizacja: chorzów/gliwice

Postautor: e m d ż i » lutego 3, 2010, 9:34 pm

Powodzenia na Solówce!
Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: JaRas » lutego 3, 2010, 10:03 pm

Obrazek
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: kaniol » lutego 3, 2010, 11:13 pm

MG nie dziękuję, żeby nie zapeszać, ale dzięki :)

...

JaRas, BiesCzad Blues rządzi ! ...niezapomniane chwile...Festiwal, Ranczo, Przysłup...no i oczywiście Halicz :)
Awatar użytkownika
kaniol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 119
Rejestracja: września 11, 2005, 1:43 pm
Lokalizacja: chorzów/gliwice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 3, 2010, 11:17 pm

Łomatko! Ale było pięknie!!! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kaniol » lutego 3, 2010, 11:20 pm

oj było było !!! i pierwsza Bluesoteka , na której miałem przyjemność być...do dziś pamietam...Snowy White, Etta James w doborowym składzie z I'd Rather Go Blind i wilele innych wspaniałych dźwięków....:)
Awatar użytkownika
kaniol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 119
Rejestracja: września 11, 2005, 1:43 pm
Lokalizacja: chorzów/gliwice

Postautor: tomekkonczak77 » lutego 4, 2010, 9:58 pm

Only Gibson Is Good Enough
www.aroundtheblues.ovh.org
Awatar użytkownika
tomekkonczak77
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 197
Rejestracja: stycznia 28, 2008, 11:50 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: JaRas » lutego 4, 2010, 10:18 pm

kaniol pisze:MG nie dziękuję, żeby nie zapeszać, ale dzięki :)

...

JaRas, BiesCzad Blues rządzi ! ...niezapomniane chwile...Festiwal, Ranczo, Przysłup...no i oczywiście Halicz :)


Obrazek
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: fender strato70 » lutego 11, 2010, 7:19 pm

Dla przypomnienia,początek zespołu Around The Blues w kilku ujęciach, http://fenderstrato70.wrzuta.pl/ ..życzę powodzenia w Solówce.pozdro :D
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: tomekkonczak77 » lutego 11, 2010, 9:41 pm

fender strato70 pisze:Dla przypomnienia,początek zespołu Around The Blues w kilku ujęciach, http://fenderstrato70.wrzuta.pl/ ..życzę powodzenia w Solówce.pozdro :D




Andrzej, pozdrawiam :)
Only Gibson Is Good Enough
www.aroundtheblues.ovh.org
Awatar użytkownika
tomekkonczak77
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 197
Rejestracja: stycznia 28, 2008, 11:50 am
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: fender strato70 » lutego 11, 2010, 9:52 pm

Tomek, dajcie ostrego czadu.pozdro :D
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: JaRas » lutego 11, 2010, 10:02 pm

fender strato70 pisze:Dla przypomnienia,początek zespołu Around The Blues w kilku ujęciach, http://fenderstrato70.wrzuta.pl/ ..życzę powodzenia w Solówce.pozdro :D


Coś mi ta wrzutka nie działa
Czad będzie, jestem pewien :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: kaniol » lutego 11, 2010, 10:03 pm

fender strato70 pisze:Dla przypomnienia,początek zespołu Around The Blues w kilku ujęciach, http://fenderstrato70.wrzuta.pl/ ..życzę powodzenia w Solówce.pozdro :D


dzięki

a te nagrania, to pierwsze demo Around The Blues, nagrane w składzie:
Asia Mrozek(v), Andrzej Szczęsny(g), Przemek Kaniewski(g), Krzystof Kremer(bg), Kuba Jantos(dr)

pozdro
Awatar użytkownika
kaniol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 119
Rejestracja: września 11, 2005, 1:43 pm
Lokalizacja: chorzów/gliwice

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości

cron