JAROMI & SZULERZY "Gra w piki daje wyniki"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

JAROMI & SZULERZY "Gra w piki daje wyniki"

Postautor: Robert Grześkowiak » lipca 20, 2009, 11:39 am

Obrazek

INFO wydawcy:

Płyta formacji JAROMI & SZULERZY „Gra w piki daje wyniki” to pomysł lidera inowrocławskiego zespołu bluesowego Szulerzy – Marcina Szulkowskiego, który zafascynowany i zauroczony specyficzną poetyką bluesów Jaromiego Drażewskiego (na co dzień lidera BLUES FLOWERS), postanowił zaaranżować je na swój własny zespół i wspólnie z Jaromim nagrać. Znane wcześniej z opracowań na akustyczne instrumenty, tutaj – na tle dwóch elektrycznych gitar oraz przesterowanej harmonijki, motorycznych bębnów i basu, nabierają barwy, rozpędu i wigoru. Jakość i atmosfera utrzymane są w klasycznych nurtach elektrycznego bluesa. Na okładce płyty: Dama, Króle i Joker. Nie widać Asów, ale spokojna głowa – są poukrywane w rękawach, a pojawiają w trakcie słuchania tej płyty od pierwszego do ostatniego utworu.

Bruce Iglauer, szef najważniejszej bluesowej wytwórni, chicagowskiej Alligator Records, tak mówi o płycie:
„Bardzo dobrze czujecie bluesa, gracie właściwe nuty i rozumiecie, że odstępy między nimi mają swoją wartość i znaczenie. Brzmienie i ton harmonijki są bardzo bluesowe. Podsumowując – byłem pod wrażeniem. Dziękuję za możliwość posłuchania dobrej muzyki. Trzymać tak dalej!”

TRACK LISTA:
1. Co za smutek 7:36
2. Kto narozrabiał 4:58
3. Jestem bluesmanem 3:14
4. Nie bądź smutny 5:26
5. Szkody górnicze 4:50
6. Tylko blues 7:18
7. Wolność, równość, braterstwo 3:42
8. Pożycz dychę 3:48
9. Jutro znajdziesz czas 6:04
10. Jestem bluesmanem (bonus - live) 4:30
(muzyka i słowa wszystkich utworów: Jarosław Drażewski)
Total time: 51:46

W nagraniu udział wzięli:
Jaromi – harmonijka akustyczna (1, 9, 10), gitara elektryczna, śpiew; Aleksandra Więtczak – śpiew (3, 10); Marcin Szulkowski – gitara elektryczna (z wyjątkiem 4, 6); Michał „Cielak” Kielak – harmonijka elektryczna; Paweł Urowski – gitara basowa; Miłosz Szulkowski – perkusja.

PŁYTĘ PROMUJE PIOSENKA NR 8 „Pożycz dychę” 3:48

*********
JAROMI & SZULERZY „Gra w piki daje wyniki”
Flower Records, FCD 018

PREMIERA: 20.06.2009r.

Dystrybucja: Fonografika
www.fonografika.pl
fonografika@fonografika.pl

Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. kom. 721 288 251, flower-records@tlen.pl
Kontakt z Artystą:
Jaromi – tel. kom. 691 575 274, dr.jaromi@jaromi.com, www.jaromi.com
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: karambol » sierpnia 25, 2009, 7:59 pm

Jakoś pierwsze wydanie tej płyty w roku 2004 mi umknęło. Powiem szczerze że wtedy był taki czas że nie miałem klucza jakby tu rozgryźć twórczość Jaromiego. Bo nie jest to artysta tuzinkowy i sztampowy i łatwy do natychmiastowej akceptacji. Minęło kilka lat i zdecydowanie polubiłem Jaromkowe podejście do bluesa. Objawia się to też i tym że słuchamy go sobie często w rodzinie. Doszło do tego że moja córka regularnie cytuje niektóre jego powiedzonka np. "miętą zmiętoszony" a gdy słyszy Anusiaka mówiącego "spoko wodza" nie omieszka napomknąć kto jest autorem tego powiedzonka.
Kolejny już raz z radością konstatuję że "Szulerzy" to jeden z najlepszych polskich zespołów elektrycznego bluesa. Fantastyczne brzmienie, cudne zgranie i ta niesamowita lekkość grania. Bez udziwnień ale niezwykle stylowo-bluesowo. Niestety jakoś się nie zdarzyło i nie widziałem ich do tej pory na żywo.
Jeżeli ktoś nie znający się na rzeczy zapytałby "A jak właściwie gra ten Kielak? Dobry to harmonijkarz?" to zamiast odpowiedzi poleciłbym mu ten właśnie krążek. Nie pamiętam innej płyty z udziałem Michała z tak wyrazistą, charakterystyczna i stylową jego grą. Cudne, mięciutkie brzmienie harmoszki jak lek na skołataną duszę. Szacun.
Płyta jest fantastycznie bluesowa i świetnie się jej słucha.
Wcale się nie dziwię pozytywnej opinii wygłoszonej przez Bruca Iglauera. No zna się chłop na dobrym bluesie jak mało kto.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 25, 2009, 8:49 pm

100% racji Robercie! Dla mnie to także jedna z najlepszych polskich płyt o scrikte bluesowym zabarwieniu! Kiedy grałem jej fragmenty po pierwszym wydaniu, przeszła bez echa. Mam nadzieję że tym razem wielu Fanów postawi ją na swojej ulubionej półce!

Właśnie 7-września w poniedziałek o 23:00, w pierwszej audycji po przerwie wakacyjnej, inauguruje program krążkiem "Gra W Piki Daje Wyniki"

tutaj: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=14034
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » sierpnia 25, 2009, 8:54 pm

Ja osobiscie wole jej EMPiKowa wersje: "Gra w pilke daje wyniki" :lol:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Robert Grześkowiak » sierpnia 28, 2009, 2:15 pm

Faktycznie:)
Wcześniej nie zauważyłem tego.
Empik lubi sadzić kwiatki, np. Boogie Boys
wystepują tam pod nazwą Boogie Boy.

Pozdrowienia.
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Robert Grześkowiak » sierpnia 28, 2009, 2:24 pm

W poniedziałek 07. września
Andrzej Jerzyk zaprezentuje płytę w audycji "Okolice Bluesa"

Link do audycji na Forum:
http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=445800#445800

Pozdrawiam!
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Matragon » września 2, 2009, 10:24 am

Pozwalam sobie podlinkować - moja recenzyja wierszowana :)

http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=447831#447831
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości

cron