Devil Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » marca 22, 2009, 11:24 pm

Miło zobaczyć tę fotke i komentarze! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: StS » kwietnia 11, 2009, 11:53 am

Wg informacji ze stron Blues Rock Jazz Warsaw Festival i pisma "Twój Blues" wyborny gitarzysta wyborowej grupy Devil Blues (słusznie uznany za najlepszego gitarzystę przesłuchań Blues Rock Jazz Warsaw Festival) ma odebrać nagrodę - gitarę z kolekcji Joe Bonamassy, która ma wyglądać tak. Ciekaw jestem, czy ten instrument zdoła zastąpić wyjątkowe gitary uwiecznione na zdjęciu, którego autorem jest BluesMotyll:
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: leszekblues » kwietnia 14, 2009, 10:15 am

Gratuluje Sebastianowi WYRÓŻNIENIA.
BRAVO
leszekblues
 

Postautor: StS » maja 3, 2009, 7:03 pm

Relację video z występu Devil Blues na festiwalu Las, Woda & Blues można obejrzeć TUTAJ.
Zwróćcie szczególną uwagę na kapitalny utwór (dla mnie nowość) True Story . Tytuł kompozycji odczytałem z jednego ze zdjęć, do których można trafić tędy: http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=408 ... ht=#408377
Ostatnio zmieniony listopada 21, 2009, 11:27 am przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » maja 4, 2009, 10:09 am

Relacje video są świetnie zrealizowane, szczególnie obraz, fajnie zmiksowany z kilku kamer, z przebitkami na publikę.
Ale skupiając się na audio proponuję raz jeszcze: True Story - posłuchajcie z innych mikrofonów :)
(mam nieodparte wrażenie, jakbym słyszał już ten utwór, lub kogoś w takim stylu ale nie mogę skojarzyć...)

I refleksja mnie naszła. Devile bardzo oszczędni są w przedstawianiu nowych kompozycji - w zeszłym roku wiem tylko o "I didn't want", teraz "True Story". Obie kompozycje to raczej spokojne rockowe ballady, bluesem ledwie pachnące. Czyżby to obrazowało kierunek w jakim podąża zespół? Czy zapowiedzi w stylu to kawał dobrego bluesa z krwi i kości nie będą już adekwatne do tego co usłyszymy na koncertach Devil Blues?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: StS » maja 4, 2009, 3:52 pm

Nie wiem kto jest autorem True Story. Nie słyszałem tego wcześniej i żałuję, że nie słuchałem na żywo. Bardziej mi pasuje, niż I didn't want.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » maja 5, 2009, 9:39 pm

StS pisze:Nie wiem kto jest autorem True Story. Nie słyszałem tego wcześniej i żałuję, że nie słuchałem na żywo. Bardziej mi pasuje, niż I didn't want.

"True Story" słyszałem dawno kiedy jeszcze nosiło tytuł "Nowe w G" (albo w "C" nie pamiętam dokładnie). "I didn't want" to genialny kawałek a "True Story" poniekąd wpisuje się w inne/nowe spojrzenie zespołu na współczesnego bluesa/blues rocka. Mnie to akurat cieszy ponieważ nie ma nic gorszego jak granie przewidywalnych i nudnych do bólu bluesowych kalkomanii jak na przykład zespół B.... (oops a tu małe niedomówienie).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: RafałS » maja 5, 2009, 10:14 pm

karambol pisze:Mnie to akurat cieszy ponieważ nie ma nic gorszego jak granie przewidywalnych i nudnych do bólu bluesowych kalkomanii jak na przykład zespół B.... (oops a tu małe niedomówienie).


No nie. Tak nie wolno. Zdradź proszę, kto to taki na "B", co kalkuje i to w dodatku nudno. Będzie okazja, żeby przez następne 5 stron dyskutować offtopowo, czy rzeczywiście kalkują i czy nudzą i kto nudzi bardziej a kto kalkuje mniej. Zagotuje się, polecą nazwiska, włączą się moderatorzy - chyba nie zamierzasz nas tego pozbawić? :wink:

Trochę mamy kapel na tę literę np. grupy, których nazwy zaczynają się od Blues lub Boogie, w tym niektóre moje ulubione... No i nie zapominajmy o Band JJ. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: StS » maja 6, 2009, 9:47 am

Wolno. Regulamin forum nie zabrania niedomówień.
Na jednym ze zdjęć, do których można trafić tędy ujawniono tajemnicze urządzenie. Pozwolę sobie to zdjęcie wkleić po zmniejszeniu do regulaminowych rozmiarów.
Obrazek
Czy w nim tkwi tajemnica brzmienia?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 7, 2009, 8:12 pm

StS pisze:Wolno. Regulamin forum nie zabrania niedomówień.
Na jednym ze zdjęć, do których można trafić tędy ujawniono tajemnicze urządzenie. Pozwolę sobie to zdjęcie wkleić po zmniejszeniu do regulaminowych rozmiarów.
Obrazek
Czy w nim tkwi tajemnica brzmienia?


osobiście wolę monochromatyczna wersję tego zdjęcia: Obrazek

tajemnica tkwi w palcach Sebastiana i w jego duszy , dla zwolenników teorii mechanicznego uzyskiwania brzmienia ta oto fota na której widnieje kaseta eurostar odpowiedzialna za brzmienie całego Devil Bluesa i wogóle białostockiej estrady:

Obrazek

obie foty mojego autorstwa jakby co,, aha Seba sam pisze na stronie,z e kostki lubi często zmieniać wiec odpowiedź powyzsza jest najblizsza prawdy
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 7, 2009, 8:20 pm

RafałS pisze:
karambol pisze:Mnie to akurat cieszy ponieważ nie ma nic gorszego jak granie przewidywalnych i nudnych do bólu bluesowych kalkomanii jak na przykład zespół B.... (oops a tu małe niedomówienie).


No nie. Tak nie wolno. Zdradź proszę, kto to taki na "B", co kalkuje i to w dodatku nudno. Będzie okazja, żeby przez następne 5 stron dyskutować offtopowo, czy rzeczywiście kalkują i czy nudzą i kto nudzi bardziej a kto kalkuje mniej. Zagotuje się, polecą nazwiska, włączą się moderatorzy - chyba nie zamierzasz nas tego pozbawić? :wink:

Trochę mamy kapel na tę literę np. grupy, których nazwy zaczynają się od Blues lub Boogie, w tym niektóre moje ulubione... No i nie zapominajmy o Band JJ. :wink:


są jeszcze Boczna Zmiana Bluesa, Bartyna Jakubowicz, Basa Chorych, BSS, i przede wszystkim BB King
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: StS » maja 7, 2009, 9:36 pm

Korzystając ze zdjęć Sterna dostępnych na stronach: http://picasaweb.google.pl/nati69greg/DevilBlues# oraz http://elka.fm//content/view/34480/431/ zapodam kolejną wersję zdjęcia w wersji zmniejszonej do regulaminowych wymiarów:
Obrazek
Oczywiście jestem przeciwnikiem teorii mechanicznego uzyskiwania brzmienia. Brzmienie Devil Blues jest zagadką, którą np. na festiwalu Jimiway 2006 próbowało rozszyfrować międzynarodowe towarzystwo, co uwiecznił Stanley:
Obrazek
Ostatnio zmieniony lipca 27, 2009, 10:09 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: leszekblues » maja 9, 2009, 10:02 am

E e
Brzminie to sparwa tego czerwonego kabelka.Ostateczny charakter brzmieniu nadali Chińczycy. :D
leszekblues
 

Postautor: StS » maja 17, 2009, 8:25 pm

Na stronie zespołu pojawiła się informacja:
Obrazek
Wygląda na to, że przygotowywane jest kolejne wydanie tej płyty.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » czerwca 26, 2009, 10:09 pm

Ze strony:
Obrazek
plany koncertowe:
05.07.2009 - "Dni Mielnika" - Mielnik, godz. 18:30
11.07.2009 - "Klub GARAŻ" - Łuków
17.07.2009 - "Suwałki Blues Festiwal" - Suwałki
29.08.2009 - "Koncert Plenerowy" - Wasilków
18.09.2009 - "BluBlues Festiwal" Częstochowa
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Beata ;-) » lipca 10, 2009, 10:28 am

'Spotkany' na You Tube - Sounds Of Freedom/Come Fly With Me
http://www.youtube.com/watch?v=3-C66QGv ... re=related
mój wyróżniony utwór grany przez DB.

... piękna treść gitary, ciepły vocal , piano ...
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: StS » lipca 25, 2009, 3:35 pm

08.08.2009. - "Pub Strych" - Grajewo, godz. 20:00.
Ostatnio zmieniony sierpnia 7, 2009, 9:11 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » sierpnia 5, 2009, 5:01 pm

StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » października 16, 2009, 10:55 pm

Nie pamiętam kiedy ostatnio zostałem tak mile zaskoczony na koncercie muzyki dowolnej i dowolnego wykonawcy jak dziś w Ryczących Czterdziestkach. Najpierw pod koniec pierwszego seta , ze zdziwieniem i zdumieniem rozpoznałem Hendrixowski kawałek "Angel". Kto to dzisiaj jeszcze gra? Ba kto to jeszcze pamięta? Fantastycznie zagrany i zaśpiewany z zakręconą rytmicznie końcówką. Zaraz potem "True story" zagrany niebywale ostro i agresywnie zakończony porywającą solówką Kamila na bębnach. Coś fantastycznego!!! Siedziałem i słuchałem z rozdziawioną gębą. Nawiasem mówiąc Kamil zagrał dzisiaj bajecznie. Dawno nie słyszałem go w takiej formie. A o Jacku, Krzyśku i Sebastianie to ja nic nie będę pisał bo się bym musiał powtarzać. Potem w drugim secie kolejne zaskoczenie. "Manic depresion" !!! KOSMOS!!! Nawiasem mówiąc jakby do kupy zebrać Heńkowe kawałki to pewnie nazbierałoby się na krążek typu "Devil Blues tribute to Hendrix". Może warto?
Koncert absolutnie FANTASTYCZNY. Jakiś miesiąc wcześniej widziałem Devili w akcji w Odeonie na bardzo dobrym koncercie a teraz to zupełnie inny zespół. Kolejny level czy jak? Nie wiem skąd to wszystko się wzięło? Może to miejsce? Dawno Devile w Ryczących Czterdziestkach nie grali. Bluesa dawno w Ryczących Czterdziestkach nie grano a miejsce to czarowne (było kiedyś). A może to nowa gitara Sebastiana? Zamiast "myszowatego" (w kolorze) Telecastera pojawił się niebieskawo-zielonkawy (a może to morska zieleń) Stratocaster. Niezwykle agresywnie i zadziornie brzmiący instrument. Nie wiem. Wiem jedno nie pamiętam koncertu który aż tyle razy, tak głęboko i tak pozytywnie zaskoczyłby mnie. Szkoda że nie zostało to zarejestrowane. Odniosłem wrażenie że zespół jest niesamowicie zmotywowany i naładowany żarłoczną chęcią gry. Rozpędzony, pełen jakiejś takiej pozytywnej furii.
Dzięki chłopaki za koncert.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Tomii » października 17, 2009, 12:01 am

W katowicach na "Pozegnaniu lata" tez nie zawiedli ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: StS » listopada 11, 2009, 12:00 am

karambol pisze:...Zamiast "myszowatego" (w kolorze) Telecastera pojawił się niebieskawo-zielonkawy (a może to morska zieleń) Stratocaster. Niezwykle agresywnie i zadziornie brzmiący instrument...
Możliwe, że właśnie ten instrument może zmienić właściciela: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=14660
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: JazzyB » listopada 11, 2009, 12:35 am

Beata ;-) pisze:'Spotkany' na You Tube - Sounds Of Freedom/Come Fly With Me
http://www.youtube.com/watch?v=3-C66QGv ... re=related
mój wyróżniony utwór grany przez DB.

... piękna treść gitary, ciepły vocal , piano ...


Dziękujemy, o wiele więcej bluesowych wideo na naszym kanale YouTube i w portalu bluesonline.pl. Zapraszamy
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: StS » listopada 21, 2009, 11:35 am

Powrócił do sieci występ Devil Blues na tegorocznym festiwalu Las, Woda & Blues. Adres: http://www.esporttv.pl/index.php?discpl=8
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: JaRas » listopada 21, 2009, 1:14 pm

Super już obejrzałem

Jeszcze gdzieś w sieci pałęta się JJ Band + Kozłowski + Miarka "Little Wing" z Leszno Czuje Bluesa 2007 - no to jest mistrzostwo. Czekamy aż Grzesiu upubliczni linka :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Beata ;-) » listopada 21, 2009, 10:11 pm

Dzieki za ten link...
miło było zobaczyc, a przede wszystkim posłuchac mini
koncertu.

Brak mi tu tylko reakcji publiczności po wykonanych
solówkach Sebastiana ...(?)
Gra znakomicie, jak zawsze.
Gra z uczuciem... kiedy milknie vocal - Sebastian dodaje treść - dźwiękiem..
po tym mozna rozpoznac to lepsze granie (dla mnie)
Po prostu uwielbiam jak gitara 'gada'
Brawo !!!

Pozdrawiam zespół.
Ostatnio zmieniony listopada 30, 2009, 3:45 pm przez Beata ;-), łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: maestro » listopada 23, 2009, 11:39 am

...faktycznie bardzo "rasowo" brzmi Sebastianowi ten "strat", kawał fajnego grania, pozdrawiam chłopaków.
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
maestro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 112
Rejestracja: sierpnia 26, 2005, 11:09 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: Tomii » listopada 30, 2009, 1:29 pm

karambol pisze:Nie pamiętam kiedy ostatnio zostałem tak mile zaskoczony na koncercie muzyki dowolnej i dowolnego wykonawcy jak dziś w Ryczących Czterdziestkach. Najpierw pod koniec pierwszego seta , ze zdziwieniem i zdumieniem rozpoznałem Hendrixowski kawałek "Angel". Kto to dzisiaj jeszcze gra? Ba kto to jeszcze pamięta? Fantastycznie zagrany i zaśpiewany z zakręconą rytmicznie końcówką. Zaraz potem "True story" zagrany niebywale ostro i agresywnie zakończony porywającą solówką Kamila na bębnach. Coś fantastycznego!!! Siedziałem i słuchałem z rozdziawioną gębą. Nawiasem mówiąc Kamil zagrał dzisiaj bajecznie. Dawno nie słyszałem go w takiej formie. A o Jacku, Krzyśku i Sebastianie to ja nic nie będę pisał bo się bym musiał powtarzać. Potem w drugim secie kolejne zaskoczenie. "Manic depresion" !!! KOSMOS!!! Nawiasem mówiąc jakby do kupy zebrać Heńkowe kawałki to pewnie nazbierałoby się na krążek typu "Devil Blues tribute to Hendrix". Może warto?
Koncert absolutnie FANTASTYCZNY. Jakiś miesiąc wcześniej widziałem Devili w akcji w Odeonie na bardzo dobrym koncercie a teraz to zupełnie inny zespół. Kolejny level czy jak? Nie wiem skąd to wszystko się wzięło? Może to miejsce? Dawno Devile w Ryczących Czterdziestkach nie grali. Bluesa dawno w Ryczących Czterdziestkach nie grano a miejsce to czarowne (było kiedyś). A może to nowa gitara Sebastiana? Zamiast "myszowatego" (w kolorze) Telecastera pojawił się niebieskawo-zielonkawy (a może to morska zieleń) Stratocaster. Niezwykle agresywnie i zadziornie brzmiący instrument. Nie wiem. Wiem jedno nie pamiętam koncertu który aż tyle razy, tak głęboko i tak pozytywnie zaskoczyłby mnie. Szkoda że nie zostało to zarejestrowane. Odniosłem wrażenie że zespół jest niesamowicie zmotywowany i naładowany żarłoczną chęcią gry. Rozpędzony, pełen jakiejś takiej pozytywnej furii.
Dzięki chłopaki za koncert.


Zapomniales jeszcze dodac, ze przeprowadziles dosc obszerny wywiad po tym koncercie z Sebastianem; Calosc TU :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Beata ;-) » listopada 30, 2009, 3:42 pm

Jakiś czas temu wymieniłam z Sebastianem kilka maili, m.in.
zapytałm czy można się spodziewać więcej utworów zblizonych do 'Sounds Of Freedom' ...

cytat z wywiadu:


" -Czy w tych marzeniach jest gdzieś miejsce na solową płytę sygnowaną twoim nazwiskiem? Czasem tak bywa że wielkim osobowościom robi się „za ciasno” w swoim macierzystym zespole. Co ewentualnie mogło by to być? Jak dalece odlegle od stylistyki Devil Blues?

S.K. Jordan Rudess, klawiszowiec Dream Theater, wydał w tym roku solową płytę („Notes on a dream”) na której słychać tylko i wyłącznie fortepian. Są to co prawda numery jego macierzystego zespołu jednak klimatycznie bardzo odległe.
Od dawna przychodzą do mnie pomysły odległe od tych, które realizuję w Devil Blues. Są bardziej spokojne, wręcz balladowe. Niektóre z nich będę starał się zrealizować z Devil Blues, te najodleglejsze klimatycznie odstawię. Być może kiedyś odłoży się materiał na kilka płyt. Na chwilę dzisiejsza podejrzewam, że pojawiłyby się tam tematy instrumentalne. Pojawiło by się również kilka piosenek o zabarwieniu balladowym. Ale kto wie….co będzie jutro;) "

I na te utwory będę czekać ;-).
Bo Sebastian nalezy do nielicznej grupy gitarzystów, którzy potrafią
pieknie 'opowiadać'.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: StS » stycznia 27, 2010, 10:34 pm

W lutym Devil Blues wyrusza z Podlasia: koncert 12.02.2010. - Teresin, Pizzeria Pierrot - godz. 20:00.
To zaledwie ok. 25 mil na zachód od stolicy.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » listopada 13, 2010, 1:25 pm

Po świetnym koncercie w Leśniczówce z materialnych rzeczy pozostał mi bilet.
Obrazek
Może nawet ktoś mi go ukradnie, ale wrażenia pozostaną.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości