[Ostrów Wlkp.]MACIEJ BALCAR z zespołem

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

Postautor: Góri » grudnia 5, 2008, 6:04 pm

Wielkie dzięki za to, że byliście! To za Waszą przyczyną udało się w tym roku zebrać całkiem pokaźną sumkę, którą przekażemy na konto Stowarzyszenia Rozwoju Transplantacji Szpiku Kostnego u Dzieci.
Panowie Muzycy, chylę czoła! Wystarczyło kilka telefonów, sprzyjający termin i już grała Muzyka.
Maciej Balcar postawił jeden warunek: „Chciałbym, abyście moje honorarium w całości przekazali na rzecz Stowarzyszenia”. Kto był, ten wie, że Maciek przeznaczył na ten cel o wiele więcej.
Wojtek Czemplik – czarodziej skrzypiec, ale nade wszystko Człowiek. Przyjechał, zagrał, pojechał. Chciał wiedzieć jedynie, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze zebrane podczas koncertu.
Bartek, Marek, Krzysiek i Tomek, dziękuję Wam za czas, pracę i talent, które ofiarowaliście na rzecz chorych dzieci i ich rodziców. To wielka sprawa móc przy takiej okazji liczyć na Przyjaciół!
Panowie, dziękuję za nuty i słowa, które mam wrażenie, długo jeszcze będą pobrzmiewać nie tylko w mojej głowie i sercu. Wielkie dzięki dla Łukasza Lisa, Bartka Musiałowicza (MASTER-TON) – dźwięk i Roberta Podejmy – światło.
Jerzyki, Pani Ewo, Jarku, Gerardzie… dziękuję, Wy wiecie za co!
Wszystkim ludziom dobrej woli, bez których ten koncert nie stałby się wydarzeniem!


W imieniu organizatorów,
ale i swoim własnym.

Sebastian Górski
Ostatnio zmieniony grudnia 8, 2008, 9:17 pm przez Góri, łącznie zmieniany 4 razy
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Karolu » grudnia 6, 2008, 12:17 am

gratuluje :!:
setlista mnie powaliła 8)
Karolu
blueslover
blueslover
 
Posty: 474
Rejestracja: listopada 7, 2006, 11:43 pm
Lokalizacja: Tychy / Przygodzice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » grudnia 6, 2008, 1:03 am

Słyszałem że i nasz Luke wzbił się na wyżyny grając wysmienicie na gitarze :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Luke » grudnia 6, 2008, 12:09 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Słyszałem że i nasz Luke wzbił się na wyżyny grając wysmienicie na gitarze :D


Seeerio? Kto tok godo?? ;)
Zupełnie poważnie, wieczór pozostanie w mojej pamięci bezcennym wspomnieniem!
Bezcennym z kilku powodów...
Najbliższe mi osoby zauważyły coś, co dawno nie towarzyszyło mojemu pitoleniu: prawdziwa radość, uśmiech!
Głupio mi o tym pisać, ale faktycznie, coś we mnie pękło, tak jakbym się odblokował...
Dziękuje za możliwość spotkania na scenie ze starymi przyjaciółmi!
Poznać tak wspaniałych ludzi jakimi są Maciej i Wojtek to dla mnie bardzo ważne wydarzenie! Mimo wspólnie spędzonych 'kilku chwil' wiele się od was nauczyłem Panowie, i nie mowa tu o samym muzykowaniu!
Wiedziałem, że tak będzie... Czułem, że wieczór minie w magicznej atmosferze; spełniło się!!
Atmosfera, aura wokół całej akcji to nic innego jak pełna pasji praca organizatorów!! Należą wam się największe wyrazy szacunku!! Sebastian, zaimponowałeś mi po raz kolejny i mam nadzieję, że nie ostatni!!
Wierzę w Ciebie, w zaangażowanie, prace i efekty!!
Dziękuje jeszcze raz...
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Góri » grudnia 6, 2008, 1:32 pm

W nawiązaniu do postu Szakala pozwolę sobie powtórzyć i w nieznacznie uzupełnić setlistę:

Set 1
Maciej Balcar solo (przy akompaniamencie fortepianu):

1. Van Diemen's Land Song (U2)
2. Jej portret (W.Nahorny/J.Kofta)
3. This Is Where I Belong (w poslkiej wersji językowej) - piosenka ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Mustang z dzikiej doliny" (w oryginale Bryan Adams)
4. Do kołyski (J.Styczyński/M.Balcar)

Set 2
Maciej Balcar i Przyjaciele:

5. Viga (M.Balcar)
6. Odwróceni (M.Balcar/K.Fuesette)
7. Ona przyjdzie (M.Balcar/K.Fuesette)
8. Long Way From My Home (G.Kaiser/D.Mansfield)
6. Dwa psy (M.Balcar/K.Fuesette)
7. Czarno (M.Balcar/K.Fuesette)
8. Komu bije (M.Balcar)
9. Moja rozmowa (M.Balcar/K.Fuesette)

Bis 1
Maciej Balcar - śpiew, fortepian; Wojtek Czemplik - skrzypce:

10. Z nim będziesz szczęśliwsza (Stare Dobre Małżeństwo)

Maciej Balcar i Przyjaciele, gość specjalny Wojtek Czemplik:

11. "Kapliczka" czyli Modlitwa wędrownego grajka (Blues Forever)

Bis 2
Maciej Balcar i Przyjaciele, gość specjalny Wojtek Czemplik:

12. Simple Man (Lynyrd Skynyrd)


P.S. Luke, dziękuję za dobre słowo, ale chyba przeceniasz moją osobę!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: allman » grudnia 7, 2008, 1:04 pm

Właściwe wszystko już zostało powiedziane przez moich przedmówców. Zastanawia mnie tylko jedno...czy Ktoś w końcu odważy się i podejmie niewątpliwie trudnego zadania aczkolwiek wykonalnego, "odświeżenia" materiału zespołu "Blues Forever", który w niewielkim fragmencie mogliśmy tego wieczoru usłyszeć w wykonaniu Macieja z przyjaciółmi.
Byłem świadkiem wyjątkowego wydarzenia, tym bardziej koncert był szczególny, gdyż zdaję sobie sprawę, że taki skład jaki mogliśmy tego wieczoru widzieć i słyszeć może już się nie powtórzyć.

Żywię nadzieje, że tak nie będzie.

Tym, którzy nie byli być może na osłodę zostaną fotografie jakie wielu znamienitych gości wówczas popełniło.

Czy można coś w tej materii zrobić i choć kilka zaprezentować?

Z góry dziękuję.
allman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: kwietnia 25, 2004, 8:25 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Góri » grudnia 7, 2008, 6:07 pm

allman pisze:Właściwe wszystko już zostało powiedziane przez moich przedmówców. Zastanawia mnie tylko jedno...czy Ktoś w końcu odważy się i podejmie niewątpliwie trudnego zadania aczkolwiek wykonalnego, "odświeżenia" materiału zespołu "Blues Forever", który w niewielkim fragmencie mogliśmy tego wieczoru usłyszeć w wykonaniu Macieja z przyjaciółmi.
Byłem świadkiem wyjątkowego wydarzenia, tym bardziej koncert był szczególny, gdyż zdaję sobie sprawę, że taki skład jaki mogliśmy tego wieczoru widzieć i słyszeć może już się nie powtórzyć.

Żywię nadzieje, że tak nie będzie.

Tym, którzy nie byli być może na osłodę zostaną fotografie jakie wielu znamienitych gości wówczas popełniło.

Czy można coś w tej materii zrobić i choć kilka zaprezentować?

Z góry dziękuję.

Z odświeżeniem, a właściwie z przypomnieniem materiału BLUES FOREVER to jest pewien problem. W tej kwestii więcej do powiedzenia mógłby mieć Andrzej Jerzyk.
Co do pozostałych wątków, to wszystko wskazuje na to, że nie był to ostatni koncert tej orkiestry. Jakieś szczegóły, myślę niebawem. Chłopcom dobrze się grało ze sobą i są chęci, aby jeszcze trochę wspólnie pomuzykować.
Fotki, a może i amatorskie nagrania video z koncertu już wkrótce!


Pozdr.

S.
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Góri » grudnia 8, 2008, 4:40 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia: Jarosław "Nordyk" Grabarek
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Góri » grudnia 12, 2008, 4:25 pm

Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Góri » grudnia 13, 2008, 11:56 am

A tak się rozpoaczął koncert Maćka, jeszcze bez zespołu:
http://www.youtube.com/watch?v=YWiOBrYz ... re=channel

Jeden z nieiwielu coverów, wykonanych tamtego wieczoru, przecudnej za to urody:
http://www.youtube.com/watch?v=AmUCXCmc ... re=channel
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości