Jethro Tull

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Jethro Tull

Postautor: Krokietnik » lipca 21, 2008, 8:13 pm

co sądzicie?

----------------
Now playing: 10 Locomotive Breath
via FoxyTunes
Krokietnik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: września 30, 2007, 7:02 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 21, 2008, 10:16 pm

Rozkochany jestem w "Bursting Out". To jeden z pięciu najcudowniejszych koncertów na wyspę bezludną.
Jethro Tull to Orkiestra która zapisała się złotymi zgłoskami w historii rocka i dla nas starszaków jest Ikoną!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » lipca 21, 2008, 10:25 pm

Jako noszący to zaszczytne miano "Starszaka" nadane przez Andrzeja chciałbym dodać, że oprócz muzyki, której nie czuję się na siłach opisywać urzekło mnie w Jethro Tull ich, a zwłaszcza u Andersona fantastyczne, iście monthy pythonowskie poczucie humoru. Cóż więcej – mój awatar mówi wszystko.
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Matragon » lipca 22, 2008, 6:48 am

No to dorzucę swoje trzy grosze, zanim ktoś zdąży nam zarzucić że ZNOWU poruszamy NiE BLUESOWY temat :) ... i to w zakładce BLUESOWANiE ... :)

W każdym razie - powiem tak ...
Mam prawie wszystkie płyty Jethro Tull ... a z całą pewnością wszystkie znam.
I NiE JESTEM fanatykiem ani nawet fanem tej muzyki ...

owszem - doceniam, uznaję - nie sposób odmówić im muzykalności, talentu, kunsztu, wrażliwości itd ... ale to nie jest MOJA muzyka, w takim stopniu jak powiedzmy Zappa, Crimson czy Yes ...

Nigdy nie zakochałem się w Jethro Tull ... a jeśli już czegoś słucham z ich dyskografii (bo czasem rzeczywiście mam ochotę ich posłuchać) to najczęściej jest to album "Heavy Horses" ... mój ulubiony :) ...

Jethro Tull to świetny zespół - co do tego nie ma wątpliwości ... ale tak jak z każdą inną muzyką - trzeba ją CZUĆ ... a ja chyba nie do końca czuję te na wskroś leśno / szantowo / biesiadno / folkowe dźwięki ...

pozdrawiam !
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: paul david » lipca 22, 2008, 8:23 am

Posluze sie zlodziejstwem, ale tylko ze wzgldu na brak sil i zbieznosc pogladu z matragonem...mysle, ze mat mi wybaczy brak cudzyslowow i manipulacje textem...

No to dorzucę i ja, swoje trzy grosze, zanim ktoś zdąży nam zarzucić że ZNOWU poruszamy NiE BLUESOWY temat ... i to w zakładce BLUESOWANiE ... :lol:

W każdym razie - powiem tak ...
Nie Mam ani jednej płyty Jethro Tull ... i z całą pewnością nie wszystkie znam.
I NiE JESTEM fanatykiem ani zagorzalym fanem tej muzyki ...aczkolwiek poslucham ich chetnie tylko nie czesto... :lol: :roll: :lol:

owszem - doceniam, uznaję - nie sposób odmówić im muzykalności, talentu, kunsztu, wrażliwości itd ...bardzo lubie glos Iana i jego improwizacje fletowe, ale to nie jest MOJA muzyka, w takim stopniu jak powiedzmy Deep PURPLE, Eric Clapton, Pink Floyd, czy Rainbow, CCR, SQ ... :lol: :lol:

Nigdy nie zakochałem się w Jethro Tull ... a jeśli już czegoś słucham z ich dyskografii (bo czasem rzeczywiście mam ochotę ich posłuchać) to najczęściej jest to Aqualung...

Jethro Tull to świetny zespół - co do tego nie ma wątpliwości ... ale tak jak z każdą inną muzyką - trzeba ją CZUĆ ... a ja chyba nie do końca czuję te na wskroś leśno / szantowo / biesiadno / folkowe dźwięki ... :lol:

pozdrawiam !
:lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marek Kaczanowski » lipca 22, 2008, 9:22 am

Jeśli panowie pozwolą i ja dodam swoje "trzy grosze". W latach 70-tych obok takich tuzów jak Led Zeppelin, Black Sabbath,Deep Purple i wielu, wielu innych polska młodzież
uwielbiała Jethro Tull. To było zupełnie coś innego co oferowały inne zespoły. Flet w grupie rockowej ? Odniesienia do muzyki klasycznej w tamtych latach szukało wielu twórców rockowych ( Focus,E.L.P., The Nice...)
Takie płyty grupy Jethro Tull jak Stand Up,(znajduje się tu utwór Bouree gdzie słychać Twórczość J.S.Bacha) Benefit Aqualung...na stałe mają zaszczytne miejsce w kanonie muzyki rockowej
Jednak pierwsza płyta Jethro Tull- This Was to wspaniały album bluesowy. Stało się to za sprawą ówczesnego gitarzysty Micka Abrahamsa. Gdy jego miejsce zajął Martin Barre, Jethro Tull obrało "swój " kierunek.
Zapraszam do wysłuchania albumu "This Was"
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Antoni Krupa » lipca 24, 2008, 7:07 am

[quote="paul david"]"...........to nie jest MOJA muzyka.........."

Natomiast napewno to jest moja muzyka!!!!!. Z całej tej plejady wspaniałych z lat 60-tych (Mayall, Fleetwood Mac, Chicken Shack, Blodwyn Pig, ...etc)
najchętniej i najczęściej słucham Jathro Tull (This Was, Stand Up i Aqualung
- tylko te trzy) Czas werefikuje poglądy i upodobania. Jethro pozostało jedynym zespołem z epoki, który grał inaczej. Który miał swój własny niepowtarzalny styl. Nooooooooooo i ten jazzujący "power" w sekcji. Mogę ich słuchać i słuchaś i słuchać i słuchać.......................
ale i też miło było wymienićz Wami poglądy na ich temat
moi drodzy Przjaciele
pozdrawiam
antek
"Pociąg do muzyki" - czw. 19-21
"Jazz Club Helikon" - sb. 20-22
Słuchaj tutaj*
Obrazek
Awatar użytkownika
Antoni Krupa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 9661
Rejestracja: grudnia 29, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Matragon » lipca 24, 2008, 7:31 am

sawyer pisze: (...) zaszczytne miano "Starszaka" (...)


od ilu lat można się zaliczać do "Starszaków" ???
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: sawyer » lipca 24, 2008, 7:45 am

Granicę wieku ustali rada starszych. Ale wiek to nie wszystko. Trzeba sie jeszcze wykazać lukami w pamięci, słabnącym wzrokiem i słuchem, zadyszką na schodach o innych sprawach nie mówiąc. Jak się spełni te warunki, a nie osiągnie jeszcze wieku będzie można ubiegać się o tytuł "Młodszego starszaka".

P.S. I z tego co widzę trzeba słuchać Jethro Tull :D
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Matragon » lipca 24, 2008, 7:52 am

sawyer pisze:Granicę wieku ustali rada starszych. Ale wiek to nie wszystko. Trzeba sie jeszcze wykazać lukami w pamięci, słabnącym wzrokiem i słuchem, zadyszką na schodach o innych sprawach nie mówiąc. Jak się spełni te warunki, a nie osiągnie jeszcze wieku będzie można ubiegać się o tytuł "Młodszego starszaka".


- mam luki w pamięci !!!
(bardzo pojemne luki - mieszczące mój bagaż doświadczeń)
- słabnie mi wzrok !!!
(zwłaszcza od notorycznego siedzenia na forum)
- słuch kurde, jak na złość ciągle ok - ale na jedno ucho słabiej słyszę
- zadyszka na schodach obecna !!! (więc jeżdżę windą)
- o innych sprawach nie wspomnę - bo działałoby to na moją niekorzyść, w kontekście ubiegania się o tytuł

resumując - chyba mogę zostać "młodszym starszakiem" ... jakby nie było w tym roku skończę 32 lata :) - wystarczy ???

P.S. No toż słucham przecie - choć nie nagminnie :wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: sawyer » lipca 24, 2008, 8:55 am

Podanie, zaświadczenia lekarskie, odpis metryki urodzenia, dowódy wdzięczności i się rozpatrzy (nie ukrywam, że decydujące będą te dowódy wdzięczności)
Ostatnio zmieniony lipca 24, 2008, 8:58 am przez sawyer, łącznie zmieniany 2 razy
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Matragon » lipca 24, 2008, 8:57 am

sawyer pisze:Podanie, zaświadczenia lekarskie, odpis metryki urodzenia, dowódy wdzięczności i się rozpatrzy (nie ukrywam, że decydujące będą te dowódy wdzięczności)


a same dowódy wdzięczności mogo być ???

Obrazek
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » lipca 24, 2008, 8:58 am

czyżbyśmy sawyer zaczęli jakiś totalny OFFTOP ???

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: sawyer » lipca 24, 2008, 9:00 am

Argumenty nie do odparcia :lol:

czyżbyśmy sawyer zaczęli jakiś totalny OFFTOP ???


Na to wygląda. Chyba zacznijmy udawać, że to nie my, bo dostaniemy po łbie od adminów.
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sawyer » lipca 24, 2008, 6:03 pm

Po cichutku wracamy na właściwe tory

Antoni Krupa pisze:...najchętniej i najczęściej słucham Jathro Tull (This Was, Stand Up i Aqualung- tylko te trzy) ...


Zgoda, ale dodałbym jeszcze "Thick as a brick" - ten jak to mówił Ian Anderson "fucking concept album". Już tyle razy jej słuchałem, a zawsze odkrywałem coś nowego.
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Tami » lipca 24, 2008, 6:17 pm

Antoni Krupa pisze:
paul david pisze:"...........to nie jest MOJA muzyka.........."

Natomiast napewno to jest moja muzyka!!!!!. Z całej tej plejady wspaniałych z lat 60-tych (Mayall, Fleetwood Mac, Chicken Shack, Blodwyn Pig, ...etc)
najchętniej i najczęściej słucham Jathro Tull (This Was, Stand Up i Aqualung
- tylko te trzy) Czas werefikuje poglądy i upodobania. Jethro pozostało jedynym zespołem z epoki, który grał inaczej. Który miał swój własny niepowtarzalny styl. Nooooooooooo i ten jazzujący "power" w sekcji. Mogę ich słuchać i słuchaś i słuchać i słuchać.......................
ale i też miło było wymienićz Wami poglądy na ich temat
moi drodzy Przjaciele
pozdrawiam
antek


Noooo :D
ja też mogę Ich słuchać i słuchać i słuchać.....
i słucham....bardzo często
jak zacznę...nie mogę się od Nich uwolnić..
niezawodni Poprawiacze Nastroju :D
Tami
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 10905
Rejestracja: października 23, 2006, 10:35 am

Postautor: Robert007Lenert » lipca 24, 2008, 8:11 pm

Nie lubie Yes, Genesis, ELP itd ,nie darze sympatia muzyki noszacej miano art rocka. Mam tylko dwa wyjatki przynalezace w jakis sposob do tego nurtu: Jethro Tull i King Crimson i jeszcze jakies trzy albumy mniej znanych artrockowcow.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: kazek » lipca 24, 2008, 10:30 pm

Bardzo ważny zespół na mojej nowej ( czytaj rockowej ) drodze życia,
na początku coprawda byli Beatelsi , ale Jethro Tull będę zawsze pamiętał jako jeden z pierwszych słuchanych bardzo świadomie i na serio,
Pamiętam b dokładnie jak słuchałem tych albumów u J Skarżyńskiego w Radiu K-ów ( minęło kilka tygodni zanim przekatował wszystko po kolei),
Miło miec świadomość tego , że starzeje sie razem ze swoim rówieśnikiem "Minstrelem z Galerii ",
pozdrawiam kolegów " Starszaków" :P
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: 74yaro » lipca 25, 2008, 12:03 pm

Jest to jeden z moich ulubionych zespołów. Kontakt z ich twórczością zaczął się od płyty "Aqualung" i do dziś pozostaje ona tą do której wracam najczęściej.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: bluesman1 » sierpnia 27, 2008, 8:59 pm

Uwielbiam Jethro Tull z lat siedemdziesiatych (czyli od pocxatkow az do mniej wiecej Heavy Horses). Wspanialy kklimat, urocze, mistyczne teksty, swietne aranzacje. Czasem skorka fesia mi sie pojawia jak slucham tych lesnych klimatow, muzyka w sam raz na wypad do Bieszczad na ogniska etc. Zreszta, jak chyba wszystko uwielbiam cosie tyczy tamtej epoki...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » sierpnia 27, 2008, 9:19 pm

To jest MOJA muzyka!!!!
mam wszystko i wszystko znam...
Najchetniej wracam do Aqualung , Thick As A Brick , Heavy Horses , Songs From The Wood i Bursting Out.
Kocham ich i tyle.
..............................
PS Uwielbiam Yes , stary Genesis i EL & P :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: RafałS » sierpnia 29, 2008, 9:50 am

Aqualunga kiedyś słuchałem pasjami, reszty tak raczej wyrywkowo.
Szkoda, że Bursting Out został tak fatalnie nagrany. Jak na drugą połowę lat 70-tych to się inżynierowie nie popisali. A przecież zdarzają się fenomenalnie nagrane koncertówki z tamtych lub nawet wcześniejszych czasów. I to nawet mniej znanych grup.
Ostatnio zmieniony sierpnia 29, 2008, 9:58 am przez RafałS, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: RafałS » sierpnia 29, 2008, 9:57 am

Zastanawiam się Sawyer, czy i ja się kwalifikuję do starszaków. 32 skończone w tym roku, luki w pamięci - jak najbardziej. Zadyszka na schodach też się trafia, szczególnie jeśli wcześniej przebiegnę ze 20 kilometrów. A przede wszystkim, coraz częściej zdarza mi się narzekać, że kiedyś trawa była zieleńsza - to chyba symptom naczelny. ;)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: lauderdale » sierpnia 30, 2008, 8:36 am

...
Ostatnio zmieniony sierpnia 30, 2008, 4:12 pm przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: paul david » sierpnia 30, 2008, 9:45 am

Jak widzę Młodzież ma "parcie" na Starszaków...i to jest dla nas Starszaków powód do radości - tak ja to odczuwam...ale podpowiadam, że za 20 lat też nimi będziecie bez żadnych starań...i pewnie tak jak terazniejsi Starszacy będziecie trochę zazdrościć Młodzieży - bo Młodość jest piękna w każdym calu!!!!!!!!! :D :D :D :D
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: lauderdale » sierpnia 30, 2008, 4:11 pm

lauderdale pisze:Jest taka plyta, ktora w ich dorobku nie uchodzi za najlepsza jednak te wlasnie lubie najbardziej ....

STORMWATCH
Obrazek

zwlaszcza dwa kawalki nr 2 Orion oraz nr 9 Latajacy Holender.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: sawyer » sierpnia 30, 2008, 5:27 pm

Rafał Szłapczyński pisze:Zastanawiam się Sawyer, czy i ja się kwalifikuję do starszaków. 32 skończone w tym roku, luki w pamięci - jak najbardziej. Zadyszka na schodach też się trafia, szczególnie jeśli wcześniej przebiegnę ze 20 kilometrów. A przede wszystkim, coraz częściej zdarza mi się narzekać, że kiedyś trawa była zieleńsza - to chyba symptom naczelny. ;)


Rafale! Po wnikliwym i dogłębnym przeanalizowaniu wniosku uważam, że możesz otrzymać tytuł "Młodszego Starszaka". Nie ukrywam, że decydujące znaczenie miała tu zadyszka po przebiegnięciu zaledwie 20 km. Swoją drogą Starszakostwo Starszakostwem, ale chyba powinieneś popracować nad kondycją. :D Choć z drugiej strony nie jest aż tak źle, bo przecież tzw. sportowcy czesto mają zadyszkę po przebiegnięciu zaledwie kilkuset metrów, albo nie mogą podnieść głupich kilkuset kilogramów. Witamy w gronie Starszaków.
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: wm2665 » września 11, 2008, 12:11 am

Wczoraj listonosz dostarczył zakupiony na Allegro "aquallung" wydanie chrysalis 1971. Rozkładana okładka, śliczności!!! Vinyl w stanie b.dobrym.
Mówić o muzyce to jak malować jedzenie.
wm2665
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: września 4, 2008, 6:17 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: vivaldie » września 11, 2008, 9:46 am

Nie będę oryginalny, dla mnie najlepsza płyta JT to właśnie "Aqualung" z najldoskonalszą w historii (tak kiedyś czułem :roll: ) gitarową solówką Barre'a w utworze tytułowym. Ale uważam, że pierwsze trzy płyty to absolutny fundament...


Obrazek
Te "maźgi" wykonał sam Martin Barre, po koncercie w poznańskiej Arenie...

vivaldie(43l)
"...just wanna boogie woogie all night long, yeah boogie..."


Obrazek
Awatar użytkownika
vivaldie
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1763
Rejestracja: lutego 22, 2007, 6:56 am
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 11, 2008, 10:01 am

ZESPÓŁ GENIALNY ABSOLUTNIE!!!

NIE WYOBRAŻAM SOBIE MOJEJ EDUKACJI MUZYCZNEJ BEZ TEGO ZESPOŁU - ICH MUZYKA WIELE MNIE NAUCZYŁA.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości

cron