JJ Band

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

JJ Band

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 29, 2008, 10:01 pm

JJ BAND
Jeleniogórska formacja założona w 2001 r. przez Jacka Jogiego Jagusia <g, voc> (wczeœniej dr w zespole Brandee), który w trakcie warsztatów instrumentalnych w Bolesławcu zaprosił do współpracy lublinianina Bartka Łęczyckiego <hca> (także Terraplane).

Wraz z Maciejem Majewskim dr i Rafałem Kassš Kassarabš b, z którymi Jaguœ wczeœniej grywał bluesa i rock’n’rolla w grupie Orient Express oraz dokooptowanym Pawłem Ziółkowskim p, org, rozpoczęli przygotowania do nagrania płyty demo Lucky guy, która miał stać się przepustkš na festiwale bluesowe. Dwa z utworów na nim zawartych „Fellin’ alright” i „Lucky guy”, autorstwa lidera, znalazły się póŸniej na debiutanckim kršżku zespołu Good day for the blues.

Rok 2002 upłynšł grupie pod znakiem zdobywania trofeów. Po niezbyt udanym starcie w festiwalu Blues Na Kujawach, gdzie, co prawda zostali zauważeni, ale musieli obejœć się smakiem, przyszedł czas na Grand Prix Olsztyńskich Nocy Bluesowych, pierwszš nagrodę Festiwalu im. Ryœka Riedla w Tychach, Grand Prix i nagroda publicznoœci na festiwalu Blues Nad Bobrem w Bolesławcu. Ten obfity w wyróżnienia sezon zamknęli zwycięstwem w konkursie Jesieni z Bluesem w Białymstoku.

Jednoczeœnie przez cały rok 2002 pracowali nad utworami na debiutancki album. W poczštku następnego roku skorzystali z okazji, jakš było umieszczenie ich dwu utworów: ”Good Day For The Blues” i“Boogie Woogie Papa” na składance Skazani Na Bluesa, wydanej przez krakowska Omertę. Wiosna 2003 przyniosła uznanie zespołu za Odkrycie Roku 2002 w ankiecie Blues Top miesięcznika Twój Blues.

Zespół został zaproszony Na Rawę Blues, a we wrzeœniu ukazała się ich pierwsza długograjšca płyta Good day for the blues. Wydawnictwo zebrało sporo bardzo pochlebnych opinii. Andrzej Matysik, naczelny TB, recenzował ja tak „Czekałem na tę płytę z nadziejš i nieskrywanš ciekawoœciš. Przede wszystkim interesowało mnie, w jaki sposób zespół potrafi przelać na płytę swoje estradowe zalety. Po kilkakrotnym już przesłuchaniu kršżka mogę stwierdzić na pewno, że oto mamy kolejnš, dobrš płytę nowego wykonawcy. Najważniejsze jest to, że płyta pokazuje J. J. Band jako zespół o znacznie bogatszym obliczu niż na koncertach." TB nr 14/2003.

Zespół sporo koncertował na festiwalach bluesowych (m.in. Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Festiwal im. Ryœka Riedla, Jimiway Blues Festiwal, Jesień z Bluesem- Sopot Blues Festiwal, Toruń Harmonijka Top) oraz w klubach (Daily Blues w Sopocie, Taj Mahal w Łaziskach Górnych, Traffic i Dekada w Warszawie, Blue Note i Lizard King w Poznaniu). Jednym z owoców tych występów stał się bootleg Feelin' Alright. JJ Band Live In Ostrzeszów nagrany w ostrzeszowskim Kino Teatrze. W dwu ostatnich utworach tego nagrania grupie towarzyszył Leszek Mazur – gitarzysta formacji Voodoo.

W międzyczasie trwały przygotowania do rejestracji drugiego longplaya Searchin’ For The Blues. Repertuar na płytę testowano podczas koncertów, dlatego też na bootlegu znalazły się utwory “Three o'clock blues”, “Roxanne” i “Thrill is gone”, które póŸniej zasiliły LP Searchin’... . Obie LP zespołu zostały przychylnie zrecenzowane za oceanem przez pisma: "Blues Beat" - Spring 2004, Volume 12, Number 1, oraz "Big City Blues Magazine" - June/July 2004.

W następnych latach zespół zbierał owoce zainteresowania swymi wydawnictwami na szeregu festiwali (Zaczarowany œwiat Harmonjki 2005, Bydgoszcz Harmonika Meeting 2005, Blues Colours 2006, Leszno Inter Festiwal 2006, Front Porch Blues czyli… Lauba Pełno Bluesa 2006, Satyrblues 2006, Blues Express2006, Blues Na Kresach 2006, Bluesonalia 2006) i w bluesowych klubach (Blues Club w Gdyni, Kotłownia w Chorzowie, Hefajstos w Otwocku).

W marcu 2006 roku grupa zarejestrowała w Ostrowskim Centrum Kultury materiał DVD, który dotšd nie doczekał się oficjalnego wydania. Przełom roku 2005/2006 jak i pozostała częœć 2006 r upłynęły grupie pod znakiem współpracy z innymi wykonawcami i tak P. Ziółkowski wspierał Coolish Blues Session, B.Łęczycki grywał z Obstawš Prezydenta, zaœ Jacek Jaguœ wyruszył w œwietnie przyjętš trasę z Philem Guyem (B.Feiner, K.Chmieliński, Sz.Szopiński, B.Szopiński).

W 2006 roku nastšpiła też pierwsza personalna zmiana w zespole. Miejsce P. Ziólkowskiego zajšł P.Michalak p, org. Z poczštkiem roku 2007 JJ Band przygotowywał się do zarejestrowania kolejnego LP z utworami Tadeusza Nalepy, niestety œmierć nestora polskiej sceny bluesowej zmusiła muzyków do odłożenia tych planów na póŸniej. Na wiosnę wyruszyli we wspólna mini trasę z Khalifem Wailin’ Walterem25.04 Piekary œlšskie, 26.04 Klub Marchołt w Katowicach, 27.04 Bluestracje Chorzów. Na poczštku maja zagrali na premierowej odsłonie Festiwalu Las Woda i blues w Radzyniu, a ostatniego sierpnia na Leszno Czuje Bluesa Festiwal. Dzień póŸniej Jaguœ zaœpiewał w koncercie Tribute To Nalepa wieńczšcym LCBF. W listopadzie obok Teenage Beat reprezentowali Polskę na Blues Alive w czeskim Sumperku.

Od momentu debiutu grupa, a także jej muzycy indywidualnie zdobyli wiele zaszczytnych tytułów:
Odkrycie roku 2002 ankieta Blues Top TB, Zespół roku 2003,2004,2006 - ankieta Blues Top TB, Płyta roku 2003 ("Good Day For The Blues") - ankieta Blues Top TB, Płyta roku 2004 ("Searchin' For The Blues") - ankieta Blues Top TB, Gitarzysta roku 2004,2006 (J.J. Jogi) - ankieta Blues Top TB ", Gitarowa płyta roku 2004 ("Searchin' For The Blues") - ankieta Gitarowy Top pisma "Gitara i Bas", Gitarowa nadzieja roku 2004 (J.J. Jogi) - ankieta Gitarowy Top pisma "Gitara i Bas", Harmonijkarz roku 2005,2006 (B.Łęczycki) ankieta Blues Top TB

Dyskografia:
[1]Lucky Guy 2001 D (WN)
“Fellin’ Alright” (J.Jaguœ)
„Lucky Guy” (J.Jaguœ) *

[2]Skazani Na Bluesa 2003 SKŁ (Omerta)
1.”Good Day For The Blues” (sł. D.Grissom, muz J.Jaguœ)
9.“Boogie Woogie Papa” (J.Jaguœ)

[3]Good Day For The Blues 2003 LP (Omerta)
1.”Good day for the blues” (sł. D.Grissom, muz. J.Jaguœ)
2.”Just can’t lose” (J.Jaguœ)
3.“When you love someone” (sł. B.Adams, muz. J.Jaguœ) feat. Anika
4. „Kiedy byłem małym chłopcem” (sł. B. Loebl, muz. T.Nalepa) feat. M. Traczyk
5. „Kansas city” (W.Harrison)
6. “Feelin' alright” (J.Jaguœ)
7. “Wonderful tonight” (sł.E.Clapton, muz. J.Jaguœ, R.Kassaraba)
8. “Lucky guy” (J.Jaguœ)
9. „Boogie woogie papa” (J.Jaguœ) feat. P. Michalak
10. “Feel like a man” (J.Jaguœ)
11. “Pretty woman” (sł. G.Moore, muz. J.Jaguœ)
12. “Guitar & harp” (J.Jaguœ)

[4] Feelin' Alright. JJ Band Live In Ostrzeszów 2004 BL (WN)
1. “Three o'clock blues” (BB Kinkg, J. Bihardi)
2. “Lucky guy” (J.Jaguœ)
3. “Sky is crying” (E. James)
4. „Kiedy byłem małym chłopcem” (sł. B. Loebl, muz. T.Nalepa)
5. “Thrill is gone” (Hawkins, Darnell)
6. “Roxanne” (Sting & The Police)
7. “Feelin' alright” (J.Jaguœ)
8. „Hoochie coochie man“ (W.Dixon) feat. L.Mazur
9. „Blues with Leszek” (jam) feat. L.Mazur

[5] Searchin’ For The Blues 2004 LP (Omerta)
1. “Voodoo woman” (sł. J.Judi Nowak, muz. J.Jaguœ)
2. “Searchin' for the blues” (J.Jaguœ)
3. “ I was wrong” (sł. S.Wierzcholski, muz.J.Jaguœ)
4. “Blues for you” (J.Jaguœ, JJ Band)
5. “Roxanne” (Sting & The Police)
6. “It takes two (sł. S.Moy, muz. W.Stevenson) feat. O. Łysiak
7. “Six strings down” feat. J. Szreniawa, P. Michalak
8. “Sen o victorii” (sł. R.Riedel, muz. P.Berger)
9. “Light boogie song” (R.Kassaraba)
10. “Thrill is gone” (Hawkins, Darnell)
11. “Three o'clock blues” (BB Kinkg, J. Bihardi)
12. “Behind your back” (sł. J.Judi Nowak, muz. J.Jaguœ)


* tu za niedługo wpiszę pełne dane. Notka pochodzi z powstajacego leksykonu polskiego bluesa ( na potrzeby mojej pracy mgr.)
Ostatnio zmieniony maja 30, 2008, 12:21 pm przez Grzegorz Sterna, łącznie zmieniany 6 razy
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: e m d ż i » maja 29, 2008, 10:04 pm

BE-ER-A-WU-O!
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: e m d ż i » maja 29, 2008, 10:26 pm

W planach na ten rok-wydanie płyty z gościnnym udziałem młodych muzyków polskiej sceny okołobluesowej i ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 29, 2008, 10:29 pm

wim, ale, ze tak sie wyrażę, badanie obejmowało czas do końca 2007 rocku. Jak skończę wszystkich to zacznę dopisywać po skończonym roku nowinki każdemu z aktywnych na scenie
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: e m d ż i » maja 29, 2008, 10:31 pm

Ale to żadne wytknięcie błędu :!: ZNów nie rozumiem po cóż Twoje tłumaczenia. Ot, zakładka o zespole... chyba że nie wolno nic dopisywać, to zaraz wykasuję :roll:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 29, 2008, 10:32 pm

hheheh nawet należy pisać jak najwięcej, a ja sobie potem przeczytam to tu to tam i napiszę co mam
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: B&B » maja 30, 2008, 6:46 am

A ten leksykon to ma szanse ukazać sie w formie bardziej publicznej? Np. na ogólnie dostępnej stronie internetowej albo... drukiem?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 30, 2008, 7:58 am

taki miałem zamiar, zreszta tu coœ niecoœ o tym pisałem: http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=4979

jednak, ponieważ z pracami tego typy sš problemy natury praw autorskich ( tzn ja piszę a prawa autorskie ma uczelnia) to nie bedzie raczej mowy o edycji papierowej, ogólnodostępnej. Zastanawiam sie nad formš internetowš, któš łatwiej edytować co rok- no i przede wszystkim taniej!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: e m d ż i » maja 30, 2008, 11:51 am

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Re: JJ Band

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 30, 2008, 12:02 pm

fajowo!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: e m d ż i » maja 30, 2008, 2:15 pm

Wyniki Ankiety Kwartalnika "Twój Blues":

Obrazek

Harmonijkarz roku 2007 w Polsce:

Obrazek
1. BARTOSZ ŁĘCZYCKI (918pkt)

2. Sławek Wierzcholski (599pkt)
3. Michał Kielak (557pkt)

Gitarzysta roku 2007 w Polsce:

Obrazek
1. JACEK JAGUŚ (445pkt)

2. Maciej Lipina (321pkt)
3. Witold Jąkalski (241pkt)
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Brian » czerwca 1, 2008, 12:26 pm

Ja zafascynowałem sie JJBand-em od 11.03.2004 r. ( IV WBN).Od tej pory byłem na 26 koncertach tej wspaniałej kapeli. Mam wiele bootlegowych nagrań DVD i CD. A myslę, że dzieki Jogiemu zbiorek mi się powiększy :D .
Mam też cichą nadzieje, że po wydaniu nowej płyty wrócą jako zespół na tron w ankiecie TB. Zyczę chłopakom, bo są rzeczywiscie najlepsi.
Pozdrawiam fanów JJB
Marek Wasek
-----------------------------------
Freedom with us
Awatar użytkownika
Brian
bluesman
bluesman
 
Posty: 348
Rejestracja: maja 3, 2006, 3:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Brian » czerwca 4, 2008, 6:25 am

Gdyby ktoś z fanów bluesa w Polsce miał nagrania koncertowe JJB to chetnie sie wymienię.
Mój adres mailowy:

mwasek@farm.amwaw.edu.pl
Marek Wasek
-----------------------------------
Freedom with us
Awatar użytkownika
Brian
bluesman
bluesman
 
Posty: 348
Rejestracja: maja 3, 2006, 3:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 4, 2008, 11:06 pm

Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Daria » lipca 13, 2008, 8:46 pm

jak dal mnie- super!!! świetnie bawiłam się na ich koncercie;)
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Daria
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 24, 2008, 4:05 pm

Postautor: Karolina Kidoń » lipca 13, 2008, 9:09 pm

Byłam na JJ BAND pierwszy raz parę lat temu na Rawie, było fajnie ale teraz jest super.
Grający tylko to co trzeba perkusista, świetny frontman, przede wszystkim gitarowo chociaż wokalnie też jest moim zdaniem bardzo nieźle :)
Nie trzeba przypominać Bartka bo to jest stałe i niezmienne :)
W tym zespole każdy zna swoje miejsce.
Naprawdę bardzo mi się podobało, jeśli tylko będzie okazja to wybiorę sie powtórnie.
Trzymam kciuki !
Awatar użytkownika
Karolina Kidoń
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: czerwca 1, 2007, 9:13 pm

Postautor: e m d ż i » września 30, 2008, 9:55 pm

e m d ż i pisze:W planach na ten rok-wydanie płyty z gościnnym udziałem młodych muzyków polskiej sceny okołobluesowej i ... :mrgreen:


Bart Łęczycki pisze:24.10 na festiwalu "Jimiway" w Ostrowie Wlkp. będzie miała miejsce premiera długo oczekiwanej płyty koncertowej pt. "J.J. Band Live! on Blues Colours Festiwal".

Obrazek

Na płycie znalazło się 10 utworów w "gorących", koncertowych wersjach., m.in. "Searchin' for the blues", "Voodoo Woman", "Roxanne" czy "When you love someone".
Tego dnia o g.16.30 w holu Kina KOMEDA zespół zaprezentuje nowe wydawnictwo, zaś ok. 20.15 JJ Band zagra koncert w ramach festiwalu.
Serdecznie zapraszamy !!!
www.jjband.pbox.pl


:mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: B&B » października 27, 2008, 6:26 pm

VooDoo Woman to bardzo dynamiczny kawałek, w którym jest dużo przestrzeni dla improwizacji i solówek poszczególnych instrumentalistów. I tak było ostatnio w Ostrowie, Jogi i Bartek "solówkowali" wzorowo, ale Piotr Michalak rozłożył mnie na łopatki, a i zespół w pewnej chwili zaliczył zdziwko, że "on tak gra, gra i gra!"
Tutaj wersja prosto z Jimiway'a 2008, 10 minut rozbujanego blues-jazz-rocka:
Voodoo Woman

Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: WojtekU » stycznia 30, 2009, 11:51 pm

Wywiad z Jackiem Jagusiem do poczytania na stronie Radia Derf:
http://radioderf.info/index.php?main=9&id=14
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Estetka » lutego 6, 2009, 12:48 pm

To ja pozdrawiam najfajniejsza polska ekipę okołobluesową w tym kraju :).
Awatar użytkownika
Estetka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: października 11, 2006, 11:09 am

Postautor: Dziadek Władek » września 13, 2010, 12:11 pm

Ta informacja chyba tu się powinna pojawić :)

Bart Łęczycki pisze:Witam serdecznie!
No i stało się... Do tłoczni i drukarni trafiła najnowsza i długo oczekiwana płyta:
"JJ Band i Przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy - BLUES"

Obrazek

Na razie nic więcej nie mogę napisać, tylko tyle, że płyta jest bardzo urozmaicona pod względem stylistycznym (w obrębie bluesa oczywiście).

Pierwsze przedpremierowe utwory będą upublicznione w najbliższej audycji Jana Chojnackiego, który napisał piękny wstęp do naprawdę grubej książeczki dołączonej do płyty.
Zdaje się że Wojciech Mann również uchylił rąbka tajemnicy na łamach swej audycji :)

Oczywiście 16.09 w Polski Dzień Bluesa w radiowej Trójce zagramy na żywo chyba cały materiał z kilkoma zaproszonymi gośćmi.

Ciesze się, że udało się zaprosić do współpracy tak wspaniałych patronów medialnych i sponsorów.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Luke » maja 24, 2011, 12:39 pm

Jacek Jaguś pierwszym polskim gitarzystą wśród oficjalnych użytkowników FUJIGEN!!!

Gratulacje!!!

http://www.fgnguitars.com/artist.html

http://www.musicpartners.pl/?src=menu&type=home
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: B&B » grudnia 13, 2012, 3:18 pm

Dawno o nich tu nie wspominano, a że właśnie zaczynają się przypominać na koncertach to wyciągnę temat 8)
Na koncertach usłyszycie m.in. ciekawe, wcześniej nie słyszane wersje piosenek Nalepy - tak było w Olsztynie, 12-12-2012: Ona poszła inna drogą (audio)
No i potwierdzenie, że JJ-e są mistrzami coverów: Pretty Woman (video)

Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: JJ Band

Postautor: Brian » czerwca 9, 2014, 10:53 pm

A kapela jeszcze istnieje?
Marek Wasek
-----------------------------------
Freedom with us
Awatar użytkownika
Brian
bluesman
bluesman
 
Posty: 348
Rejestracja: maja 3, 2006, 3:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: JJ Band

Postautor: Dziadek Władek » listopada 4, 2014, 6:32 pm

Istnieje, istnieje - i nawet dobrze się ma :D

Płytę wydali...
Obrazek

...takie trochę "4 w 2" ale świetnie się słucha... A może właśnie dlatego?... ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości