Devil Blues

Piszcie tutaj o wykonawcach z naszego polskiego podwórka, którzy Waszym zdaniem zasługują na uwagę.

Moderator: mods

Postautor: bluesman7 » września 5, 2007, 11:34 pm

Koncerty Devil Blues
13.09.2007 - "Andaluzja" - Piekary Śląskie godz.19:00
14.09.2007 - "Klub K2" - Otwock godz.20:00
15.09.2007 - "Festiwal-Blues nad Okszą"- Kłobuck

Serdecznie zapraszamy.
Ostatnio zmieniony września 8, 2007, 11:30 pm przez bluesman7, łącznie zmieniany 1 raz
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: StS » września 8, 2007, 8:44 pm

Wygrzebałem w sieci: pod adresem http://przemyslawzalewski.pl/mp3/Devil% ... 0Dream.mp3 figuruje świetny utwór - w całości i dobrej jakości. To nagranie jest mi dobrze znane, ponieważ oczywiście posiadam oryginalną płytę "Democratic session". Prawdopodobnie w trakcie koncertów, o których informacja powyżej, będzie można wysłuchać "Dream" w nowszej aranżacji.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: leszekblues » września 10, 2007, 5:00 pm

Blues jak blues ale.....
Bardzo podoba mi sie cieplutkie okrąglutkie brzmionko gitarki ( SEba pozdro )
I Stevie jak cholera z Texas Flood choc brzminie SEby bardziej mi sie podoba , choc SEbciu drogi mniej kontroli nad tym co grasz a wiecej jazdy :D , wariactwa dzikosci -be crazy !!!! :P
Wokal fajny gdzies juz taki sam słyszałem Wiem jakis bluesman ze składanki tribute to stevie :roll:
Ogólnie słyszałem ze kapela bardzo sie rozwija i pewnie teraz graja mniej spieci :D
Ogólnie 5-tka
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » września 10, 2007, 5:01 pm

Acha Stevie najbardziej ale ogólnie Texas Freddie ale tez i BB słysze
I ciezko o takich fajnych wokali u nas czyli jest dobrze
leszekblues
 

Postautor: Beata ;-) » września 11, 2007, 8:48 am

Tak to świetny utwór STS.

Ja również posiadam płytę Devil-ów.
Jestem nią oczarowana.
Bo to rzadkość, aby poczuć 'zaczarowanie'
od pierwszego zasłuchania.

W grze Sebastiana słychać miłość do gitary.
Czuje się, że nieważna jest tu technika grania,
ale dusza, którą poczuć można w każdym utworze na tej płycie.
Takie granie jest dla mnie najcenniejsze.
Nieważna ilość, ale jakość... przy której zawsze można
'zobaczyć' to, do czego się tęskni.





Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: leszekblues » września 11, 2007, 9:22 am

Nie wdając sie w proze pisania :oops: powiem tyle
POsłuchałem na spokojnie w domu
SEba jest niezle dalej jest ta lekka dzikosc po zmianie tonacji
BRavo
Młodzi ludzi a graja strasznie dojrzale
Pewnie nagranie demo a dzis koncertowe granie to przepasc
NIe było mi dane na zywca niestety .......
leszekblues
 

Postautor: StS » września 14, 2007, 4:35 pm

Nawet mandat i punkty karne, które otrzymałem wracając wczoraj z „Andaluzji”, nie zmąciły dobrego nastroju po koncercie Devil Blues. Mogę mówić o dodatkowej porcji szczęścia, bo policjant nie zauważył nadmiernej ilości pasażerów w samochodzie. Kara była zasłużona i skłoniła mnie do samokrytyki, ale moje wrażenia i pochlebne opinie ludzi, którzy pierwszy raz byli na koncercie grupy spowodowały, że w podskokach wyruszyłem dzisiaj na pocztę dokonać stosownego przelewu na konto urzędu państwowego. Może chociaż część tego mandatu wpłynie na rzecz rozwoju kultury i sztuki?
Chyba zrobiłem błąd nie informując policjantów, że wracam z koncertu Devil Blues – może odstąpiliby od ukarania oferując honorową eskortę pojazdu uprzywilejowanego?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: DELTA AKW » września 14, 2007, 5:51 pm

A jak grali wczoraj można pooglądać na TB OnLine.

Obrazek

Pozdrawiam,
Zosia Matysik
DELTA AKW
 

Postautor: Alicja Szafraniec:) » września 22, 2007, 10:38 am

http://www.kszafraniec.com/galeria/thum ... ?album=101 Zdjęcia z koncertu w Piekarach Śl. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Alicja Szafraniec:)
DatMistrzyni
DatMistrzyni
 
Posty: 646
Rejestracja: grudnia 3, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: StS » października 18, 2007, 8:37 pm

Obrazek
Ostatnio zmieniony listopada 30, 2007, 4:44 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » listopada 29, 2007, 8:00 am

Strona
Obrazek
została zaktualizowana.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » stycznia 15, 2008, 5:00 pm

Zainteresowani wzięciem udziału w najbliższym telewizyjnym programie z Devil Blues mogą kliknąć w kciuka prawej dłoni:
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » marca 6, 2008, 9:49 am

Niniejszym donoszę że w zespole pojawił się nowy basista. Nazywa się Michał Wrzos. Podczas inauguracji Roku Bluesa w Białymstoku zagrał z zespołem po raz pierwszy. Wrażenia jak najbardziej pozytywne (nienaganna technika, dobre brzmienie instrumentu). Oby jak najszybciej opanował materiał i zgrał się z zespołem bo już 17 marca w "Knay Pub" grają regularny koncert z okazji dnia św. Patryka.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » marca 6, 2008, 6:16 pm

Nowy basista (z Lublina?) zagrał z zespołem bez próby?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » marca 7, 2008, 8:05 am

StS pisze:Nowy basista (z Lublina?) zagrał z zespołem bez próby?


Czy z Lublina nie wiem. Ostatnio często pojawiał się na jamikach w Famie. Sebastian nie pozwoliłby sobie na występ bez próby, dlatego próby były i owszem.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Krzysiek Gorczak » marca 7, 2008, 10:25 am

To ja może tylko dopowiem, że z Lublina, a i owszem :)
aby żyć...

www.devilblues.com
Awatar użytkownika
Krzysiek Gorczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 148
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 11:49 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » kwietnia 11, 2008, 10:17 pm

Na stronie zespołu
Obrazek
w dziale KONCERTY jest informacja:
30.05.2008 "Studio REMBRANDT - Polskie Radio Białystok".
Tak mi się skojarzyło i zamarzyło: może owocem tego wydarzenia będzie nowa płyta?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Stanley-1 » kwietnia 11, 2008, 11:09 pm

leszekblues pisze:Blues jak blues ale.....
Bardzo podoba mi sie cieplutkie okrąglutkie brzmionko gitarki ( SEba pozdro )
I Stevie jak cholera z Texas Flood choc brzminie SEby bardziej mi sie podoba , choc SEbciu drogi mniej kontroli nad tym co grasz a wiecej jazdy :D , wariactwa dzikosci -be crazy !!!! :P
Wokal fajny gdzies juz taki sam słyszałem Wiem jakis bluesman ze składanki tribute to stevie :roll:
Ogólnie słyszałem ze kapela bardzo sie rozwija i pewnie teraz graja mniej spieci :D
Ogólnie 5-tka


Obrazek

ciekawe podobne dłonie maja ..
Pozdrowienia dla Dewilów i fanów


:idea: :roll: :)
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: StS » kwietnia 11, 2008, 11:15 pm

Jestem przekonany, że LeszekBlues nie miał niestety okazji słuchać grupy na żywo. Problem w tym, że Devil Blues niechętnie opuszcza Białystok.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » kwietnia 12, 2008, 1:08 am

Jak sobie na spokojnie policzyłem, dziś byłem na 24 koncercie zespołu Devil Blues. I był to ABSOLUTNIE najlepszy koncert jaki mi dane było słyszeć w ich wykonaniu. Okazja wyjątkowa bo koncert charytatywny pod szyldem "Koncert Przyjaźni". Cel szczytny dlatego bardzo miło że chłopaki pojawili się na scenie w Famie. Tym bardziej miło że uraczyli nas kosmicznym i wyjątkowym koncertem. Nie wiem od czego mam zacząć bo wrażeń cała głowa.
Zaczęli od "Pitbulla" i było dobrze. Ale jak w "Living for the city" Sebastian zagrał solówkę poczułem że jestem świadkiem czegoś wyjątkowego. Jego gitara brzmiała dziś wyjątkowo spokojnie (bez przesady oczywiście). Coraz mniej w jego grze klimatów a'la SRV a więcej gitarowych opowieści. Jak zagrali "Thrill is gone" to na przemian przecierałem oczy i uszy ze zdumienia. KOSMOS. Ledwie w środę słyszałem Krzyśka w tym utworze w wersji kameralno-akustycznej podczas jamsession a dziś, w piątek kolejna wielka i powalająca interpretacja. Zespół brzmi inaczej. Zasługa to na pewno Sebastiana ale i nowego basisty który przecież dopiero wpasowuje się w zespół. Tym większe uznanie że przy okazji pracy z nowym muzykiem Devile przemeblowują repertuar. Dramaturgia koncertu wiele zyskała. Płynne przejścia pomiędzy kolejnymi utworami podkręcają tempo występu i nie pozwalają nudzić sie publiczności. Dziś było wiele takich właśnie przejść. Boskie było zwłaszcza to kiedy grając "High On The Hog" Tommyego Castro przeszli płynnie na solówkę Kamila na bębnach by potem zakończyć to utworem "Wolf in my henhouse". Gęba mi się śmiała od ucha do ucha (a to dobry znak). Ale to nie koniec wrażeń. "Who knows" zmieniające się w mocno przearanżowane "Crossroads" kolejny nieziemski moment. A na koniec zupełnie nowy utwór. Miodzio.
Zespół jest w wybornej formie i cieszę się że ten moment ma szansę być profesjonalnie zarejestrowany na koncercie w Radio Białystok.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » kwietnia 12, 2008, 11:41 am

Ja też zrobiłem rachunki i wliczając w to krótkie prezentacje w Chorzowie na koncertach Gali Blues Top 2005 i 2006 otrzymałem liczbę 9. Ten wynik zupełnie mnie nie satysfakcjonuje. Całkiem niedawno była szansa na 10-ty koncert z moim udziałem jako słuchacza (dla mnie jubileuszowy) – w Ostrowie – niestety organizator zawiódł.
Z listu Karambola wywnioskowałem, że przypuszczenia o planach nagrania płyty koncertowej 30.05.2008. stają się coraz bardziej realne. W tej sytuacji obok „podziemnych” wydawnictw, np.:
Obrazek
może pojawić się kolejny, tym razem oficjalny zapis. To mnie bardzo cieszy.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: leszekblues » kwietnia 12, 2008, 1:17 pm

To ja bym prosił o nieoficjalny jakis podziemny koncert np tez wyzej
Da sie to jakos załatwic ?
leszekblues
 

Postautor: StS » kwietnia 12, 2008, 10:03 pm

Korzystając np. ze strony http://rea.livenet.pl/JBF2006 można jakąś płytkę wysmażyć.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » kwietnia 29, 2008, 10:32 am

Mały fragment występu zespołu na Koncercie Przyjaźni :
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5182&hl=pl
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: leszekblues » kwietnia 29, 2008, 1:07 pm

Miałem sie nie odzywać Ale co tam ......
Smażalnię powyższa to ja znam :D
A z tego linku Devilów wyżej podoba mi sie jak Seba zasmaża z sercem i na czystym oleju :P
Rośnie nam fajny talent , o reszccie zespołu nie zapominając
Pozdro


www.leszekmazur.republika.pl
leszekblues
 

Postautor: StS » maja 10, 2008, 12:43 pm

Na stronie zespołu jest informacja, że z koncertu w studio Polskiego Radia Białystok ma powstać płyta live, a gościnnie na organach Hammonda ma zagrać Marcin Nadolny.
Devil Blues rzadko występuje poza macierzystym regionem, to może chociaż nagrania koncertowe będą podwójnym albumem?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: bluesman7 » maja 11, 2008, 7:13 pm

Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowań. Co do ostatecznej formy wydawnictwa, wszystko się wyjaśni prawdopodobnie w czerwcu. Bądźmy jak najlepszej myśli - oby poszło wszystko jak należy!!!
Pozdrawiam!!!
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: karambol » maja 29, 2008, 10:46 pm

Niesamowity to był ten dzisiejszy koncert w "Cabarecie". Nie da się tego po prostu opisać słowami. Jak to miło że znowu w zespole pojawił się "klawisz". I to jaki!!! Gościnnie na hammondzie zagrał Marcin Nadolny. Niestety nie jest on specjalnie dobrze znany w Polsce, a to wielka szkoda. Niezwykle zdolny z niego jegomość. Swego czasu grał w zespole The Hardworkers i tutaj ttp://pl.youtube.com/watch?v=pyOXelp84gw mała próbka jego możliwości (chociaż niespecjalnie reprezentatywna i co ciekawe też nagrana w "Cabarecie" ). Marcin gra na oryginalnym Hammondzie XK-3 a nie na jakimś "udawaczu hammonda" co w połączeniu z jego niebywałą ekspresją i talentem staje się POTĘŻNĄ bronią. I to się dało dziś słyszeć. Takie muzycznie proste i skoczne kawałki jak "Tell me" czy "Pride and joy" z Hammondem brzmią niebywale. Nie jestem w stanie opisać moich wrażeń kiedy grali "Dream" czy inne spokojniejsze numery. Powiedzieć że z Hammondem to zupełnie inny zespół to przesada ale niewątpliwie bardzo wzbogaciło brzmienie zespołu. Oczywiście już kiedyś Devile mieli w składzie instrumenty klawiszowe (co jest choćby na płycie "Democratic session" uwiecznione) ale to jednak zupełnie inna bajka , inne wrażenia bo inny muzyk.
Niestety współpraca Marcina z zespołem to raczej epizod ale na Olsztyńskich Nocach Bluesowych mają jeszcze zagrać wspólnie.
Zapewne swój wielki udział w ogólnym pozytywnym obrazie tego koncertu miało nagłośnienie. Była i fachowa konsola, i "wiedzący o co chodzi" akustyk, odsłuchy, niezłe przody, perkusja zbierana czterema mikrofonami i to wszystko zabrzmiało zawodowo. Nie wiem czy to ze względu na to nagłośnienie czy na nowy instrument ale bas brzmiał piękniutko, czyściutko i niezwykle selektywnie. Mruczał sobie w tle tak jak trzeba. Kamil za perkusją w życiowej formie. Jeżeli dołożyć do tego wokal i gitarę o których to nie potrafię już nic odkrywczego napisać ponadto co już wielokrotnie pisałem, daje to w sumie coś zupełnie niebywałego i wyjątkowego.
Zespół spędził cztery pracowite tygodnie aby przygotować materiał na występ w radio, który powinien zaowocować płytą live i jeżeli zagrają tak jak dziś to jestem pewien że powstanie coś zupełnie wyjątkowego.

P.S. Pamiętajcie jutro o 19 Radio Białystok http://www.radio.bialystok.pl .
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesManiek » maja 29, 2008, 11:00 pm

No rzeczywiście w Cabarecie byliśmy świadkami zupełnie wyjątkowego koncertu.
Gratuluje i dziękuję
Awatar użytkownika
BluesManiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 11:11 am
Lokalizacja: Podlasie

Postautor: e m d ż i » maja 29, 2008, 11:03 pm

Ostatnio dosyć często słyszy (właściwie czyta) się o "niesamowitym koncercie" formacji Devil Blues. Ciekawa bardzo jestem jak teraz brzmią. Dzięki za recenzje.
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Polscy wykonawcy bluesa i blues-rocka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości

cron