Ryszard 'Skiba' Skibiński

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Ryszard 'Skiba' Skibiński

Postautor: Wolfgang » czerwca 19, 2006, 9:23 am

,,Kiedy do ‘Stodo?y’ przyjecha? John Mayall, chodz?ca legenda bluesa, Rysiek w?a?nie gra? na scenie. I Mayall mimo wcze?niejszych ustale? odm?wi? wyst?pu, m?wi?c po prostu, ?e ten facet gra genialnie”-Z. Ho?dys

Obrazek
’?ycie swe zamieni? w deliryczny sen,
Gubi?c gdzie? po drodze prawd? sw? i sens.
By w ko?cu si? odwa?y? i zapuka? tam,
Gdzie teraz bia?? farb? maluje wieczny czas.’
K. Gala?
Awatar użytkownika
Wolfgang
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: marca 14, 2006, 3:31 pm
Lokalizacja: gdzie mnie chc?, tam jestem

Postautor: Michał » czerwca 19, 2006, 8:27 pm

On by?, jest i bedzie genialny....
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: karambol » czerwca 20, 2006, 9:32 pm

Oj d?ugo by pisa? o Skibie. Z ca?? pewno?ci? jest to cz?owiek kt?ry razem z kolegami z Kasy Chorych zrobi? bardzo wiele dla polskiego bluesa. To oni wprowadzili bluesa na wielkie sale koncertowe, to dzi?ki nim zaistnia? w mediach. A Skiba, c?? uwa?am ?e wielkie s?owa uznania nale?? mu si? za to ?e by? wielkim animatorem muzycznym a przede wszystkim, zgodnie z tematem tego topiku, postaci? i osobowo?ci? bluesa.
Mam do niego wielki osobisty sentyment, kt?ry tu ( http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=5328 ) opisa?em a tu ( http://www.kasachorych.com/skiba1.html ) realizuj? w spos?b kronikarski no i m?j avatarek to przecie? ON.
No c?? by? .. "jednym z niewielu skazanych na bluesa ten wyrok dodawa? mu si?..."
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: J A R O M I » czerwca 21, 2006, 9:19 pm

:arrow: :arrow: Obrazek :idea: :idea:
Ostatnio zmieniony maja 6, 2007, 3:38 pm przez J A R O M I, łącznie zmieniany 1 raz
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: J A R O M I » czerwca 21, 2006, 10:35 pm

:arrow: :arrow: :arrow: Obrazek
Ostatnio zmieniony maja 6, 2007, 3:39 pm przez J A R O M I, łącznie zmieniany 1 raz
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: Stanley-1 » czerwca 22, 2006, 6:31 am

...jak wida? pozosta?o kilka fotek... muzyka i pamiec o nim.. skromny krzyz na jego grobie...
warto wi?? pisac o nim jak i o welu innych zas?u?onych dla bluesa ..nieznane szczeg??y z ich biografi..oddaj?c im nale?na cze??...by pamiec nie zatraci?a si? ..
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: karambol » czerwca 22, 2006, 11:04 am

Stanley-1 pisze:...jak wida? pozosta?o kilka fotek... muzyka i pamiec o nim.. skromny krzyz na jego grobie...


Ten "skromny krzy? na jego grobie" to mam nadzieje taka licencja poetica bo to co na powy?szej fotce to jest .stan mocno archiwalny. Nagrobek Skiby wygl?da inaczej. http://www.kasachorych.com/images/rip_big.jpg
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: sopelek » września 4, 2006, 3:48 pm

Zastanawiam si? czy sa jakie? archiwalne nagrania Skiby?
W?a?nie przysz?o mi do g?owy pewien pomys?. Z tym, ?e pasowa?o by troszku pognebi? mailami pewn? instytucje;)
Ju? pisze co i jak.
Od jakiegos czasu coraz lepiej zaczyna dzia?a? TVP Kultura. Bardzo piekne i archiwalne nagrania puszczaj?. Tak jak np by?o z wieczorem z D?emem. Ostatnio puszczony by? piekny koncert SBB z Jazz Jambore 79. (Troszku z innej beczki muzycznej) KSU z Opola.
Co by ludziska powiedzieli, zeby wys?ac kilka maili do TVP Kultura o wyemitowanie troszku koncert?w bluesowych?
Czekam na odzew:)
Na poczatek mozna by pom?czy? w?a?nie o jakie? nagrania Skiby lub Kasy Chorych:)
sopelek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: września 28, 2004, 9:55 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: sopelek » września 4, 2006, 3:49 pm

Zastanawiam si? czy sa jakie? archiwalne nagrania Skiby?
W?a?nie przysz?o mi do g?owy pewien pomys?. Z tym, ?e pasowa?o by troszku pognebi? mailami pewn? instytucje;)
Ju? pisze co i jak.
Od jakiegos czasu coraz lepiej zaczyna dzia?a? TVP Kultura. Bardzo piekne i archiwalne nagrania puszczaj?. Tak jak np by?o z wieczorem z D?emem. Ostatnio puszczony by? piekny koncert SBB z Jazz Jambore 79. (Troszku z innej beczki muzycznej) KSU z Opola.
Co by ludziska powiedzieli, zeby wys?ac kilka maili do TVP Kultura o wyemitowanie troszku koncert?w bluesowych?
Czekam na odzew:)
Na poczatek mozna by pom?czy? w?a?nie o jakie? nagrania Skiby lub Kasy Chorych:)
sopelek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: września 28, 2004, 9:55 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: gorzka » października 24, 2006, 10:03 pm

Ja sie na to pisze.. :)
'some people are just born with tragedy in their blood'
Awatar użytkownika
gorzka
blueslover
blueslover
 
Posty: 778
Rejestracja: maja 6, 2006, 4:31 pm
Lokalizacja: Mszana Dolna

Postautor: pyroslaw1 » października 25, 2006, 4:47 am

Ju? za tydzie? w zaduszkowy wiecz?r wspomnijmy rodzimych bluesmen?w , kt?rzy kiedys tworzyli niesamowity ?wiat malowany muzyk? : RY?K?W SKIB? I RIEDLA , PAW?A BERGERA ... Zostawili po sobie kawa? dobrej bluesowej roboty
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: v0jta5s » listopada 27, 2006, 11:58 am

Go?? odwali? kawa? dobrej bluesowej roboty. A? brakuje s??w by opisa? to co dokona?. Szkoda, ?e odszed?.

Pyroslaw kt?re zaduszki wspomina?e? te w 40-kach czy te w famie?
"Mnie si? chce ?adnych kobiet i du?o piwa. A mog? wypi? tylko dwa du?e i ci?gle z t? Ka?k?, ci?gle z t? Ka?k? (...)" "Szewcy"Stanis?aw "Witkacy" Witkiewicz
Awatar użytkownika
v0jta5s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: listopada 27, 2006, 11:24 am
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: E&D » listopada 27, 2006, 2:48 pm

Wiele lat temu dane mi by?o spotka? osobi?cie Skib? przed jednym z jego koncert?w, wypili?my kilka piwek, pogadali?my a potem koncert , niesamowity, niepowtarzalny i c?? ju? nigdy nie spotka?em go wi?cej tylko us?ysza?em wiadomo?? ?e Skiba nie ?yje, gdybym wtedy wiedzia?, ?e tak potocz? sie jego losy, napewno inaczej potraktowa?bym ten dzie? i to niesamowite spotkanie z Ry?kiem podczas kt?rego rozmawiali?my jak dwaj starzy dobrzy kumple, a w czasie koncertu Skiba poda? mi r?ke i wci?gn?? na scen?, taki by?, a tak by? to kolejny koncert i kolejny spotkany muzyk....szkoda.
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Muddy Waters » listopada 29, 2006, 8:44 pm

W?a?nie s?ucham sobie p?yty Kasy Chorych "Blues c?rek naszych" - archiwalne nagrania radiowe oczywi?cie z udzia?em Skiby. C?? pi?knego!! Nagrania bardzo surowe, nagrywane dwadzie?ciakilka lat temu, bez ?adnych bajer?w, wiele z nich to typowe setki (bez dogrywek, dokr?tek i B?g wie czego tam jeszcze). Ale jak to brzmi!! Autentyczny ogie? prekursor?w grania radosnego bluesa. W wielu miejscach harmoszka na pierwszym planie, soczysta, wyra?na, bajeczna.
W?a?nie mam w s?uchawkach "Szalon? Bask?". Ten utw?r nieodmiennie kojarzy mi si? z .... "Whole lotta love" Led Zeppelin. Skojarzenie zupe?nie osobiste a wynikaj?ce z pewnego podobie?stwa. Mianowicie w ?rodkowej cz??ci Zeppelinowskiego kawa?ka jest taki moment m?dzenia , sm?dzenia na gitarze, jakie? szacher macher jakie? okrzyki, j?ki, st?ki by za chwile pojecha? najcudowniejsz? sol?wk? gitarow?. Podobnie jest w "Szalonej Ba?ce" te? jest taki moment zwolnienia i wyciszenia , jakie? gitarowe pasa?e itp by za chwil? z tego wy?oni?a si? najs?odsza, najrado?niejsza partia harmoszki jak? s?ysza?em w wykonaniu Skiby.
Awatar użytkownika
Muddy Waters
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 26, 2006, 1:31 am
Lokalizacja: jestem z miasta

Postautor: Kierownik » lutego 19, 2007, 6:46 pm

Jak czytam te wszystkie wypowiedzi to ciarki mi przechodz?...oraz ?a?uj? ?e w dzieci?stwie wola?em m?czy? rodzic?w o gr? telewizyjn? zamiast p?yt? Kasy Chorych z nagraniami Skiby (o harmonijce nie wspomn?) no c??, do my?lenia trzeba dorosn??. Pozdrawiam wszystkich fan?w!
Kierownik
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 19, 2007, 3:36 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: cygnus74 » marca 3, 2007, 4:45 pm

Witam! Dosta?em informacj?,?e istniej? fragmenty video koncert?w Kasy Chorych ze Skib?.Tylko nie wiem,gdzie ich szuka
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: cygnus74 » marca 4, 2007, 6:42 pm

Widzia?em Skib? raz.W Bia?ymstoku na ulicy Broniewskiego na tzw. "murku"jak rozmawia? z moim ojcem.Ja lampi?em si? na jego zegarek:)
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: cygnus74 » marca 25, 2007, 7:57 pm

I sta?o si?!Wreszcie... Dzi?ki uprzejmo?ci jednego z...'' FORUMOWICZ?W'' ogl?dam Skib? na Rockowisku 8)
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: cygnus74 » marca 25, 2007, 8:01 pm

Co? tylko premier? p?yty RYSZARD ''SKIBA''SKIBI?SKI 1951-1983 przek?ada Metal Mind w niesko?czono??. :( Mam to oczywi?cie na LP ale na CD czekam r?wnie nicierpliwie jak na SNAKES AND ARROWS-nowy album RUSH.
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: cygnus74 » marca 25, 2007, 9:17 pm

I ju? mam kolejne wizje Kasy Chorych ze Skib?!
To tylko potwierdza moje przypuszczenia,?e gdyby si? kto? na serio tym zaj?? to mieliby?my sporo materia?u archiwalnego do ogl?dania Kasy Chorych ze Skib?.Jestem tego pewien.Panu Jacobsonowi mo?e trzeba podsun?? taki pomys??Na pocz?tku lat 90 tych po koncercie Kasy Chorych w Bia?ymstoku pytaj?c Pana Jarka Tioskowa,co my?li o wydaniu starych nagra? Kasy na CD(chodzi?o mi tylko o reedycj? ju? wydanych na winylach singli i LP),powiedzia? mi,?e to bardzo trudna sprawa by by?a.I co?!Ukaza?y si?!Tak samo mo?e by? i z tym.Jestem dobrej my?li i s?dz?,ze to tylko kwestia czasu.Nie musia?oby by? to jakie? specjalne DVD.Dodatkowa p?ytka mog?a by by? dodana do jakiej? p?yty CD.Na pewno jest tego troch? w r??nych regionalnych o?rodkach TVP i na Woronicza.Trzeba tylko chcie?.I na pewno by si? sprzeda?o.
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: pyroslaw1 » marca 29, 2007, 11:46 am

A ja bym mial inn? wizj? - Nasz wielki przyjaciel Micha? Kielak wyda? p?ytke TRIBUTE TO SKIBA . Chwa?a mu za to !!! A mo?e by tak w przsz?ym roku na 25 ta rocznic? ?mierci Ry?ka zrobi? jaki? koncert gdzie 3-4 kapele ( w tym Kasa Ch.) zgra?yby stare kwa?ki KASY w swoich aran?ach .. np szlaufik blues - w wykonaniu DEVIL?W i to bez harmoszki ,.. albo fina?owy Kasa CHORYCH w wykonaniu superokrkiestry - ze 4 harmonijkarzy , ba percce Mirek Kozio? .. to by?aby jazda . Warto sie nad tym zastanowi? ..
Czekam na propozycje i sponsor?w - czasu jest du?o
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: karambol » marca 31, 2007, 3:43 pm

cygnus74 pisze:Co? tylko premier? p?yty RYSZARD ''SKIBA''SKIBI?SKI 1951-1983 przek?ada Metal Mind w niesko?czono??. :( Mam to oczywi?cie na LP ale na CD czekam r?wnie nicierpliwie jak na SNAKES AND ARROWS-nowy album RUSH.


?a? ch?opie ja te? czekam na "niebiesk?" p?yt? Kasy Chorych z r?wnie du?? niecierpliwo?ci? jak na nowego Rush'a. Co prawda marzy mi si? co? w klimacie "Moving pictures" lub "Signals" ale to stare czasy i "to se newrati". Chocia? singiel "Far cry" ca?kiem ca?kiem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: cygnus74 » kwietnia 1, 2007, 4:09 pm

Trzeba zapi? zimn? wod? takie marzenia odno?nie nowej p?yty Rush:)Lata osiemdziesi?te dawno min??y a z nimi klimaty Moving Pictures czy Grace Under Pressure.Ale na Snakes And Arrows b?d? a? trzy utwory instrumentalne,a to ju? nie?le wr??y.Czekam z niecierpliwo?ci? na wrze?niowe koncerty Rush w Europie.
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Postautor: karambol » czerwca 3, 2007, 1:07 pm

Zbli?a si? 24 rocznica ?mierci Skiby. Chcia?em na sw?j spos?b to uczci? dlatego wygrzeba?em ze swojego domowego archiwum zupe?nie wyj?tkowe nagranie. Na wsp?lnym koncercie wyst?pili: Jacek Skubikowski - ?piew, gitara akustyczna i Skiba - harmonijka. Postanowi?em wam udost?pni? nagranie "Nobody knows you when you're down and out" - http://www.kasachorych.com/mp3/skiba_skubikowski.mp3
Mi?ego s?uchania.


P.S.
Przy tej okazji serdecznie pozdrawiam Jacka Skubikowskiego kt?ry zmaga si? z ci??k? chorob?. Niech B?g da ci wytrwa?o?? i si?y aby pokona? cierpienie.

P.S.
Nagranie wykona?em , jak m?wi moja c?rka "samor?cznie" wprost z sali dlatego jako?? taka sobie.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dzemek » czerwca 3, 2007, 2:05 pm

Wielkie dzi?ki Karambol!
Twoja praca zwi?zana z Kas? Chorych jest nieprawdopodobna, mi?o, ?e udost?pniasz takie archiwalne smaczki.
A Jackowi Skubikowskiemu ?ycz? du?o zdrowia!
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 3, 2007, 2:09 pm

dzemek pisze:Wielkie dzi?ki Karambol!
Twoja praca zwi?zana z Kas? Chorych jest nieprawdopodobna, mi?o, ?e udost?pniasz takie archiwalne smaczki.
A Jackowi Skubikowskiemu ?ycz? du?o zdrowia!


Dlatego te? na p?ytach Kasy, odnajdziesz podzi?kowania dla Karambpla!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: zadra » czerwca 3, 2007, 3:39 pm

...by?am dorastaj?c? dziewczynk?, gdy po raz pierwszy us?ysza?am nazwisko" Skibi?ski"razem z informacj? o Jego ?mierci. Wyczuwa?am w ?ami?cych si? g?osach wujk?w ,?e zmar? kto? wa?ny i wielki.Wiecz?r up?yn? w rodzinnej atmosferze,przy d?wi?kach bluesa... otwieraj?c mi oczy i dusz? na prawd? i si?? tej muzyki.
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 3, 2007, 5:00 pm

Dzisiaj w Magazynie Bluesowym wspomnienie o Skibie.

Zapraszam
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Guzik » czerwca 3, 2007, 11:44 pm

Marek Kaczanowski pisze:Dzisiaj w Magazynie Bluesowym wspomnienie o Skibie.

Zapraszam


pi?kne to by?o wspomnienie, dla mnie pierwszy powazny kontakt z tym artysta na d?ugo pozostanie juz ta audycja we mnie, Dzi?kuje jeszcze raz
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: cygnus74 » czerwca 10, 2007, 1:51 pm

Na oficjalnej stronie Kasy Chorych Karambol napisa?:

''Za??czone tu zdj?cie Skiby to reprodukcja rysunku w?glem nieznanego mi ,niestety, autora''.

Ot?? ten nieznany autor portetu Skiby to Krzysiek Berent,kt?rego serdecznie pozdrawiam i kt?rego to autorstwa prawie identyczny portret Skiby (r?wnie? w?glem) dumnie zdobi moje cztery k?ty.
Awatar użytkownika
cygnus74
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 28, 2007, 6:25 pm
Lokalizacja: Zdrowoszcz

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości