Sk?d te trzeszczenie ?

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Sk?d te trzeszczenie ?

Postautor: karambol » sierpnia 19, 2006, 11:06 pm

Ze wzgl?d?w rodzinno-lokalowych (du?a rodzina (3 dzieci) - ma?e mieszkanie) muzyki s?ucham prawie wy??cznie (99.8%) ze s?uchawek pod??czonych do laptopa. W zwi?zku z powy?szym d?wi?ki mam zdecydowanie bli?ej ucha ni? kto? kto s?ucha tradycyjnie z g?o?nik?w. Ma to zapewne swoje dobre i z?e strony. Ostatnio dr?czy mnie jedna w?tpliwo??. Ot?? s? takie p?yty (wcale cz?sto) gdzie wyra?nie w s?uchawkach s?ycha? niezno?ne "trzeszczenie". Taki "piaseczek" bardziej subtelny ni? winylowy ale jest to do?? irytuj?ce. Ta sama "trzeszcz?ca" p?yta ods?uchana tradycyjnie w wie?y nie wykazuje podobnych feler?w (ale to mo?e za?uga mojego "drewnianego" s?uchu). Nie jest to wina poziomu d?wi?ku poniewa? zjazd suwakiem w d?? wcale nie powoduje zaniku "trzeszczenia".
Nie mam kogo zapyta? st?d m?j post. O co chodzi?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 20, 2006, 8:35 am

Podepnij s?uchawki do wie?y i pos?uchaj, mo?e jest to wina w?a?nie zepsutych s?uchawek
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » sierpnia 20, 2006, 12:19 pm

Problem nie tkwi w s?uchawkach - to ju? testowa?em.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 20, 2006, 12:51 pm

Przeinstaluj kodeki d?wi?ku, zainstaluj oryginalne divxa je?li masz w?tpliwo?ci.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: paskud » sierpnia 20, 2006, 1:43 pm

mo?e to kabelek od s?uchawek sobie "sieje" a mo?e po prostu te p?yty tak maj?.
s?uchawki lepiej przenosz? wysokie tony i czasem mo?na wiele ciekawych rzeczy us?ysze? :)
ja mam senncheissery i czasem lubi? pos?ucha? niekt?re nagrania w?asnie na s?uchawkach a nie na g?o?nikach - s? po prostu szybsze i klarowniejsze i maj? g??boki bas :D
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: karambol » sierpnia 21, 2006, 8:13 am

Te? bym optowa? za tym ?e jest to wina p?yty (nagrania). Jest to zjawisko s?yszalne na wielu (mo?e nie bardzo wielu) p?ytach i pisz?c tego posta oczekiwa?em wypowiedzi znawcy-teoretyka kt?ry by to zjawisko nazwa?, opisa? i zdefiniowa? oraz autorytatywnie stwierdzi? ?e si? zdarza i trza z tym ?y? a nie walczy? poprzez np. szukanie nowych s?uchawek, reinstalacja oprogramowania itp.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » sierpnia 22, 2006, 3:41 pm

A te plyty to oryginaly..czy kopie??
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Sk?d te trzeszczenie ?

Postautor: B&B » sierpnia 22, 2006, 3:47 pm

karambol pisze: muzyki s?ucham prawie wy??cznie (99.8%) ze s?uchawek pod??czonych do laptopa...
...Ta sama "trzeszcz?ca" p?yta ods?uchana tradycyjnie w wie?y nie wykazuje podobnych feler?w (ale to mo?e za?uga mojego "drewnianego" s?uchu)...

A nie przyszlo ci do glowy ze to wina laptopa, a wlasciwie karty muzycznej w laptopie? To bardzo prawdopodobne bo karty dzwiekowe w laptopach czesto sa kiepskiej jakosci.
Moze to tez byc sprawa napedu CD w laptopie - bledy w odczycie tez moga sie wlasnie w ten sposob objawiac.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Robert007Lenert » sierpnia 23, 2006, 6:50 pm

Robert007Lenert pisze:A te plyty to oryginaly..czy kopie??

Pytam, bo to wazna informacja. Ten przydzwiek pojawia sie tylko na kopiach??
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: wilkas » września 5, 2006, 9:50 pm

A moze w opcjach , w?asciwosciach karty dzwi?kowej wy?acz wejscie liniowe, mikrofonowe, cz?sto zak??caj?...i s?ycha? ,,piasek".
wilkas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: września 7, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Rabka

Postautor: karambol » września 6, 2006, 9:18 am

Przeprowadzi?em troch? eksperyment?w i wysz?o mi co? takiego. Statystycznie cz??ciej te niepo??dane efekty wyst?puj? na p?ytach "nieoryginalnych", ale chyba tylko dlatego ?e mam ich zdecydowanie wi?cej. "Trzeszczenie" wyst?puje w tych najbardziej dynamicznych fragmentach i wcale nie znika po zmniejszeniu poziomu g?o?no?ci czyli nie jest to sprawka wzmacniacza mo?e powsta?o na etapie masteringu. Rzeczywiscie jest tak jak ktos to wy?ej opisa? karta d?wiekowa w laptopie przenosi zdecydowanie wi?cej wysokich ton?w - to s?ycha?. Niestety jest to do?? zwyk?a karta, wbudowana na p?ycie i nie mog? zupe?nie poeksperymentowa? z ustawieniami. Stacjonarny sprz?t audio na kt?rym testowa?em tak? "felern?" p?yt? by? raczej ?redniej jako?ci ale zdecydowanie by?o s?ycha? mniej wysokich i zapewne niepo??dane zjawisko by?o wyfiltrowane.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Zly » marca 31, 2009, 3:00 am

Czesc,

Ja po latach praktyki ze sprzetem komputerowym mam na to jeszcze jedna, malo prawdopodobna i pesymistyczna wersje, mianowicie nadpalona plyta glowna albo przegrzewajacy sie procesor. W moim przypadku z czasem przepalajacych sie kabli zasilacz -> plyta glowna mialem delikatny szum, potem leciutkie pierdzenie a na koncu przebarwienia na obrazie. Ale badzmy dobrej mysli, slaba karta :twisted:
Spoko Wodza
Awatar użytkownika
Zly
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: marca 30, 2009, 2:38 pm
Lokalizacja: Namysłów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości