Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » czerwca 12, 2015, 3:33 pm

31 lipca nakładem RCA Records ukaże się najnowszy album Buddy Guy'a pt. "Born To Play Guitar"

http://www.buddyguy.net/buddy-guy-to-re ... n-july-31/
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » czerwca 25, 2015, 4:30 pm

Pojawiły się tytuły, utworów. Jak widać i tym razem nie zabrakło gości, w dwóch utworach zagrał Kim Wilson, jest to ciekawe z tego powodu, że od czasu zakończonej współpracy z Juniorem Wellsem, Buddy chyba nie zapraszał na swoje płyty harmonijkarzy. Ciekawie brzmią tytuły trzech ostatnich utworów: "Thick Like Mississippi Mud", "Flesh & Bone (Dedicated to B.B. King)" i "Come Back Muddy"

1. Born To Play Guitar
2. Wear You Out - Buddy Guy feat. Billy Gibbons
3. Back Up Mama
4. Too Late - Buddy Guy feat. Kim Wilson
5. Whiskey, Beer & Wine
6. Kiss Me Quick - Buddy Guy feat. Kim Wilson
7. Crying Out Of One Eye
8. (Baby) You Got What It Takes - Buddy Guy feat. Joss Stone
9. Turn Me Wild
10. Crazy World
11. Smarter Than I Was
12. Thick Like Mississippi Mud
13. Flesh & Bone (Dedicated to B.B. King) - Buddy Guy with Van Morrison
14. Come Back Muddy
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » czerwca 27, 2015, 5:07 am

Okładka też już jest
Obrazek
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » czerwca 29, 2015, 11:35 am

Utwór tytułowy z nadchodzącego albumu jest już dostępny w sieci. Bardzo przyjemny bluesik
Born To Play Guitar
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » lipca 17, 2015, 4:14 pm

Kolejny utwór z nadchodzącej płyty, który został udostępniony:
Thick Like Mississippi Mud
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Buddy Guy - "Born To Play Guitar"

Postautor: Electric Muddy » sierpnia 11, 2015, 8:31 am

Wczoraj przesłuchałem całą płytę. Pierwsze dwa single były obiecujące - "Born To Play Guitar" i "Thick Like Mississippi Mud" wróżyły, że może to być bardzo dobra płyta, no i okazało się, że "Born To Play Guitar" jest najlepszym utworem na płycie, a "Thick Like Mississippi Mud", też jest jednym z fajniejszym momentów na tej płyty. Niestety były momenty, kiedy słuchanie płyty bywało męczące jak np. w "Crazy World" - faktycznie świat jest zwariował skoro Buddy śpiewa takie utwory. Jednak oprócz wyżej wymienionych dwóch utworów, było jeszcze kilka bardzo dobrych momentów, mam tu na myśli: "Back Up Mama", "Come Back Muddy" - dedykowany Muddy Watersowi i "Kiss Me Quick" - z gościnnym udziałem Kim Willsona na harmonijce. Fajnie, że wreszcie Buddy zaprosił na swoją płytę jakiegoś dobrego harmonijkarza, tym bardziej, że od bardzo dawna na jego solowych płytach w ogóle nie było słychać harmonijki, co nie zmienia faktu, że drugi utwór z Kim Willonem "Too Late" już mi tak nie podszedł, podobnie jak dedykowany B.B. Kingowi z gościnnym udziałem Van Morrison'a "Flesh & Bone". Na płycie podobały mi się jeszcze: "Wear You Out" z gościnnym udziałem Billy Gibbons'a i "Whiskey, Beer & Wine" ...w tym drugim utworze, pierwsze dźwięki namyśl przywodzą skojarzenie z "Bone To Bone (Coney Island White Fish Boy)" Aerosmith, jednak nie wiem czy akurat tego typu dźwięki chce słyszeć na płycie jednej z ostatnich żyjących legend bluesa....
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości

cron