WHITESNAKE - The Purple Album

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: KROPLA72 » marca 6, 2015, 5:48 pm

Premiera dwunastego krążka Whitesnake - The Purple Album zaplanowana jest na 15 maja 2015

TRACKLISTA:

Burn
You Fool No One
Love Child
Sail Away
The Gypsy
Lady Double Dealer
Mistreated
Holy Man
Might Just Take Your Life
You Keep On Moving
Soldier Of Fortune
Lay Down Stay Down
Stormbringer

Deluxe Edition:
Lady Luck
Comin’ Home
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: Electric Muddy » marca 6, 2015, 7:00 pm

Bardzo fajnie, ale ja tutaj widzę głównie tytuły utworów Deep Purple z czasów Mark III i Mark IV, w tym "Holly Man" zaśpiewane tylko przez Glena. Czy to jest album ze świeżym materiałem???

Edit. już rozumiem, Coverdale koweruje utwory, który już kiedyś zaśpiewał, trochę bez sensu.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: posener » marca 6, 2015, 7:12 pm

Electric Muddy pisze: Coverdale koweruje utwory, który już kiedyś zaśpiewał, trochę bez sensu.

I trochę ryzykowne, chyba że poprawił formę wokalną. Przy okazji, gdzieś czytałem, że David kombinuje coś z Ritchie Blackmore'm. Może będziemy mieli rockowy comeback Ritchie'go?.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: Electric Muddy » marca 6, 2015, 8:35 pm

Jeszcze przed śmiercią Lorda, mówiło się o come back, Mark III, podobno poza Blackmore'm wszyscy muzycy tamtego składu podchodzili bardzo entuzjastycznie do tego pomysłu.
Ja nie słyszałem o tym, że Ritchie i Dave razem coś kombinują, jednak wiadomo, że do takich newsów związanych z Blackmore'm trzeba podchodzić z dużym dystansem, ale gdyby coś udało im się razem nagrać to byłaby to super sprawa, najlepszy wokalista w historii Deep Purple i najbardziej kreatywny muzyk w całej historii Deep Purple to by było naprawdę coś, nawet gdyby to była np. muzyka celtycka, to i tak mogło by wyjść z tego coś bardzo dobrego.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 5, 2015, 11:28 pm

Właśnie dzisiaj dostałem zestaw cd+dvd z Japonii. B. ciekawe aranżacje większości utworów i jak to często bywa japońska edycja zawiera jeszcze jeden dodatkowy bonus , tym razem jest to alternatywna wersja utworu SOLDIER OF FORTUNE. Muszę przyznać , że po pierwszym przesłuchaniu jest naprawdę dobrze ponieważ jest inaczej. Bałem się , że pójdą na łatwiznę i odegrają materiał bez większych zmian. POLECAM!!!
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: WHITESNAKE - The Purple Album

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 5, 2015, 11:40 pm

Electric Muddy pisze:Bardzo fajnie, ale ja tutaj widzę głównie tytuły utworów Deep Purple z czasów Mark III i Mark IV, w tym "Holly Man" zaśpiewane tylko przez Glena. Czy to jest album ze świeżym materiałem???

Edit. już rozumiem, Coverdale koweruje utwory, który już kiedyś zaśpiewał, trochę bez sensu.


Holy Man skomponowali Coverdale/Hughes i Lord więc David miał prawo zaprezentować swoją wersję i to całkiem niezłą... od razu polubiłem też np. nową wersję You Keep On Moving...

Na płycie mamy utwory znane ale niespodzianek i tzw. "smaczków" też wiele...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: melomaniak i 111 gości