"Planes, Trains & Eric" DVD

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods


Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: posener » stycznia 11, 2015, 11:08 am

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: posener » stycznia 21, 2015, 7:54 pm

Zakupiłem, obejrzałem, posłuchałem. Słowo, które kojarzy mi się z tym wydawnictwem to nostalgia. Eric wszedł w okres rozrachunkowy swojego życia i to się przebija w tym materiale. Oprócz tego przyjaźń ze sprawdzonymi wielokrotnie kumplami, także wkraczającymi w bardzo dojrzały okres swojej kariery i radość z uprawiania tego właśnie zawodu czyli grania i tworzenia muzyki, a także świadomość przemijania (niestety). W przypadku Erica ja od jakiegoś czasu także rozpocząłem pożegnanie z tym wielkim artystą i mam nadzieję, że będzie ono trwało jak najdłużej. W związku z powyższym nigdy nie napiszę o nim złego słowa. Cieszę się, że jest, że mu się jeszcze chce i że ciągle może coś nam podarować. Wydawnictwo raczej dla dojrzalszych fanów, bo mam wrażenie, że jego tematem jest coś więcej niż muzyka. Muzycznie jest bardziej, powiedziałbym, intymnie niż w edycji, którą widzieliśmy w Łodzi. Eric jest jedynym gitarzystą i prawdę mówiąc zupełnie nie odczuwałem potrzeby drugiego. Wszystkim panom na scenie stuknęła co najmniej sześćdziesiątka i czuje się tę wspólnotę pokoleniową. Steve Gadd jest rówieśnikiem Erica, a Chris Stainton jest nawet o rok starszy. Być może była to pożegnalna trasa Erica i jak sam stwierdził mimo, iż lubi zmiany, to na tej trasie chciał mieć obok siebie na scenie właśnie tych muzyków.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: posener » stycznia 21, 2015, 8:20 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: rocken » stycznia 21, 2015, 9:00 pm

posener pisze:[...]Muzycznie jest bardziej, powiedziałbym, intymnie niż w edycji, którą widzieliśmy w Łodzi. Eric jest jedynym gitarzystą i prawdę mówiąc zupełnie nie odczuwałem potrzeby drugiego. [...]

Nie znam tego DVD, ale mam podobne wspomnienia z koncertu Claptona w Oświęcimiu. Zresztą z tego, co pamiętam kilka osób na forum w podobnym tonie się wypowiadało. Wówczas zapewne nie bez znaczenia dla atmosfery było miejsce koncertu, ale też informacja o śmierci Bobby Womack’a. Widziałem zaledwie trzy koncerty Claptona, ale ten zapamiętam chyba najbardziej i najczęściej będę wspominał. No i wówczas również gitara Claptona była praktycznie tą jedyną, bo Andy Fairweather Low był po za jedną lub dwoma solówkami mocno „schowany” w miksie.

W tym roku Clapton gra w maju siedem koncertów w Royal Albert Hall w Londynie.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: posener » stycznia 21, 2015, 9:09 pm

rocken pisze:W tym roku Clapton gra w maju siedem koncertów w Royal Albert Hall w Londynie.

Tak, wiem. Zdaje się, że bilety są już wyprzedane. To jest "jego" miejsce - czuje się tam jak w domu. Niemniej, jak można się dowiedzieć z DVD, o którym mowa, najbardziej lubi grać w Japonii, oczywiście w Budokan.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: hfc » stycznia 22, 2015, 10:27 am

Zakup biletów na koncerty w RAH to była istna mordęga.
Byłem na 4 koncertach Claptona w RAH w poprzednich latach i bilety udało mi się kupić bezproblemowo.
W tym roku po informacji o koncertach na stronie RAH ukazała się informacja o spodziewanym dużym zainteresowaniu i ograniczeniach w zakupie biletów do chyba 4 sztuk na adres zamieszkania.

Mi się udało kupić bilety na dobre miejsca na 4 pierwsze koncerty (na początku tylko one były ogłoszone). Sprzedaż ruszała od 10 naszego czasu i udało mi się tylko dzięki temu, że siedząc w pracy od 8:30 byłem już zalogowany na stronie RAH i co chwilę ją odświeżałem, żeby mnie nie wywaliło z uwagi na brak "działań".
o 10 jak ruszyła sprzedaż to strona się wieszała, zacinała itd. ale jak już wspominałem udało mi się kupić (nie było możliwości wyboru konkretnego miejsca tylko wybierało się poziomy i miejsce automatycznie się wybierało). Po dokonaniu płatności chciałem na swoim koncie sprawdzić czy aby na pewno wszystko się udało to momentalnie już mnie 'wyrzuciło' i znalazłem się w kolejce oczekujących na możliwość wejścia na stronę. Przede mną było 7868 osób. Po godzinie oczekiwania udało mi się dostać na stronę i biletów praktycznie już nie było (pojawiały się co chwilę i znikały - ktoś pewnie zarezerwował ale nie zdążył dokonać płatności lub coś podobnego). Po chwili pojawiły się 3 dodatkowe koncerty które również do końca dnia się wyprzedały.
hfc
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 99
Rejestracja: lipca 12, 2009, 7:48 am
Lokalizacja: Mikołów

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: rocken » stycznia 22, 2015, 11:46 am

Hfc, wiadomo w jakim składzie będzie zespół Claptona na tych koncertach? Jakieś niespodzianki lub specjalni goście?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: posener » stycznia 22, 2015, 12:01 pm

rocken pisze: Jakieś niespodzianki lub specjalni goście?

Gdzieś czytałem, że będzie to forma celebracji siedemdziesiątych urodzin Erica, więc to prawdopodobne.
Do tej pory wystąpił w RAH 198 razy :)
Zapowiadany skład to: Paul Carrack, Steve Gadd, Nathan East, Chris Stainton, Sharon White i Michelle John czyli taki sam jak na DVD "Planes, Trains & Eric".
No i jeszcze wyczytałem, że 50 lat temu Eric po raz pierwszy zagrał w RAH, a więc same okrągłe rocznice. Jest co świętować.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: "Planes, Trains & Eric" DVD

Postautor: hfc » stycznia 22, 2015, 12:25 pm

No właśnie oprócz składu koncertowego który już podał posener narazie nic więcej nie wiadomo.
I w sumie się cieszę bo za każdym razem jak byłem na koncercie Claptona to znałem set listę wcześniej i wiedziałem czego się spodziewać a teraz mam nadzieję, że będzie to do końca niespodzianką.
hfc
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 99
Rejestracja: lipca 12, 2009, 7:48 am
Lokalizacja: Mikołów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości