Lucky Peterson - "Travelin' Man"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Lucky Peterson - "Travelin' Man"

Postautor: Electric Muddy » października 23, 2014, 2:58 pm

To już drugi studyjny, album Lucky Petersona wydany w tym roku i wydaje mi się, że lepszy niż "The Son of a Bluesman".
Przede wszystkim co najważniejsze, na albumie dominuje blues, a to jak dla mnie duży plus :lol: . Dużo solówek gitarowych zagranych z wyczuciem, ale jednocześnie spontanicznych i głośnych (trochę podobne do gry współczesnego Buddy Guy'a). Wyróżnić należałoby utwory "I'm Free" i "Treat Me Like You Wanna", w których gra jest bliższa stylowi B.B. Kinga, a także odbiegający nieco od stylistyki całości albumu funkowo-soulowy utwór zaśpiewany razem z Tamarą Peterson "What Have I Done Wrong". Ciekawie też brzmi "Get on Down", który w pewnych momentach przypomina "Going Down" Freddiego Kinga, ale jednak w całości zagrany został z większym feelingiem. Najmniej ciekawym utworem jest jak dla mnie zagrany w klimatach soul "The Day After". Reszta to jak wspomniałem bluesowo-gitarowe utwory.
Z całą pewnością będzie to jeden z lepszych albumów bluesowych wydanych w tym roku.
Obrazek

1. Proud To Love My Baby
2. Feeling They Call The Blues
3. Trouble Everywhere
4. I'm Free
5. Get On Down
6. Get Off Me Baby
7. Traveling Man
8. Treat Me Like You Wanna
9. What Have I Done Wrong
10. Wish You Well
11. The Day After
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Lucky Peterson - "Travelin' Man"

Postautor: rocken » października 31, 2014, 2:12 pm

Jakoś nie mogę się przekonać do jego twórczości. Na płycie "Spirituals & Gospel" nagranej z Mavis Staples gra fajnie na B3 i pianie.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości