The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: posener » września 26, 2014, 10:11 am

Płyta ukazała się 23 września. Dobry, bluesowy album z urozmaiconym materiałem.
1. Down In Mexico
2. I'm Gonna Quit My Baby
3. Svengali
4. Blues Beyond The Call Of Duty
5. Emphasis On Memphis
6. Confusion Blues
7. Motor Trouble
8. Nasty Guitar
9. Temptation
10. She's So Fine
Obrazek
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: rocken » września 26, 2014, 6:57 pm

Założyłem kilka tygodni temu w tym dziale temat dotyczący tej płyty. Niestety po wysłuchaniu niedawno zawartości na Spotify, zrobiło to na mnie tak słabe wrażenie, że postanowiłem usnąć cały wpis.

Gość potrafi grać świetnie i jest kilka płyt oraz gościnnych udziałów Duke’a na innych płytach, które bardzo lubię. Jednak graniem około-bluesowym podanym w tak pedagogiczno-akademicki sposób nie jestem w stanie się zachwycać. Robi się z niego jak dla mnie taki Stefan Grossman tyle, że gitary elektrycznej. Szkoda, bo poprzednia z Monster Mike Welch’em była niezła. Może właśnie zabrakło takiej młodej krwi, która dodałaby więcej wigoru w tej muzyczce.

Z tegorocznych wydawnictw mam zdecydowanie innych faworytów spośród białych artystów podpadających pod „contemporary blues”.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: posener » września 26, 2014, 7:07 pm

No właśnie tak mi się wydawało, że był wątek poświęcony tej płycie. Szukałem i nie mogłem się doszukać. W końcu złożyłem to na karb swojego zaawansowanego wieku. Ulżyło mi. A z Twoją oceną oczywiście się nie zgadzam, bo płyta mi się podoba.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: RafałS » września 26, 2014, 7:13 pm

posener pisze:A z Twoją oceną oczywiście się nie zgadzam, bo płyta mi się podoba.


Też się nie zgadzam bo mi też się podoba. Chociaż (nawiązując do innej zakładki) nie wiem, czy ma prawo, skoro nie znam płyty. :D A serio - mam trochę płyt Robillarda i właśnie za to profersorskie podejście do bluesa tak lubię jego i jego band. Zresztą nagrał parę albumów gdzie programowo eksploatował tę akademickość (utwory demonstrujące różne rodzaje bluesa, różne składy, gitary itd.). Dobrze się tego słucha jednocześnie czytając wkładki do płyt. No i ten zespół: sekcja, klawisze, saksofon - chyba wolę Robillarda z zespołem niż w duecie z innym gitarzystą, bo jak są dwie gitary, to reszty bandu i niuansów aranżacyjnych jest mniej.
Ostatnio zmieniony września 26, 2014, 7:27 pm przez RafałS, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: rocken » września 26, 2014, 7:25 pm

Na szczęście wychował i ma w swojej katedrze wielu bardzo zdolnych Adiunktów, których najnowsze wykłady bardziej do mnie przemawiają. Ale niech Profesor nabija sobie listę publikacji, nikt mu nie broni. ;)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Duke Robillard Band "Calling All Blues"

Postautor: posener » września 26, 2014, 7:36 pm

RafałS pisze:No i ten zespół: sekcja, klawisze, saksofon


Na tej płycie The Roomful of Blues horn section is back :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości