Devon Allman "Ragged & Dirty"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Devon Allman "Ragged & Dirty"

Postautor: posener » sierpnia 25, 2014, 9:21 am

Płyta ukaże się 14 października. Tym razem ma być bardziej bluesowo. Nagrań dokonano w Chicago, a producentem jest Tom Hambridge. Niespecjalnie cenię faceta i uważam, że gdyby nie nazwisko, to miałby olbrzymi klopot z przebiciem się, ale chętnie odszczekam jeżeli płyta mi się spodoba.
1. Half The Truth
2. Can't Lose'em All
3. Leavin'
4. I'll Be Around
5. Travelling
6. Midnight Lake Michigan
7. Ten Million Slaves
8. Blackjack Heartattack
9. Back To You
10. Times Have Changed
11. Ragged & Dirty
12. Leave The City
Obrazek
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Devon Allman "Ragged & Dirty"

Postautor: KROPLA72 » sierpnia 25, 2014, 5:06 pm

z dotychczasowej twórczości Syna Ojca :) to najbardziej mnie bierze płyta TORCH a reszta to tak sobie... ale gdyby pojawił się u nas to jak najbardziej jestem obecny
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Devon Allman "Ragged & Dirty"

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 25, 2014, 5:49 pm

"Torch" jest dość schematyczne i wtórne, choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych to wielka zaleta :) Devon właściwe, a przede wszystkim oryginale moim zdaniem brzmienie uzyskał na "Space Age Blues", szkoda że tego nie kontynuuje. Poza tym to świetny gość. Świetnie się z nim gadało przy piwku po koncercie w Starym Domu w Domecku. :D Nową płytę oczywiście kupię, choć poprzednia raczej nie powalała.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Devon Allman "Ragged & Dirty"

Postautor: posener » października 18, 2014, 1:37 pm

Miałem okazję raz przesłuchać, do kolejnych nie zdołałem się zmusić, więc może mój odbiór jest mocno przesadzony, ale tej płyty nie uważam nawet za średnią. Uważam ją za okropną, a te zapowiedzi jej rzekomej bluesowości to chyba jakiś żart. Z drugiej strony czytałem niemal entuzjastyczną recenzję na pewnym amerykańskim portalu bluesowym, więc może mam jakieś niezrozumiałe uczulenie na tego gościa.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Devon Allman "Ragged & Dirty"

Postautor: RafałS » października 18, 2014, 4:09 pm

Z tego, co dotychczas słyszałem, to Devon nie ma bluesowego głosu, więc trudno o prawdziwie bluesową płytę. Zresztą prawdziwie rockowy ten jego głos też nie jest. Najlepiej chyba nadaje się do melodyjnych piosenek, być może takich o lekko soulowym zabarwieniu, bo zdarza mu się zaśpiewać podobnie do Glenna Hughesa choć nie tak dobrze. To jeśli chodzi o Devona w ogóle, bo płyty nie znam.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości

cron