Jim Liban & The Joel Paterson Trio „I Say What I Mean”

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Jim Liban & The Joel Paterson Trio „I Say What I Mean”

Postautor: rocken » sierpnia 17, 2014, 4:57 pm

Jim Liban & The Joel Paterson Trio „I Say What I Mean”

Obrazek

Sample:
http://www.cdbaby.com/cd/jimliban

Czy można nagrać w 2014 roku płytę brzmiącą jak nagrania z lat 50 wytwórni Chess Records? To wydawnictwo potwierdza, że można i wcale nie musi to być płyta wypełniona standardami podparta sztuczną cyfrową stylizacją.

Jim Liban to weteran harmonijki z Milwokee nagrodzony w 2013 roku podczas IBC w Memphis. Natomiast Joel Paterson udowodnił już na płytach Cash Box Kings, że jest bardzo stylowym bluesowym gitarzystą. Relatywnie młody człowiek, a można odnieść wrażenie słuchając jego gry, że urwał się z choinki, bo w jego grze nie słychać żadnych naleciałości gigantów rockowej gitary. Natomiast bez trudu odnajdziemy prócz starych mistrzów bluesowej gitary inspirację takimi muzykami jak Django Reinhardt, Chet Atkins, Wes Montgomery.

Wysłuchałem nagrań z tej płyty w przeciągu ostatniego tygodnia wielokrotnie i ciągle sprawia mi frajdę powrót do tych dźwięków. Mocna rzecz w kategorii „Blues” w bieżącym roku.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości

cron