Tadeusz Nalepa To mój blues reedycja

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Tadeusz Nalepa To mój blues reedycja

Postautor: zbymal » listopada 16, 2012, 6:43 pm

Obrazek
Reedycja legendarnego dwupłytowego wydawnictwa, uznanego przez samego artystę za jedno z najważniejszych w całej jego karierze.
Więcej:
http://biesczadblues.pl/tadeusz-nalepa-to-moj-blues-reedycja/
Awatar użytkownika
zbymal
bluesman
bluesman
 
Posty: 309
Rejestracja: sierpnia 18, 2010, 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

Postautor: StS » listopada 17, 2012, 11:53 am

Wbrew reklamom, to nie jest "reedycja legendarnego dwupłytowego wydawnictwa, uznanego przez samego artystę za jedno z najważniejszych w całej jego karierze". To nie jest również (na szczęście) reedycja wydanych w 1991 roku płyt "To mój blues vol. I" i "To mój blues vol. II". To tylko przepakowane dwie płyty z boxu "Tadeusz Nalepa 1982-2002" wydanego przez Metal Mind w 2006 roku.
Dwupłytowy album "To mój blues" z 1989 roku jeszcze nie doczekał się przyzwoitego wydania na CD. Już pisałem o tym na forum, a teraz dodatkowo przedstawię album "To mój blues" za pomocą obrazków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: zbymal » listopada 17, 2012, 2:43 pm

Tak, nie jest to reedycja dwupłytowego albumu z 1989 roku i dziękuję za powrót do historii.
Na CD wydanych przez Metal Mind Productions są umieszczone wszystkie utwory jakie znajdowały się na oryginalnym wydaniu i dodano jeszcze dwa utwory (Ten o tobie film ; Musisz walczyć, musisz wierzyć). Komercja rządzi się swoimi prawami i firmy muszą czymś zwrócić uwagę na swój produkt. Choćby pisząc w zapowiedzi płyt "Reedycja legendarnego dwupłytowego wydawnictwa...", mimo że nie do końca jest, to prawda.
Łezka w oku się kręci, nawet jeśli patrzy się na zdjęcia zrobione oryginałowi...
Dobrze, że płyty takich artystów jak Tadeusz Nalepa są wznawiane i pojawiają się na sklepowych półkach. Niech młodsze pokolenia mają możliwość słuchania tej muzyki, bez względu na to jakie są to kompilacje.
PS: na oryginalnym wydaniu jest mały kruczek. Na naklejce drugiej płyty, na stronie B nie wydrukowano ostatniego utworu "To mój Blues". Ot, taka ciekawostka.
Awatar użytkownika
zbymal
bluesman
bluesman
 
Posty: 309
Rejestracja: sierpnia 18, 2010, 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

Re:

Postautor: rocken » lipca 11, 2014, 7:27 pm

StS pisze:[...]Dwupłytowy album "To mój blues" z 1989 roku jeszcze nie doczekał się przyzwoitego wydania na CD.[...]

To chyba się doczekaliśmy.

http://www.polskienagrania.com.pl/ofert ... oj_blues./
"W kolekcji "Kultowe winyle na CD" prezentujemy kolejny, niewątpliwie kultowy, dwupłytowy album "To mój blues". Jest to reedycja solowego albumu Tadeusza Nalepy, który powstawał w latach 1982-1988."
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Tadeusz Nalepa To mój blues reedycja

Postautor: StS » lipca 29, 2014, 6:30 pm

Doczekaliśmy się - mastering z taśm-matek, kolejność nagrań zachowana, opracowanie graficzne na podstawie oryginalnego projektu. Porządne wydanie, ale już nie napisano "Made in Poland".
Obrazek
Obrazek
Pozostała jeszcze jedna płyta do wznowienia: "Pożegnalny cyrk".
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości

cron