"Otis Taylor's Contraband"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

"Otis Taylor's Contraband"

Postautor: agrypa » marca 1, 2012, 3:22 pm

Dzisiaj pan listonosz przyniosl "Otis Taylors Contraband" Bardzo ciekawa plyta. Stylistyka niezbyt bliska do amerykanskiego bluesa.[choc sa wyjatki] Mocno Afrykanska. Pan Taylor siega, niezwykle umiejetnie, do przeroznych afrykanskich kregow muzycznych. Mam spora plytoteke z muzyka z Afryki. Co region, to inny, zdecydowanie rozpoznawalny styl. Podoba mi sie bardzo wiedza Mister Taylora i wielka umiejetnosc adaptacji afrykanskich kultur w jego sztuce. To prawdziwa muzyczna erudycja. Kilku utworom blisko do "Bialego Afrykanina" ale nie jest to zarzut.
Ciekawy, stylowy wokal Otisa Taylora, znakomici muzycy, zroznicowane a przy tym mieszczace sie w okreslonym kanonie stylistycznym kompozycje. Aranzacje, jak zawsze u Taylora, bez zarzutu. Niebanalne teksty. Mnie plyty slucha sie bardzo dobrze. Osobiscie ja polecam. Gwoli uczciwosci: przyjaciele ktorzy odwiedzili nas dzisiaj stwierdzili ze "Mister Taylor sie powtarza i plyta zbyt przypomina poprzednie". Nie zgadzam sie z ta opinia, mysle jednak ze wypada ja zacytowac.

Obrazek

1. The Devil's Gonna Lie
2. Yell Your Name
3. Look To the Side
4. Romans Had Their Way
5. Blind Piano Teacher
6. Banjo Boogie Blues
7. 2 or 3 Times
8. Contraband Blues
9. Lay On My Delta Bed
10. Your 10 Dollar Bill
11. Open These Bars
12. Yellow Car, Yellow Dog
13. Never Been To Africa
14. I Can See You're Lying

Andrzeju, nasz Ojcze Dyrektorze, Cassie Taylor radzi sobie znakomicie :D
Ostatnio zmieniony marca 1, 2012, 5:58 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 5 razy
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » marca 1, 2012, 3:29 pm

Płyta jest znakomita! Słuchałem jej już z 20 razy i nadal nie mam dość. Mam nadzieję, że mistrz podpisze mi krążek podczas koncertu w Warszawie 18 marca :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Rock-A-Billy » marca 1, 2012, 7:47 pm

Jeszcze nie słyszałem najnowszego albumu. Mam nadzieję, że zakupię na koncercie... :)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości

cron