Wyniki V ankiety Forum Okolice Bluesa 2011

Tradycyjne podsumowanie mijającego roku.

Moderator: mods

Postautor: karambol » lutego 20, 2012, 12:18 pm

Banerek reklamujący nasz plebiscyt „wisiał” na stronie forum przez cały czas trwania głosowania, wysłano też kilka postów przypominających wykorzystując tzw. korespondencję masową czyli do wszystkich zarejestrowanych użytkowników. W związku z powyższym nie sądzę, że był ktoś taki kto nie wiedział o trwającym głosowaniu (no chyba że przez ostatnie półtorej miesiąca nie odwiedzał forum). Zagłosowali ci wszyscy, którzy chcieli zagłosować. Dlaczego tych głosów było tak mało? Nie wiem, może ktoś z tych forowiczów, którzy nie zagłosowali napisze o tym. Ja sam mam kilka przemyśleń w tym temacie. Patrząc na listę tych, którzy oddali swój głos widzę tych najaktywniejszych (piszących regularnie posty). Nie jest tajemnicą, że aktywni na forum są i tacy którzy bluesa niespecjalnie lubią a polskiego szczególnie, zdecydowanie woląc „okolice” i dlatego nie głosowali. Dodając ich do liczby głosujących mamy ok. 65-70 osób i to moim zdanie jest realna siła forum. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Inna rzecz. Ja osobiście uważam, że 2011 to nie był specjalnie owocny rok dla polskiego bluesa. Być może podobne zdanie mięli inni którzy nie byli w stanie rzetelnie podać kandydatur w poszczególnych kategoriach i dlatego nie głosowali. Nie jest to jakiś wydumany problem ponieważ w ankietach od osób, o których wiem, że interesują się tym co na naszym bluesowym podwórku się dzieje nie wszystkie trzy miejsca były wypełnione (czasem wręcz pomijano pierwsze miejsce) a niektóre kategorie zostały nawet zupełnie pozostawione bez typów. Wiele ankiet opatrzonych było dopiskiem podobnym do tego „mam bardzo słabe rozeznanie w ubiegłorocznych bluesowych dokonaniach ale skoro to tylko zabawa to zagłosuje”. Ja sam podając własny głos w ankiecie kierowałem się tym co dany wykonawca w roku 2011 dokonał. Jeżeli był ktoś taki kogo lubię i cenię a w ubiegłym roku nie wykazywał szczególnej aktywności pomijałem go. Być może byli inni, którzy kierując się podobnymi kryteriami nie zdołali skompletować swoich głosów.
Reasumują może to polski blues jest słaby a niska frekwencja jest tylko konsekwencja tego?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: rocken » lutego 20, 2012, 12:33 pm

Może jakieś losowanie nagród wśród glosujących jest w stanie poprawić frekwencje...
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » lutego 20, 2012, 12:38 pm

karambol pisze:Reasumują może to polski blues jest słaby a niska frekwencja jest tylko konsekwencja tego?



To,że polski blues jest słaby, nie jest żadną nowością
( to jest moje zdanie)
Z obserwacji tego forum wiem jednak,ze polski blues ma tu bardzo wielu fanów ,którzy często wywyższają go na każdym kroku .
Byłam pewna,ze w ankiecie dadzą temu wyraz .

Trzeba wyciągnąć wnioski :wink: :lol:
Może najwyższy czas zrobić lub dołączyć do już istniejącej ankiety
- ankietę zagraniczną ?

Przyznam się szczerze,ze podczas wypełniania ankiety TB ,nie skupiałam się zbytnio na polskich kategoriach - ot, po jednym nazwisku w każdej tabelce. W kategorii zagranicznej natomiast wyszalałam się na całego :D
Wypełniając rubrykę - Polska ,męczyłam się.
Wypełniając rubrykę - Zagranica ,miałam dużo przyjemności i fajną zabawę .

Może takich osób jak ja, jest więcej na tym forum ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » lutego 20, 2012, 12:47 pm

rocken pisze:Może jakieś losowanie nagród wśród glosujących jest w stanie poprawić frekwencje...

Myślałem o tym a nawet taką propozycję zgłosiłem oficjalnie z prośbą o "fanty". Nie doczekałem się żadnej reakcji a sam mam trzy płyty do takiego rozdawnictwa czyli bez szaleństwa.
Myślałem też aby ewentualnie w przyszłym roku gdzieś około grudnia zaproponować coś na kształt "kampanii wyborczej" tzn w oddzielnym wątku forowicze mogliby rekomendować zjawiska jakie ich w mijającym roku zainteresowały. Tak aby nic interesującego nie umknęło dla kogoś kto nie jest z polskim bluesem na bieżąco albo tak jak ja ma daleko do ciekawych wydarzeń. Wszystko co piszę nasunęło mi się po dogłębnej analizie wyników z mojego czysto subiektywnego punktu widzenia. Przykład? Bardzo proszę. Jakoś zespół Nie Strzelać Do Pianisty umknął mi i dopiero napływające głosy otworzyły mi oczy. Fantastyczny zespół trzymam kciuki za ich dalszą karierę. Podobnie Joanna Knitter. Inna sprawa. Genialny debiut duetu Przytuła i Kruk ukazał się dawno bo w styczniu 2011 i być może wielu zapomniało o tym i nie skojarzyło, że płyta ta spokojnie łapie się do naszej ankiety i można na nią głosować. „Tribute to Georgie Buck" Limboskiego też jakoś nie zaistniała w ankiecie a warta jest tego. Dlatego być może "kampania wyborcza" dla wielu przypomni o jakimś zjawisku a dla innych po prostu będzie pomocną informacją.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » lutego 20, 2012, 12:55 pm

kora_ pisze:Z obserwacji tego forum wiem jednak,ze polski blues ma tu bardzo wielu fanów ,którzy często wywyższają go na każdym kroku .
Byłam pewna,ze w ankiecie dadzą temu wyraz .

Może dali? Policz sobie ilu takich ludzi o których piszesz jest na forum. 20? 23? Bo chyba nie więcej.
Ostatnio zmieniony lutego 20, 2012, 1:02 pm przez karambol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » lutego 20, 2012, 1:01 pm

kora_ pisze:Wypełniając rubrykę - Polska ,męczyłam się.
Wypełniając rubrykę - Zagranica ,miałam dużo przyjemności i fajną zabawę .
Może takich osób jak ja, jest więcej na tym forum ?

A ja wręcz odwrotnie - za granicą tyle tego jest, że nie wiem na co się zdecydować :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Bluesmaster » lutego 20, 2012, 1:10 pm

Karambol postawił pytanie: może to polski blues jest słaby, a niska frekwencja
jest tylko konsekwencją tego?
50 osób biorących udział w tej ankiecie i niewiele więcej w ankiecie "TB" może
być podstawą do wyciągnięcia takiego wniosku. W rzeczywistości na tym forum
właśnie ok. 50 osób interesuje się tzw. polskim bluesem. Nie ma co się oszukiwać.

Zadajmy sobie pytanie: kiedy ostatnio wydałem kilkanaście złotych na koncert
polskiego wykonawcy? Kiedy ostatnio kupiłem płytę polskiego wykonawcy?
Nie sądzę, aby podniósł się las rąk. Mam kilku kolegów, którzy mają płytoteki
liczące kilka tysięcy płyt. Bluesowych, blues- rockowych. Gdzieś tam w kącie
kryje się wstydliwie kilka pozycji polskich. Ale nie kupionych, "bo ja polskich
płyt nie kupuję". Autentyczne.

Oczywiście, zaraz ktoś powie: bo polskie jest beznadziejne. Bo to kopia, bo to
wtórne. I jeszcze kilka innych argumentów.

Tylko czasem ktoś przytomnie zauważy, że w tym zespole gwiazdy z USA to
najlepszy był polski instrumentalista. Na zastępstwie.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: karambol » lutego 20, 2012, 1:28 pm

Bluesmaster pisze: Ale nie kupionych, "bo ja polskich
płyt nie kupuję". Autentyczne.

Oczywiście, zaraz ktoś powie: bo polskie jest beznadziejne. Bo to kopia, bo to
wtórne. I jeszcze kilka innych argumentów.

Wchodzimy na szerokie pole do dyskusji i narzekania bo ja czytując również fora rockowe znajduję opinie, że generalnie cała polska muzyka jest beznadziejna, wtórna i do niczego.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Bluesmaster » lutego 20, 2012, 2:03 pm

Nie chodzi mi o "szerokie pole do dyskusji i narzekania", tylko o wyzbycie się
złudzeń na temat ankiet podsumowujących "siłę" polskiego bluesa. Po prostu
takie jest realne zapotrzebowanie. Czy tego chcemy, czy nie. Myślę, Karambolu,
że byłbyś bardzo zdziwiony, gdybyś wiedział ile osób ze środowiska- nazwijmy-
"bluesowego" kupuje polskie płyty, a ilu jest kupujących, którzy nie nazwaliby
siebie bluesfanem.
I dlatego na forum OKOLICE BLUESA nie ma nawet kilku procent osób, które
ZNAJĄ, LUBIĄ I DOCENIAJĄ polskiego (cokolwiek to znaczy) bluesa.
I to jest cała diagnoza. Co oczywiście, nie oznacza, że na koncerty nikt nie
chodzi, płyt nikt nie kupuje.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: rocken » lutego 20, 2012, 7:16 pm

Bluesmaster pisze:
Tylko czasem ktoś przytomnie zauważy, że w tym zespole gwiazdy z USA to
najlepszy był polski instrumentalista. Na zastępstwie.


Myślę że wiem o kogo chodzi i też byłem in minus zaskoczony graniem gitarzysty i basisty którego przywiózł do polski ten artysta :wink:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Zdzisław Pająk » lutego 20, 2012, 8:49 pm

Dziękuję za wyróżnienie i bardzo wysokie miejsce w ankiecie w kategorii audycje. Nigdy nie oczekiwałem takich wyróżnień, ale skoro jest - to cieszę się, ze słuchacie dźwięków z Muzycznej Pajęczyny, która jest rozległą i czasem zalśni na niej jakiś brylancik. Pozdrawiam wszystkich :D :D :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 20, 2012, 9:45 pm

Jako osoba niegłosująca napiszę, dlaczego tak to wyglądało, przynajmniej z mojej strony.

Dużo pisałam na forum, ale ciągle ktoś starał się poprawić moje zdanie, bo wiedział lepiej, co uważam. Przestałam więc dużo pisać.
Sporo przeglądałam forum, ale czasami jak czytałam brednie w tematach muzycznych (tzn ktoś recenzuje płytę, a pod swoją recenzją widzi głupie pytania, typu: "naprawdę uważasz, że ta płyta jest taka super"? /przykład jest fikcyjny, chodzi mi tylko o taki ton wypowiedzi), to aż mnie kusiło, żeby skoczyć. Ale postanowiłam sobie: nie, nie będę tego robić. Przeglądanie forum zaczęło mnie więc drażnić.
Potem stwierdziłam, że najlepszą polityką jest słuchanie audycji bez jakichkolwiek komentarzy, a od czasu do czasu mogę sobie dwa razy w miesiącu wejść na forum i coś przeczytać/napisać.
Ale potem zabrakło czasu, zaczęła się zima, praca przed maturą, brak snu, musiałam odpuścić audycje na rzecz odpoczynku przy zamkniętych powiekach, zwanego również snem.

Od forum się po prostu w ostatnim czasie z powyższych powodów odsunęłam, wiedziałam, że ankieta jest, ale nie potrafiłam zebrać się w sobie, żeby wytypować nazwiska. Nie miałam motywacji. Forum odeszło gdzies daleko, daleko na bok, a wolałam spać/oglądać filmy/iść na piwo niż brać udział w ankiecie.
Wiem, że gdybym nie uciekała stąd, wysłałabym nazwiska jak co roku.

A polski blues nie jest słaby... tylko trzeba cedzić. Ale kapel jest kilka, można sobie coś wybrać.

Niestety kolejnym powodem, dla którego zignorowałam ankietę była stagnacja, która dopadła scenę bluesową pół roku temu. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło, nie wydarzyło... dlatego nie było na co głosować. Ci sami ludzie co roku za to, że nagrali w 2010 płytę? Niieee...
Mam nadzieję, że szybko się to odmieni.

Myślę, że kilka innych osób nie wzięło udziału z podobnych powodów co ja, aczkolwiek piszę tylko za siebie.

Gratuluję pierwszym dziesiątkom każdej kategorii i pozdrawiam was serdecznie :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Marek "Dziki" » lutego 20, 2012, 10:09 pm

Chciałbym podziękować za to, że to, co wypisuję od czasu do czasu na tym forum nie przeszło bez echa. Nawet przez chwilę nie przypuszczałem, że moje przekornie spisane zabawne wrażenia z imprezy LW&B zaistnieją w ogóle w ankecie i że uplasują się na tak wysokiej pozycji. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie, ale i satysfakcja. Jeszcze raz wszystkim głosującym na mój tekst dziękuję. A całą rzeszę forumowiczów pozdrawiam.
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: kora » lutego 20, 2012, 10:17 pm

Jednym słowem, mamy super forum...ktoś wpada na 5 minut, narobi zamieszania i ...zlizuje śmietankę z wisienki na torcie, które to forum buduje przez cały rok - gratuluję !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » lutego 20, 2012, 10:21 pm

A myślałem, że wisienki na torcie są najlepsze :)
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MuZzY-k » lutego 20, 2012, 11:11 pm

A ja chciałem serdecznie podziękować, za oddane na mnie głosy i pogratulować wszystkim laureatom :)
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Marek "Dziki" » lutego 20, 2012, 11:29 pm

kora_ pisze:Jednym słowem, mamy super forum...ktoś wpada na 5 minut, narobi zamieszania i ...zlizuje śmietankę z wisienki na torcie, które to forum buduje przez cały rok - gratuluję !

I całą radość diabli wzięli. :evil:
Kora. Jak ktoś ma to coś, to go od razu zauważą. Bez tego choćby głową w ścianę. Może trzeba sie bardziej postarać, a nie tylko przypinać łatki każdemu. Takiej kategorii w ankiecie nie było. :roll: Potrafisz wszystko spaprać. :( W tym jesteś najlepsza. A ja naiwny myślałem, że dawne anse minęły bezpowrotnie. :? I jak tu sie dziwić, że tak mało osób głosuje w ankiecie i czynnie sie udziela. Może z obawy, ze Kora go i tak spuści do szamba? :)
Przepraszam wszystkich za te słowa, ale zachowanie Kasi przekroczylo moje stany wyrozumiałości.
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: kora » lutego 21, 2012, 1:01 am

eee.... sorry za mą bezczelność , jak mogłam :roll: !!!!!
Przepraszam laureata :(

Marek "Dziki" pisze: Potrafisz wszystko spaprać. :( W tym jesteś najlepsza.


Ot, cała ja ................

Albo ktoś mnie lubi, albo nie - proste

Fanfary w dziale obok ......
Ostatnio zmieniony lutego 21, 2012, 1:13 am przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Agrypina » lutego 21, 2012, 1:12 am

Stany zjednoczone wyrozumialosci Marka Dzikiego.
Agrypina
blueslover
blueslover
 
Posty: 713
Rejestracja: listopada 22, 2010, 8:01 pm
Lokalizacja: Krakow/Southampton

Postautor: Marek "Dziki" » lutego 21, 2012, 8:04 am

kora_ pisze:eee.... sorry za mą bezczelność , jak mogłam :roll: !!!!!
Przepraszam laureata :(

Marek "Dziki" pisze: Potrafisz wszystko spaprać. :( W tym jesteś najlepsza.


Ot, cała ja ................

Albo ktoś mnie lubi, albo nie - proste

Fanfary w dziale obok ......


Nawet nie bedę tego komentować. Nie chce mi sie Kora z Tobą gadać. Szkoda, że zraziłaś do forum kolejną osobę. Rób tak dalej, a będziesz miała swoje wasne forum..........jednoosobowe. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: piast » lutego 21, 2012, 8:44 am

W imieniu Doroty i swoim chciałbym wszystkim podziękować za oddane na nas i nasz festiwal głosy :wink:
Jednak uważamy, że z ''osobowością roku'' w tak zacnym gronie forumowiczów to jednak szanowną brać poniosło :lol:
Jeszcze raz wielkie dzięki
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: Paweł Stomma » lutego 21, 2012, 9:32 am

Gratuluję wszystkim laureatom i dziękuję za głosy oddane na Breakmaszynę i na mnie. :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Luke » lutego 21, 2012, 10:08 am

Dziękuję bardzo za oddane głosy!
Jest mi tym bardziej miło, że ktoś w ogóle głosował na gitarzystę Smokestack mimo ciszy...
Zrekompensujemy to w bieżącym roku 2012! :)

GRATULUJĘ wszystkim wyróżnionym w ankiecie!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Mago » lutego 21, 2012, 10:14 am

Czesc,
Ja tez w imieniu swoim i Błażeja bardzo Wam wszystkim głosujacym na nas dziekujemy. Jestesmy naprawde baardzo mile zaskoczeni:) Nasze dwa utwory w pierwszej siódemce utworów okołobluesowych to jest to! Miło! Adam dzieki, ze zawsze jestes z nami:)
A teraz w swoim imieniu (bo nie wiem jakie byłyby typy Pawliny:) gratuluję chłopakom z Harmonijkowego Ataku, bo to jest muzyczny cios, który jednak z wg mnie z bluesem nie ma wiele wspolnego, Karolinie Cygonek, bo ja uwielbiam, i jest zawsze moja wokalistka nr 1, Wisni bo mnie zaskoczył swoim obecnym śpiewaniem, Jagusiowi bo tak:).
Pozdrawiam serdecznie

P.S. Karambol proszę, ogarnij to całe zamieszanie swoją madroscią!
Make peace not war !
... joyful sound in my soul ...
http://www.werbinskapawlina.com/
Awatar użytkownika
Mago
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: lutego 10, 2005, 10:52 pm
Lokalizacja: SOPOT

Postautor: jj jogi » lutego 21, 2012, 11:40 am

Hej Ludzie! Ja to ogarnę swoją mądrością:)
Kolejna ankieta, kolejne dyskusje… Może warto sprawę w ogóle przemyśleć, trochę wyluzować z komentarzami. To przestaje być zabawa kiedy się czyta pewne wypowiedzi ludzi którym podobno zależy na całej sprawie. Spokojnie, świat się nie zawali bo nie wygrali Ci którzy powinni… Aż głupio dziękować za głosy… Uspokajam tych którym pewne wyniki nie pasują – to tylko głos (choć ważny) 50 osób, nie musi być miarodajny dla całego kraju i świata Szerszy elektorat wybrałby innych. Ja też uważam że wybieranie co roku między Jagusiem, Miarką, Kozłowskim czy innym Cichońskim może już nudzić. Może zrezygnować z tych kategorii i wskazywać tylko młode pokolenie, odkrycia – mnie to kiedyś pomogło, pomoże i młodzieży, dla nich to ważne. My stare zgredy już się nawygrywaliśmy i nie powiem że spływa to np. po mnie jak po kaczce (wręcz przeciwnie – cieszę się z Waszych głosów) ale umówmy się - wspierajmy lepiej młodzież! Staruchy niech trzymają poziom i dają przykład młodzieży. A może wprowadzić kategorię Artystka/Artysta roku. To trochę szersze spojrzenie – poziom wykonawczy, oddziaływanie na koncertach, własna twórczość, aktywność itp… Ale pewnie i tu doszło by do kłótni po ogłoszeniu wyników
Inna sprawa – odnośnie na przykład Harmonijkowego Ataku – wygrywa zespół „mało bluesowy” ktoś mówi. Już nie raz dyskutowano na forum o tym co bluesem jest a co nie. Ludzie – żyjemy w Polsce, tu się urodziliśmy i gramy tak jak gramy. Toż to ankieta OKOLIC BLUESA a nie Najprawdziwszego Bluesa na Świecie. Polski blues to polskie zespoły, polskie kluby i festiwale, płyty wydawane w Polsce. Blues mieszka w Polsce jak śpiewa klasyk:) No może gorszy ten blues, nie taki jak ten prawdziwy amerykański, no trudno. Inny po prostu i już. To ciągłe analizowanie tej muzyki jest śmieszne. To pewne zjawisko społeczno – rynkowe symbolicznie nazwane Polskim Bluesem. Takie jest i inne nie będzie. Jakoś nigdy żaden organizator imprezy bluesowej czy właściciel klubu bluesowego nie powiedział mi – nie zagrasz u mnie bo nie grasz prawdziwego bluesa… Ludzie przychodzą, bawią się. My muzycy mamy dobrze zrobić swoją robotę i git. Tak się to kręci. Dajmy spokój z tymi analizami. Stworzył się bluesowy rynek i on to weryfikuje czy nam się to podoba czy nie, jedni zapełniają kluby inni nie. To jest prawdziwy sprawdzian dla artystów a nie opinia na forum czy miejsce w ankiecie. Poza tym - patrzmy na całą sprawę tych wyników z większym dystansem, perspektywą następnych 20, 30 lat... Wtedy okaże się kto jeszcze daję radę, co prezentuje itd... Myślę ze taki Jurek Styczyński czy Leszek Cichoński mogliby opowiedzieć o "słodkim" życiu muzyka z wieloletnim stażem który tuła się rok w rok po kraju, jakoś wiąże koniec z końcem a mimo to utrzymuje wysoki poziom wykonawczy. To są giganci a nie tam Jagusie...
Sprawa trzecia – może trochę podnieść rangę ankiety (jeśli ma funkcjonować dalej) i całą zabawę zakończyć jakimś koncertem laureatów. Może na trochę innej zasadzie niż Blues Top w Chorzowie. Niech laureaci stworzą zespół i wykonają w różnych konfiguracjach np. 15 numerów. Może być fajna zabawa. Trzeba się będzie postarać, przygotować, dla muzyków może być bardzo inspirujące granie w przypadkowym składzie. Ja wiem ze to znowu problem kasy, organizacji itp… No ale może warto o tym pomyśleć. No nic, wszystkim życzę dużo dobrej zabawy i przyjemności ze słuchania muzyki. Gratulacje dla laureatów, szacunek dla organizatorów za włożoną pracę! PozdroWienia i miłych muzycznych wrażeń w tym roku!
Awatar użytkownika
jj jogi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: października 10, 2005, 8:03 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: rocken » lutego 21, 2012, 12:33 pm

Podobno o gustach się nie dyskutuje ale formuła wszelakich internetowych grup dyskusyjnych to właśnie chyba wymiana poglądów na tematy o profilu danego forum internetowego. Nie widzę powodu aby wszyscy mieli robić dobrą minę.

A z ankiety wynika jednak że dość kiepsko z tym „polskim bluesem” i ich zwolennikami skoro płyta która miażdży w rankingach to cover band z utworami w większości pop-rock. No i kolejna dziwna rzecz to że właśnie fani tego „polskiego bluesa” nie głosują na tych kilka płyt wydawanych naprawdę około bluesowych tylko wolą coś z pogranicza rocka/pop/funk może jednak nie lubią bluesa ?
Już chyba lepiej dużo ma się polski rock bo chyba już dużo więcej się dzieje i płytami roku raczej nie są płyty z coverami tylko autorski materiał.

PS. Rok temu płytą roku były utwory Tadeusza Nalepy :wink:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » lutego 21, 2012, 12:57 pm

w tym roku nagrajcie coś Dżemu pewnie gawiedzi się spodoba :twisted:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » lutego 21, 2012, 1:11 pm

Marek "Dziki" pisze:
Nawet nie bedę tego komentować. Nie chce mi sie Kora z Tobą gadać.


A jednak komentujesz :lol:
Nikt mnie na tym forum nie śmieszy bardziej niż Twoja osoba :wink:
100% kabaretu :lol: ( to nie przytyk , to pochwała :lol: )

"kobieta mnie bije " - resztę sobie dopisz sam .
Mam nadzieję,ze jesteś w stanie wykaraskać z siebie te odrobiny humoru, które ponoć masz :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Rakiet » lutego 21, 2012, 1:20 pm

Marek "Dziki" pisze:
kora_ pisze:Jednym słowem, mamy super forum...ktoś wpada na 5 minut, narobi zamieszania i ...zlizuje śmietankę z wisienki na torcie, które to forum buduje przez cały rok - gratuluję !

I całą radość diabli wzięli. :evil:
Kora. Jak ktoś ma to coś, to go od razu zauważą. Bez tego choćby głową w ścianę. Może trzeba sie bardziej postarać, a nie tylko przypinać łatki każdemu. Takiej kategorii w ankiecie nie było. :roll: Potrafisz wszystko spaprać. :( W tym jesteś najlepsza. A ja naiwny myślałem, że dawne anse minęły bezpowrotnie. :? I jak tu sie dziwić, że tak mało osób głosuje w ankiecie i czynnie sie udziela. Może z obawy, ze Kora go i tak spuści do szamba? :)
Przepraszam wszystkich za te słowa, ale zachowanie Kasi przekroczylo moje stany wyrozumiałości.


chyba zbyt śmiało wziąłeś słowa kory do siebie ;-)
dotyczyły raczej wypowiedzi RockOnCellBlock, nie wydały mi się też szczególnie złośliwe..
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: azazzello » lutego 21, 2012, 1:57 pm

Stara, dobra, rootsowa szkola rozwiazywania problemow miedzy bluesmanami: w 1 minucie 30 sekundzie problem znika w ulamku sekundy, bez forum i internetu. Nie ma "to-tamto", blues to nie muza dla "mientkich" :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=SmxTbcnW6bY
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa 2011

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość