Blue Oyster Cult

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Blue Oyster Cult

Postautor: Ozrzon » lipca 1, 2011, 10:21 am

Cześć !

Już od jakiegoś czasu uporczywie staram się przekonać ludzi, że ten zdaje mi się słabo znany band gra kawał dobrej muzy. Postanowiłem sprawdzić jak sprawa ma się na forum, znacie ? lubicie ? podzielcie się opinią :)

Coś na zachętę:
http://www.youtube.com/watch?v=5V7KPZtcOVQ

Dla mnie jako gitarzysty wyjątkowo imponująca jest technika i smak tego Pana - Donald "Buck Dharma" Roeser. Zespół funkcjonuje do dziś, choć nie wypełnia już wielkich sal. Chłopaki koncertują widać dla rzeszy wiernych fanów.

Pozdrawiam.
Ozrzon
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 1:39 pm
Lokalizacja: Otwock

Postautor: Robert007Lenert » lipca 1, 2011, 10:41 am

Ja znam od wielu lat, ale juz dosyc dawno nie sledze.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: azazzello » lipca 1, 2011, 11:08 am

Pewnie, ze znane, kiedys lubiane i osluchane, ale ja juz jestem gdzie indziej, wole blizej zrodla :wink:
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 1, 2011, 1:47 pm

Ozrzon pisze:Cześć !

Już od jakiegoś czasu uporczywie staram się przekonać ludzi, że ten zdaje mi się słabo znany band gra kawał dobrej muzy.


Słabo znany :?: Chyba tylko w Polsce...ale, cóż w Trójce nie puszczali, a RadiuZet tym bardziej :) Lata odcięcia od świata w czasach komuny zrobiły swoje i muzyka wielu wartościowych wykonawców do nas nie dotarła. Dlatego też ludzie znają Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple, ale już przy Humble Pie, Blue Oyster Cult czy Cactus wielu robi krowie oczy.

Świetny band, jeden z pionierów heavy metalu. Mnie przekonywać do niego nie trzeba :) :) :)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: RafałS » lipca 1, 2011, 3:06 pm

Rock-A-Billy pisze:Lata odcięcia od świata w czasach komuny zrobiły swoje i muzyka wielu wartościowych wykonawców do nas nie dotarła. Dlatego też ludzie znają Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple, ale już przy Humble Pie, Blue Oyster Cult czy Cactus wielu robi krowie oczy.


Jeśli chodzi o Cactusa, to i za ocenem wielu ludzi zrobi krowie oczy, bo kapela nie odniosła wielkiego sukcesu. Humble Pie świeciło jaśniej, ale dość krótko (mam na myśli składy ze Stevem M.) Ale z Blue Oyster Cult coś jest na rzeczy. W USA to wielki zespół, zdaje się, że UFO nagrało swoją kultową koncertówkę "Strangers In the Night" grając właśnie jako support BOC, co dobrze podsumowuje sprawę. Pionierzy metalu - też - ale dla mnie przede wszystkim świetny hardrock. Czemu tak mało popularni w Polsce? Może to kwestia specyficznych wokali, może tego, że łatwiej się wciągnąć w ich muzykę jak się choć trochę zna angielski i można docenić ten charakterystyczny śmieszno-straszny nastrój tekstów? Wydaje mi się, ze to trochę band dla koneserów, taki hardrockowy odpowiednik Steely Dan.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Paweł Stomma » lipca 1, 2011, 3:12 pm

A ja to własnie z lat 70/80 pamiętam Blue Oyster. Wydaje sie, ze był dość znany. Miałem nawet jakąs płytę, koncert bodajże, gdzie gościnnie udzielał sie Robbie Krieger z Doorsów.
Do Zepów, czy Purpli trudno porównać, bo to przeciez zespoły przebojowe były :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: Paweł Stomma » lipca 1, 2011, 3:17 pm

RafałS pisze:Jeśli chodzi o Cactusa, to i za ocenem wielu ludzi zrobi krowie oczy

Tak, a podobnie jest przeciez z niezmiernie popularną kiedyś u nas, Budgie, która na zachodzie była czyms w rodzaju zespołu "dla wtajemniczonych". :D
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: J.F.G. » lipca 1, 2011, 3:26 pm

Fajna kapelka, którą poznałem zupełnie przypadkiem przy okazji skeczu z Christopherem Walkenem i Oysters pod tytułem "More cowbell"... i tak jak ich poznałem to przez kilka dni hulała mi w głowie melodyjka z "Don't fear the reaper" jeśli dobrze pamiętam... w końcu żeby ją przegnać odpaliłem inny kawałek, i następny, i następny... warto ;)
Pozdrawiam.
...lubię ten smak.
Awatar użytkownika
J.F.G.
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: czerwca 13, 2010, 3:52 pm
Lokalizacja: w krótce Gdańsk (ich hoffe so...)

Postautor: RafałS » lipca 1, 2011, 3:37 pm

Też usłyszałem najpierw "Don't Fear The Ripper" na jakiejś składance rockowych hitów z lat 70-tych. Tuż obok był "Frankenstein" Edgara Wintera - nieźle do siebie pasowały.

A znacie ich ostatni album studyjny, sprzed 10 lat - "The Curse of the Hidden Mirror"? Całkiem niezły (choć trochę zbyt łagodny) a jakoś bez echa przeszedł wtedy, prawda?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 1, 2011, 4:55 pm

Paweł Stomma pisze:
RafałS pisze:Jeśli chodzi o Cactusa, to i za ocenem wielu ludzi zrobi krowie oczy

Tak, a podobnie jest przeciez z niezmiernie popularną kiedyś u nas, Budgie, która na zachodzie była czyms w rodzaju zespołu "dla wtajemniczonych". :D


Dlatego, że ktoś sprowadził Budgie do Polski, reklamując jako "wielką gwiazdę", a publiczność spragniona takiej muzyki łykała wszystko. W rzeczywistości to drugorzędny band, który miał niezłe momenty . Osobiście nie przepadam.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: Paweł Stomma » lipca 1, 2011, 5:11 pm

Rock-A-Billy pisze:Dlatego, że ktoś sprowadził Budgie do Polski, reklamując jako "wielką gwiazdę", a publiczność spragniona takiej muzyki łykała wszystko.

Nie, nie. Jak "ktos sprowadził" to pozycja tej kapeli była już u nas ugruntowana. To raczej wpływ redaktorów z "Trójki" którzy prezentowali muzykę. :) Polacy lubili hardrockowe brzmienie, ktoś ich odkopał i poszło. Ja uwielbiam, niekoniecznie za wirtuozerię (nie ma) :) czy kompozycje (katują jeden riff do zajechania) ale za nieprawdopodobną energię zawarta w tej muzyce. Zresztą to był kultowy (i dla wtajemniczonych wlaśnie) zespół pierwszych trashowców! :)
Ale to offtop oczywiście.
Pozdrawiam
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Robert007Lenert » lipca 1, 2011, 5:22 pm

A w Trojce to oni byli grani. Co ciekawe ja poznalem BOC wlasnie w Trojce za sprawa audycji Wojciecha Manna. Zreszta wiele poznalem sluchajac Manna, Janiszewskiego i Kaczkowskiego. To swego czasu byla trojka prezenterow , ktorzy mieli na mnie najwiekszy wplyw. A kolejnosc nazwisk nie jest tutaj istona. Rownie dobrze moge napisac Kaczkowski, Mann, Janiszewski badz Janiszewski, Kaczkowski, Mann.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: RafałS » lipca 1, 2011, 7:04 pm

Robert007Lenert pisze:Ja znam od wielu lat, ale juz dosyc dawno nie sledze.


Znasz, ale czy lubisz? :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Robert007Lenert » lipca 1, 2011, 7:29 pm

RafałS pisze:
Robert007Lenert pisze:Ja znam od wielu lat, ale juz dosyc dawno nie sledze.


Znasz, ale czy lubisz? :wink:
Nigdy nie przepadalem. Zreszta mam awersje do wiekszosci amerykanskich grup z kregu hard rocka. Nie odpowiada mi melodyka.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: marecki » lipca 1, 2011, 7:45 pm

Rock-A-Billy pisze:
Paweł Stomma pisze:
RafałS pisze:Jeśli chodzi o Cactusa, to i za ocenem wielu ludzi zrobi krowie oczy

Tak, a podobnie jest przeciez z niezmiernie popularną kiedyś u nas, Budgie, która na zachodzie była czyms w rodzaju zespołu "dla wtajemniczonych". :D


Dlatego, że ktoś sprowadził Budgie do Polski, reklamując jako "wielką gwiazdę", a publiczność spragniona takiej muzyki łykała wszystko. W rzeczywistości to drugorzędny band, który miał niezłe momenty . Osobiście nie przepadam.


Drugorzedny?! Dlaczego tak sadzisz. Pamietasz ten koncert?
Pawel ma racje. W brytanii to zespol kultowy...
marecki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: maja 10, 2004, 4:52 pm
Lokalizacja: Buxton (UK)

Postautor: radek » lipca 1, 2011, 7:47 pm

Ja też z Trójki znam BOC. Za "dawnych dobrych czasów" jak puszczano całe płyty nagrałem sobie koncertówkę Some Enchanted Evening. Do dzisiaj to jedna z moich ulubionych płyt koncertowych. Mam jeszcze Extraterrestial Live, ale to już nie to. Studyjne też już nie tak bardzo.
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: kora » lipca 1, 2011, 8:00 pm

Rock-A-Billy pisze:( Budgie) W rzeczywistości to drugorzędny band, który miał niezłe momenty . Osobiście nie przepadam.


Może i drugorzędny , coś musi być na rzeczy, bo wielu moich znajomych twierdziło swego czasu, to samo :twisted:
( pewnie do dziś nie zmienili swego zdania )

Ja kiedyś, wiele lat temu lubiłam ten band ( wyciszał mnie )
Do dziś dobrze pamiętam , ba nadal znam na pamięć, Tą płytę .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Ozrzon » lipca 9, 2011, 11:18 am

Cóż, cieszę się, że temat sie jakoś rozwinął :) Tak mi się właśnie zdaje, brak popularności BOC w Polsce jest do wytłumaczenia, można to przełknąć. Tylko dlaczego nie zrobili większej "furory" na świecie ? Duże (moim zdaniem) umiejętności muzyczne i świetne, pełne energii wykonania koncertowe, rozbudowane kompozycje... może to właśnie przez ten specyficzny nastrój budowany przez ich teksty i dźwięki ? może przez brak tak wyraźnej osobowości scenicznej jak Page&Plant, Blackmoore etc. ? Czy też niedobór skandali i zwyczaju obnoszenia się z narkotykami ?

Wiem, że moja wiedza o Kulcie Niebieskiej Ostrygi ( jedna z dziwniejszych nazw jaką słyszałem :P ) poza muzyką jest niewielka, więc jeśli piszę głupoty - to z niewiedzy, poprawcie mnie :)

Pozdrawiam
Ozrzon
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 1:39 pm
Lokalizacja: Otwock

Postautor: radek » lipca 14, 2011, 9:33 pm

To jeszcze moja ulubiona wersja, mojego ulubionego utworu z mojej ulubionej płyty BOC - Astronomy (tylko do posłuchania)

http://www.youtube.com/watch?v=t3YehBkrXNw
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: Ernie » lipca 14, 2011, 10:43 pm

"Imaginos", mało doceniana płyta tego bandu, a jednak znakomita ! Mroczne, wciągające, "zamczyskowe" klimaty - esencja BOC ; )
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Re: Blue Oyster Cult

Postautor: Ozrzon » października 20, 2013, 1:21 pm

Odkopane xD Bo chciałem pokazać Wam mój cover Burnin' For You :)

http://www.youtube.com/watch?v=1zzLLXT43aw
Ozrzon
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 1:39 pm
Lokalizacja: Otwock


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości