Dża Dża Blinks - fajne polskie brzmienie

Nowości, ciekawostki i fascynacje muzyczne z bliższych i dalszych okolic bluesa

Moderator: mods

Dża Dża Blinks - fajne polskie brzmienie

Postautor: Idee Fixe » czerwca 19, 2013, 5:29 am

Choć to bardziej rythm&blues to i tak bliżej tej muzyce do blues niż do rocka :)

"Odkryłem" fajny zespół
Dża Dża Binks
http://www.youtube.com/watch?v=L0-euee-WA4
http://www.youtube.com/watch?v=XbeNL2S5qu4

Prosto, bez pretensji, rythm&bluesowo z popowym zacięciem :)

pozdro

PS
I w tej muzyce nasza rodzima mowa wyjątkowo dobrze jest dopasowana do rytmu piosenek!
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: TITO » czerwca 19, 2013, 6:25 am

Znam kapele, bo znam Krzyśka Forbota - bydgoskiego gitarzystę, który tam gra! Zawsze mi się podobały jego projekty, ale one z bluesem mają niewiele wspólnego! To jest zawsze raczej takie granie w stylu amerykańskich soft metalowych kapel! Gitarowo, melodyjnie, z chwytliwym refrenem, bardzo fajnie! Wspomniany Krzysiek to przez lata techniczny PARTyzanta i Zdrowej Wody! Podoba mi się to, że chłopaki zmontowali w końcu skład, zaszyli się, zrobili materiał i ruszyli z kopyta robiąc wszystko tak jak powinno to mniej więcej wyglądać. Nie jeżdżą po jakiś śmiesznych festiwalach, aby brać udział w konkursach, których nikt nie słucha i nie liczą na cud! Całą energię pchają w reklamę i marketing w swojej okolicy, wszędzie ich pełno, a zaczęli zupełnie niedawno!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odkrycia i niespodzianki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości