Andrzej Siewierski, lider Azyl P., odszedł od nas...

Pożegnania, wspomnienia...

Moderator: mods

Andrzej Siewierski, lider Azyl P., odszedł od nas...

Postautor: Irek Graff » grudnia 31, 2007, 3:55 pm

Smutne wiadomości docierają i w Sylwestra...


Andrzej Siewierski

- wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów, współzałożyciel grupy "Azyl P.".
Urodzony 19 lipca 1964 roku.
28 grudnia 2007 popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg.
Chyba dziś dopiero pojawiła się wiadomość w mediach.

Obrazek

http://andrzejsiewierski.com.pl

Byłem kiedyś dawno temu na koncercie Azylu P.
To była często prosta muzyka, ale melodyjna i przebojowa.
Teksty na LP "Nalot" obnażały
"siermiężność końca stanu wojennego, brak wiary w lepszą przyszłość".
Nawet kilkanaście tygodni temu zakupiłem ich przekrojowe CD:
"Życie na topie 1983-1988"

Mroczny utwór "Kara śmierci" z fragmentem tekstu
"tak bardzo chciałbym zostać tu, jak zawsze znów zobaczyć Cię..."
pozostaje mi mocno w pamięci...

Poszukajcie tego.
"Chyba umieram" (bardzo ciekawy początek, dlaczego nie ma tego na tym CD przekrojowym?!), "Twoje życie" - też warto posłuchać...

Kurcze, szkoda faceta...
Miał bardzo ciekawy, oryginalny głos.
W 2007 nagrał solowy album pt. "Samotny żagiel".
http://andrzejsiewierski.republika.pl/t ... front.html

"Czeka na mnie świat":
http://www.youtube.com/watch?v=vmLI-mvguW8
- ależ gorzko to brzmi:

"Czeka na mnie świat"
ostatni pociąg odszedł i zostałem sam
na peronie, który tak dokładnie znam
w butelce trochę wódki mały łyk
i jest juz późno, co będzie jutro gdy znów nadejdzie świt
a jeszcze wczoraj chciałem, miałem po co żyć
dla ciebie serce moje zawsze będzie bić

miałem przyjaciół wielu, to juz nie ten czas
miałem dziewczynę śliczną, też zostałem sam
miałem gitarę i do dzisiaj jeszcze mam
jest zawsze blisko przy mnie, trochę na niej gram
ale ja wciąż nadzieję zawsze będę miał
że wrócę znów na peron, który dobrze znam
o! czeka na mnie świat
o! czeka na mnie świat...

http://www.youtube.com/watch?v=zxFI6buuYhE
http://www.youtube.com/watch?v=iHsIwgHM5as

Coś ostatnio mamy jakoś niebezpiecznie dużo tych samobójstw wśród muzyków...


---
Azyl P.
(chociaż na wspomnianej płytce jest wszędzie Azyl P to poprawna nazwa chyba jest jednak z kropką na końcu)
powstał w 1982 w Szydłowcu, składał się z czterech członków, wcześniej muzyków zespołów The Pockets i Rezerwuar. Pierwszy skład Azylu tworzyli: Andrzej Siewierski (gitara, wokal), Leszek Żelichowski (gitara), Darek Grudzień (bas) i Marcin Grochowalski (perkusja).

Rok później Azyl P. zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów, którego pomysłodawcą i przewodniczącym jury był legendarny Franciszek Walicki. Koncert finałowy odbył się w warszawskim kinie Klub podczas którego z finałowej dziesiątki wykonawców biorących udział w turnieju jury wyłoniło zwycięzców - dwa zespoły, przyznając im dwie równorzędne drugie nagrody, nie przyznając nagrody pierwszej. Tymi zespołami był Azyl P. i Klaus Mittwoch. Nagrodą za zwycięstwo była sesja nagraniowa w studiu firmy Tonpress gdzie Azyl P. nagrał dwa utwory: "Twoje Życie" i "Chyba umieram". Ten drugi bardzo szybko trafił na listę przebojów radiowej Trójki gdzie w ciągu kilku tygodni uplasował się na ósmym miejscu. Po sukcesie "Chyba umieram" decydując sie na emigrację zespół opuścił Leszek Żelichowski, a jego miejsce zajął gitarzysta grupy Madame - Jacek Perkowski. W tym samym czasie managerami Azylu P. zostali Grzegorz Kuczyński i Robert Tomaszewski.

Jesienią 1983 roku w studiu Tonpressu Azyl P. dokonał nagrań kolejnych dwóch piosenek: "Och Lila" i "Kara Śmierci". "Och Lila" stając się jednym z najbardziej dynamicznych utworów polskiej muzyki rockowej szybko znalazł się na trzecim miejscu Listy Przebojów Trójki.

1984 to rok największego przeboju grupy "Małej Maggie". Dzięki niemu Azyl P. osiągnął szczyty popularności w Polsce - nie kwestionowane pierwsze miejsce telewizyjnych Przebojów Dwójki i drugie listy radiowej Trójki. Do dziś Azyl P. kojarzony jest z tym utworem,
po dwudziestu latach nadal przypominany jest przez stacje radiowe i telewizyjne.
Sukces Azylu P. ugruntowała duża trasa koncertowa podczas której dokonano nagrań na pierwszą długogrającą płytę zespołu Live, na której znalazły się największe przeboje grupy. Wbrew oczekiwaniom fanów niski nakład płyty wydanej przez Klub Płytowy Razem ograniczył jej dostępność i popularność zespołu. Wiosną 1985 roku Azyl P. nagrał kolejny singiel na którym znalazły się "I znowu koncert" i "Nic więcej mi nie trzeba". Ich ograniczona do minimum promocja radiowa spowodowała coraz większą niechęć muzyków do nowych produkcji. Jednak w październiku tego roku zespół postanowił nagrać swoją pierwszą studyjną, długogrającą płytę zatytułowaną Nalot. Muzycznie nowy materiał zawierał dużo cięższy charakter połączony z tekstami utwotów, których treść obnażała siermiężność końca stanu wojennego, brak wiary w lepszą przyszłość ("Nasz jedyny świat", "Praca i dom"). Nagrania jedenastu piosenek dokonano w studiu Teatru Stu w Krakowie w ciągu czterdziestu godzin. Bez żadnej promocji radiowej Nalot rozchodzi się w ograniczonym nakładzie 1000 egzemplarzy głównie wśród wiernych fanów zespołu.

Rok 1986 to początek końca Azylu P. Podczas jednego z koncertów wskutek wysiłku Marcinowi Grochowalskiemu odkleiła się siatkówka oka co wyeliminowało go z muzycznej aktywności. Jego miejsce zajął Jarosław Szlagowski znany głównie z Oddziału Zamkniętego i Lady Pank. Zmęczeni całą sytuacją muzycy postanawili zakończyć działalność zespołu.

Źródła:
pamięć smutnie odświeżona
www.azylp.com.pl
http://www.lastfm.pl/music/Azyl+P.
Ostatnio zmieniony grudnia 31, 2007, 5:03 pm przez Irek Graff, łącznie zmieniany 6 razy
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: gorzka » grudnia 31, 2007, 4:15 pm

Ja już wczoraj o tym czytałam :(
'some people are just born with tragedy in their blood'
Awatar użytkownika
gorzka
blueslover
blueslover
 
Posty: 778
Rejestracja: maja 6, 2006, 4:31 pm
Lokalizacja: Mszana Dolna

Re: Andrzej Siewierski, lider Azyl P., odszedł od nas...

Postautor: johensbravo321 » października 10, 2020, 6:12 am

If you’re trying to access your wireless router or find out your network settings, you’re on the right page. In this guide, I’m going to show you how to find out the information that you need, from practically any device connected to your network. This includes showing you how to find you your 192.168.l.254 router ip address, as well as deciphering your device’s IP details, too.

For More Information Visit Our Site: 192.168.1.254
johensbravo321
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: września 10, 2020, 7:16 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odeszli...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości

cron