Big Time Sarah.

Pożegnania, wspomnienia...

Moderator: mods

Big Time Sarah.

Postautor: Felix » czerwca 15, 2015, 12:19 am

Podaję za "Twoim Bluesem".

Wczoraj w Chicago, w wieku 62 lat zmarła Big Time Sarah.

Była jedną z wokalnych twarzy Chicago ostatnich kilku dekad, jedną (obok m.in. Shirley Johnson, Zora Young, Bonnie Lee, Pat Scott) z wokalistek zaliczanych do grona „Red Hot Mamas” których klasycznego bluesowego śpiewu można było regularnie słuchać w najbardziej popularnych w Windy City klubach, jak „Blue Chicago”, „Kingstone Mines” czy B.L.U.E.S.
Muzyczną karierę zaczynała w chórze gospel na chicagowskim South Side a w wieku 14 lat śpiewała już bluesa w the Morgan's Lounge Club. W latach 70. ub. wieku współpracowała z zespołami takich liderów, jak Magic Slim, Buddy Guy, The Aces, Junior Wells, Erwin Helfer, Sunnyland Slim. Pierwszą płytę nagrała w 1982 r. dzięki pomocy pianisty Sunnylanda Slima. Była to „Blues with the Girls” na której śpiewały także Zora Young i Bonnie Lee. Od końca lat 80. śpiewała z zespołami Johna Primera oraz z własnym The Big Time Express. Nagrała z nim kilka płyt dla wytwórni Delmark. W czerwcu 2000 roku Big Time Sarah & BTS Express wystąpiła dwukrotnie w Polsce, w klubie Taj Mahal w Łaziskach Górnych oraz na Pikniku Bluesowym w Promnicach inaugurującym wydanie pierwszego numeru Kwartalnika TWÓJ BLUES w którym był też wywiad z Artystką.
W ostatnich latach postępująca choroba coraz bardziej ograniczała jej obecność na scenach.
Obrazek
http://www.twojblues.com/aktualnosci.php?id=1507
https://www.youtube.com/watch?v=JrOVB6_ ... uperBluesy
https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Time_Sarah
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 261
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odeszli...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości