Mulgrew Miller

Pożegnania, wspomnienia...

Moderator: mods

Mulgrew Miller

Postautor: melomaniak » czerwca 1, 2013, 12:18 pm

29 maja wieku 57 lat zmarł znakomity pianista Mulgrew Miller. Karierę rozpoczął w latach 80. u boku takich wykonawców, jak Betty Carter, Woody Shaw i Art Blakey Jazz Messengers. Był wraz z gitarzystą Russellem Malonem członkiem Golden Striker Trio Rona Cartera. Prowadził własne składy. Po roku 2000 nagrał cztery alnumy w trio z towarzyszeniem basisty Derricka Hodge'a i perkusisty Karriema Rigginsa: Live At Yoshi's Vol. 1 (2004), Live At Yoshi's Vol. 2 (2005), Live At The Kennedy Center Vol. 1 (2006), and Live At The Kennedy Center Vol. 2 (2007). Urodził się 13 sierpnia 1955 roku.

http://www.jazzpress.pl/index.php/news/ ... rew-miller

Obrazek
Ostatnio zmieniony czerwca 1, 2013, 5:47 pm przez melomaniak, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
melomaniak
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 15342
Rejestracja: kwietnia 7, 2008, 4:14 pm
Lokalizacja: Świdnik

Postautor: kora » czerwca 1, 2013, 1:25 pm

[*]
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RafałS » czerwca 1, 2013, 4:35 pm

Znałem go tylko z płyt innych wykonawców (np. Joe Lovano), ale bardzo lubiłem jego grę. Świetne połączenie staroświeckiej, mocno swingującej pianistyki bebopowej z bardziej nowoczesnymi elementami w stylu McCoya Tynera. Obok Kenny Barrona był to chyba jeden z najlepszych muzyków grających w tym stylu, stylu, który wyjątkowo mi odpowiada. Duża strata dla współczesnego jazzu. Szkoda, że tacy muzycy jak Mulgrew Miller, Kenny Barron, a niegdyś Tommy Flanagan, przez sporą część życia grający z większymi od siebie gwiazdami, pozostają trochę niedocenieni.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odeszli...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości

cron