Dzisiaj zmarł Stasiu Szostek

Pożegnania, wspomnienia...

Moderator: mods

Postautor: zakręconabluesem » lutego 12, 2012, 6:45 pm

Zawsze kiedy ktoś odchodzi jest mi smutno i łza w oku się kręci. Nie był moim przyjacielem, nawet kolegą, widziałam go kilka razy na koncertach , pamiętam z Rawy z odległych czasów jako "fana na wózku", o którym wyrażałam się z podziwem i jeszcze większym podziwem o osobach mu towarzyszących. Raz, albo dwa podaliśmy sobie rękę na powitanie , kiedy przebywał w gronie wspólnych znajomych.
A jednak poczułam jakby odszedł ktoś bliski. Wyrazy współczucia dla bliskich. [*]
Obrazek

...skrzydeł mi trzeba ,
by wznieść się w górę,
gdy blues rozbrzmiewa,
skrzydeł mi nie trzeba...
Awatar użytkownika
zakręconabluesem
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1111
Rejestracja: października 16, 2007, 9:27 am
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: Basia » lutego 19, 2012, 8:08 pm

Jest mi bardzo przykro jak czytam niektóre wpisy dlatego po długim namyśle postanowiłam napisać sprostowanie.Nigdy nie prosiliśmy o pomoc zespół Dżem ani nikogo.Parę osób pomogło nam z własnej woli ,kto pomógł ten wie nie będę tu wymieniać nazwisk.Dwa lata temu Staś prosił o pomoc menadżera zespołu w zakupie wózka i ten rzeczywiście odmówił ale to było dwa lata temu,Staś był wtedy jeszcze zdrowy.Nie podoba mi się również ocenianie zespołu .Wiem że na pewno członkowie zespołu bardzo lubili Stasia i cenili go bo niejednokrotnie to okazywali.a żal nosi się w sercu .Dlaczego to wszystko musi być na pokaz i dla ludzi?.Ja straciłam kochaną osobę i nawet nie wiem kto był a kto nie był na pogrzebie.A co się tyczy koncertów Staś będąc u mnie jeżdził ze mną na koncerty na jakie tylko mu się zamarzyło.Na ostatnim koncercie byliśmy w kwietniu 2011.Póżniej Staś już nie potrafił usiąść na wózek.
Ostatnio zmieniony lutego 29, 2012, 6:58 pm przez Basia, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Basia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: lutego 19, 2012, 3:18 pm
Lokalizacja: Opole-Ochodze

Postautor: Zielona Gałązka » lutego 20, 2012, 12:01 am

Droga Basiu,
Proszę, nie o to chodzi, aby mierzyć ludzką pamięć wielkością i ilością wieńców, czy liczbą przybyłych na Ostatnią Drogę Stasia osób.
Ale jednak w takiej ostatecznej i nieodwracalnej chwili powinniśmy dbać o ten zwykły ludzki gest.
To nas odróżnia od innych istot w przyrodzie.

Stasiu to nie był „jakiś tam” fan Dżemu. On był wyjątkowym, 30-letnim krzewicielem ich muzyki.
I stąd te nasze, dwa tygodnie temu na gorąco, prawdziwe emocje zapisane tu na forum.

Uważam, że zespół, który na koncertach porywa swymi tekstami młodzież i srebrnowłosych fanów, za zasługi Stasia powinien w tych Ostatnich dla Niego pożegnalnych ceremoniach znaleźć minutę czasu na wyrażenie choćby najmniejszego gestu uznania.

A jeśli nikt z muzyków nie mógł być wtedy blisko, to napisanie choćby kilku słów w pożegnalnym telegramie z różą w tle byłoby ludzkim znakiem pamięci.

Basiu, pozdrawiam Cię najserdeczniej i przesyłam Ci myśli ciepłe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona Gałązka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6839
Rejestracja: marca 15, 2007, 1:49 am
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postautor: Basia » lutego 20, 2012, 11:08 am

Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii ale chodzi mi przede wszystkim o to żeby nie pisać rzeczy nie sprawdzonych i nieprawdziwych.
Awatar użytkownika
Basia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: lutego 19, 2012, 3:18 pm
Lokalizacja: Opole-Ochodze

Postautor: Zielona Gałązka » marca 8, 2012, 3:54 pm

Mija miesiąc..
Stasiu, trzymaj za nas Polaków kciuki.. Bo nie jest dobrze..
Łączę się w smutku z Mamą Stasia, Siostrą Ireną, a nade wszystko z Basią, która oddała całe swe serce Stasiowi. Serce Wielkie.
Awatar użytkownika
Zielona Gałązka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6839
Rejestracja: marca 15, 2007, 1:49 am
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postautor: irena2405 » kwietnia 14, 2012, 8:17 pm

Nie znałam Stasia, ale jest mi bardzo zal,że odchodzą młodzi ludzie, z taką wiedzą muzyczną. To bardzo, ale to bardzo wielka strata. Współczuje rodzinie, jego dziewczynie, jego przyjaciołom, znajomym i wszystkim, ktorzy go znali.Irena
irena2405
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3673
Rejestracja: marca 12, 2012, 7:30 pm

Postautor: Basia » kwietnia 22, 2012, 9:43 am

Bajka skończona...zgasło MOJE SŁOŃCE....{Closterkeller}...

"Najszczęśliwsi są Ci którzy umarli
Zanim umarła ich miłość" Basia
Awatar użytkownika
Basia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: lutego 19, 2012, 3:18 pm
Lokalizacja: Opole-Ochodze

Postautor: Zielona Gałązka » kwietnia 22, 2012, 9:14 pm

Basiu,
Aby wiosna rozświetlała Twoje serce słońcem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona Gałązka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6839
Rejestracja: marca 15, 2007, 1:49 am
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postautor: Basia » kwietnia 23, 2012, 6:51 am

Im więcej wiosny i słońca tym w mojej duszy ciemniej...Staś zawsze mówił że jestem jego aniołem...a teraz czuję się tak jakby mi ktoś pogniótł skrzydła..
Awatar użytkownika
Basia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: lutego 19, 2012, 3:18 pm
Lokalizacja: Opole-Ochodze

Postautor: Basia » lutego 3, 2013, 10:41 am

Obrazek
Awatar użytkownika
Basia
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: lutego 19, 2012, 3:18 pm
Lokalizacja: Opole-Ochodze

Postautor: zakręconabluesem » lutego 3, 2013, 11:36 am

[*]
Obrazek

...skrzydeł mi trzeba ,
by wznieść się w górę,
gdy blues rozbrzmiewa,
skrzydeł mi nie trzeba...
Awatar użytkownika
zakręconabluesem
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1111
Rejestracja: października 16, 2007, 9:27 am
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: Zielona Gałązka » lutego 3, 2013, 2:03 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona Gałązka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6839
Rejestracja: marca 15, 2007, 1:49 am
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odeszli...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości