Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 8, 2013, 7:51 am

Jakaś pseudo-patriotyczna mania z tym "na -siłę-po-polsku-śpiewanym" bluesem! :twisted: .
Blues, blues-rock, rock'n'roll to muzyka anglojęzyczna i w tym języku brzmi najlepiej.
Dorabianie teorii, że "Polacy to nie gęsi i swój język mają" , to IMO czysta demagogia i tuszowanie naszego narodowego lenistwa. Od lat kilku jesteśmy w cywilizowanej UE, a znajomość języka angielskiego w naszym zaścianku jest bardzo mierna, żeby nie rzec wielce mizerna. I nie mówię tutaj o biegłej znajomości, lecz o podstawowej umiejętności porozumiewania się, rozumienia piosenek lub np. filmów.

Owszem były i są wyjątki, takie jak Niemen, Nalepa-Loebel, Riedel, obecnie Cree, Bartosiewicz i może jeszcze kilka, które wyłącznie potwierdzają regułę.
Tu potrzebny jest dar i talent poetycki, który niezaprzeczalnie posiadał np. Loebel oraz dar dopasowania słów do pulsacji bluesa... co np. świetnie udawało się Niemenowi lub Riedlowi.

Wyobrażacie sobie np. czastuszki ruskie po angielsku, lub góralskie przyśpiewki po niemiecku lub francusku?! A dlaczego opera brzmi najpiękniej po włosku, a kantaty Bacha po niemiecku?
Podobnie jest IMO z bluesem.

Ale nie, my Polacy jezdeśmy patrioty i ch.. nieważne czy pasuje, czy nie pasuje.. ważne, że po naszemu! :twisted:

PS
Wszystko byłoby OK, jeśli byśmy nazywali rzeczy po imieniu - np. bieszczadzki zaśpiew w rytmie bluesa, poezja śpiewana w rytmie rocka (np. Kazik), krakowskie bardowanie w stylu blues-rocka, częstochowskie piosnki po bluesowemu itp itd
Ostatnio zmieniony grudnia 11, 2013, 11:00 am przez Idee Fixe, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues po polsku?

Postautor: posener » grudnia 8, 2013, 10:07 am

Idee Fixe pisze:Jakaś pseudo-patriotyczna mania z tym "na -siłę-po-polsku-śpiewanym" bluesem! :twisted: .
Blues, blues-rock, rock'n'roll to muzyka anglojęzyczna i w tym języku brzmi najlepiej.
Dorabianie teorii, że "Polacy to nie gęsi i swój język mają" , to IMO czysta demagogia i tuszowanie naszego narodowego lenistwa.


Kompleksy + mieszanie ideologii do muzyki (sztuki). To pierwsze zrozumiałe i średnio szkodliwe. To drugie przerabiano juz w historii nie raz na wielką skalę z katastrofalnymi i przerażającymi rezultatami.

A w ogóle to często zauważyłem u nas taką prawidłowość: jak muzycy/muzyka do dupy, to dorabiają ideologię, że niby warstwa literacka super. Jak literaci/literatura/poezja do dupy, to podpierają się muzyką (cały ten nurt tzw. poezji śpiewanej tym mi zalatuje). Oczywiście bywają wyjątki.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Patriotyzm, a blues po polsku?

Postautor: Electric Muddy » grudnia 8, 2013, 8:46 pm

No tak jak ktoś nie potrafi napisać dobrego tekstu po Polsku, to pisze po angielsku i tłumaczy, że po Polsku się nie da, a czy przypadkiem to nie jest tak, że ten ktoś po prostu nie nadaje się do pisania tekstów piosenek? Bycie znakomitym wokalistą nie oznacza, jeszcze, że jest świetnym tekściarzem. Gdyby Cugowski na siłę próbował pisać teksty piosenek to podejrzewam, że nie powstałby tak znakomity utwór jak "Jest taki samotny dom", bo to, że ten utwór jest tak dobry, to głównie zasługą znakomitego tekstu. Uważam, że da się napisać dobry tekst po polsku zarówno do utworu bluesowego, blues-rockowego czy hard-rockowego, jest jeden warunek trzeba umieć pisać teksty piosenek (jak nie mam zdolności plastycznych to nie namaluję obrazu, ale to nie oznacza, że inni tego nie potrafią).
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Patriotyzm, a blues po polsku?

Postautor: RafałS » grudnia 10, 2013, 8:40 am

Proponuję zmienić tytuł wątku na "blues a sprawa polska". ;)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Patriotyzm, a blues po polsku?

Postautor: ref » grudnia 10, 2013, 7:00 pm

Rozumiem, że mówisz o bluesie w rozumieniu - uczucie, nastrój, a nie o harmonii, bo Riedel nigdy nie śpiewał bluesa jako takiego w j. polskim. Powiem szczerze, że wątek jest tematem rzeka i nigdy nie dojdziecie do porozumienia :)
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Re: Patriotyzm, a blues po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 10, 2013, 7:41 pm

ref pisze:[...]nie o harmonii, bo Riedel nigdy nie śpiewał bluesa jako takiego w j. polskim.[...]

Dżem bluesa nie grał, ale w utworach "Abym mógł przed siebie iść" "Oh Słodka" "Cegła" czy choćby w śpiewanym przez Riedla "Hotelowym bluesie" harmonia jest stricte bluesowa.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 11, 2013, 11:05 am

Dodałem w tytule określenie blues-rock, żeby uniknąć akademickich dyskusji na temat tego czym jest blues i czy Rysio Riedel śpiewał bluesa czy też coś innego, bo nie o to mi chodziło w tym wątku.

Poruszyłem temat ogólnie stosowania języka polskiego w tekstach utworów rockowych, blues-rockowych, rock'n'rollowych i bluesowych itp itd. Wszystkie te gatunki wyrosły tak czy śmak z bluesa i IMO najlepiej do nich pasuje język angielski, tak jak do czastuszek rosyjski lub do kantat Bacha niemiecki itp itd.

Bo te gnioty tekstowe, które tak często psują fajne kawałki, robiąc z nich np. piosnki przyogniskowe lub poezję śpiewaną (np w rytmie bluesa), doprowadzają mnie do głębokiej frustracji :(
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 11, 2013, 11:23 am

Idee Fixe kiedyś wspominałeś, że na jesieni zaprosisz na koncerty swojego zespołu. Mógłbyś podać linki do nagrań swojego bandu? Posłuchał bym jakiegoś dobrego blues? blues-rock? tym bardziej, że granego przez naszych. Bo jak się domyślam wszystkie najgorsze naleciałości słowiańskie są Wam bardzo obce.

Przepraszam za offtop.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: kora » grudnia 11, 2013, 11:58 am

Przez ponad 8 lat mego bycia na tym forum, ten temat w takiej , czy innej ( pochodnej formie ) namiętnie był wałkowany . Do żadnego konsensusu nie doszliśmy . Co człek, to inna opinia :lol:
Mnie nawet nie chce się zabierać głosu w tej rozprawie tematycznej. ( już swego czasu się napisałam )

Jak ktoś słucha bluesa ( nie mylić z muzyką bluesową ), to dobrze zna odp. na każde pytanie .

Pozdrowienia Wam Wszystkim zasyłam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Rakiet » grudnia 11, 2013, 12:55 pm

nie kojarzyłbym tego w ogóle z patriotyzmem..
ot, jednemu bardziej się podoba brekaut czy dżem i sam też chce zaśpiewać, co mu na sercu siedzi, inny woli brzmienie oryginału (czyt. angielskojęzyczny blues) i będzie pisał po angielsku... jest też kwestia dotarcia do publiczności - wiadomo, że hitu w Polsce po angielsku się nie napisze - szlagwort musi być po polsku...

dla mnie niezmiennie polskie teksty do bluesa potrafił pisać tylko maleńczuk.
to o krakowie czy aresztach - aż chciałoby się zaśpiewać. autentyczne, rytmiczne, nieszablonowe

ale to wszystko bardzo subiektywne, nie ma sensu się sprzeczać, co się komu podoba.
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 11, 2013, 1:10 pm

Tak jak Kora wspomniała, temat wałkowany już wielokrotnie. Mam tylko nadzieje, że moje pytanie do autora wątku nie pozostanie tym razem bez odpowiedzi, bo fajnie byłoby poznać jakiś polski ciekawy band.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 11, 2013, 4:32 pm

Rocken, mamy tylko amatorskie nagrania w mp3 zrobione rejestratorem, więc jakość taka sobie.
Spróbuję zamieścić nagranie (przez chomika, bo nie umiem inaczej :().
Cover Tedeschi Trucks Band "Come See About Me", nagrany w listopadzie na koncercie (Zaraz Wracam Tu)
Oraz z tego samego koncertu nasz bluesik Blues Chamol (nasza muza i nasze słowa.. nie polskie :) )
http://chomikuj.pl/megaomega
Mamy zarejestrowane zaledwie kilka naszych kawałków, bo jakoś póki co nie absorbujemy się rejestrowaniem (jak ktoś nas nagra, to mamy :))
nie proszę o ocenę, bo zdaję sobie sprawę, że to wielka amatorszczyzna, ale też i gramy dla przyjemności i dla znajomych i przyjaciół. A jak "okrzepniemy", to może i gdzieś "zabłyśniemy", jak Bóg da.
Póki co był to nasz drugi koncert (w tym składzie ćwiczymy od wczesnego lata).
Więc Rocken, to szpecjalnie dla ciebie :)
pzodro

PS
Zero śpiewania po polskiemu, bo żeśmy patałachy w tej kwestii, a po angielsku nawet totalna proza w stylu "You don't love me baby" brzmi świetnie! :)
Ostatnio zmieniony grudnia 11, 2013, 4:50 pm przez Idee Fixe, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 11, 2013, 4:48 pm

Dzięki! Wieczorem spróbuje posłuchać.
Ale wygodniej byłoby jakbyś umieścił na www.sendspace.pl
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 11, 2013, 4:52 pm

rocken pisze:Dzięki! Wieczorem spróbuje posłuchać.
Ale wygodniej byłoby jakbyś umieścił na http://www.sendspace.pl

Kurde, spróbuję się nauczyć, acz nie obiecuję, bom nie młody już i strasznie się menczem w tej kwestii, a syna o pomoc się krępuję po prosić :oops:
Próbowałem na tej chmurce (coś tam jakiś "cloud") i gówno mi wyszło, więc się wku...łem i dawaj na chomola. A chomik wszystko zeżre i wyrzyga. Fajny gościu z niego :)

PS
U nas w Majcherowie (Krakówie) juz wieczór... psia jego mać :(
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: B&B » grudnia 12, 2013, 9:45 am

Idee Fixe pisze:Rocken, mamy tylko amatorskie nagrania w mp3 zrobione rejestratorem, więc jakość taka sobie.
Spróbuję zamieścić nagranie (przez chomika, bo nie umiem inaczej :().
Cover Tedeschi Trucks Band "Come See About Me", nagrany w listopadzie na koncercie (Zaraz Wracam Tu)
Oraz z tego samego koncertu nasz bluesik Blues Chamol (nasza muza i nasze słowa.. nie polskie :) )
http://chomikuj.pl/megaomega

Eleganckie granie gitary i słychać, że publice też się podoba. Natomiast wokalistka musi jeszcze popracować nad trzymaniem się w tonacji. O tekstach nie będę pisał, bo to offtop 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 12, 2013, 11:17 am

He he.. :).. no właśnie. Teksty traktujemy jako offtop.. może być o brudnym suficie, o odejściu kochanka, o braku kasy (lub jej nadmiarze), a kacu, o durnym sąsiedzie lub o pustej butelce taniego wina.. itp itd., czyli BLUES.. !
A nie jakieś przemądrzałe pierdolenie lub kujawskie przyśpiewki a'la Kaziu-sraziu lub Munie-sruniek :).

Co do trzymania się tonacji to niestety prawda jest b. prozaiczna - nie mieliśmy odsłuchów i "nagłoścnieniowiec" z ramienia spelunki, w której plumkaliśmy, urżnął się i nie był w stanie rozkminić żarliwych znaków naszej biednej vocalmanki :(. No cóż. .takie realia. Acz fucktycznie, czasem jej się zjedzie z tonu.. jednak dziewucha ma charyzmę sceniczną i takie drobne pitu-mitu-niedoskonałości uchodzą jej na sucho :).. a w przyszłości jeśli by nie daj Boże do studia.. to się elektronicznie skoryguje i bedzie. :)

A na gitarce ja popierdzielam, acz często co nieco bez składu i ładu, bo mi się nie chce układać solówek.. ot tak od serca sobie posuwam.. a jak gorszy dzień, to staram się grać jak najmniej.:))
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: kora » grudnia 12, 2013, 12:08 pm

_______________________


Idee Fixe :) Jak czytam Twoje posty, to odrazu mi lepiej :)
Dzięki za szczerość ! Oby więcej było takich normalnych ludzi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: B&B » grudnia 12, 2013, 12:12 pm

Idee Fixe pisze:... A na gitarce ja popierdzielam, acz często co nieco bez składu i ładu, bo mi się nie chce układać solówek.. ot tak od serca sobie posuwam.. a jak gorszy dzień, to staram się grać jak najmniej.:))

Podoba mi się takie podejście - tak trzymaj! 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 12, 2013, 12:49 pm

kora_ pisze:_______________________
Idee Fixe :) Jak czytam Twoje posty, to odrazu mi lepiej :)
Dzięki za szczerość ! Oby więcej było takich normalnych ludzi :D

Dzięki za kąplemęta.
W moim dorosłym wieku mogę już sobie pozwolić na pewien szeroko pojęty "luz", ale Koro droga, przesadziłaś z tym "normalnym" ludziem - nie wiesz co piszesz! Moi koledzy i koleżanki z kapeli ledwo ze mną wytrzymują :oops:
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 12, 2013, 1:04 pm

Ten autorski "Blues Chamol", mimo hucznych zapowiedzi, muzycznie mocno osadzony w klimatach "polskiego bluesa". Błędy w intonacji Wokalistki mocno drażnią, no i w sekcji rytmicznej przydałoby się mniej chaosu. Gitara jak dla mnie zbyt rockowa, trochę za mało w tym graniu blue note. Poczekamy na kolejne nagrania w lepszej jakości ;)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Roj » grudnia 12, 2013, 2:06 pm

kora_ pisze:_______________________


Idee Fixe :) Jak czytam Twoje posty, to odrazu mi lepiej :)
Dzięki za szczerość ! Oby więcej było takich normalnych ludzi :D
E tam, takich pierdolących bez ładu i składu, co to zawsze najlepiej wiedzą jak co ma wyglądać, jest w Polsce pewnie kilkanaście milionów. Ani im przez głowę nie przeleci myśl ulotna, ze mogą się mylić w swych ocenach i rozważaniach.
Miałem przyjemność posłuchać sobie tego nagrania z chomika - podoba mi się, zwłaszcza gitarka :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 12, 2013, 3:22 pm

Roju, dzięki :), faktem jest, moje pitolenie czasem się podobać może :).
Co do wiedzenia najlepszego - to nie mam takich zakusów, ale nie stoi mi to na przeszkodzie temu, by dzielić się tym co czuję, co lubię i co domniemywuję.
A domniemywuję, ze w Polsze z obecnie mi znanych bluesmenów lub bluesrockmenów nie ma już takich, co potrafią po polsku śpiewać rockowo, czy też bluesowo tak, jak to czynili Riedel, Niemen, Nalepa czy choćby Jasiu Skrzek, mistrz nad miszczami. A i był ongiś taki zepsuł Stress, ale go amba wcięła :(.
Bo jak słyszę tych bieszczadników lub miejskich bardów beczących po naszemu, to mi się flak przekręca na drugie stronę. Niech se bieszczadują, ale nie na bluesowych spędach, do cholery jasnej, lecz w górach przy watrze!
Kiedyś, jak był big bit, to nasza mowa całkiem nieźle pasowała i się wpisywała w te rytmy. Ale w blues to jakoś kuźwa mało komu teraz wychodzi to sensownie.
No nic na to nie poradzę... bida i tyle... brak talentu.. A i skąd tera talenta literackie, skoro TVN młodych wychowuje lub inne medium dla gawiedzi :(.

Rocken. Toż komplement wielki dla mnie. Zawsze chciałem by było czuć w moim graniu rocka, bo ja rockman jestem na Sabbathach, Nazaretach i innych Suzi Kłatrach wychowany i kocham Rebel Meets Rebel i White Zombi. Ale też uwielbiam Raberta Cray'a, Frediego Kinga i Claptona. Dzięki za opinię
No a co do reszty się zgodzę - trza szlifować, acz potecyjał jest.
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: WUJEK » grudnia 12, 2013, 4:23 pm

rocken napisał:"błędy w intonacji wokalistki mocno drażnią, w sekcji rytmicznej przydałoby się

mniej chaosu". Może i tak, ale przecież liczy się feeling i czucie bluesa. Posłuchajcie murzynów,

oni tam nie przejmują sie takimi szczegółami. Ważne też, że tekst jest po angielsku, bo to jest

język bluesa. Czy ktoś słyszał jakiegoś słynnego bluesmana, żeby śpiewał inaczej, niż w języku

angielskim? No, chyba nie! Więc w czym jest problem? Że tubylcy nie rozumiejom? A to ich

problem, niech się uczą. W końcu jesteśmy w Europie. Może nawet w Ameryce.

Bo rzeczywiście, opera jest po włosku, czastuszki po rusku, kantaty Bacha po niemiecku,

kujawiaki po kujawiecku... a polki? chyba po czesku, ale może coś poplątałem?

A w ogóle happy świąt dla wszystkich!!! :lol:
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 12, 2013, 9:03 pm

Dobrze pisze Wujek :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Roj » grudnia 12, 2013, 9:37 pm

Idee Fixe pisze:Dobrze pisze Wujek :)

Dobrze godo , dać mu wódki :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 12, 2013, 10:57 pm

Podoba mi się, że u Wujka jest zawsze dużo przestrzeni do czytania między wierszami. 8)
Ode mnie dla wszystkich bluesowo Merry Christmas Everyone :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 13, 2013, 7:30 am

rocken pisze:Ten autorski "Blues Chamol" ... muzycznie mocno osadzony w klimatach "polskiego bluesa".

O kurde! Muszę to przeanalizować :shock:
A jak najłatwiej rozpoznać, że kawałek jest osadzony w klimatach "polskiego bluesa"? Że niby taki piękny, czy taki sztywno-prostaki? :shock:
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: rocken » grudnia 13, 2013, 8:29 am

:lol: Największy tropiciel na forum "polskiego bluesa" pyta się jak rozpoznać? 8)
Chyba bardzo prosto, jak najmniej wspólnego z bluesem a powszechnie uważane za bluesa.
Ale spróbuje trochę w Twoim stylu opisać wrażenia.
Zagrana piosenkowato bluesowa harmonia 12 taktowego bluesa, z rockową gitarą i wokalem melancholijno-zawodzącym, ze skłonnościami do fałszowania. A wszystko przyprawione niemiecką techno-pulsacją.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: Idee Fixe » grudnia 13, 2013, 9:43 am

rocken pisze:...jak najmniej wspólnego z bluesem a powszechnie uważane za bluesa...Zagrana piosenkowato bluesowa harmonia 12 taktowego bluesa, z rockową gitarą i wokalem melancholijno-zawodzącym, ze skłonnościami do fałszowania. A wszystko przyprawione niemiecką techno-pulsacją.

:lol: :lol: :P :P :mrgreen:
No i łotochodzi.. żeby mieć niekoniecznie konstruktywną krytykie.. :), bo pochlebstw to sobie sam udzielam.
Dzięki Rockenie.
Acz zasmuceniem mnie oblekłeś, pisząc, że to "piosenkowato-bluesowa harmonia".. rozumiem, że pseudoblueosowa.. ale kuźwa, dlaczego piosenkowata :(?!
No cóż, postaram się, by ci się w przyszłości nasze żępolenie nie kojarzyło się z piosenkowatością, bo to faktycznie potwarz okrutna.. ale skoro prawdziwa, to należy dzielnie ją znieść i nie poddawać się, ino włosiennicę założyć, pejczem po plecach się wysmagać i tworzyć mniej piosenkowato :?
A fuj.. piosenka.. a fuj..
:D
oj.. a dla dziewczęcia mniej litość, bo to dopiero jej początki, pierwszy koncert właściwie... może się zczasem wyszlifuje ..
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Patriotyzm, a blues i bluesrock po polsku?

Postautor: B&B » grudnia 13, 2013, 10:00 am

Dziwne określenie ta "piosenkowatość". I czy to źle? Blues nie jest piosenką?
A może o melodyjność chodzi? Ja lubię melodyjne bluesowanie, choć to już pewnie będzie ta pseudobluesowatość? Pogubiłem się... grajcie! :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości