2012 PŁYTY BLUESOWE/OKOŁOBLUESOWE

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: rocken » grudnia 18, 2012, 10:58 pm

Dziadek Władek pisze:
rocken pisze:[...] Administrator pisze, że po co cokolwiek robić jak i tak nie ma w ogóle sensu.
[...]

Szczerze mówiąc, ja też uważam, że nasza ankieta to raczej forma "wzajemnej adoracji"... miły gest (dla niektórych niemiły ;) ) i nic poza tym...

Szczerze mówiąc to ankieta może być przyczynkiem do rozmowy ale widzę że główny Administrator traktuje to strasznie osobiście. W dodatku wyzywa od "nierobów"...

Dziadek Władek pisze:
rocken pisze:[...] w czasach kryzysu uważam że to właśnie głównie na Administracji spoczywa próba podjęcia walki z kryzysem. [...]

Gdzie Ty tu widzisz kryzys? :roll:


ps. Po za wątkami audycji radiowych ilu obecnie jest aktywnych forowiczów 10 czy może w porywach 15 ?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Dziadek Władek » grudnia 18, 2012, 11:08 pm

rocken pisze:Po za wątkami audycji radiowych ilu obecnie jest aktywnych forowiczów 10 czy może w porywach 15 ?

Jakbyś prześledził wątki od powstania forum, sam stwierdziłbyś, że jest tak od początku.
Wątki audycji to swego rodzaju "shoutboxes", "chat-rooms" - a poza nimi odbywają się całkiem kameralne spotkania ludzi chcących pogadać "konkretniej" (vide: Zagadki..., Na jeden temat itp.).
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: rocken » grudnia 18, 2012, 11:17 pm

Dziadek Władek pisze:[...]a poza nimi odbywają się całkiem kameralne spotkania ludzi chcących pogadać "konkretniej" (vide: Zagadki..., Na jeden temat itp.).

ok, skoro tak ma być to niech będzie.... ale chociaż te debungi poprawcie.

ps.A Karambol niech sobie te teksty swoje daruje jak siedzi cały rok cicho to niech głupot teraz też nie pisze.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Dziadek Władek » grudnia 18, 2012, 11:24 pm

rocken pisze:[...] ale chociaż te debungi poprawcie.
[...]

A po co? Bardzo fajnie zdegenerowana forma - ma szanse przejść do slangu... :twisted: :lol:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » grudnia 19, 2012, 7:31 am

kora_ pisze:Moim zdaniem ankieta powinna być . Toż to nasza forowa tradycja :mrgreen:
Kto doceni naszych bluesmenów jak nie my sami ?

Popieram, tradycja ważna rzecz :)
Tylko od lat nawołuję, by nie była taka rozbuchana. Z muzycznych kategorii wystarczyłyby 'płyta roku' i 'zespół/wykonawca roku'. Kategorie typu najlepszy gitarzysta, perkisista itp. zostawmy Twojemu Bluesowi.
A cała reszta kategorii 'forumowych' jak najbardziej.
To pisałem ja(rząbek), który ostatnio juz nie brał udziału w żadnych ankietach, ale Tradycja jak Święta 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » grudnia 19, 2012, 8:09 am

B&B pisze:Popieram, tradycja ważna rzecz :)

"Tradycja to dąb który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludów śpiewanie, to jest ojców mowa. To jest nasza historia której się nie zmieni."

B&B pisze:Tylko od lat nawołuję, by nie była taka rozbuchana. Z muzycznych kategorii wystarczyłyby 'płyta roku' i 'zespół/wykonawca roku'. Kategorie typu najlepszy gitarzysta, perkisista itp. zostawmy Twojemu Bluesowi.
A cała reszta kategorii 'forumowych' jak najbardziej.

Krótko i na temat, jednak poszerzając formułę o "świat" ponieważ jest kilku aktywnych jeszcze użytkowników udzielających się na forum lecz nie piszących o polskiej muzyce. Warto byłoby zapewnić aby również mogli się wypowiedzieć.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: karambol » grudnia 19, 2012, 8:48 am

rocken pisze:ps.A Karambol niech sobie te teksty swoje daruje jak siedzi cały rok cicho to niech głupot teraz też nie pisze.

No tak głupoty to może pisać rocken który nie siedział cicho przez cały rok. Ciekawa teoria.

W ubiegłym roku przy okazji podsumowania 2011 roku otwartym tekstem podzieliłem się swoimi wątpliwościami co do sensowności robienia ankiety. Od tamtego czasu nie zmieniłem zdania. W tym roku w celu wysondowania opinii forowiczów użyłem małej prowokacji pisząc, że nie robimy ankiety. Liczyłem na merytoryczne głosy wsparcia, że jednak warto to robić albo wręcz przeciwnie, że nie warto. No cóż było jak było (powyżej można przeczytać). Policzenie, sprawdzenie a generalnie opracowanie wyników zajmuje sporo czasu nawet gdy głosujących jest niewielu a wsparcia udziela arkusz kalkulacyjny. Normalnym odruchem jest chyba przynajmniej iluzoryczne oczekiwanie, że taka praca ma jakiś sens (zwłaszcza wykonywana społecznie). Jeszcze raz przeczytałem dyskusję pod wynikami ankiety z ubiegłego roku i ja osobiście dalej mam wątpliwości. Mam prawo je mieć.

B&B pisze:Popieram, tradycja ważna rzecz :)
Tylko od lat nawołuję, by nie była taka rozbuchana. Z muzycznych kategorii wystarczyłyby 'płyta roku' i 'zespół/wykonawca roku'. Kategorie typu najlepszy gitarzysta, perkisista itp. zostawmy Twojemu Bluesowi.
A cała reszta kategorii 'forumowych' jak najbardziej.
To pisałem ja(rząbek), który ostatnio juz nie brał udziału w żadnych ankietach, ale Tradycja jak Święta 8)

Dzięki Wiesiek za rozsądną propozycję. Jestem za chociaż wiem, że dostanę sporo przykrych maili za okrajanie ankiety (w ubiegłym roku sporo było tego).
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: rocken » grudnia 19, 2012, 9:08 am

karambol pisze:W tym roku w celu wysondowania opinii forowiczów użyłem małej prowokacji pisząc, że nie robimy ankiety.

Dobrze, że chociaż próbujesz wyjść z tego z twarzą :)

karambol pisze:
rocken pisze:ps.A Karambol niech sobie te teksty swoje daruje jak siedzi cały rok cicho to niech głupot teraz też nie pisze.

No tak głupoty to może pisać rocken który nie siedział cicho przez cały rok. Ciekawa teoria.

Pokaż mi gdzie napisałem głupoty ?
Odniosłem się do tego gdzie pojechałeś do mnie personalnie i uważam że zupełnie nie słusznie. Pokaż mi że nie mam racji i będzie pełna zgoda.

Co do ankiety moje pytanie uważałem za retoryczne myślałem właśnie aby wywiązać tylko dyskusje o formie ankiety a nie tego czy ma być czy nie. Tak jak Bluesmaster za proponował moja propozycja głowna była taka aby powiększyć o część światową bo z tych kilkunastu aktywnych użytkowników większość interesuje się głównie muzyką zachodnią. Co do skrócenia ankiety jestem też jak najbardziej za.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » grudnia 19, 2012, 11:38 am

Moje propozycje kategorii do ankiety

Polska
- ZESPÓŁ
- PŁYTA
- WOKALISTKA
- WOKALISTA
- INSTRUMENTALISTA
- OSOBOWOŚĆ
- AUDYCJA (związana z forum)
- FESTIWAL/KONCERT
- NAJLEPSZE ZDJĘCIE (forumowe)
- ROZCZAROWANIE ROKU

Świat
- ZESPÓŁ
- PŁYTA
- WOKALISTKA
- WOKALISTA
- INSTRUMENTALISTA
- ROZCZAROWANIE ROKU

Dodatkowo jako forma próby podniesienia frekwencji pomysł Karambola z tamtego roku z nagrodami. Pisał o płytach wtedy, choć może lepiej spróbować wywalczyć kilka zaproszeń od organizatorów koncertów którzy też udzielają się na tym forum na nadchodzące imprezy w nowym roku. Może to spowoduje większą aktywność w ankiecie 8) Co do płyt, to dorzucę kilka do puli nagród.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » grudnia 19, 2012, 12:48 pm

rocken pisze:- ROZCZAROWANIE ROKU


:lol: :lol: Świetna kategoria ! :D :D
Nawet minuty nie muszę się zastanawiać :lol: :lol:

Wieczorkiem wypełnię ankietę, a jakże :D,
tylko może niech admin przeniesie temat ankiety do innego działu ?
( bo się lekki bałagan w temacie wytworzył :wink: )


p/s Dodałabym jeszcze opcję - ODKRYCIE ROKU/POLSKA /ŚWIAT


Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony grudnia 19, 2012, 1:05 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » grudnia 19, 2012, 12:54 pm

kora_ pisze:Wieczorkiem wypełnią ankietę, a jakże :D,
tylko może niech admin przeniesie temat ankiety do innego działu ?
( bo się lekki bałagan w temacie wytworzył :wink: )
p/s Dodałabym jeszcze opcję - ODKRYCIE ROKU/POLSKA /ŚWIAT

Lepiej dać szanse jeszcze innym użytkownikom aby podali swoje sugestie i propozycje. No i żeby Administracja przygotował się technicznie i logistycznie do Ankiety żeby nie wyszło trochę na "wariackich papierach".
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Tomiszon » grudnia 27, 2012, 2:56 am

trochę powracając do tematu - nie zauważyłem żeby była tu wymieniona "Deeper in the Well" Erica Bibba, chyba wydana w 2012. absolutna rewelacja!!!! słucham od paru dni niemal w kółko i jestem zachwycony, wspaniałe teksty, muzyka, wykonanie, klimat, no wszystko :)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Adamus Inglewood » grudnia 30, 2012, 8:04 pm

To ja może się też dopiszę bo i w tym mijającym już roku mieliśmy parę naprawdę ciekawych tytułów :) Czasem trzeba poszukać.

Z polskich wykonawców najciekawsze tytuły jak dla mnie to (kolejność nieprzypadkowa):
1. Arek Zawiliński i Na drodze - Żelazna
2. Daddy's Cash & John Lee Hooker Jr - That's What The Blues Is All About
3. Cree - Diabli nadali


Z przyjemnością posłuchałem też Bartka Dzikowskiego na płycie Traveling Soul i paru mocno przyjemnie bluesujących kawałków Przemka Kmietjana z płyty Egon Alter.
Ucieszył mnie jeszcze powrót Eli Mielczarek - choć sama jej ElaEla mi się nie przyjęła. Z wielką radochą kupiłem też Zdrową Wodę - wiem, że Policz czas wyszło w 2010 w wersji limitowanej, ale teraz pokazało się w końcu w normalnej dystrybucji.

Na świecie:
1. Joe Bonamassa -Driving Towards The Daylight
2. Eric Bibb Deeper In The Well
3. Joe Louis Walker - Hellfire
4. ZZ Top - La Futura
5. Reverend Peyton's Big Damn Band - Between The Ditches


Podobnie jak w przypadku Eli tu cieszyłem się na powrót do formy Bonnie Raitt ale Slipstream mnie rozczarowalo.

A jeśli chodzi jeszcze o płyty to z wielką radością przytuliłem na święta dwie kompilacje: "The Best Blues Ever" I trzecia część Antologii Polskiego Bluesa :)
Cross Road Blues w Radio Aspekt zawsze w niedzielę o 22.00.
Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adamus Inglewood
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: stycznia 20, 2010, 2:50 am
Lokalizacja: Ze Smelly Cat :)

Postautor: rocken » stycznia 1, 2013, 10:38 am

karambol pisze:Nie wiem jaką decyzje podejmie cała administracja jako ciało kolegialne ale ja jako jeden z jej elementów uważam, że nie ma sensu robić ankiety.

karambol pisze:W tym roku w celu wysondowania opinii forowiczów użyłem małej prowokacji pisząc, że nie robimy ankiety.

W sprawach modernizacji widać pewne ruchu i bardzo dobrze to cieszy !

Jaką decyzje podjęło Ciało Kolegialne w sprawie Ankiety ?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Sin_skinner » stycznia 30, 2013, 3:27 pm

Oj dawno się tutaj nie udzielałem, za co przepraszam, brak dostawy internetu może utrudnić życie. W związku z tym, że bluesa poznaje od niedawna, a tutaj też się udzielam od niedawna i czasami przeraża mnie osiąg wydanych płyt, jeszcze przeze mnie nie przesłuchanych, które brak możliwości przesłuchania kłóci się z brakiem czasu i ciągle nakładanymi obowiązkami (a ostatnio szukaniem pracy), więc częściej słuchałem starych płyt, niż nowych, no ale coś nie coś mi się udało drapnąć. Nie lubię oceniać płyty - gorsza/lepsza. Przy słuchaniu bluesa i mojego braku doświadczenia w tym gatunku uważam to za bezsens. Więc wybaczcie jeżeli moje decyzje są około bluesowe, za brak profesjonalizmu ale staram się pisać własnymi słowami, czyli odczuciami, jakie pojawiły się słuchaniu tych płyt.
Więc:
1. Dr John - Locked Down
Bardzo płyta mi się podoba, jest nieco psychodeliczna, czuć w powietrzu rocka progresywnego, nieco pachnącego latami 70. Płyta różnorodna, z niezłym Locked Down czy ze świetną balladą "My Children My Angels" (do dzisiaj mam dreszcze). Najbardziej wchodzą w pamięć partie keyboardu czy perkusji. Ogólnie pierwsza płyta Dr. John jaką przesłuchałem, z racji tego, że ktoś mi ją polecił, ze względu iż artysta jest kultowy.
2. Otis Taylor - Contraband
Jeden z moich ulubionych artystów bluesowych jakich dotychczas poznałem. Jego styl jest jak magnez, śpiew powoduje, że człowiek odlatuje, a takie piosenki jak "The Devil's Gonna Lie", indiański "Yeal Your Name", z moim ulubionym "Look to The Side" na przykład, powodują, że człowiek się zatrzymuje by trochę "po transować". Mój pierwszy zakup bluesowy :) Artysta pełną parą, jego płyty mogę kupować w ciemno.
3. Magic Slim & The Teardrops - Bad Boy
Kolejna płyta która zawojowała moim sercem. I kolejny artysta który serce mi skradł. Podobno o Magicku Slimie powiedziano już wiele, więc ja tylko rzeknę, że nie mogę się doczekać koncertu na żywo. A do płyty - jest jak magnez. Od razu samopoczucie się człowiekowi poprawia. Świetna rzecz!
4. Michael Burks - Show of Strength
Iron Man który w tym roku zmarł. No ja mam tego pecha, że jak poznam ledwo artystę, to dowiaduje się, że już odszedł na zawsze (choć czy na pewno?). Emocjonalna i żywa gra Burksa, świetne melodie, z przebojowym "Count on You", czy "24 Hour Blues", świetne brzmienie Hammondów, gitary i riffów Burksa, to jest to co powoduje, że człowiek ma ochotę na więcej i więcej... zdecydowanie będę słuchał go nie raz. Płyta która jest tak piękna, że aż dziwię się, że nie puszczają ją w radiu.
5. Tail Dragger and Bob Coritorre - Longtime FriendsIn The Blues
Chyba najlepsza płyta, przy której spędziłem sporo godzin i nadal spędzam.
Świetne solówki Coritorre, piękny śpiew, niemal krzyczący Tail Draggera, no i genialna, radosna gra Harmona Greya na fortepianie w utworze - Boogie Woogie Ball, powoduje, że płytę się długo pamięta i zapomnieć jakoś trudno. I dobrze.
Zdecydowanie ta płyta musi się znaleźć w mojej kolekcji. Bo jak buja, to czemu ma się nie znaleźć?
6.Beth Hart - Bang Bang Boom Boom.
Szczerze powiedziawszy znam ją ze współpracy z Joe Bonamassą i już wtedy jej głos, jej sceniczny entuzjazm i energia powaliły mnie na kolana. Płyta dość ciekawa, świetne utwory (tytułowy Bang Bang Boom Boom, Badest Blues) i przede wszystkim jak to u niej - ballady (np. "Witch You Every Day"). Płyta lekka, przyjemna, wszak nie czuje się tutaj 100% bluesa, jest tu miejsce na gospel i na rocka, jednakże warto by poczuć skalę głosu Beth. Osobiście uważam, że takie płyty są ważne - dzięki lekkości, może być dobrym początkiem poznawania drogi do bluesa. Innych płyty jej nie słuchałem, ale zamierzam to zrobić, przed jej koncertem w Chorzowie.

No i to na tyle co przesłuchałem w tym roku około - bluesowego i bluesowego, płyty które zapadły mi mocno w pamięć. Dużo tego nie jest, no ale sporo słuchałem "klasyków" bluesowych. Resztę pewnie nadgonię. Żałuję tylko, że jeszcze nie dane mi było posłuchać polskich artystów z rodzimego bluesa, bo pewnie dużo straciłem (ale to też pewnie nadgonię niebawem - bo jest co słuchać z tego co słuchałem na youtubie).
Sin_skinner
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: maja 23, 2011, 6:03 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości