The Bluerunners

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

The Bluerunners

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2010, 9:17 pm

Nie wiedziałam za bardzo, gdzie by ten temat założyć... Stwierdziłam, że może najlepiej tutaj?

Otóż nabyłam ostatnio drogą zakupna tę oto płytę:
Obrazek

Widziałam ją w tym sklepie z cztery razy, za każdym razem się rozmyślałam. Aż w końcu poczułam "tak, to jest ta chwila, wezmę tę płytę i jej posłucham!"
Oh, jak się teraz cieszę!

O zespole wiele nie napiszę, sama ich dopiero poznaję. Mogę jedynie podać linka do opisu artysty na allmusic: http://static.rateyourmusic.com/album_i ... 251078.jpg
... i dopisać kilka słów od siebie.

Allmusic podaje, że to pop/rock w stylu zydeco, roots rock itd... E tam, gadają ;)
Zespół... bardzo bluesowy :P
Jak dla mnie, łączą oni blues z Nashville z country, rockabilly, zydeco i ... blues rockiem? Nawet są fragmenty, które pachną starym punkiem, takim bardzo rock'n'rollowym.
Słychać po panach, że są szaleni.
Wirtuozerii tam nie ma, ale ... tyle się dzieje!
Kolejny dowód na to, że nie trzeba być Vai'em ani Terrym Bozzio żeby wyśmienicie brzmieć (mówiąc po polsku: żeby wymiatać :mrgreen: ).
No bo nie trzeba. Posłuchajcie sami - Bluerunners wciągają, interesują, porywają, naładowują pozytywną energią, popychają do tańca (noga to sama tupać zaczyna!) i brzmią wyśmienicie bez Vaii, Van Halenów i Popperów.
Proste CHŁOPSKIE granie dla ludzi, a nie komputerów i maniaków stwierdzających, czy utwór im się podobał na podstawie tego, na ilu funkcjach się opierał (więcej niż 4 to w końcu gańba) ;) I wcale nie mówię, że jak się komuś nie podoba, to jest cyborgiem, czy coś - proszę mnie źle nie odbierać.

Polecam serdecznie muzykę Bluesrunners, zapoznanie się z tym wykonawcą - te dźwięki nawet mnie do tańca podrywają!
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kepa94 » maja 30, 2010, 1:27 pm

Świetni są, to cudowne, że w dobie muzyki popularnej, takiej jaka jest popularna.... I wszelkiego rodzaju udziwnień audiofeelskich można posłuchać młodego zespołu z takim zacięciem i wyczuciem bluesa. Gdzie dostałaś ich płytę? :)
kepa94
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: maja 9, 2010, 9:52 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: kepa94 » maja 30, 2010, 1:35 pm

polecam również zespół o bardzo podobnej nazwie, równie świeży i czysty blues, The BLUESRUNNERS :)
kepa94
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: maja 9, 2010, 9:52 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: RockOnCellBlock » maja 30, 2010, 6:13 pm

Komis w Katowicach.
A band był młody jakieś 20 lat temu ;)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: 74yaro » maja 30, 2010, 7:17 pm

Myślałem, że wyszukałaś jakiś nowy zespół, a tu okazuje sie, że oni są starsi od Ciebie. :wink:
Dobrze, że tu zajrzałem, bo nigdy ich wcześniej nie słyszałem, a całkiem fajnie grają.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: RockOnCellBlock » maja 30, 2010, 7:50 pm

Starzy ale Yarzy, co? :mrgreen:
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kepa94 » maja 31, 2010, 5:40 am

też tak myslałem i się myliłem. :) Yarzy jak nie wiem co :D
kepa94
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: maja 9, 2010, 9:52 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: RockOnCellBlock » czerwca 1, 2010, 5:15 pm

Granie - poezja. Katuję tym uszy już od jakiegoś czasu i nie mogę się odlepić!!!
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości

cron