Super Super Blues Band

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Super Super Blues Band

Postautor: agrypa » kwietnia 29, 2010, 2:32 pm

Obrazek

Dla zagorzalych blues-maniakow bardzo ciekawa plyta. Nagrana w 1967 roku, czyli u schylku swietnosci "Chess" Stare[dzisiaj] bluesidla zagrane i zaspiewane "bosko". A sklad :!: :D
Bo Diddley-vocals, giitar
Howlin Wolf-vocals, harmonica, acoustic guitar
Muddy Waters-vocals, guitar
Otis Spann-piano
Hubert Sumlin-guitar
Buddy Guy-bass [!]
Clifton James-drums
Cookie Vee-vocals, tamborine.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Guzik » kwietnia 29, 2010, 10:39 pm

oj kontrowersyjna płyta :) ja tam bardzo to ją lubię !

z tego co pamiętam nieźle miesza tam jeszcze Little Walter ( choć myślę ze akurat on na 99% był wtedy pod wpływem, jak również niestety były do jego ostatnie chwile )

no i jeszcze niedoceniany Clifton James - człowiek który gra wybitnie kulturalnie i elegancko - choć nie wiem jak to opisać lepiej :)

Pozdrawiam. :evil:
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Re: Super Super Blues Band

Postautor: Tomii » kwietnia 30, 2010, 6:39 am

agrypa pisze:Dla zagorzalych blues-maniakow bardzo ciekawa plyta. Nagrana w 1967 roku, czyli u schylku swietnosci "Chess" Stare[dzisiaj] bluesidla ...


No, no, tylko nie stare ! Bluesidla ,maja nieco ponad pol roku :wink:
Powiadasz ze ciekawa pozycja?
Ostatnio zmieniony kwietnia 30, 2010, 8:00 am przez Tomii, łącznie zmieniany 1 raz
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 30, 2010, 7:51 am

Guzik pisze:
z tego co pamiętam nieźle miesza tam jeszcze Little Walter ( choć myślę ze akurat on na 99% był wtedy pod wpływem, jak również niestety były do jego ostatnie chwile )



Chyba pomyliłeś płyty, :) . Ta o której zapewne Ty myślisz nosi tytuł "Super Blues - Muddy Waters, Bo Diddley, Little Walter", a płyta o której jest mowa w tym temacie to "The Super Super Blues Band - Muddy Waters, Bo Diddley, Howlin' Wolf". :wink:
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: Guzik » kwietnia 30, 2010, 10:08 am

:) jasne ze mogłem się pomylić - poźno było :)

jednak nie wiem czy na 100% bo chyba te płyty to jedno i to samo, tylko w 2 częściach. Little Walter raczej tam jest. To jedna sesja - a dwie płyty.

ale trzeba by poszperać w internecie.
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: agrypa » kwietnia 30, 2010, 11:07 am

Obrazek
A to plyta o ktorej napisal Guzik.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » kwietnia 30, 2010, 11:34 am

To wczesniejsza plyta. Chyba najbardziej "zjechana" przez krytyke w historii "Chess" a przez fanow bluesa bardzo lubiana. Nagrana wczesniej. Little Walter byl juz w bardzo zlym stanie. Jego harmonijka brzmi tu zdecydowanie slabiej. W "Super, Super, Blues Band" juz nie uczestniczyl. Plyte "Super, super..." ukonczono latem 1967, Little Walter zmarl w lutym w 68.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości

cron