BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: HIERONYMUS1893 » stycznia 16, 2010, 9:04 pm

Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.
HIERONYMUS1893
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 11, 2008, 12:50 pm

Postautor: kazek » stycznia 16, 2010, 9:11 pm

Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: piotr » stycznia 16, 2010, 10:28 pm

Wczoraj w PR3 był obszerny wywiad z reżyserem filmu i sporo muzyki w wersjach nieznanych z płyt :idea: :arrow: film muszę obejrzeć :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotr
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: września 29, 2004, 9:19 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: kazek » stycznia 16, 2010, 10:42 pm

Panowie,
jest fajna zakładka pod nazwą It Might get Loud
tutaj http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=15128
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: therman » września 6, 2010, 8:06 am

HIERONYMUS1893 pisze:Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.


Jeśli człowiek idzie na koncert zespołu i się świetnie bawi, albo inaczej, dostaje jakąś dawkę pozytywnej energii to "mają jakąś wartość". Czy są kamieniem milowym w historii muzyki światowej to inna sprawa. Jeśli są legendą polskiej muzyki to też co innego. A młodym trzeba dać pograć bo inaczej ani na stanie się kamieniem milowym, ani stanie się legendą nie będą mieli szansy.
Awatar użytkownika
therman
blueslover
blueslover
 
Posty: 712
Rejestracja: maja 4, 2009, 9:00 am
Lokalizacja: Skądinąd

Postautor: zbig » września 6, 2010, 3:59 pm

ja nie wiem o czym tam piszesz i kogo krytykujesz, ale chłopie spoko każdy artysta ma swoją wartość i niema co gadać kto lepszy a kto gorszyPolecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: zbig » września 6, 2010, 4:04 pm

przepraszam za formę ,ale dawno mnie tu nie było i stary jużjestem i zapomniałem jak to tam sie pisze
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: zbig » września 6, 2010, 4:07 pm

no to teraz po dacie wiem że jestem bardzo stary i bardzo dawno mnie tu nie było
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: krwiopijca kożuchów » września 6, 2010, 8:04 pm

zbig pisze:ja nie wiem o czym tam piszesz i kogo krytykujesz, ale chłopie spoko każdy artysta ma swoją wartość i niema co gadać kto lepszy a kto gorszyPolecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.

....................bez komentarza :( :( :( :(
Kochacie muzykę, kochacie innych ludzi? Zapraszam do mnie!
Na Festiwal Życia. TU więcej informacji.
Awatar użytkownika
krwiopijca kożuchów
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4108
Rejestracja: września 21, 2008, 9:37 pm
Lokalizacja: Kożuchów

Postautor: agrypa » września 6, 2010, 8:18 pm

krwiopijca kożuchów pisze:
zbig pisze:ja nie wiem o czym tam piszesz i kogo krytykujesz, ale chłopie spoko każdy artysta ma swoją wartość i niema co gadać kto lepszy a kto gorszyPolecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.

....................bez komentarza :( :( :( :(


Czesc Pawle :) Rob swoje. Karawana pojedzie :D
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: krwiopijca kożuchów » września 6, 2010, 8:27 pm

...................masz racje agrypo............róbmy swoje..........dziurawą łódką nie pływajmy...... :!: :!: :wink: :idea: :idea:
Kochacie muzykę, kochacie innych ludzi? Zapraszam do mnie!
Na Festiwal Życia. TU więcej informacji.
Awatar użytkownika
krwiopijca kożuchów
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4108
Rejestracja: września 21, 2008, 9:37 pm
Lokalizacja: Kożuchów

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Robert007Lenert » września 7, 2010, 1:12 pm

HIERONYMUS1893 pisze:Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.

Poniekad zgadzam sie z tym co napisales wpierwszej czesci postu. Z tym , ze J. White spopularyzowal to, co tak naprawde zrobili w sensie tworczym Black Keys. Jak to zwykle bywa, to on blyszczy a oni /pionierzy/ musza zadowolic sie mianem gwiazdy niezaleznej wytworni plytowej. Co do wartosci artystycznej wymienionych przez Ciebie wykonawcow jak zwykle sprawa jest umowna. Jedni beda ich kochac inni nie znajda w ich muzyce nic dla siebie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: JazzyB » września 7, 2010, 7:35 pm

Ale trza przyznać, że po obejrzeniu filmu czułem sie dokłądnie tak samo. Nieważne, ze Jack White to niezły lanser, ale zanim obejrzałem go w filmie, słyszałem w jego muzie Led zeps w wersji neo punkowej - myślę, że 007 chyba lubi :-)? A wyraz twarzy Page'a, kiedy widzi jak The Edge usiłuje grać slide'm - bezcenny - jak to mówią. A my Polacy? Gramy jak umiemy i good. Ale niestety - nie tylko polski blues.
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: ref » września 7, 2010, 8:15 pm

Albo gdy Page daje w palnik przywołując swoją gitarą legendarny Whole Lotta Love, a pozostali dwaj gitarzyści siedzą oniemiali i nie wiedzą co z sobą zrobić. Bardzo ciekawy dokument (wszak nie jest to dzieło kinematografii!) i pokazuje rzemiosło muzyczne od kuchni. Osobiście, denerwuje mnie, nie tylko w "It Might get Loud ", urywanie utworów - człowiek się wkręca, full w słuchawkach, a tu nagle ciach (abstrahując od tematu, za to właśnie nie cierpię radia ZET i RMF :evil: ). Wracając do filmu, wydaje mi się, że pierwsze skrzypce gra tu gitara, i to chyba skłania do obejrzenia tego filmu. Polecam.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: JazzyB » września 7, 2010, 8:17 pm

Bo to film dla gitarzystów - nie kinomanów. No i oczywiście wielbicieli dobrej muzyki - nawet U2.
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: ref » września 7, 2010, 8:29 pm

JazzyB pisze:Bo to film dla gitarzystów - nie kinomanów. No i oczywiście wielbicieli dobrej muzyki - nawet U2.


Nie rozumiem stwierdzenia: "nawet U2" - przecież to absolutne mistrzostwo świata :D
Grupa ludzi, która porywa miliony nie może być określana wyrazem "nawet" :) Ale wiadomo, że są gusta i guściki, nie mniej bałbym się powiedzieć, że gitarzysta nie ma czego szukać w twórczości znakomitych Irlandczyków.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: JazzyB » września 7, 2010, 9:01 pm

I to jest całkowita racja. The Edge we filmie fajnie pokazuje jak wszystko gra na jednym patencie. Gdyby nie charyzmatyczny Bono, świetny manager i siwetna praca realizatorów nagrań i to poczynając od płyty October U2 nie byliby tacy wielcy, a jak podbili USa to już poszło samo. No i wolta z Achtung baby też im wyszła. Ale cicho sza, wszak nie o bluesie, to jeszcze skasują :-)
Awatar użytkownika
JazzyB
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 859
Rejestracja: grudnia 12, 2008, 1:08 am
Lokalizacja: bluesonline.pl

Postautor: StS » września 7, 2010, 11:15 pm

StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: karambol » września 8, 2010, 6:50 am

JazzyB pisze:I to jest całkowita racja. The Edge we filmie fajnie pokazuje jak wszystko gra na jednym patencie. Gdyby nie charyzmatyczny Bono, świetny manager i siwetna praca realizatorów nagrań i to poczynając od płyty October U2 nie byliby tacy wielcy, a jak podbili USa to już poszło samo. No i wolta z Achtung baby też im wyszła. Ale cicho sza, wszak nie o bluesie, to jeszcze skasują :-)

Jak ja lubie takie offtopy :twisted:
Ale zgadzam się z przedmówcą prawie w całości. Prawie bo ja akurat "Achtung baby" nie cierpię. A Bono to kawał bufona. Nie zapomnę jak podczas audiencji u JPII dobrodusznie podarował papieżowi swoje okulary.
zapytałem go wówczas, czy chciałby moje okulary przeciwsłoneczne, znane z teledysku do utworu "The Fly". Odpowiedział, że tak. Wziął je i od razu założył robiąc do tego zabawną minę.

Ja akurat na tak postawione pytanie odpowiedziałbym Bono "wsadź je sobie w ..."

Sory StS że ciągle nie w tej zakładce ale nie mogłem się powstrzymać
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: azazzello » września 9, 2010, 10:59 am

Robert007Lenert pisze:Z tym , ze J. White spopularyzowal to, co tak naprawde zrobili w sensie tworczym Black Keys. Jak to zwykle bywa, to on blyszczy a oni /pionierzy/ musza zadowolic sie mianem gwiazdy niezaleznej wytworni plytowej.


... Black Keys ... i inni...

http://www.youtube.com/watch?v=EYPBMngy ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Az90p9c1xbs
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Maikl » września 9, 2010, 12:16 pm

Kontunuując offtop - zarówno Black Keys jak i Left Lane Cruiser są świetni...
Awatar użytkownika
Maikl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: stycznia 31, 2009, 1:58 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Paweł Stomma » września 9, 2010, 12:31 pm

Robert007Lenert pisze:
HIERONYMUS1893 pisze:Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.

Poniekad zgadzam sie z tym co napisales wpierwszej czesci postu. Z tym , ze J. White spopularyzowal to, co tak naprawde zrobili w sensie tworczym Black Keys. Jak to zwykle bywa, to on blyszczy a oni /pionierzy/ musza zadowolic sie mianem gwiazdy niezaleznej wytworni plytowej. Co do wartosci artystycznej wymienionych przez Ciebie wykonawcow jak zwykle sprawa jest umowna. Jedni beda ich kochac inni nie znajda w ich muzyce nic dla siebie.

Co by nie mówić White Stripes byli pierwsi. ! płyta w 1999, a Black Keys dopiero w 2002. Auerbach temu nie zaprzecza, ale mówi, że stripsów nie znał, gdy tworzył brzmienie Keys.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Robert007Lenert » września 9, 2010, 1:29 pm

Paweł cholera masz racje! To troche zmienia moj poglad na sprawe.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: leowhiskey » września 9, 2010, 1:43 pm

HIERONYMUS1893 pisze:Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.
Panie kolego; pan jesteś dyletant, pan sie nia znasz na rzeczy i upraszam sie tu, zeby nie ublizac nikomu. Pan nie masz zielonego pojencia o rzeczy cheba.
Ostatnio zmieniony września 17, 2010, 2:24 pm przez leowhiskey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Paweł Stomma » września 9, 2010, 2:55 pm

Drogi Leo!
Akurat troche trafiłeś, bo w Polsce Jack White tak sie jakos niby pucował do polskich korzeni i nawet powiedział "jestem Jacek!"
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » września 15, 2010, 12:25 pm

Niech bedzie, ale tez musze tu troche przeprosic, bo moze sie unioslem.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » września 17, 2010, 2:28 pm

Plus, musze tu dodac, ze dobrze, ze jest ta opcja zmieniania tekstu posta, bo jakby kto wzial na powaznie moje piersze wersje, to by sie musial przezegnac pod wrazeniem, co ja wypisuje. Hallelujah.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Re: BĘDZIE GŁOŚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postautor: Paweł Stomma » września 17, 2010, 2:43 pm

Paweł Stomma pisze:
Robert007Lenert pisze:
HIERONYMUS1893 pisze:Polecam ten film tym wszystkim polskim muzykom bluesowym, którym
wydaje się że mają talent…
Szczególnie zwrócicie uwagę na postać J. White.
Koleś wychodzi od bluesa i coś potrafi z nim zrobić. To dla mnie jest twórczość.
Nikt nie będzie mi wciskał kitu, że kapele w stylu Kasa Chorych, Hooo Doo, Bracia i S. Ścigani (można by długo wymieniać) mają jakoś wartość.

Poniekad zgadzam sie z tym co napisales wpierwszej czesci postu. Z tym , ze J. White spopularyzowal to, co tak naprawde zrobili w sensie tworczym Black Keys. Jak to zwykle bywa, to on blyszczy a oni /pionierzy/ musza zadowolic sie mianem gwiazdy niezaleznej wytworni plytowej. Co do wartosci artystycznej wymienionych przez Ciebie wykonawcow jak zwykle sprawa jest umowna. Jedni beda ich kochac inni nie znajda w ich muzyce nic dla siebie.

Co by nie mówić White Stripes byli pierwsi. ! płyta w 1999, a Black Keys dopiero w 2002. Auerbach temu nie zaprzecza, ale mówi, że stripsów nie znał, gdy tworzył brzmienie Keys.

Jeszcze chciałem dodać, że tenże Auerbach mówił, że raczej się wzorował na brzmieniu nagrań z Maxwell street.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » września 17, 2010, 3:33 pm

Pawel, ale czy tu chodzi o tom ulice Maxel street w Chicago, gdzie moj wujas kupowal firanki od Zyda?
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Paweł Stomma » września 17, 2010, 4:10 pm

Własnie o tą
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

cron