Płyty bluesowe, które warto znać

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: lauderdale » listopada 7, 2009, 7:12 pm

RafałS pisze:Z kolei George Carlin (odkryłem go przed chwilą dzięki Tobie, Laudie - dzięki) wskazywał na Browna jako "openly black":

"He happens to be black." Like it's a fucking accident, you know. He happens to be black? Yes, he happens to be black. Ah, yes, yes, yes. He had two black parents? Oh, yes, that's right, two black parents. And they fucked? Oh, indeed they did. So where does the surprise part come in? I would think it would be more unusual if he just "happened" to be Scandinavian!
No one is "openly" black. Well, maybe James Brown. Or Louis Farrakhan. Louis Farrakhan is openly black. Colin Powell is not openly black. Colin Powell is openly white. He just "happens to be" black. "



:) :) :) dokladnie z niego to sciagnalem ... :) :) :)

Ciesze sie, ze ci sie podoba... ja go wprost uwielbiam, szkoda , ze odszedl w zeszlym roku.


Moze sprobuje przetlumaczyc skoro Ty nie masz czasu..... :)

"Zdarzylo sie , ze jest czarny". Tak jakby byl to [...] jakis wypadek, nie?NO tak Zdarzylo sie , ze jest czarny. A tak, tak ,tak...
Oboje jego rodzice byli czarni? No tak, dwoje czarnych. Dupczyli sie.
No tak zgadza sie, naprawde. To skad niby wzial sie ten element zaskoczenia?
Bylbym bardziej zdziwiony gdyby okazalo sie , ze jest Skandynawem.
Nikt nie jest "otwarcie czarny". No moze JAmes Brown, albo Louis Farrakhan. Tak Louis Farrekhan jest otwarcie czarny.
Colin Powel nie jest otwarcie czarny, "otwarcie" to on jest bialy tylko "tak sie zdarzylo" , ze jest czarny.


Pozdrowienia
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: @ndy.w » listopada 8, 2009, 12:38 am

z tego wszystkiego by wynikało że to raczej Buddy Guy jest otwarcie czarny a BB jest czarny bo tak się zdarzyło...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: RafałS » listopada 8, 2009, 5:53 pm

lauderdale pisze:szkoda , ze odszedl w zeszlym roku.


Nagle wyobraziłem go sobie, jak komentuje Twoje słowa: "What do you mean: 'He left'? Like I left for a f* pizza? I'm dead, man." Oczywiście ująłby to znacznie lepiej. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: lauderdale » listopada 8, 2009, 6:43 pm

RafałS pisze:
lauderdale pisze:szkoda , ze odszedl w zeszlym roku.


Nagle wyobraziłem go sobie, jak komentuje Twoje słowa: "What do you mean: 'He left'? Like I left for a f* pizza? I'm dead, man." Oczywiście ująłby to znacznie lepiej. :wink:


No pewnie tak by bylo... mial tez taki fragment na temat eufemizmow ...
jak to papier toaletowy stal sie chusteczkami lazienkowymi, uposledzeni ruchowo czyli inwalidzi stali sie sprawnymi inaczej , murzyni -afroamerykanami itp politycznie poprawne banialuki.... :) :) :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: P.Szymański » listopada 12, 2009, 5:46 pm

Sonny Terry & Brownie McGhee "Guitar Highway" 1963r.
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: kora » listopada 13, 2009, 10:18 am

Mississippi Fred McDowell
"I Do Not Play No Rock 'N' Roll "

[2 CD]

Płyta nagrana w 1969.
Fred McDowell - g, voc,
Jerry Puckett bas
Darin Lancaster perk


Obrazek

W mojej ocenie, to jedna z najlepszych płyt Fredka (z tych,które dane było mi słyszeć)


:D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości

cron