Jak powiedziała Podwiazka

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: Sław » marca 30, 2009, 8:30 am

Chyba rozumiecie, że nie będę w nieskończoność z Wami polemizował, co?

Być może klucz leży w tym, jak rozumiemy "własną ścieżkę". Zróbcie sobie jednak test, przejrzyjcie płyty na półce i wybierzcie tych, których nazwiecie prawdziwymi innowatorami, oryginałami i tych drugich. A potem sprawdźcie proporcje.
Nano, ciekawe, czy chociaż znasz tego, co gitarę elektryczną wybrał zamiast akustycznej...
Pzdr Sław
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Sław » marca 30, 2009, 8:31 am

kora_ pisze:
B&B pisze:Otis Clay? Nie dość że mało oryginalny to jeszcze mało bluesowy i w ogóle nie rockowy. Nuda panie, nuuuda :lol:


Otis jest nudny,beznadziejny,mało odkrywczy, na pewno nie przejadę całej Polski aby Go "zobaczyć na żywo" :wink: :wink: :wink:




To geniusz !! odliczam dni do Jego występu :D


Akurat B&B to wcale nie musiał żartować. Pamiętał, jak się męczył, gdy kiedyś "puściłem" Live Reddinga ;)
Pzdr Sław
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Robert007Lenert » marca 30, 2009, 1:56 pm

Najbardziej obrazliwy epitet jaki moze uslyszec muzyk jazzowy, czy bluesowy, to to, ze "kliszuje". Kopia zawsze jest kopia, moze byc najlepsza, ale zawsze nia pozostanie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: kora » marca 30, 2009, 2:17 pm

no chyba,ze faktycznie kopiuje i sam przed sobą przyznać się nie chce :D

jeżeli nie, to podpisuje sie pod Twoją wypowiedzią i mówię "

amen :mrgreen:



ja to za niedługo przy tym " amenowaniu" jakimś "Reverend'em" zostanę :mrgreen:


&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&




Jak kliszuje ,to :twisted: do piachu z nim, no chyba,ze to zamierzone - to medal za odwagę :twisted:
i ....
no właśnie lepiej niech tego nie robi, bo po co ?
- to już było i lepiej tego nie zrobi :evil:

no chyba,że geniusz....ale takowy za kopiowanie się nie bierze :roll:

Ja w tej chwili słucham czrnoskórego , raczej leciwego Pana - nazwijmy Go X - wszystko w porzo - blues jak się patrzy........
allllle...
no właśnie
- gdzieś to wcześniej już słyszałam :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sław » marca 30, 2009, 3:26 pm

Jak ktoś chce kogoś obrażać, to zawsze znajdzie sposób. Większość współczesnych gitarzystów można obrazić, mówiąc, że kliszują Walkera, Hendriksa, Montgomerego i paru innych.

Jeśli zdarzyło się komuś słuchać wiecej niż raz Feelin' The Blues, wie że u mnie relatywnie często zdarzały się właśnie nowatorskie okołobluesowe klimaty - elektronika, hip hop czy wycieczki etno. Wbrew pozorom daleko mi do konserwy.

Między widełkami "kopista" jako ten, który kubek w kubek gra jak ktoś inny, a "innowator", który gra jak nikt inny jest cała masa tych pośrodku. Nic nowego nie wymyślili, ale też nie imitują nikogo, po prostu grają tak, że buty spadają i mają gdzieś lamenty o bluesowym skansenie. Długo by mówić, ale jeśli ktoś nie chce zrozumieć, to nic go nie przekona.

To teraz ja w duchu wielkopostnym powiem koncyliacyjnie: Amen. ;)
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Robert007Lenert » marca 30, 2009, 4:03 pm

By wszystko bylo jasne. Pije zwlaszcza do misiow ubranych w stylowy kapelusz, buty z czubem, w lapkach dzielnie trzymajacych odrapanego strata z napisem SRV, ktorzy chyba godziny spedzili przed lustrem :), tylko po co????
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości