Uwaga Polscy Wykonawcy Bluesa!!!

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: WitekBielski » kwietnia 30, 2009, 10:57 pm

Wszyscy nadal twierdzą że to był Sonny Boy, a to była moja mamusia.

Cholipka, ten świat jest niesprawiedliwy :wink:

Pozdrawiam
Witek
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 6, 2009, 5:37 pm

leowhiskey pisze:Dzieki Pawel i ciesze sie, ze sprawia ci przyjemnosc sluchanie tych dzwiekow. Robote znow mam i wszystko zaczyna ukladac sie pomyslnie. Pozdro i nara.


..............................
również sie cieszę....szczerze... :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: leowhiskey » września 19, 2010, 5:09 am

tekst zmieniony- autocenzura
Ostatnio zmieniony września 20, 2010, 4:44 pm przez leowhiskey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » września 19, 2010, 5:19 am

tekst zmieniony- autocenzura
Ostatnio zmieniony września 20, 2010, 4:45 pm przez leowhiskey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Roj » września 19, 2010, 7:11 am

Ciekawa historyja Leo , ino szkoda ,że tak bardzo mgłą spowita . Jakbyś Waść fankluba otwierał swojego na forum , to ja się piszę na członka za przeproszeniem w pierwszej kolejności .
A zalinkowałbyś jakie swoje nagrania , chętnie bym posłuchał ( proszę) , hej :D

p.s. fajny występ Witka Bielskiego w Krośnie.. mamusia to ta Pani w okularach , w pierwszym rzędzie , na czarno ubrana ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » września 19, 2010, 7:29 am

♫ Leo Whiskey

Tu wokalnie ,niczym Alan Wilson z Canned Heat !
♫ Leo Whiskey at the Stage Hotel 29th May 2010

Leo - Szacuneczek !!!
Ostatnio zmieniony września 19, 2010, 8:32 am przez kora, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » września 19, 2010, 7:41 am

kora_ pisze:Leo - Szacuneczek !!!


♫ Leo Whiskey

Tu wokalnie ,niczym Alan Wilson z Canned Heat !
♫ Leo Whiskey at the Stage Hotel 29th May 2010


Szacunek Leo ! Piękny slide !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » września 19, 2010, 7:42 am

♫ Leo Whiskey

♫ Loe Whiskey

Bardzo ciekawa gitara.
Wokalnie... na dłuższą metę - nudzi mnie ...
W sumie na podstawie tak małej ilości utworów, trudno wyrobić sobie opinię :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Witek w Krośnie (Galicja Blues Festival)

Postautor: T.B.King » września 19, 2010, 10:05 am

Roj pisze:Ciekawa historyja Leo , ino szkoda ,że tak bardzo mgłą spowita . Jakbyś Waść fankluba otwierał swojego na forum , to ja się piszę na członka za przeproszeniem w pierwszej kolejności .
A zalinkowałbyś jakie swoje nagrania , chętnie bym posłuchał ( proszę) , hej :D

p.s. fajny występ Witka Bielskiego w Krośnie.. mamusia to ta Pani w okularach , w pierwszym rzędzie , na czarno ubrana ?


Witam,
Mamusi Witka nie było, był tatuś, ubrany w jeans, w okularach :D czyli ja. Mnie też występ Witka podobał się, także dlatego, że był dobry :oops:
Przy okazji - mamusia Witka jest czarna, a nie ubrana na czarno i vice versa.
Pozdrawiam,
Tomasz Bielski
"...spójrz na kota, co przylgnął do ścieku..."
Thomas Stearns Eliot, "The Waste Land"
T.B.King
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: lutego 4, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witek w Krośnie (Galicja Blues Festival)

Postautor: Roj » września 19, 2010, 2:18 pm

T.B.King pisze:
Roj pisze:Ciekawa historyja Leo , ino szkoda ,że tak bardzo mgłą spowita . Jakbyś Waść fankluba otwierał swojego na forum , to ja się piszę na członka za przeproszeniem w pierwszej kolejności .
A zalinkowałbyś jakie swoje nagrania , chętnie bym posłuchał ( proszę) , hej :D

p.s. fajny występ Witka Bielskiego w Krośnie.. mamusia to ta Pani w okularach , w pierwszym rzędzie , na czarno ubrana ?


Witam,
Mamusi Witka nie było, był tatuś, ubrany w jeans, w okularach :D czyli ja. Mnie też występ Witka podobał się, także dlatego, że był dobry :oops:
Przy okazji - mamusia Witka jest czarna, a nie ubrana na czarno i vice versa.
Pozdrawiam,
Tomasz Bielski

Miło poznać :)
Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Rakiet » września 19, 2010, 3:49 pm

kora_ pisze:♫ Leo Whiskey

♫ Loe Whiskey

Bardzo ciekawa gitara.
Wokalnie... na dłuższą metę - nudzi mnie ...
W sumie na podstawie tak małej ilości utworów, trudno wyrobić sobie opinię :D


na stronie Leo (http://www.leowhiskey.com/page2.htm - trzeba uruchomić jukebox na dole) zdecydowanie ciekawszy kawałek - Hometown Blues. Dla mnie bomba! mógłbym powiedzieć - no tak to właśnie powinno brzmieć, to granie bluesa, bracia Polacy ;-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: leowhiskey » września 20, 2010, 4:59 pm

Ja osobiscie nie jestem fanem moich wlasnych wykonan i wypowiedzi, i uwazam je czesto za zenujace. dziekuje jednak za uznanie i pozdrawiam. heja.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Tomiszon » września 21, 2010, 1:21 pm

Leo, jeśli będziesz w okolicach Krakowa lub Gdyni, koniecznie zadzwoń na plus czterdzieści osiem siedem dziewięć dwa dwa dziewięć dziewięć osiem pięć trzy. Jak da radę to umówimy się jakoś, pogadamy sobie i nauczę Cię paru rzeczy na slajdzie bo grasz fajnie, ale bardzo staromodnie, tak się grało 70-90 lat temu, teraz już się tych całych emocji nie stosuje i idzie się w prędkość i techniczne "smaczki", dzieciaki jak Cię zobaczą to Cię wyśmieją że grasz jak dziadek z Delty Mississippi, ja Ci mogę pokazać parę bardziej nowoczesnych technik grania na slajdzie cobyś się nie błaźnił... także dzwoń i umawiaj się :)

PS możesz zobaczyć na przykład na moim zdjęciu na forum, dzisiaj na topie jest oburęczny tapping, jednocześnie na gitarze dobro i na banjo... to jest przyszłość bluesa, oburęczny tapping.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: agrypa » września 21, 2010, 2:23 pm

Ja sobie jeszcze podczepiam dwie harmoszki. A i C oczywiscie. W porywach F, jak mam cienki nastroj [jak dzisiaj] :twisted:
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: JaRas » września 21, 2010, 2:30 pm

A pod nózią bęben taki ogromny "bemben" :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Dziadek Władek » września 21, 2010, 2:34 pm

agrypa pisze:Ja sobie jeszcze podczepiam dwie harmoszki. A i C oczywiscie. W porywach F, jak mam cienki nastroj [jak dzisiaj] :twisted:

Ja raczej używam F obniżonego (LF) - nastrój się zdecydowanie pogrubia :idea: :D :lol:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » września 23, 2010, 10:42 am

Tomiszon pisze:Leo, jeśli będziesz w okolicach Krakowa lub Gdyni, koniecznie zadzwoń na plus czterdzieści osiem siedem dziewięć dwa dwa dziewięć dziewięć osiem pięć trzy. Jak da radę to umówimy się jakoś, pogadamy sobie i nauczę Cię paru rzeczy na slajdzie bo grasz fajnie, ale bardzo staromodnie, tak się grało 70-90 lat temu, teraz już się tych całych emocji nie stosuje i idzie się w prędkość i techniczne "smaczki", dzieciaki jak Cię zobaczą to Cię wyśmieją że grasz jak dziadek z Delty Mississippi, ja Ci mogę pokazać parę bardziej nowoczesnych technik grania na slajdzie cobyś się nie błaźnił... także dzwoń i umawiaj się :)

PS możesz zobaczyć na przykład na moim zdjęciu na forum, dzisiaj na topie jest oburęczny tapping, jednocześnie na gitarze dobro i na banjo... to jest przyszłość bluesa, oburęczny tapping.
super, Tomiszon, zadryndam, bo planuje być w okolicach Gdyni u kuzyna, jak bede bral lekcje u Adama Malysza we Wisle, o nowych technikach skokow, bo mam jeden bank na mysli, to sie napewno zakontaktuje; no i bym sie tez pragnol dowiedzic o tych technikach o C i F, i z harmoniom i bembnem; czlowiek staromodny jes troche, ale znam troche nowinki, bo mama uczenszcza na Uniwersytet Trzeciego Wieku, to zadaje mi nowinki nieras. Slyszalem tez, ze jeden pan Walensa, to nawet sporom wysokosc pokonal bez tyczki tam u Was w Sopocie; na razie uprawiam chodziarstwo- 25 kilosow dziennie, szybkim i wolnym krokiem, i sporty samochodowe, ale musze podregulowac pare rzeczy, bo mę się hamulce grzejom, i zejdzie mi do polowy pazdziernika zanim w trase wyrusze, i mysle uzyc starego bolida; a czy masz jakis namiar na pana Kubicę? no to nara i pozdro. Hey.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości