30th Blues Music Awards

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: Guzik » stycznia 19, 2009, 3:44 pm

Antek Kurek pisze:Andrzeju - racja! Zapomniałem dopisać. Śmieszna rzecz, że Ricci u Cedrica to zupełnie inny harmonijkarz niż na swojej płycie :-)

Andrzej Jerzyk`e pisze:W rzeczy samej Antku! Ale to własnie świadczy o nieograniczonych możliwościach Jasona Ricci :D


:) Dokładnie, inny człowiek z Jasona. Nie jestem zwolennikiem Jego stylu gry na "własnych" płytach, i choć podziwiam wybitny kunszt techniczny. Tutaj jednak pokazał sie z zupełnie innej strony, daje radę w 100%. Malcolm z Cedrickiem moim zdaniem nagrali świetną płytę. Dobrze ze nie jest to powielanie dokonań RL.Burnside, kawałki w stylu "Stay here in your arms" czy "My Sweetheart" są w innym stylu, takie orginalne. Pokazują różne obliczę tych muzyków ( cudowne chórki a klimacik momentami jak z White Stripes ). Marzy mi się dorwanie gdzieś ich nagrań "live" a także wierzę, że na kolejnej płycie ruszą w stronę rapu, skończą to co świetnie kręcił "dziadek" ( A Bothered Mind ). Przecież z racji wieku i pochodzenia takie dźwięki nie są im na pewno obce, tylko może nieco zmienić towarzyszy, na nieco mniej medialnych a bardziej muzycznych niż tych których miał RL. Tu się jednak nie wypowiadam bo rap to nie moja działka :) Wierze w chłopaków, tylko chcę aby nie grali to co już znamy a szli po nowe. ( a już jakby dogadali sie z chłopakami z NMAA to odjazd na maxa, RL na jadnej z koncertówek się ich udzielał to .... chylę czoło :!: )

:D :D :D

co do Ricciego to w kwestii grania tak nieco jako akompaniament do country bluesa, niedoścignionym wzorem pozostaje dla mnie Johny Woods i to co wyprawia na płycie z Fedem McDowellem. :D Czemu nikt tak nie gra dziś :?: :lol: :lol: Polecam nieco chyba zapomnianą przez harmonistów płytę " Mama Says I'm Crazy :wink:
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Guzik » stycznia 19, 2009, 3:59 pm

btw. nie wiem czemu nie można tu edytować postów ? ale rozumiem ze to sie zmieni ? W każdym razie przed wyrazem " rapu"chcę dodać "nieco" :D

fajnie ze jest taka zakładka. Ostatnio większość" bluesowych" zakładek przeradzała sie w zadymę, gdzie po paru postach te same wciąż osoby udowadniały, i przekonywały resztę o wyższości Franka Zappy nad wszystkim. Przewadze Southern-Rocka nad bluesem, bądź wygłaszaniem oświadczeń w stylu - nie lubie bluesa czy tłumaczeniu tego, iż tak naprawdę z bluesa nic ciekawego nie wyrosło. "Druga strona" też nie pozostawała zresztą dłużna. Nie chciałem w tych dyskusjach uczestniczyć i cieszę się ze tutaj choć na spokojnie można pogadać.

Mam też apel aby nie robić ponownie takich zadym. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Załóżmy zakładkę dla klimatów związanych z Lynyrd Skynyrd czy progresywnym rokiem. Dla mnie muzyka nie ma podziałów ale jak ktoś zaczyna wypisywać o King Crismon w dyskusji o zabawnym blues - linku to przestaję to ogarniać i widać takie podziały są niezbędne. Wielu ciekawych ludzi, których opinie były dla mnie bardzo interesujące, przestało zaglądać i pisać na forum przez tą dziwna atmosferę pseudo-przyjaźni pod którą kryła się wzajemna pogarda. Skończmy z takimi klimatami i tą dziwną "ironią" jaka biję z postów niektórych.

ufff ależ sie wypowiedziałem :) sorki i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: RafałS » stycznia 19, 2009, 6:24 pm

Guzik pisze:btw. nie wiem czemu nie można tu edytować postów ?


Prawdziwi bluesfani nie edytują swoich postów, bo prawdziwie bluesowe posty - tak jak prawdziwy blues - są spontaniczne. Prawdziwi bluesfani wiedzą, że co się stało, to się nie odstanie i nie można dwa razy wejść do tej samej Mississippi. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: kora » stycznia 19, 2009, 7:25 pm

Raf - jesteś niesamowity :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Guzik » stycznia 30, 2009, 7:05 pm

Obrazek

Tak jak Antek pisał, w portalu Radia Derf pojawiają sie na kolejne artykuły przedstawiające nominowanych do BMA. Co dzień granę są płyty biorące udział w konkursie. Przybyło też wiele ciekawych notek o wykonawcach.

Warto się zapoznać z tekstami:

nominowani do BMA

oraz posłuchać Ich muzyki:

playlista
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Hope » stycznia 31, 2009, 11:20 pm

Mam nadzieję, że Honeyboy Edwards zgarnie nagrodę Artysty Roku i Albumu roku Bluesa Tradycyjnego bo na nią w pełni zasługuje (nie ujmujac innym)
Awatar użytkownika
Hope
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: stycznia 23, 2008, 10:35 pm

Postautor: bohdan » lutego 16, 2009, 12:02 pm

Przeglądam wyniki ankiety i zauważyłem, że tylko dwie osoby (w tym ja) wpisały 29th Blues Music Awards do kategorii "Wydarzenia - Świat" Ankiety Blues Top.

Mam nadzieję, że ten temat przyczyni się do rozpromowania tej imprezy. W końcu to najważniejsza nagroda w świecie bluesa!

Kto był tą drugą osobą? 8)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: Electric Muddy » maja 8, 2009, 8:04 am

Statuetki Blues Music Awards, został wręczone :) http://www.delta.art.pl/www/sec_blues.html
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: Rafal_blues » maja 8, 2009, 8:48 am

"W tym roku najwięcej nagród - bo aż 3 - powędrowało w ręce Buddy'ego Guy'a, w tym dwie za album "Skin Deep", który doceniony został także przez naszych czytelników jako Płyta Roku 2008."

TAK!!! Wiedziałem, że Buddy coś dostanie za tą płytę :mrgreen: zdecydowanie należała mu się ta nagroda :!: :lol:
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Rafal_blues » maja 8, 2009, 8:53 am

"Najlepszy artysta bluesa tradycyjnego
B.B. King"

"Najlepszy album bluesa tradycyjnego
B.B. King - "One Kind Favor"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

poza tym jakoś byłem bardzo pewien nagrodzenia albumu "Mess O' Blues" Jeff'a Healey'a. Odszedł w zeszłym roku legendarny gitarzysta...

"Najlepszy perkusista
Willie 'Big Eyes' Smith"

kto z nim może sie równać? :)
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: holonmic » maja 8, 2009, 2:47 pm

Najlepszy album akustyczny
Eden Brent - "Mississippi Number" One

Najlepszy wykonawca bluesa akustycznego
Eden Brent

To dodaje smaczku na tegoroczny festiwal Rawa Blues...

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: RafałS » maja 9, 2009, 12:26 pm

Antek Kurek pisze:Przeglądam wyniki ankiety i zauważyłem, że tylko dwie osoby (w tym ja) wpisały 29th Blues Music Awards do kategorii "Wydarzenia - Świat" Ankiety Blues Top.


Nie dziwię się, że tylko dwie osoby. Ostatecznie, cykliczne przyznawanie nagród nie jest czymś nadzwyczajnym. Ustanowienie nowej nagrody, ciekawy lub kontrowersyjny werdykt - to ewentualnie tak. A fakt, że coś, co się już odbywało 28 razy, odbyło się zgodnie z planem po raz 29-ty jakoś mnie nie zaskakuje. Sprawa to ważna, ale wydarzenie żadne.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: ewcia » maja 9, 2009, 3:23 pm

Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi z kategorią "Najlepszy album historyczny"?
Wygrała płyta Collinsa live z 92, to przecież mogła w 92 czy kiedy ją tam wydali, wygrać :)
Dlaczego płyty mają po raz kolejny być nagradzane? :D
W ten sposób to artysta historyczny itp też mogłoby się znaleźć..
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: RafałS » maja 9, 2009, 6:49 pm

ewcia pisze:Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi z kategorią "Najlepszy album historyczny"?
Wygrała płyta Collinsa live z 92, to przecież mogła w 92 czy kiedy ją tam wydali, wygrać :)


Wydaje mi się, że to nagroda dla albumów z materiałem odgrzebanym po latach, takich, które nie były wcześniej wydane.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: 74yaro » maja 9, 2009, 6:54 pm

ewcia pisze:Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi z kategorią "Najlepszy album historyczny"?
Wygrała płyta Collinsa live z 92, to przecież mogła w 92 czy kiedy ją tam wydali, wygrać :)


Płyta została wydana w 2008r. i za ten rok została nagrodzona.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Krysia Święcicka Wójcik » lipca 19, 2009, 12:27 pm

:)
Awatar użytkownika
Krysia Święcicka Wójcik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: lipca 17, 2009, 6:04 pm

Postautor: Matragon » lipca 19, 2009, 2:38 pm

Krysia Święcicka Wójcik pisze::)

:wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 644 gości

cron