NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Obrazek "Blues Wieczorową Porą" - audycja Stanisława Antośkiewicza. Zapraszamy w każdą niedzielę od 19:30 do 21:00 i na powtórkę we wtorek o 23:00 do http://www.radiokrc.pl

Moderator: mods

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: WUJEK » listopada 17, 2013, 10:48 pm

Słuchałem audycji, wszystko pięknie, ale co ma wspólnego z bluesem

Wishbone Ash? Wiem, że dobrze zagrali, ale równie dobrze zagrali POA, ale to nawet nie

stało koło bluesa! A że festiwal ma w nazwie blues? A co z tego wynika? Ano, tyle, że pan

organizator spełnia swoje marzenia. Wystarczy nazwa, jeden gość z oryginalnego składu i

to wszystko. A na świecie tyle się dzieje, jest tyle nowej, dobrej muzyki. Bluesowej. Nawet.

A ten fest w Koninie to po prostu impreza rockowa, bo w sobotę grali tam jeszcze tacy

"bluesmani" jak Superhalo (jakaś tragedia) i goście z Italii (szkoda pamięci na nazwę). I nie

byłoby to nic specjalnie dziwnego, ale tak jest na znacznej ilości polskich festiwali mających

w nazwie "blues". W Koninie byłem chyba ostatni raz ( w ubiegłym roku też był rock).

Ale rockfanów zachęcam. To dla was są Bluesonalia. :!:
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 18, 2013, 9:33 am

WUJEK pisze:Słuchałem audycji, wszystko pięknie, ale co ma wspólnego z bluesem

Wishbone Ash? Wiem, że dobrze zagrali, ale równie dobrze zagrali POA, ale to nawet nie

stało koło bluesa! A że festiwal ma w nazwie blues? A co z tego wynika? Ano, tyle, że pan

organizator spełnia swoje marzenia. Wystarczy nazwa, jeden gość z oryginalnego składu i

to wszystko. A na świecie tyle się dzieje, jest tyle nowej, dobrej muzyki. Bluesowej. Nawet.

A ten fest w Koninie to po prostu impreza rockowa, bo w sobotę grali tam jeszcze tacy

"bluesmani" jak Superhalo (jakaś tragedia) i goście z Italii (szkoda pamięci na nazwę). I nie

byłoby to nic specjalnie dziwnego, ale tak jest na znacznej ilości polskich festiwali mających

w nazwie "blues". W Koninie byłem chyba ostatni raz ( w ubiegłym roku też był rock).

Ale rockfanów zachęcam. To dla was są Bluesonalia. :!:
Cześć Wujku :D
Bardzo żałuję, że się nie spotkaliśmy by zamienić kilka słów chociażby . Lubię poznawać ludzi :)
Dziękuję za bycie z nami i słuchanie audycji i zapraszam tu zawsze, miło by Cię "pozyskać" do grona :D
Tak jak mówiłem wypuściłem te nagrania wczoraj, bo były z ostatniej płyty i niejako przybliżały społeczeństwu rodzaj obecnego grania Wishbone Ash. Tak mniej więcej to brzmiało w Koninie.
Pojechałem tam jako (też) muzyczny wywiadowca i stąd moja relacja i reakcja na wydarzenie.
Nie spodziewałem się bluesa w obecnym kształcie Wishbone' ów, to rockowa kapela i wcale nie zamierzali się silić na granie bluesa . Organizator zapewne kupił ich z powodu legendy, zasług niewątpliwych w historii, może właśnie z powodów "osobistych" też .. ?
Byłem tylko w sobotę i na pewno zabrakło mi również owego bluesa. Tej zawartości bluesa w Bluesonaliach :wink: Masz rację, bluesa były w tym dniu śladowe ilości. Więcej znalazłem na jam session do rana..
Może duży napis na plakacie Wishbone Ash miał być zabiegiem przyciągającym i .. jednak się sprawdził ?
Była pełna sala i okolice, czyli sukces :)
Mnie osobiście bardziej ruszyło granie Planet Of The Abts, i nie tylko mnie chyba urzekli .
Uśmiałem się pod nosem widząc w dali profile brodate stojących obok siebie pod sceną (niczym Marks. Engels, Lenin 8) :wink: ).. i zapatrzonych mocno trzech sympatycznych ludzi z branży w osobach Krzysztofa Ranusa, Pawła "Muzzy" Mikosza i Jasia Gałacha :D
Świetna robota wykonana sprawnie i zawodowo przez trio POA, na mnie zrobili wrażenie na pewno.
Zapewne organizatorzy wezmą takie recenzje i głosy jak Twój Wujku pod uwagę i przemyślą i ubogacą następne Bluesonalia o większą zawartość tego naszego kochanego bluesa ?
Zawsze po zakończeniu następują refleksje i analizy, programy naprawcze ..
Zostawmy to zainteresowanym, to ich impreza i zapewne wiedzą najlepiej co robić, by było ładnie :D
A ja osobiście zapraszam Cię w sobotę do Ciechanowa na Blues na Dołku, będzie bluesa dużo :D
Do zobaczenia Drogi Wujku gdzieś kiedyś :?:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16468
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: rocken » listopada 18, 2013, 1:42 pm

WUJEK pisze:[...]co ma wspólnego z bluesem Wishbone Ash? Wiem, że dobrze zagrali, ale równie dobrze zagrali POA, ale to nawet nie stało koło bluesa! A że festiwal ma w nazwie blues? A co z tego wynika?
[...]W Koninie byłem chyba ostatni raz ( w ubiegłym roku też był rock).[...]

Z tego wynika, że należy najpierw przeczytać program festiwalu (który zazwyczaj nie jest tajemnicą) i dopiero wówczas rozważyć wyjazd, a nie na odwrót... Oczywiście zakładając, że ktoś jest w stanie wychwycić różnice między koniem a koniakiem na podstawie listy wykonawców.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: WUJEK » listopada 18, 2013, 6:04 pm

Stan- widzieliśmy się w czasie Jimiwey, nawet mam z Tobą fotkę. Planowałem Ciechanów, ale nie mogę przyjechać - może w przyszłym roku.


Co do różnicy między koniem a koniakiem (to miało być dowcipne?), to nie problem

w rozróżnianiu, ale utrwalaniu stereotypu, że blues to rockowy łomot. Żeby nie było,

nie mam nic przeciw pojmowaniu muzyki jako: "z pałerem w łapach"... Ale to już za

mało, aby ludzie zechcieli słuchać. Muzyka ma tyle barw i emocji, które przekazać

można w inny sposób, a nie tylko przez "pałer w łapach"(czytaj: recenzja koncertu

POA i Lez Z. w Warszawie). Niestety, minęły już czasy, kidy muzykę odbierało się

"bebechami". W Koninie waliło po trzewiach w czasie koncertu POA, wiele osób

musiało wyjść na korytarz. Oczywiście "de gustibus..." Tylko, że później, jeśli ktoś

znajdzie się na koncercie bluesa lub jego okolic, to będzie zdziwiony:"co to jest, to

nie blues, przecież blues to Wishbone Ash, POA, Black Sabbath, Jan Gałach Band,

Cheep Tobaco, itd." Oni wszyscy są fajni, ja wiem, ja też to lubię, ale w tym nie ma

nawet grama bluesa!

I gdziekolwiek, ludzie nie będą chodzić na koncerty tylko dlatego, że ktoś ma pałer w ... :lol:
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: rocken » listopada 18, 2013, 6:20 pm

WUJEK pisze:[...]Muzyka ma tyle barw i emocji, które przekazać
można w inny sposób, a nie tylko przez "pałer w łapach"[...]

No, ale przecież masz wybór. Na przykład ja wybrałem tego „pałera” WBN
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 18, 2013, 6:50 pm

WUJEK pisze:Stan- widzieliśmy się w czasie Jimiwey, nawet mam z Tobą fotkę. Planowałem Ciechanów, ale nie mogę przyjechać - może w przyszłym roku.


Co do różnicy między koniem a koniakiem (to miało być dowcipne?), to nie problem

w rozróżnianiu, ale utrwalaniu stereotypu, że blues to rockowy łomot. Żeby nie było,

nie mam nic przeciw pojmowaniu muzyki jako: "z pałerem w łapach"... Ale to już za

mało, aby ludzie zechcieli słuchać. Muzyka ma tyle barw i emocji, które przekazać

można w inny sposób, a nie tylko przez "pałer w łapach"(czytaj: recenzja koncertu

POA i Lez Z. w Warszawie). Niestety, minęły już czasy, kidy muzykę odbierało się

"bebechami". W Koninie waliło po trzewiach w czasie koncertu POA, wiele osób

musiało wyjść na korytarz. Oczywiście "de gustibus..." Tylko, że później, jeśli ktoś

znajdzie się na koncercie bluesa lub jego okolic, to będzie zdziwiony:"co to jest, to

nie blues, przecież blues to Wishbone Ash, POA, Black Sabbath, Jan Gałach Band,

Cheep Tobaco, itd." Oni wszyscy są fajni, ja wiem, ja też to lubię, ale w tym nie ma

nawet grama bluesa!

I gdziekolwiek, ludzie nie będą chodzić na koncerty tylko dlatego, że ktoś ma pałer w ... :lol:

Wujku, drogi Wujku - masz kupę racji w tym ustępie :wink: :lol:
Nie dramatyzowałbym jednak z tym uogólnianiem i wrzucił na luz oraz popił to wszystko browarem 8)
Z mych obserwacji wynika, że blues to muzyka dla ludzi inteligentnych i takim nie da się wciskać kitu.
Dokładnie potrafią zidentyfikować i oddzielić bluesa od rocka i nakazać ciału pozostanie lub ucieczkę z sali.
Ja osobiście nie dzielę muzyki na gatunki, tylko na dobrą lub ..mniej doskonałą :)
Diecezja należy do Ciebie i wybór takoż jak by co :wink:
A swoją drogą chętnie bym zobaczył tę naszą fotkę z Jimiway'a :wink:
Adres masz na stronie Łajdakuff 8) :wink:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16468
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: NIEDZIELA 17.11 g.19.30 BWP

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 19, 2013, 12:48 pm

Dziś WTOREK=PoWtórka z niedzieli 17.11.2013.
Zapraszam serdecznie w godzinach 23.00 - 0.30 do Radia KRC Ciechanów na 103.9 FM :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16468
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Wieczorową Porą - KRDP

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości

cron